کد خبر 398830
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹

مجموعه « خیمه شب بازی ایرانی » در سیزده قسمت 15 دقیقه ای در شبکه مستند سیما تولید شد و از 28 اسفند ماه هر شب از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش مشرق، وحید مهدی زاده، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه ضمن اعلام این خبرگفت : در این مجموعه همانطور که از نامش پیداست، نگاهی اجمالی خواهیم داشت به این گونه ی نمایشی سنتی عروسکی که صد در صد بر گرفته از فرهنگ عامه مردم ایرانی است و این موضوع از زوایای مختلفی از نظر بستر مردم شناسی، تاریخی، فرهنگی و اجرایی و... مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی از بهروز غریب پور، دکترمحمد حسین ناصر بخت، دکتر پوپک عظیم پور، دکتر قطب الدین صادقی، دادوود فتحعلی بیگی و محسن حسینی به عنوان کارشناسان این مجموعه نام برد و اضافه کرد: در این مجموعه ضمن گفت و گو با کارشناسان نمایش ایرانی و بخصوص نمایش عروسکی به معرفی بزرگان و پیشکسوتان این گونه ی نمایش عروسکی همچون اصغر احمدی، رضا علی جعفری ، عیسی رزم جو، رضا خمسه ای و ... و همچنین تاثیر آنها بر، هنر نمایشی این مرزو بوم خواهیم پرداخت.

مهدی زاده از فاطمه صارمی به عنوان محقق و نویسنده و حمید رضا مسعودی به عنوان تدوین گر « خیمه شب بازی ایرانی » نام برد و اضافه کرد: تصویر برداری این مجموعه نیز بر عهده مصطفی فریدونی و عباس عباسی است. صدابردار علی بشارت است و گویندگی متن نیز بر عهده محسن حسینی است.

این کارگردان مستند در پایان ابراز امیدواری کرد مجموعه « خیمه شب بازی ایرانی » از 28 اسفند ماه هر شب ساعت 19:45 و پس از ایام فاطمیه از 5 فروردین ماه هر شب ساعت 20:45 از شبکه مستند پخش شود.


منبع: جوان آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس