کد خبر 384293
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۵

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: تیم مذاکره کننده باید با سبکی که در هشت سال دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم پای میز مذاکره بنشینند و جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه را به دشمن گوش‌زد کنند زیرا دشمن از این ابزار قدرت می‌ترسد.

سردار اسماعیل قاآنی در مراسم شب شیدایی که سه‌شنبه شب در گلزار شهدای سوم خرداد استان قم برگزار شد، سربازی امام زمان (عج) را توفیقی برای نیروهای مبارزه اسلام دانست و اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی با سلامتی کامل در مقابل دشمن ایستاده است و با تدبیر و برنامه‌ریزی خود برای پیشبرد جهان اسلام فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال واداشتن افراد به سمت اهداف مورد نظر خودش است ابراز کرد: اگر دشمنان مواردی را بر ما تحمیل می‌کنند، خداوند نیز به شیوه‌ای مقدرات را تنظیم کرده است که چگونگی مقابله کردن با آن‌ها را نتوانند تعیین کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی به اهداف دشمن به خوبی آگاه است، تصریح کرد: خداوند متعال همانطور که به موفقیت ایشان عنایت دارند در انجام ماموریت نیز او را کمک خواهد کرد.

وی دعا برای رزمندگان جبهه حق را لازم دانست و مطرح کرد:‌ جمهوری اسلامی بر اساس وظایفی که دارد در نقاط مختلف جهان که نیاز باشد حضور خواهد داشت اما این حضور نباید نظامی باشد، اینکه این حضور چگونه خواهد بود، مشخص نمی‌کند در صورتی که دشمن ادعا می‌کند که سپاه قدس در کشورهای مختلف حضور نظامی دارد.

قاآنی با بیان اینکه آمریکایی‌ها امروزه در بسیاری از کشورها گرفتار مسائل مختلفی از جمله مسائل اقتصادی هستند، عنوان کرد: آمریکا دو جنگ را در افغانستان و عراق تحمیل کرده‌اند که در هر دو جنگ نیز بعد از 20 روز به پایتخت این کشورها رسیدند و سه هزار میلیارد دلار هزینه کردند.

وی با اشاره به اینکه کشور افغانستان 8 میلیارد دلار در سال هزینه دارد گفت: با توجه به این آمار می‌توان فهمید که آمریکایی‌ها این جنگ را برای مقابله با ایران اسلامی در منطقه تحمیل کردند و از آمار مذکور دو سوم در عراق و یک سوم در افغانستان هزینه شده است.

قاآنی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها زمانی که عراق را تصرف کرده بودند به مسئولان ایرانی قول داده بودند که از عراق خواهند رفت زیرا می‌خواستند که آبروی آن‌ها نرود و به خوبی می‌دانستند که ایران اسلامی می‌تواند به راحتی آن‌ها را فراری دهد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها با اراده خودشان از عراق بیرون نرفتند گفت: مردم عراق فشارهای بسیاری به آمریکایی‌ها آورده بودند و بسیاری از عملیات‌های آن‌ها اشک نیروهای آمریکایی در واشنگتن را در آورده بود.

جانشین فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان ادعا می‌کردند که برای نابودی القاعده و طالبان حضور پیدا کردند در صورتی که این یک دروغ محض بود و دشمن به دنبال اهداف خاصی بوده است.

وی از حمله به برج‌های دوقلو یاد کرد و افزود: نیروهای صهیونیستی با استفاده از نیروهای آمریکایی برج‌های دو قلو را نابود کردند و در دیگر برنامه‌های خود نیز این برنامه‌ریزی‌ها را انجام داده‌اند.

قاآنی صحنه جهاد را نشانه شرافت و عزت دانست و تصریح کرد: دشمن با حرف منطقی قانع نخواهد شد و باید برای گرفتن حق خود از دشمن با آن‌ها مبارزه کنیم.

وی یادآور شد: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ارزش‌هایی در لبنان گسترده شد و نیروهای حزب‌الله در دفاع از مردم لبنان کوشیدند تا اینکه در جایگاه‌های بالایی در این کشور قرار داده شدند و امروزه هیچ فردی در لبنان نیست که قبول نداشته باشد امنیت این کشور مدیون نیروهای حزب‌الله است.

قاآنی جنایت‌بارترین جنگ یک قرن اخیر را حمله رژیم صهیونیستی به غزه دانست و تصریح کرد: در کدام جنگ یک چهارم کشته‌شدگان کودک بوده‌اند اما جنگ نرم استکبار نگذاشت این حرکت ظالمانه در جایی عنوان شده و خدشه‌ای به نام آن‌ها وارد شود.

وی با اشاره به اینکه نیروهای رژیم صهیونیستی در غزه برای فرار از عملیات‌های زمینی خود را مورد اصابت گلوله قرار می‌دادند، گفت: نیروهای دشمن از مبارزه‌های زمینی بسیار ترس داشتند زیرا به خوبی می‌دانستند که نیروهای غزه برای مقابله با آن‌ها از هیچ اقدامی دریغ نخواهند کرد.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس نخستین ماموریت تمام روسای جمهوری آمریکا را حفظ امنیت رژیم صهیونیستی دانست و گفت: جمهوری اسلامی راه خود را ادامه می‌دهد و کمر این افراد را خواهد شکست، هر چند فشارها به صورت مستمر وجود دارد اما به لطف خداوند این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی متذکر شد: ما از افرادی پای میز مذاکره می‌روند به عنوان نماینده جمهوری اسلامی حمایت خواهیم کرد اما این افراد باید با سبکی که در هشت سال دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم پای میز مذاکره بنشینند و جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه را به دشمن گوش‌زد کنند زیرا دشمن از این ابزار قدرت می‌ترسد.

قاآنی نماینده جمهوری اسلامی را دارای یک جایگاه بالا در صحنه جهانی دانست و عنوان کرد: آمریکایی‌ها در این جریان مذاکره نیز نامردی کردند و به اثبات رساندند که اهل مذاکره نیستند زیرا مبلغی که قول دادند را وصول نکردند و بهانه‌های مختلفی را مطرح کردند.

وی با تاکید بر اینکه بودجه سال گذشته ایران اسلامی 250 میلیارد دلار بوده است تصریح کرد: آمریکا باید بداند که این مبلغ ذکر شده در مذاکره برای کشور ایران ناچیز است اما باید به همگان اثبات شود که این افراد پای حرف‌های خود نخواهند بود.

قاآنی از برخی از توانایی‌های نیروهای قدس یاد کرد و افزود: نیروی قدس توانش از موشک‌ها هم بالاتر رفته است زیرا این سپاه از منطقی برخوردار است که از هر سلاحی بیشتر نفوذ دارد و ایران اسلامی در برخورد با آمریکا مستقل‌ترین کشور است.

وی با بیان اینکه دشمن با ناامیدی از گرفتن بغداد برای ایجاد ائتلاف علیه داعش کار خود را آغاز کرد، ابراز کرد: آمریکایی‌ها به عنوان حامیان داعش برای مبارزه با آن از 60 کشور استفاده کرده است اما آمریکایی‌ها نمی‌خواهند با داعش برخورد کنند زیرا هر روز در عراق برای باز کردن راه نیروهای داعشی بمب‌ریزی می‌کنند و اگر قصد نابودی داعش را داشته باشند، نمی‌توانند به هدف خود برسند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی از اشتباهات دشمن به عنوان یک تفریح خنده‌دار یاد می‌کنند مطرح کرد: آمریکایی‌ها نیروهای پیاده خود را به عراق نخواهند آورد زیرا نیروهای آمریکا از این کشور خاطرات خوبی ندارند.

قاآنی با اشاره به وضعیت کشور سوریه گفت: دشمن با حرکت‌های نظامی خود در سوریه علیه مردم، تروریست بودن خود را برای بار دیگر اثبات کرد و امروزه دشمنی که نسبت به توانایی‌های جمهوری اسلامی آگاهی داشته باشد، خواب ندارد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس