می توان مهاجم یک تیم محبوب بود و گل نزد اما دل بندگان خاص خدا را شاد کرد. آرش برهانی شماره 9 محجوب استقلالی ها روز گذشته این کار را انجام داد.

گروه ورزشی مشرق - روز گذشته دانش آموزان آموزشگاه استثنایی گلستان اسلامشهر برای دقایقی از فرط خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند و این بهترین لحظاتی بود که از نگاه آقای گل آبی‌ها می‌شد به ثبت رساند. آرش برهانی قصد داشت هر طور شده دل هواداری را شاد کند. به همین دلیل از سرپرست تیم اجازه گرفت تا پیش از تمرین بعدازظهر راهی مدرسه‌ای شود که در آن عشق به زندگی موج می زند. کمی آن طرف تر از پایتخت پر از دود و ترافیک، بچه‌های یک مدرسه لباس‌های ورزشی‌شان را پوشیده بودند و انتظار ورودش را می کشیدند.

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

داستان از یک نامه آغاز شده بود.. دل نوشته ای پر از درد و عشق.

بهنام "به ظاهر کم توان"، در باطن قلبش برای بازیکنی می تپید که سال‌ها برای آبی‌ها گل زده و میلیون ها هوادارش را شاد کرده است. بهنام ملکی  یکی از آن هواداران پرشمار مهاجم آبی ها بود که آرزویی در دل داشت؛ بهنام در نامه اش نوشته بود بزرگترین آرزویش دیدن آرش آقای گل است.

 برهانی استقلالی ها هم به این درخواست، نه نگفت تا لبخند را بر لبان بهنام دوست داشتنی و دوستانش بنشاند.

 به این ترتیب روز گذشته بهنام قصه ما به آرزویش رسید تا آرش بگوید: خیلی خوشحالم که به اینجا آمدم. من گل کم نزده‌ام. از دربی‌ها گرفته تا بازی‌های ملی و دیدارهای سرنوشت ساز. با این حال امروز کنار بهنام و دوستانش احساس می کنم دوباره متولد شدم. خنده هایشان به صد "شادی بعد از گل" می ارزد. دوران قهرمانی هر بازیکنی تمام شدنی است اما  آنچه به جای می ماند لحظات شادی است که می توان برای یکدیگر خلق کرد.

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

** آقا معلم روشن دل و نقد آرش

قابل تأمل است. کمی آن طرف تر از ما، معلمانی هستند که در شرایط سخت و علی‌رغم مشکلات جسمی به شاگردانشان درس انسانیت می دهند آن وقت ما چنان‌که باید، قدر زندگی را نمی دانیم.
آموزشگاه استثنایی گلستان، هم دانش آموز ناشنوا داشت و هم بچه هایی که دچار سندرم بودند. یکی از کسانی که با این بچه ها روزگار می گذراند جواد لطفی است. معلم نابینایی که بهتر از خیلی‌ها فوتبال را می بیند!

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

" تا شنیدم آرش به مدرسه رسیده از طبقه بالا پایین آمدم. خوشحالم که مهاجم محجوب تیم ما به آموزشگاه آمده است".


معلم روشن دل آموزشگاه چند لحظه بعد جملاتی را در نقد فنی آقای گل آبی ها مطرح می کند که تعجب خود آرش را هم بر می‌انگیزد: آرش جان چرا در بازی هایت فرازو نشیب زیادی داری؟

آرش هم که از تعجب هاج و واج مانده می‌پرسد: مگر شما بازی‌های مرا می بینید؟

آموزگار تمام فوتبالی پاسخ می دهد: نیازی به دیدن نیست من گزارش تمام بازی‌ها را از رادیو گوش می‌کنم. وقتی زیاد صاحب توپ نمی‌شوی متوجه می شوم روی فرم نیستی، یا گرفتار مدافعان حریف شده ای.

برهانی هم جواب می‌دهد: در خیلی از مواقع کادر فنی وظایفی را برایم تعریف می کند که معطوف به گلزنی نیست. مثلا در همین بازی اخیر مقابل سپاهان من باید در جناح چپ زمین به امور تدافعی هم می پرداختم. با این حال انتقادتان را آویزه گوشم قرار می دهم.

** سلام مرا به کاپیتان جواد برسان

سورپرایز دوم آقا معلم خوش ذوق برای آرش طرح این پرسش است؟" چه خبر از کاپیتان جواد. دلم لک زده برای بازی‌هایش".

مهاجم محجوب آبی ها مثل سایرین تصور می کند منظور آقا معلم، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی است که نیم فصل دوم سال قبل از استقلال جدا شد. به همین دلیل آموزگار روشن دل توضیح بیشتری می دهد: "منظورم کاپیتان جواد زرینچه است. آقا جواد نبود آمریکا را در دیدارهای جام جهانی شکست نداده بودیم. کاش ایشان را هم به اموزشگاه آورده بودی."

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

** 2 شماره 9 استقلالی


آرش برای اینکه روز خوبش را بهتر به پایان برساند در انتهای دیدارش از بروبچه های خوب آموزشگاه گلستان دو تا از پیراهن‌هایش را به بهنام و آقا معلم هدیه می‌دهد. بهنام ابتدا شوکه شده و باورش نمی شود پیراهن بازیکن محبوبش را دریافت می‌کند؛ اما بعد از فرط شادی در پوست خود نمی گنجد و باورش می شود که اتفاقی که برایش افتاده واقعی است.

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

اقدام زیبا و انسان دوستانه برهانی + تصاویر

آرش هم در صحنه ثبت عکس مثل کسانی که برای عقد قرارداد جدید با مدیر عامل باشگاه عکس می گیرند به شوخی می گوید: "خب بهنام جان از حالا تو مهاجم شماره 9 استقلالی ؛ تبریک می گویم"

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • SMM ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  طلایی آرش ، ایول
 • اشکان ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  افرین بسیار زیبا بود
 • مهدی ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  خیلی مردی
 • ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  آفرین آرش جان ای کاش همه ازش یاد بگیرند
 • فرشاد ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  دمت گرم آرش. ما بریم بغضمون رو فرو بدیم. فعلا.
 • ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  من آرش را خیلی دوست دارم ای کاش پرسپولیسی بود
 • ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  عزت زیاد!
 • مهدی ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  خدا خیرت دهد.
 • پرسپولیسی ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  با اینکه پرسپولیسی هستم اما کار زیبا همه وقت زیباست آفرین پسر
 • فرشاد ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  ناشناس حسابی‌... میمردی اون زنگ رو هم میزدی؟!!
 • ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  زنگ رو برای اهلش میزنن
 • محمد ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
  0 0
  افرین آرش.البته فک کنم بهنام پنالتی های با مکثت رو ندیده...
 • ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
  0 0
  پرسپولیسیا لطفا خف البته لطفا
 • عباس منتخب یگانه ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
  0 0
  سلام من همکار آقای لطفی هستم. نه آرش برای دیدن بچههای مدرسه ما و نه بچههایی که داشتند فوتبال بازی میکردند به استقبال ایشان. آمده بودند. آرش برهانی وسط یک زنگ آمدند که اتفاقاً برنامه درسی یک کلاس ورزش بود و دانشآموزان آن کلاس این شانس را داشتند که ایشان را ببینند. اما آرش به دفتر رفت و هر معلمی که خبردار شد به دیدنش رفت و هرکه خبردار نشد یا علاقه ای نداشت نرفت. ما این توقع را از ایشان داشتیم که به کلاسها سر بزنند و بگذارند این بچها که ادعا شده آرش برای دیدنشان آمده چند لحظه او را ببینند. اتفاقاً کلاس آقای لطفی، من و همکار دیگرمان در طبقه پایین مدرسه گلستان هست و بچهها میخواستند بروند ایشان را ببینند که همکار ما اجازه نداد و گفت که " خودش میاد اینجا " که متأسفانه چنین اتفاقی نیفتاد فرض کنیم که وقت این اجازه را به ایشان نداد که همه بچها را ببیند. اما اگر چنین بود، اولاً چرا در هر خبرگذاری که این مطلب درج شده همینطور مطرح شده. دوماً مگر نمیشد هماهنگ کرد و ایشان زنگ تفریح بیایند. تتا همه بچهها در حیات مدرسه باشند و ایشان را برای چند دقیقه ببینند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس