کد خبر 394962
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۷

رئیس‌جمهور گفت: امروز باز می‌بینیم که یک آدم متجاوز و خبیث در کنگره آمریکا ماهیت خود را افشا می‌کند و می‌گوید اگر آمریکا هم با ما نباشد ما خودمان اقدام می‌کنیم که البته این حرف بسیار مضحک است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور کشورمان در جمع اعضای ستاد مرکزی راهیان نور با اشاره به اینکه باید در همه برهه‌ها روحیه‌ها را حفظ کنیم، اظهار داشت: اگر شما انواع سلاح را در دسترس داشته باشید و روحیه نداشته باشید، قطعا موفق نخواهید شد؛ همان‌طور که در دفاع مقدس نیز اخلاص در حد اعلا بود.

وی تصریح کرد: برای ایجاد روحیه عالی در جوامع می‌بایست در مرحله اول قهرمانان دفاع مقدس را بازگو کنیم، کسانی که برایمان و برای خاک ایران جنگیدند و پیروزی‌های غرور‌آفرینی را خلق کردند.
 
دکتر روحانی با بیان اینکه بسیج معنای عام دارد، تصریح کرد: همه کسانی که بسیجی بودند در آن روزگار در جنگ حضور داشتند، بسیج یعنی نیروی داوطلبی که یا مستقیم برای جنگ به میدان می‌آید یا برای حمایت از رزمندگان وارد جنگ می‌شود.  

وی افزود: یکی از راه‌های کسب قدرت نرم، ورق زدن کتاب دفاع مقدس پیش روی نسل جوان است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید تاریخ جنگ را برای جوانانمان شرح دهیم، عنوان کرد: امام (ره) تأکید می‌کردند که نیروهای نظامی نباید در حزب و گروه‌ها باشند، برای این بود که نیروهای مسلح ما بتوانند همه ملت را در صورت لزوم وارد صحنه کنند.
 
وی بیان داشت: در جبهه‌های دفاع مقدس هم این امر وجود داشت؛ امروز راهیان نور نیز متعلق به هیچ حزبی نیست بلکه به کل کشور تعلق دارد.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل جوانمان بازگو کنیم، تأکید کرد: نسل جوان ما باید آنچنان فرهنگ ایثار و شهادت را بفهمند که در مواقع لزوم حاضر باشند از مال و جان خود بگذرند.

رئیس جمهور در ادامه، به سخنان دیروز نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا هم گریزی زد و اظهار داشت: امروز باز می‌بینیم که یک آدم متجاوز و خبیث در کنگره آمریکا ماهیت خود را افشا می‌کند و می‌گوید اگر آمریکا هم با ما نباشد ما خودمان اقدام می‌کنیم که البته این حرف بسیار مضحک است.

وی ادامه داد: اسرائیل یک رژیم نامشروع است و حتی عمق جغرافیایی هم ندارد چه برسد به اینکه عمق استراتژیک داشته باشد.  
 
دکتر روحانی با بیان اینکه قلب همه ساکنان منطقه مالامال از کینه و نفرت نسبت به رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: این فرد (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) می‌خواهد مردم غیور ایران با این رهبری شجاع را تهدید کند و آن‌ها باید از قدرت ما بترسند و قدرت ما باید بازدارنده باشد و این قدرت، متکی بر ایمان جوانان ما است و البته تجهیزات هم جای خود را دارد.  
 
رئیس دولت یازدهم با اشاره به ارزشمندی کار ایجاد یادمان‌های مرتبط با دفاع مقدس بیان داشت: البته من تنها 3 نوبت در سه سال مختلف که آخرین آن روزهای آغازین سال 92 بود توفیق رفتن به یادمان‌های دفاع مقدس را داشتم و باید تأیید کرد که این یادمان‌ها انسان را واقعا تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 
دکتر روحانی تصریح کرد: مردمی که با کاروان راهیان نور همسفر می‌شوند می‌بینند که چگونه رزمندگان و غواصان ما در دوران دفاع مقدس خط را می‌شکستند و تبیین این رشادت‌ها بر عهده شماست.  

رئیس جمهور تأکید کرد: دولت وظیفه حمایت از همه افرادی را دارد که در زمینه تبیین ارزش‌ها و رشادت‌های دوران دفاع مقدس فعالیت می‌کنند.  
 
رئیس قوه مجریه با بیان اینکه دوران دفاع مقدس ما سراسر افتخارآفرینی است، اظهار داشت: افرادی که وظیفه تبیین و تشریح رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس را دارند باید در این راه از اغراق و مبالغه پرهیز کنند.
 
رئیس جمهور با اشاره به اخلاق‌مداری رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس بیان داشت: من در زمان جنگ چندین نوبت به اردوگاه اسرا رفتم و با اسرای عراقی صحبت کردم و مشاهده کردم که همه امکانات در اختیار و دسترس آن‌ها بود.  
 
وی در پایان با بیان اینکه جنگ ما یک جنگ ارزشی بود، خاطر نشان کرد: تاریخ جنگ ما سراسر افتخار است و این افتخار را باید برای نسل جوان تبیین کنیم و شما باید جوان‌ها را به سمت الگوها و نمادهای دوران دفاع مقدس جذب کنید و هر چقدر جوان‌های ما تحت تأثیر افتخارآفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس قرار گیرند، ارزشمند است. 
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس