خبرگزاری تسنیم: در حالی که پالایشگاه های هندی در تلاش برای دریافت امتیازات بیشتر از فروشندگان نفت هستند دو شرکت مانگالور و اسار اویل، پول نفت خریداری شده از ایران را با ۹۰ روز تاخیر پرداخت می کنند.

به گزارش مشرق، بلومبرگ نوشت: در حالی که عرضه کنندگان نفت، برای به دست آوردن مشتری بیشتر با یکدیگر در رقابت اند، شرکت ایندین اویل، بزرگترین شرکت پالایش نفت هند که حدود 80 درصد نیاز نفتی خود را وارد می کند، در حال چانه زنی برای شرایط پرداخت مساعدتر است.

به گفته آرون کومار شارما، مسئول امور مالی شرکت ایندین اویل، این شرکت هندی که بیش از 60 درصد واردات خود را از خاورمیانه انجام می دهد، از فروشندگان نفت خواهد خواست تا وقت بیشتری برای پرداخت پول نفت خریداری شده به آن بدهند. ایندین اویل همچنین از عرضه کنندگان می خواهد تا قیمت نفت معامله شده را در روزی که محموله به بنادر هند می رسد محاسبه کنند، نه روزی که نفت بارگیری می شود.
شارما افزود: «الان بازار، به نفع خریداران است... ما اکنون می توانیم نفتی را که خودمان می خواهیم و با شرایط دلخواه خودمان خریداری کنیم.»
هند یکی از وارد کنندگان نفت در آسیاست که از فزونی عرضه در بازار منتفع شده است. عربستان و امارات پیشنهاد کرده اند تا با تخفیف نفت خود را در بازار آسیا ارائه کنند، در حالی که عرضه نفت عراق به رقمی بی سابقه رسیده است.
عراق که بیشترین فروش نفت به ایندین اویل را دارد، پیشنهاد کرده که از ژانویه 2014، پول نفت خود را با 60 روز تاخیر دریافت کند، در حالیکه این مدت قبلا 30 روز بود. شرکت بازاریابی نفت عراق قراردادی برای صدور روزانه 285 هزار بشکه نفت در طی امسال با شرکت ایندین اویل منعقد کرده است.
در بین شرکت های پالایشگاهی هند، شرکت مانگالور و شرکت اسار اویل، پول نفت خریداری شده از ایران را با 90 روز تاخیر پرداخت می کنند.
شارما در ادامه گفت: «عرضه به مقدار کافی در بازار موجود است...ما در حال مذاکره با عرضه کنندگان هستیم، زیرا ما روابط طولانی ای با آنها داریم. ما خریدارانی با ثبات هستیم و باید با شرایط بهتری نفت دریافت کنیم.»
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • اصغر ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
    0 0
    کاری نداره نفت ودیگر کالاهایی را که از طریق تنگه هرمز وارد یا خارج می کنند را توقیف کنید هیچ غلطی هم نمی توانند بکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس