کد خبر 373380
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰

سه مجموعه شعر از علیرضا قزوه در قالب های غزل ، مثنوی و سپید و با مضامین عاشورایی ، آیینی و دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش مشرق، سه مجموعه شعر از علیرضا قزوه با عنوان های «شبلی و آتش»‌ ،‌ »قطار اندیمشک» و «این همه یوسف » توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.


«شبلی و آتش» عنوان دومین مجموعه شعر مستقل از علیرضا قزوه است که برای اولین بار در سال 73 منتشر شد. این کتاب مجموعه غزل ها، دوبیتی ها و دوبیتی های سپید علیرضا قزوه است با یک بازنگری مجدد در اشعار و بعد از حدود بیست سال در 104 صفحه و قیمت 6 هزار و 500 تومان دوباره منتشر شد.


«قطار اندیمشک» گزیده ای از اشعار علیرضا قزوه با مضمون دفاع مقدس است. در این کتاب اشعار مربوط به هشت سال دفاع مقدس از مجموعه های «نخلستان تا خیابان»، «شبلی و آتش» ، «این همه یوسف»، «عشق علیه سلام» و «قطار اندیمشک» گرد آوری و منتشر شده است.


علیرضا قزوه در اشاره این کتاب آورده است : « افتخار می کنم به روز ها و شب هایی که در جنوب خدا و در آن ییلاق تفکر با پاک ترین فرزندان این سرزمین هم نفس بوده ام. بچه هایی که حتی نگذاشتند یک وجب از خاک این سرزمین را دشمن سوگند خورده ما که از چهل و چهار کشور بودند تصاحب کنند! و این اتفاق مبارک برای نخستین بار در تاریخ این سرزمین رقم می خورد. اشعار این کتاب پاره های روح من اند و از شما چه پنهان که مانند بچه های مظلوم جنگ دوستشان دارم. پس تقدیمشان می کنم به خوبانی که عاشقانه همه هستی شان را نثار ایمان و اعتقاد و میهنشان کردند. یادشان تا همیشه با من است».


گفتنی است «قطار اندیمشک» در 230 صفحه با تیراژ 2500 نسخه و قیمت 9 هزار و 900 تومان منتشر شده است.


«این همه یوسف» برای اولین بار در سال 1376 منتشر شده و به گفته خالق اثر، به شهید بزرگوار یوسف کلاهدوز و سی تن از شهدای گرانقدر جنگ هشت ساله تقدیم شده است. این مجموعه نیز از حماسه ها و سرافرازی های مردانی گفته است که با درختان و کوه و دریا خطبه برادری خوانده بودند.


همچنین لازم به ذکر است کتاب « این همه یوسف» در چهل صفحه با تیراژ 2500 نسخه و قیمت 4 هزار و 900 تومان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

منبع: سوره مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس