رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران اظهار کرد: در ورزش و فوتبال فساد وجود ندارد بلکه این افراد هستند که در درون ورزش فساد ایجاد می کنند.

به گزارش مشرق، شب گذشته برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو با موضوع کارت های جعلی و مالیات فوتبالی‌ها و با حضور محمد دادکان، حمید رسایی و عبدالرحمن شاه‌حسینی روی آنتن رفت. (فیلم مناظره جنجالی دادکان و رسایی)

حمید رسائی نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با جضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار داشت: یکی از وظایف کمیسیون رسیدگی به عملکرد دستگاه هاست.سال گذشته حوادثی رخ داد که افکار عمومی را نیز درگیر کرد و کمیسیون اصل 90 نیز خود را ملزم دانست که پرونده های مورد نظر را بررسی کند.

وی افزود: در همین راستا به مکاتبات با فدراسیون فوتبال هم نیاز بود که همکاری های آنها تنها در جهت منحرف کردن و پاسخ ندادن به ما بود و همین روند را کند می کرد. کارت های معافیت بخشی از بازیکنان بر اساس اسناد درست و واقعی نبود و بحث مالیات هم مطرح بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: ما چیزی حدود 80 نفر از اهالی فوتبال اعم از بازیکنان-مربیان-مدیران و ... را دعوت کردیم و با آنها صحبت کردیم. کفاشیان رئیس فدراسیون می گوید همه چیز خوب است و بحث معافیت و مالیات را فساد نمی داند. تعریف ما از فساد با وی متفاوت است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری به عنوان بالاترین فرد در راس نظام جمهوری اسلامی به چنین رسیدگی هایی تاکید دارد و این نشان می دهد نظام با فساد برخورد می کند.

رسائی با اشاره به بازیکنان دارای کارت معافیت غیر واقعی بیان کرد: به هر حال در این پرونده عده ای خلاف کرده اند و همانطور که دیدیم یکی از بازیکنان ممنوع الخروج شد و فدراسیون هم فشارش را می آورد و برخی نهادها نیز پذیرفته بودند که این بازیکنان در تیم های نظامی بازی کنند. در بحث مالیات نیز بازیکنانی بودند که سوار بر ماشین های گران قیمت خود با بدهی های مالیاتی بسیار بالا بودند و این در اذهان عمومی هم پذیرفته نبود.

وی افزود: در حدود 500 نفر در حال بررسی هستند و علاوه بر فوتبالیستها در میان آنها خبرنگار، هنرمند، مجری، والیبالیست و ... هم حضور داشتند. در برخورد با عوامل اصلی تهیه این کارتهای معافیت برخی به صورت باندی بودند و برخی هم خیر. همه این موارد به قوه قضاییه ارجاع داده شد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد: بازیکنانی هم که کارت معافیت غیر واقع داشتند خودشان می دانستند کلاهبرداری کرده اند. 4 مربی مطرح نیز در این زمینه نقش داشته اند. یکی از هیات های استانی هم که قاعدتا زیر نظر فدراسیون بوده در این موضوع حضور داشته است. وقتی فدراسیون در این زمینه تلاش می کند تا موضوع را توجیه کند خودش فساد است.

رسائی تاکید کرد: وقتی به علت این مشکات برخی از بازیکنان را از فرودگاه برمی گردانند به چه علت رئیس فدراسیون موضوع را پیگیری می کند و می گوید قضیه را حل و فصل کنید؟ چرا سرمربی تیم ملی را ملزم می کنند که برای حل موضوع هم مصاحبه کند و هم شخصا نامه بنویسد؟ این عدالت نیست برخی حتی برای بازی در تیم های نظامی در زمان سربازی قراردادهای گران بستند. بازیکنان هم به خدمت سربازی بروند. همه پادگانها نیز تیم فوتبال دارند هم بروند پست بدهند و هم در این تیم ها بازی کنند.

وی افزود: هیچ کس سربازی رفتن را دوست ندارد.اگر امروز با متخلفان برخورد نشود از این به بعد همه به دنبال کارت معافیت جعلی می روند و می گویند در نهایت با فهمیدن موضوع توسط مسئولان جریمه مان حضور در تیم های نظامی است. بابک زنجانی چگونه بابک زنجانی شد؟ تمام روسای جمهور قبلی به وی مدال دادند و بزرگش کردند تا کم کم این شد.

وی بیان داشت: ما می گوییم اگر آقای ایکس کارت معافیت جعلی دارد، ما باید چطور با او برخورد کنیم. این مسائل چند دلیل عمده دارد؛ اول ضعف مقررات. مثلا آنهایی که فرزند طلاق بودند از خدمت معاف می شدند. ما پرونده ای داریم به نام فساد در عوامل و عناصر فوتبال و پرونده دیگری داریم در خصوص مسائل نظام وظیفه که یک بخش آن مربوط به فوتبالیست هاست. یکی از بازیکنان هست که پدر و مادرش طلاق واقعی نگرفته اند، طلاق صوری داشتند تا فرزندشان معاف شود. یا مورد دیگری که بازیکن قراردادی 900 میلیون تومانی بسته اما مادرش را تحت پوشش کمیته امداد کرده تا طبق آن قانون معاف شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در پایان خاطرنشان کرد: دور از عدالت است که بخواهیم به سادگی از این موضوع رد شویم. نباید عدالت را قربانی مصلحت کنیم. رابطه وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال را هم در دربی از نزدیک دیدم و چندان خوب نیست. به هر حال ما مطالباتی داریم و پیگیر این قضایا هستیم.

دادکان: آقای رسایی فساد در مجلس و شورای‌ شهر نیست؟/ رسایی: بازیکن 900 میلیون تومانی مادرش را تحت پوشش کمیته امداد قرار داده! +فیلم
دادکان: به پروین گفتم با طناب پوسیده وزارت به چاه نرو/ خیلی ها دنبال حذف من هستند

محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار کرد: در ورزش و فوتبال فساد وجود ندارد بلکه این افراد هستند که در درون ورزش فساد ایجاد می کنند.

وی افزود: چه کسی به اندازه من فوتبال را می داند اما کمیسیون اصل 90 اصلا از من دعوت نکرد تا مشاوره دهم. من 4 سال و سه ماه رئیس فدراسیون فوتبال بودم و 45 سال است که در ورزش هستم اما در سمینار علم و فوتبال از من دعوت نکردند اما یک خیاط در آن سمینار سخنرانی کرد. باشگاه پرسپولیس در روز دانشجو جشن می گیرد و من دعوت نمی شوم.یک جای کار عیب دارد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: خیلی ها میخواهند من را حذف کنند اما من می ایستم و حرفم را می زنم و به هیچ کس هم بی احترامی نمی کنم. مردم دوست دارند واقعیت ها را بشنوند.کارت های معافیت جعلی نبوده، تمام این کارتها درست و با آگاهی بوده است. الان مبلغ 20 تا 50 میلیون برای کارت معافیت عنوان شده و بازیکنان 70 میلیون پرداخت کرده اند با این حساب آنها حداقل 20 میلیون تومان طلبکار هم می شوند. من می گویم اگر غذا شور است مقصرش آشپز نیست.

وی تاکید کرد: اول مبالغ میلیاردی و آن سه هزار میلیارد معروف گرفته شود و بعد این 70 میلیون فوتبالیست ها. امیدوارم به عمر ما قد بدهد.

دادکان با اشاره به برخورد و محرومیت بازیکنان فوتبال بیان کرد: قوانین فیفا هم این اجازه را نمی دهد که بر سر این موارد محرومیتی رخ دهد. من قبلا هم در مصاحبه هایم گفته ام فوتبالیست های ما 100-150 میلیون تومان هم نمی ارزند ولی در این مشکل باید برای ورزشکاری که نیاز فوتبال ماست راهکاری اندیشید. این جا بحث، بر سر تیم ملی است.

وی افزود: در حدود 10-11 ماه وزارت جدید، پنج مدیر عامل در باشگاه پرسپولیس عوض شده است. این مشکل مدیریتی است که ایجاد فساد کرده است. دو سه روز پیش با علی پروین صحبت می کردم که از پیشنهادات جدید وزارت ورزش سخن می گفت به او گفتم با طناب پوسیده وزارت به چاه نرود چرا که آنها به تو دور نمی دهند و مطمئن باش در جای دیگری می خواهند از تو استفاده کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: در سمتم در دانشگاه نیز هیچ امتیازی به کسی نداده ام. مدیریت  قبلی هر هفته در برنامه های صدا و سیما بود و از مجلس، روزنامه، مجری و ... دانشجوی دانشگاهش شدند.

دادکان در پایان خاطرنشان کرد: خواهشم از رسانه ها و مسئولان این است که در مورد مهره های مورد نیاز تیم ملی برای جام ملتهای آسیا رافت اسلامی به خرج دهند. بابک زنجانی در آستین مسئولین بزرگ شد اما ورزشکار بر اساس هنر و استعداد خود در قلب مردم جای می گیرد.وزیر ورزش هم به سادگی می تواند با برگزاری مجمع به تخلفات فدراسیون فوتبال رسیدگی کند.

شاه حسینی: از نظر قانونی حقی برای محرومیت بازیکنان وجود ندارد/ آدم خانه نشین شود ولی حقیقت را بگوید

عبدالرحمن شاه حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار کرد: هر رشته ورزشی تعریف خاص خود را دارد و ممکن است اشخاص و عملکردشان گاهی ایجاد فساد کند. در موضوع اخیر که بسیار رسانه ای شد و برای مردم نیز جای سوال به وجود آورد مسئله مهم این بود که کارت های معافیت اصالت دارد و با رعایت تشریفات قانونی صادر شده است.

وی افزود: سازمان نظام وظیفه در این موضوع ورود کرده و تعدادی از کارت ها ابطال شده است. مباحث زیادی در این کارت ها بوده و تخلفاتی از جمله کفالت و پزشکی و تک فرزندی و ... دیده می شود. معتقدم انسان خانه نشین بماند اما حقیقت را بگوید واقعا باید ببینیم در این موضوع چه اتفاقاتی رخ داده و چه کرده ایم؟!

شاه حسینی ادامه داد: یکی از افراد معروفی که می شناسم می گفت پسرش در موعد سربازی بوده و به وی پیشنهاد شده که 10 میلیون پرداخت کند که مشکل سربازی پسرش حل شود و با پرداخت این مبلغ بعد از 20 روز کارت معافیت به در خانه شان رسیده است.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به کارت معافیت غیر واقعی برخی بازیکنان فوتبال تصریح کرد: مسئولان بر اساس قانون موظفند به محض مشاهده مدرک غیرواقعی آن را به مراجع قضایی اعلام کنند.البته کار انجام شده و پرونده نیز به مراجع قضایی اعلام شده و در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: از ریاست محترم قوه قضاییه می خواهم به این پرونده های مرتبط با ورزش و فوتبال و اطراف آن نگاه ویژه داشته باشند و برخورد نه تنها با فوتبالیست ها بلکه با آنهایی که راهکار نشان داده اند نیز صورت گیرد.

شاه حسینی با اشاره به نحوه برخورد با متخلفان بیان کرد: در بحث جعل اسناد اگر مدرکی در ابتدا اصالت داشته باشد و بعد باطل شود مقررات خاص خود را دارد. از نظر قانونی در بحث محرومیت از بازی فوتبال فکر می کنم حقی وجود نداشته باشد که به بازیکن بگوید تو از حضور در دیدار بعدی محرومی.

وی افزود: باید به دنبال دانه درشت ها در این موضوع بگردیم. به هرحال ضعف مقررات یکی از مواردی است که به مشکلات دامن می زند. 59 نفر کارت معافیتشان باطل شده و 10 نفر همبه دلیل عدم مراجعه کارتشان باطل شده است و در نحوه و نوع برخورد با بازیکنان خاطی قاضی تشخیص می دهد که سقف مجازات را درنظپر بگیرد یا کف آن را.

شاه حسینی بیان داشت: سازمان نظام وظیفه وقتی یک شخصی سرباز شناخته می شود، ممکن است آن فوتبالیست را بفرستد یک تیم محلی. این اختیار قانونی سازمان نظام وظیفه است. قانون می گوید هر کس با علم از یک تخلف آن کار را انجام دهد مجازات حبس دارد.

رئیس سابق کمیته انضباطی در پایان خاطرنشان کرد: بحث پایان خدمت ها تقریبا تمام شد و مبحث مالیات ها از اهمیت زیادی برخوردار است که باید با دقت بررسی شود.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  حرفهای رسایی خیلی منطقی بود
 • بی سواط ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  من خیلی از دادکان شنیده بودم و فکر میکردم ادم خیلی منطقی باشه ولی وقتی اخرش گفت رافت اسلامی برای این خطاکاران گردن کلفت فهمیدم زیاد هم چیزی بارش نیست عدالت رو گذاشت کنار و گفت رافت اسلامی انگار فوتبالیست ها خونشون یه رنگ دیگه هستش من از مسوولین نهایت سخت گیری رو نسبت به خاطیان میخوام
 • ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  دیشب دیدمش دادکان بزرگ مردیه برا خودش تازه دیشب فهمیدم که چرا گذاشتنش کنار؟ چون آدم خوبیه
 • ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  هرگونه ملاطفت با فوتبالیست ها خیانت به جوانان این مرز و بوم است تمام
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  آقاي دادکان حرف حق رو زد.
 • ناشناس ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  درود بر حمید رسایی دلاور که با مفسدین مبارزه میکنه چه در فوتبال و چه مفسدین کرسنت و استات اویل و غیره.
 • ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  حرفهای رسایی خیلی منطقی بود
 • ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  سر به تنشون نباشه همه
 • زواردهی ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  حرف حساب جواب نداره. حق با رسایی بود. حرفهاشم منطقی بود، خلاصه باید با فوتبالیست ها خطا کار برخورد بشه یا نه؟ اینا با جوون های دیگه چه فرقی دارن؟
 • کنده ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  اگه منم برم اونجا و با کلی گویی و حرفهای عامیانه از این شاخه به اون شاخه بپرم میشم بزرگ مرد منم که سمتی ندارم(به جز در ورزش دانشگاه آزاد) اگه رفتم اونجا و فکر و ذکرم این بود که به مخاطب جا بندازم من آدم خوبیم و با حالتی خاص بگم چرا مردم نباید بدونن و حرفای گنده گنده بزنم و به هرکه منو برکنار کرده حمله کنم میشم آدم خوب این کلکا دیگه نخ نما شده ولی نه برای همه!
 • ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  چقدر سیستم کمیته امداد فشل است !!!
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  حرف حق دادکان و مرگ اخلاق در فوتبال ایران بوسیله دادکان ساده لوح رقم خورد ایشان با دولت اصلاحات ساده لوحانه همه آن چه فوتبال داشت بنام اخلاق و آدمیت آسیب زد - این جور آدم ها آن قدر بازی می خورند که خود و همراهان را به باد فنا می دهند
 • ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  خیلی از دادکان بدم اومد! من حاضرم تیم ملی اصلا جام ملتها نره ولی به تخلفات این فوتبالیست ها رسیدگی بشه! خداییش اگه یکی از این دهها هزار سرباز معمولی که دارن خدمت میکنن ، برن کارت معافیت جعل کنن یا با حقه بازی کارت معافیت بگیرن و نظام وظیفه بفهمه چه کار باهاش میکنن ؟! خیلی جالبه ! میگه برن با میلیاردی ها برخورد کنن ! جناب دادکان ! پرونده 3000 میلیاردی رسیدگی شد و حکم اعدام هم صادر و اجرا شد اما این موضوع خیلی واضحه که فساد در جاهای دیگه دلیل نمیشه فساد فوتبالی ها را لاپوشانی کرد!
 • ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  فساد در فوتبال ایران قابل انکار نیست اما دادکان هم ابدا دلسوز این فوتبال نیست و از این نمد دنبال کلاهی برای خودش است. همین دادکان بهترین فوتبالیست های جوان ما را در لیست سیاه سوزاند و کاری کرد که هیچ جایگزین قابلی برای امثال دایی و عزیزی نداشته باشیم. یادتان هست چه بلایی سر ایمان مبعلی آورند و بعدش چه انتقامی از فوتبال خوزستان گرفتند؟ . هر فوتبالیستی یک دوره اوج دارد که اگر در آن دوره نتواند شکوفا شود بعدا دیر است. مبعلی و خیلی های دیگر در اوجشان قربانی شدند و بعدها برایشان دیر شده بود. خود دایی را هم اگر در سالهای اوجش پر و بال نمی دادند سرنوشتی بهتر از مبعلی نداشت. یا آنچه بر سر صنعت نفت بینوا آمد در ماجرای پلی آف با راه آهن؟ صنعت نفت هم اگر دادکان برکنار نمی شد هیچ گاه فرصت برگشتن به لیگ را پیدانمی کرد اینکه بعدا حذف شد جای تعجب ندارد جون وقتی تیم از لیگ سقوط می کند بازیکنان نخبه اش فورا جذب تیمهای دیگر می شوند. از همه بدتر غرض ورزی و کینه دادکان بود نسبت به هر کسی که از او انتقاد می کرد. رفتار شرم آور او با خدادعزیزی فراموش شدنی نیست. اگر اصرار مردم نبود و عزیزی بر نمی گشت کجا تیم ایران می رفت جام جهانی 2006؟ از همان قطر می باهنیم. دادکان آنقدر کوجک بود که حتی کینه اش از یک بازیکن را هم نمی توانست مخفی کند. سال دوم لیگ برتر که سپاهان قهرمان شد دادکان چخ جشنی گرفت! اما سال بعد که پاس با درخشش غزیزی قهرمان شد حتی از برگزاری مراسم تقدیر از برترینهای لیگ خودداری کرد!! اینها نشانه بغض است. یک مدیر سالم هرگز چنین رفتارهای زشتی نشان نمی دهد. مدیران ما وقت ادای مدیریت در می آورند اما هیچ کدام حرفه ای نیستند.
 • ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  آقای شاه حسینی اگر به ایرادات شورای فقهای نگهبان به قانون درسال 64 مراجعه بفرمائید و اصلاحیه قانون - بحث ضرورت تحت السلاح بودن اصل و فلسفه خدمت سربازی است - آیا فوتبال تحت السلاح بودن است ؟ قطعا جواب خیر(نه) است- نظام اجبار ی از اصل و ذات و ضرورت خود فاصله گرفته است - تا جایی که امروز حضور سربازان وظیفه در امور فروشگاههای نیروهای مسلح و... به چشم می خورد - هزینه های تخصصی نیروهای مسلح با نظام اجباری نیست باید با بودجه های دفاعی و تعریف شده انجام ششود - همین عامل باعث حذف خدمت اجباری و مغایرت آن با فلسفه تحت السلاح بودن سرباز است - لطف کنید شما عقلا نظام اجباری را به نیروهای مسلح حرفه ای تبدیل کنید - و دوره سرباز یرا نیز فقط به آموزش و مانور (آموزش عملی) به مدت 3ه ماه اعمال نمایید برای روز مبادا و مدت 29سال و 9ماه وضع موجود را به اینش رح اصلاح بفرمائید 3ماه آموزش و کدبندی و تعریف سازمان رزم بطوری که با احضار احتیاط 9سال و 9ماه ساز مان خالی تعریف شده برای هر سنوات بلا فاصله سازمان رزم همان پایه خدمت را بدون فوت وقت آماده به رزم نماید و ینی هر سرباز در همه حال بداند در دفاع کی و کجا و چطور حاضر باشد متقابلا نیروهای مسلح نیز به بدانند که تدارک موصوف را حفظ و آماده نگهدارند تا خدای نخواسته هجمه ای پیش آمد لشگرهای سازمان دار از وظیفه ها و کادر آن بدون معطلی ظرف 15دقیقه آماده به رزم و اعزام باشند - همچنین دوره ذخایر 10سال اول و 10سال دوم همچنین ریزش بر اثر فوت و... نیز از ثبت احوال تغییرات را در سازمان رزم تعریف شده و آنلاین اعمال نمایند -وضع حاضر سربازی ریخت وپاش اوقات است تا رزم وسربازی
 • فوتبالی ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  داد گان خود را علامه فوتبال می داند و خود را بیش از هم قبول دارد این غرور و تکبر به در خودش می خورد منم منم دادگان مثل دایی است فساد در همان دوره دادگان هم وجود داشت تبانی نفت آبادان در دوره ایشان رخ داد ولی با دستور مقامات بالا دستی شتر دیدی ندیدی . جناب دادگان علامه فوتبال شما وحید هاشمیان و خداد داد را به دلیل فنی و ..... کنار گذاشتی و فشار زیادی روی شما و فدراسیون بود در نهایت کارشناسان خبره اعتراضات خود را به مهر علیزاده گفتن و با دستور مهر علیزاده شما را مجبور کرد که بدنباله رضایت این دو بازیکن تاثیر گذار باشید و اگر نمی رفتید اخراج می شدید وحید هاشمیان باعث صعود تیم ملی به جام جهانی شد و با گل هایش باعث حفظ جایگاه و صندلی ریاست فدراسیون فوتبال شد شما امر بر مهر علیزاده بودید و از خود هیچ اختیاری نداشید جناب علامه فوتبال دادگان از شما که استاد دانشگاه هستید و دم از پاکی و راستی و حقیقت می زنید عوام فریبی نکنید شما به برانکو بیشترین پول را تقدیم کردی که در آن زمان هیچ مربی چنین پولی نگرفته بود بعد می گویی مبلغ مربی و بعزیکن 150میلیون نباید بیشتر باشد یا فوتبعل را تعطیل کنید تا ....... شما هیچ برخوردی با فساد فوتبال نکردی که میراثشما به کفاشیان دومیدانی کار رسیده همان بهتر جناب علامه فوتبال دور از فوتبال باشی بهتر است .
 • ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  فرمایشات رسایی بسیار منطقی و حرفهای دادگان عوام فریبانه البته دادگان در افکار خود هیچگاه فکر نمی کرد که با آمدن دولت روحانی بدین شکل برخورد می شود فکر می کرد که روحانی دو دستی وزارت ورزش را به او می سپارد ولی صالحی امیری و سلطانیفر و دکتر سجادی و دست آخر گودرزی شد وزیر دولت تدبیر و امید و دادگان کلی خیط مال شد دادگان یک روز با داوود احمدی نژاد است روز دیگر با شریعتمداری و روز دیگر با حبیب کاشانی و روز دیگر با رفسنجانی دیروز هم با خاتمی فردا هم مشخص است با کیست دادگان بدنباله این است که در این دولت طبق نظرش یک پستی برای خود مهیا کند
 • ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  دادکان دو جا حقوق می گیره از پست جدید وجای دیگر
 • دارا ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
  0 0
  از زمانی که دادکان رفت، فساد در فوتبال ما بدجوری ریشه کرد!!!
 • علی ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
  0 0
  یاد کبک و برف افتادم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس