جانشین فرمانده کل سپاه گفت: برای تلافی و انتقام‌گیری از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به قنیطره، حتما کار خاصی انجام خواهد گرفت.

انتقامی خاص در انتظار اسراییل است / پاسخ ترور دانشمندان را به صهیونیستها دادیمبه گزارش مشرق، سردار "حسین سلامی" گفت: بازگشایی جبهه جدید در کرانه باختری که بخش عمده ای از فلسطینِ عزیز ما است، حتما در دستور کار خواهد بود، و این امر بخشی از واقعیت جدیدی است به تدریج رخ عیان خواهد کرد.

سردار سلامی تأکید کرد: البته ما علاوه بر بازگشایی (جبهه) کرانه باختری، به عنوان یک تلافی اختصاصی از این ماجرا، حتما انتقامی خاص برای این موضوع در نظر خواهیم گرفت.

وی افزود: یعنی بازگشایی جبهه کرانه باختری، همچنان حمایت از گروه های جهادی فلسطین و لبنان، ایجاد ظرفیت‌ها و زیرساخت های جدید دفاعی برای مسلمانانی که در جوار مرزهای رژیم صهیونیستی و فلسطین اشغالی زندگی می کنند؛ این سیاست های گذشتۀ ما است و برای آینده هم تداوم خواهد یافت. اما ما اختصاصا برای تلافی و انتقام گیری از حادثه ای که در قنیطره و نزدیک جولان اتفاق افتاد، حتما کار خاصی انجام خواهیم داد.

سردار سلامی در پاسخ به این که آیا این پاسخ و انتقام، توسط ایران صورت خواهد گرفت یا گروه های مقاومت، اظهار داشت: کیفیت آن را نمی شود اعلام کرد و ما درصدد اعلام کیفیت آن نیستیم اما اتفاقی است که ان شاء الله خواهد افتاد.

وی افزود: اتفاقی که در قنیطره افتاد و منجر به شهادت تعدادی ازفرزندان امت اسلام اعم ازبرادران حزب الله لبنانی و همینطور سردار شهید "الله دادی" شد، در حقیقت پژواک و بازتاب و پیامد تحولاتی بود که ظرف ماههای گذشته درمنطقه شرق مدیترانه اتفاق افتاد.

سردار سلامی تأکید کرد: این ماجرا همچنین بازتابی از مجموعه رخدادها و وقایعی بود که در جهان اسلام صورت گرفته بود؛ به عنوان مثال وقتی که رژیم صهیونیستی از جنگ 51 روزه با شکست خارج شد و یا به تعبیری از هلاکت نجات پیدا کرد، همه دنیا شاهد بروز معمای امنیتی جدیدی در وضعیت امنیتی رژیم صهیونیستی شد.

 سپاه و حزب الله در گذشته نشان دادند که هیچ عملی را بدون پاسخ و انتقام رها نمی کنند

وی تأکید کرد: همان طور که در بیانیه فرماندهی محترم کل سپاه ملاحظه کردید، سپاه و حزب الله در صحنه های تاریخی گذشته نشان دادند که هیچ عملی را بدون پاسخ و انتقام رها نمی کنند.

پاسخ ترور دانشمندان را دادیم

سردار سلامی تأکید کرد: شما دیدید یک دوره، صهیونیست ها دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند، اما فقط خود آن ها می دانند که پاسخ این اقدام را ما کجا دادیم، ما اعلام نمی کنیم اما خود آن ها می دانند، بعد از آن (از ترور دانشمندان هسته ای) دست کشیدند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: این ها در جنگ های 33 روزه، 22 روزه، 8 روزه و 51 روزه؛ ضرب شست های ما را دیدند، بنابراین ما تراز جدیدی از قدرت ایجاد می کنیم و حتما میدان های جدیدی را در مقابل آن ها فعال خواهیم کرد. واقعیت های جدیدی شکل خواهد گرفت، آینده این واقعیت ها را حتما نشان خواهد داد.

سردار سلامی اظهار داشت: امروز بر خلاف گذشته کل فضای فلسطین اشغالی  یعنی منطقه‌ای که صهیونیستها در آنجا زندگی می کنند محل  تقاطع  آتش گروههای جهادی فلسطینی و حزب الله لبنان است، این امر نشان دهنده بروز نگرانی، تهدید و معمای امنیتی است که رژیم صهیونیستی  قادر به فرار از آن نیست .

وی افزود: علاوه بر این شما ملاحظه می کنید که راهبرد آمریکایی‌ها در سوریه که  از منظر خواستگاه  ژئوپولتیک رژیم صهیونیستی به این قضیه نگاه می شود، ظرف سالهای گذشته با شکست مواجه شده است.

سردار سلامی تأکید کرد: یعنی  این مشعل سیاسی آمریکایی‌ها درسوریه در حال افول و غروب است، و آنها  نه تحولات میدانی را در سوریه توانستند مدیریت کنند و نه تحولات سیاسی و امنیتی را؛ بنابراین امروز با یک استراتژی،  سیاست و سناریوی ناقصی در سوریه مواجه هستند و وضعیت امنیتی و آینده سوریه  برای آنها معمای غیر قابل حلی شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این امر به این معنا است که هیچ فرمول سیاسی برای آمریکایی ها و هیچ فرمول نظامی برای تسلط بر تحولات سوریه به چشم نمی خورد؛ از طرف دیگر ما شاهد تحولاتی در عراق بودیم که نشان دهنده به حاشیه رانده شدن تاثیرو نفوذ امریکائیها در عراق است.

آمریکا در عراق به حاشیه رانده شدند

سردار سلامی اظهار داشت: آمریکایی‌ها نتوانستند روی زمین و در هوا حتی  با ایجاد ائتلاف ضد داعش هیچ نقش و تاثیری تعیین کننده‌ای در تحولات میدانی ماههای اخیر عراق داشته باشند؛ علاوه بر ان نتوانستند تاثیر تعیین کننده‌ای در  ساماندهی  و تحولات سیاسی عراق داشته باشند، و احساس می‌کنند که به حاشیه حوادث رانده شدند .

واقعیت جدید برای غرب و صهیونیستها در منطقه

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی1‌ها و صهیونیستها در حال رؤیت واقعیت جدیدی هستند، تأکید کرد: این واقعیت جدید این است که دیگر نه آمریکایی‌ها و نه صهیونیست‌ها و نه اروپایی‌ها و نه متحدان منطقه‌ای آنها با همه هزینه‌های اقتصادی، و با همه  شارژهای ایدئولوژیک و اعتقادی و حمایت‌های نظامی و ائتلافهای نظامی قادر نیستند نقشی محوری در آفرینش تحولات سیاسی و امنیتی این منطقه داشته باشند.

تحولات یمن به نفع آمریکا نیست

سردار سلامی اظهار داشت: شما وقتی به صحنه یمن نگاه می‌کنید  احساس می کنید که آن نیروهای الهام یافته از انقلاب اسلامی امروز در حال بازیابی نقش گسترده‌ای هستند که با منافع سیاسی آمریکا و متحدان منطقه ای آن کاملا در تضاد است. سردار سلامی اظهار داشت: تحولات یمن هرگز به نفع سیاست آمریکایی‌ها در حال پیشرفت نیست.

سردار سلامی تأکید کرد: شعله‌های انقلاب را در بحرین  ملاحظه می‌کنیم که هرگز خاموش نمی شود؛ و این روند هم با سیاستها و اهداف آمریکایی‌ها در تضاد است بالاخره بحرین یکی از پایگاههای  استراتژیک آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس است؛ آمریکا در حال روبرو شدن با پدیده نگران گننده جدیدی است، در مجموع آنها احساس می کنند  موازنه قدرت بین خودشون و انقلاب اسلامی را از دست دادند؛ یعنی انقلاب اسلامی در حال توسعه شعاعهای نفوذ الهام بخشی خود است .

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اشتباهی که آن ها همواره مرتکب می شوند، آن است که تصور می کنند می شود با یک کارهای جزئی تاکتیکی، می‌توان یک معادله راهبردی را به هم زد و معادله راهبردی جدیدی را شکل داد. این اشتباهی است که آن ها می کنند. البته این نشان دهنده تمام حجم قدرتی است که آنها می توانند به کار بگیرند.

وی افزود: یعنی صهیونیست ها، تمام اراده سیاسی خود را در شهید کردن شش رزمنده می بینند. این در قیاس اتکا به یک قدرت جهانی مثل آمریکا و یک قدرت سیاسی مثل اروپا و همینطور قدرت نظامی خود رژیم صهیونیستی، اصلا عددی به شمار نمی رود.

سردار سلامی تأکید کرد: تصور آن ها این است که می توانند با این لرزه های تاکتیکی، سطح راهبردی وسیعی از نفوذ و تاثیر ایجاد کنندغ ولی اصلا این اقدامات در مجموعه قدرت و جبهه مقاومت چیزی به حساب نمی آید.

وی ادامه داد: اما این امر واقعیت جدیدی را نشان می دهد؛ اولا اینکه آنها در حال زوال هستند، واقعا عملیاتی که فاقد منطق راهبردی و تاکتیکی است و نشان می دهد که ظرفیت های تدبیر راهبردی آن ها به انتها رسیده است، بیانگر روند رو به زوال قدرت و تاثیر این قدرت است، که این برای ما دستاوردهای روشنی دارد.

سردار سلامی افزود: اما نکته دیگر این که انگیزه های مقاومت و انتقامجویی را تحریک می کند، این انگیزه ها را رشد می دهد و ما را به باورهای جدید و به طراحی های جدید برای تلافی گسترده ای نسبت به این وضعیت هدایت می کند.

هر اقدام اسرائیل ریشه در استراتژی آمریکا دارد

جانشین فرمانده کل سپاه، در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات برخی تحلیلگران مبنی بر اینکه تجاوزگری اسرائیل در قنیطره احتمالا با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است، اظهار داشت: مطمئنا، این دو یک مجموعه سیاسی واحد تلقی می شوند. هم آمریکایی ها در میدان استراتژی اسرائیلی‌ها عمل می کنند و هم اسرائیلی ها به عنوان بخش لاینفکی از سیاست منطقه‌ای آمریکایی‌ها هستند.

وی افزود: بنابراین، هر عملی که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند ریشه در تفکر و استراتژی آمریکایی‌ها دارد و ما هم این دو پدیده را از هم جدا نمی کنیم.سردار سلامی تأکید کرد: مجموعه نبرد ما با رژیم صهیونیستی و متحدان راهبردی آن به خصوص آمریکا یک مجموعه و پکیج به هم پیوسته ای است. آنچه که شما امروز به عنوان نبردهای نیابتی بین انقلاب اسلامی و دنیای استکبار با محوریت آمریکا می بینید، در حقیقت توصیف همین واقعیت است. آمریکایی‌ها از لنز صهیونیست ها به صحنه نگاه می کنند و قصدشان این است که کشورهای اسلامی را تضعیف و متلاشی و چند تکه کنند؛ تا رژیم صهیونیستی در توازن قدرت برنده بشود‌ و هم اینکه دوست دارند سیاست هایشان را در منطقه جاری کنند.

* میدان مواجهه راهبردی ما با آمریکا، باز است

سردار سلامی گفت: ما با سیاست های آمریکا در منطقه مخالف هستیم و با همه ابزارهای ممکن از موفق شدن آنها در اعمال سیاست ها و استراتژی هایشان جلوگیری می کنیم و از بیان این حقیقت هم هیچ ابایی نداریم.

سردار سلامی تأکید کرد: بنابراین، میدان مواجه راهبردی ما با آمریکا میدان باز است، همان طوری که آنها جبهه را در مسائل هسته‌ای، تحریم‌های اقتصادی، هجمه‌های فرهنگی، فتنه‌های داخلی، عملیات روانی، در حمایت و پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و تلاش برای از بین بردن نفوذ منطقه‌ای انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، باز گذاشته اند.

سردار سلامی گفت: میدان‌های راهبردی نبردمان با آمریکایی‌ها در امتداد این جبهه‌هایی که نام برده شد با روش های خاص خودش ‌جریان دارد، گاهی با استفاده از روش‌های دیپلماتیک و سیاسی و گاهی به روش‌های دیگر.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این مبارزات و روش ها ادامه دارد تا جایی که آمریکایی ها حقایق و واقعیت های درون جهان اسلام را به رسمیت بشناسند و از جهان اسلام خارج شوند و همزیستی مسالمت آمیز بر اساس احترام و اعتماد متقابل با دنیای اسلام را بشناسند و گر نه، مادامی که آنها بخواهند جهان اسلام را به میدان بازی برای سیاست های منطقه ای خود تبدیل کنند، مطمئنا همه انرژی‌های موجود در جهان اسلام هم علیه آنها بسیج  خواهد شد.سردار سلامی تأکید کرد: مسلمانان بیدار شده اند و این بیداری بخش مهمی از الهاماتی است که تحت تاثیر انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

سردار سلامی در پاسخ به این سؤال که آیا تجاوز رژیم صهیونیستی به قنیطره به مذاکرات ایران با گروه پنج بعلاوه یک و آمریکا مرتبط است، اظهار داشت: این نظریه هم می تواند در کنار نظریه ای که من ابتدا ارائه دادم، یعنی به عنوان بازتابی از شکست های گذشته در نظر گرفته شود.
* صهیونیست‌ها می خواهند با اقدامی تاکتیکی معادله جدیدی بسازند.

وی افزود: شاید این توصیف دیگری از همان موضوعی است که صهیونیست‌ها می خواهند با اقدامی تاکتیکی، معادله‌ استراتژیک جدیدی بسازند. این معادله استراتژیک جدید همین است؛ یعنی بخشی از آن همین است که فکر می کنند می توانند تاثیرات تعیین کننده ای در شکست دادن سیاست های ما داشته باشند، ولی چه مذاکرات هسته‌ای به شکست بینجامد و چه به موفقیت تبدیل بشود تنها یک موضوع است.

موضوعات متعدد و بیشمار دیگری وجود دارد. خود موجودیت رژیم صهیونیستی و در حقیقت فروپاشی این رژیم یک موضوع اساسی است. این بسیار بزرگ تر از موضوع هسته ای است؛ یعنی اگر در موضوع هسته‌ای همه مسائل حل شود، رژیم صهیونیستی همچنان به عنوان یک موضوع اصلی منازعه باقی خواهد ماند.

 ترس آمریکا و رژیم صهیونیستی از پیامدهای ویرانگر جنگ با ایران

سردار سلامی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است اینگونه حملات تنش آفرینی‌های رژیم صهیونیستی موجب جنگ مستقیم ایران و رژیم صهیونیستی شود، اظهار داشت: ‌به لحاظ اصولی هیچ چیزی غیرممکن نیست. البته، ما اعتقاد داریم که هم آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها در موقعیتی نیستند که جرأت و اراده انجام چنین سناریویی مخرب و ویرانگری را داشته باشند، چون حتی چنین تصوری در ذهن آنها یک کابوس بسیار خطرناکی است زیرا آنها را در معرض فروپاشی قطعی قرار خواهد داد.

وی افزود: اجتناب آنها از درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت اثبات شده ای است. این به دلیل تاثیرات فوق العاده مخرب و ویرانگری است که جمهوری اسلامی ایران می تواند در ممات این رژیم ایجاد کند. اما ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران همواره برای هر سناریویی آماده هستیم. واکنش های ما بر سناریویی کاملا طراحی شده، سازمان دهی شده و معین است و هر زمان که شرایط اتخاذ هر استراتژی وجود داشته باشد، آن را انتخاب و اعمال خواهیم کرد. خوشبختانه واقعیت های گذشته تاریخی نشان می‌دهد که حرف‌های ما فقط بیاناتی در کلام یا عباراتی روی کاغذ نبود بلکه واقعیت هایی روی زمین و میدان بوده است.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • بشرويه ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  اميدواريم به فرمان رهبر عزيزمان امام خامنه اي هر چه سريعتر كرانه باختري نيز به بهترين سلاحها مجهز شود و پوزه اين شيطان كثيف به خاك ماليده شود.انشالله
 • ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  قابل توجه حقوق دان ها
 • سید عادل میراحمدی بهنمیری ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس و امریکا است. حسبناالله و نعم الوکیل؛نعم المولی و نعم النصیر.
 • 12سابق ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  درسته که جواب ترور دانشمندان را دادید اما اسرار نباید افشا شود شاید روزی فاش شود اما نباید الان فاش میشد
 • ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  اگر دانشمندی هم ترور نمی شد شما باید این کار رو می کردید و دمار آنها را در میآوردید که الحمد لله آورده اید
 • یک غیرمسلمان ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  منتظر پاسخ محکم ایرانیان به صهیونیستها هستیم. فقط ایرانی با غیرت
 • محمد ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  تنها راه برداشتن تحریم بستن تنگه هرمز است وبس .وباید تمام تحریمها را بردارن با این شرط فقط باید بگیم حتی تحریمهایی که سازمانه ملل کرده.اینها از رویا رویی با ما میترسند ماهم باید دست تو این نقطه بگذاریم خواهید دید ظرف یک هفته تمام تحریمها برداشته خواهد شد.چون جرات جنگیدن با ما را ندارن اولش تهدید به حمله نظامی خواهند کرد امریکا و متحدین ولی میترسند .چون قیمت نفت بالا خواهد رفت بنزین بورسه ارزشش پایین خواهد امد و در صورت جنگ که ما در ارزویش هستیم به تله ما گرفتار خواهد شد وکاری خواهیم کرد که در دنیا دیگر کسی برای امریکا تره هم خرد نخواهد کرد.
 • ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  اما فقط خود آن ها می دانند که پاسخ این اقدام را ما کجا دادیم، ما اعلام نمی کنیم اما خود آن ها می دانند، بعد از آن (از ترور دانشمندان هسته ای) دست کشیدند... این پاسخ چی بوده خوب بگید اون طرف سانسور این طرف هم هم!!! خوب ما کمی دلمان خنک میشد واقعا عجیبه که نگفتن تا الان
 • مهدی ص ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  اخه یه عده میگن سپاه جوابشونو نداده درحالی که من دوموردشو یادمه
 • ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  خدا حفظتان کند دلمان شادشد ایکاش زودتر مسایل تلافی رامطرح میگردید دل مردم شاد میشود منتظر تودهنی بعدتان هستیم
 • ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  خدا حفظتان کند دلمان شادشد ایکاش زودتر مسایل تلافی رامطرح میگردید دل مردم شاد میشود منتظر تودهنی بعدتان هستیم
 • جعفر ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  آفرین سردار
 • ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  ایران اگر فقط یک موشک توی تنگه هرمز شلیک کنه نفت تا 200 دلار میره بالا.پس نباید معطل کرد
 • ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  مگه تنگه هرمز کوچه است که ببندند
 • ناشناس ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  درود بر سردار سلامی و همه دلاور مردان سپاه و ارتش .
 • رحمن ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  از اینکه می گویید تلافی می کنید قند تو دلم آب می شه اما بزرگوار بزنید و بعد بگویید زدیم من حال انتظارم خوب نیست
 • ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  وقتی صهیونیستها می دانند وشما هم می دانی پس به قول حاج سوروس مردم نامحرمند که نباید بدانند
 • ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  0 0
  ای کاش وزارت خارجه هم یه ذره از این قاطعیت یاد میگرفتن
 • علی ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  تنها را همینه مذاکره مسخره است
 • ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  منتظر روزی هستم که از خواب بیدار شم و بشنوم پسر نتانیاهو به درک واصل شد...
 • افشین تهران ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  با اینکه در جنگ هیچ یک از طرفین برنده نیستند و دوطرف بازنده هستند اما با شما موافق هستم.تحریم جواب تحریم اما بهتره اول تمام دنیا بدانند که ما دنبال سلاح هسته ای نبودیم و دوم اینکه برای این رویا رویی نیاز به پیشرفت بیشتری داریم و سوما این فرمان را رهبری صادر کنند.
 • ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  اونوقت يك خط لوله بزرگ نفتي به درياي سرخ و بندر طائف كشيده خواهد شد و يا اين گه مي گويند خطر بني صفيون از خطر بني صهيون بيشتر است و يك خط لوله به بندر حيفا مي كشند و اكثر كشورهاي عربي با اسرائيل روابط عادي برقرار مي كنند.
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  برو از حاج سوروست بپرس شاید بگه....لابد الان وقتش نیست بتو بگه
 • پوریا ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  نباید به دشمن مهلت داد و با مذاکره و لبخند اانتظار کشید باید با کسی که فقط زبان زور را میفهمد با همان زبان حرف زد.خیال همه راحت هیچ کشوری حاضر نیست با کشوری که از در قدرت وارد شود بجنگد.
 • محسن ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  ما آماده ی جنگ با آمریکا و صهیونیستها هستیم فان حزب الله هم الغالبون
 • آسمان فرهمند ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  نه! در دروازه است! ولی بستنش اگه لازم باشه از بستن در یخچال راحتتره!
 • آسمان فرهمند ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  روحیه ضعیف ظریفشان خدشه دار میشود! بگذار با افراد مودب و باهوش هرچند قاتل با ملاطفت وصف ناپذیر برخورد کنند! ان شاءالله بعد از نابودی آمریکا حتما تحریم هم نابود میشه! فعلا با ترک دیوار تحریم سر کنید تا بعد!
 • آسمان فرهمند ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
  0 0
  مگه خودش از پسرش کمتره! با هم سفر آخرت برن! جا هست!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس