فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: مراکز فرماندهی و کنترل بسیج باید لحظه به لحظه در بحث ماموریت راهیان نور حضور موثر و مفید داشته باشند.

به گزارش مشرق، نخستین همایش تخصصی مسئولین مراکز فرماندهی و کنترل بسیج در سالن اجتماعات شهید کاوه مجتمع فرهنگی تربیتی میعاد با حضور سردار فضلی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین و سردار سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج، حسن شکراللهی مسئول مجتمع فرهنگی تربیتی میعاد مشهد و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

سردار فضلی جانشین فرماندهی سازمان بسیج مستضعفین در این همایش سراسری، ضمن بیان خاطراتی از عملیات غرور آفرین کربلای 5 در سال 65 و چگونگی طراحی و اجرای تک به دشمن و تصرف دژ شلمچه اظهار داشت: خداوند تبارک وتعالی با امدادهای خود رزمندگان اسلام را در پیروزی و غلبه بر دشمن یاری کردند و نصرت الهی را به سربازان آقا امام زمان (عج) هدیه فرمودند.

وی مرکز فرماندهی و کنترل را بسیار با اهمیت توصیف نموده و از آن به عنوان کمک فرماندهی در ابلاغ فرامین و اجرای دستورات نام برد و خاطرنشان کرد: نقش فرماندهی و کنترل در انتقال به موقع اخبار و اطلاعات فتنه 88 به فرماندهی کل سپاه جهت تصمیم سازی به موقع در مقابله با تحرکات آشوبگران ستودنی بود.

سردار فضلی تاکید کرد: دشمن در فتنه 88 گمان می‌کرد که می‌تواند پس از دستیابی به ام القرآی جهان اسلام به اهداف شومش برسد اما بصیرت و آگاهی مردم در اطاعت از نائب امام زمانشان (عج) موجب شد تمامی نقشه‌ها خنثی شود.فتنه 88 جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن بود به گونه‌ای که همانند فتنه 88 را در صدر اسلام می‌توان مشاهد کرد.

وی افزود: ایجاد تردید میان مردم مهمترین هدف دشمن بود اما در این میان مردم اهل بصیرت در دفاع از ولایت فقیه پیروز میدان شدند تا در اطاعت از ولی شان شرمنده شهدا و امام شهدا نباشند و این شد که گیلانیان حماسه 8 دی و ملت ایران حماسه 9 دی را آفریدند.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج تاکید کرد: مراکز فرماندهی و کنترل باید لحظه به لحظه در بحث ماموریت راهیان نور حضور موثر و مفید داشته و با کنترل و دریافت به موقع مسئولین را در امر این حرکت عظیم الهی قرار داده و هر گونه اتفاقی را به موقع اطلاع رسانی نمایند.
منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس