معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 1393 کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش مشرق، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه هیأت وزیران درباره آیین نامه اجرایی جزء(1) بند(هـ) تبصره(11) قانون بودجه سال 1393 کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

متن مصوبه هیأت وزیران به شرح زیر است:

ماده 1- در اجرای جزء (1) بند (هـ) تبصره (11) قانون بودجه سال 1393 کل کشور، وزارت نیرو مکلف است نسبت به اخذ مصوبه شورای اقتصاد (شامل توجیه فنی و اقتصادی، سقف تعهد دولت، زمان‌بندی سرمایه‌گذاری و بازپرداخت، حداقل افزایش بازدهی (راندمان) هر نیروگاه) برای طرح‌های موضوع جزء یادشده اقدام کند.
ماده 2- وزارت نیرو مقادیر تا دو سال سوخت صرفه جویی شده قراردادهای منعقده در چارچوب مصوبات شورای اقتصاد را پس از اجرا و بهره برداری در پایان هر فصل تأیید و پس از اخذ تأییدیه وزارت نفت، در مورد مقادیر سوخت صرفه جویی شده مراتب را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام می‌کند.

سازمان مذکور پس از تأیید ارزش سوخت‌های صرفه جویی شده که توسط وزارت نفت اعلام می شود و تعیین مبلغ مربوط در سقف مصوبه شورای اقتصاد، مراتب را جهت اقدام به وزارت نفت ابلاغ می‌کند.
ماده 3- وزارت نفت مکلف است ظرف دو ماه پس از اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نسبت به تحویل سوخت صرفه جویی شده یا معادل آن نفت خام به شرکت بازرگانی نفت خام (مورد تأیید وزارت نفت) معرفی شده توسط سرمایه گذاران اقدام و مراتب را جهت اعمال حساب به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و خزانه داری کل کشور اعلام نماید.

شرکت یادشده مجاز است بر اساس رویه های جاری و در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به صدور نفت خام تحویلی به خارج از کشور با هماهنگی شرکت ملی نفت ایران اقدام کند و وجوه حاصله را به صورت ارزی در اختیار سرمایه گذار قرار ‌دهد.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور این مصوبه را در تاریخ 13/12/1393 برای اجرا به وزارتخانه های نیرو و امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha