فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه 4 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب گاز از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به شبکه اصلی تزریق شده است، اظهارداشت: در چند روز گذشته از سکوی 16 پارس جنوبی گاز وارد میدان شد که این یک کار بزرگ بود که توسط مهندسین ایرانی قرارگاه با روحیه‌ای جهادی صورت گرفت.

5 هزار پیمانکار با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) همکاری دارند/ پروژه حرم تا حرم در اختیار قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است/ سکوی 16 پارس جنوبی وارد کار شدبه گزارش مشرق، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری در پاسخ به سؤالی درباره فلسفه ورود سپاه پاسداران به عرصه‌های آبادانی و سازندگی کشور و نقش قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در این زمینه، گفت: پس از آن که سپاه پاسداران در طول هشت سال دفاع مقدس توانست در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کند، پتانسیل و ظرفیت‌های این مجموعه عظیم صرف آبادانی و عمران کشور شد.

وی افزود: یکی از رسالت‌های سپاه پاسداران ورود به عرصه‌های مختلف براساس مقتضیات زمان است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، اظهار داشت: براساس اصل 147 قانون اساسی دولت می‌تواند از توان نیروهای مسلح در زمینه‌های مختلف استفاده کند.

سردار عبداللهی با اشاره به دو نقش بازسازی و سازندگی این قرارگاه پس از پایان جنگ، تصریح کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی خیلی از شهرهای مرزی ما تخریب شده بود، لذا باید بازسازی صورت می‌گرفت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در مرحله اول به بازسازی مناطق آسیب‌دیده پرداخت و پس از آن وارد مرحله سازندگی شد.

وی سپاه را یک نیروی مردمی دانست و اظهار داشت: امروز که 25 سال از تأسیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) می‌گذرد، بالغ بر 2 هزار پروژه ملی و استانی در جهت آبادانی و عمران کشور توسط این قرارگاه به افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه امروز هیچ پروژه‌ای در کشور وجود ندارد که مهندسان داخلی از انجام آن برنیایند، افزود: نمونه بارز خودکفایی را می‌توان در فازهای 15 و 16 پارس جنوبی که بزرگترین پروژه‌های پالایشگاهی کشور هستند، مشاهده کرد.

سردار عبداللهی همچنین ادامه داد: شرکت‌های خارجی توتال، شل و هیوندا پس از مدتی پروژه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را رها کردند و در آن موقع بود که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با تمام وجود وارد میدان شد و کار بهره‌برداری از این فازها را در دست گرفت.

وی با بیان اینکه تجهیز، طراحی و بهره‌برداری از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به صورت صددرصد ایرانی است، تصریح کرد: فازهایی از پارس جنوبی که توسط شرکت‌های خارجی به بهره‌برداری رسیده است با تلفات جانی و مالی زیادی همراه بود، اما امروز که کار این پروژه بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است 20 میلیون متر مکعب گاز از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به شبکه سراسری تزریق می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه 4 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب گاز از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به شبکه اصلی تزریق شده است، اظهارداشت: در چند روز گذشته از سکوی 16 پارس جنوبی گاز وارد میدان شد که این یک کار بزرگ بود که توسط مهندسین ایرانی قرارگاه با روحیه‌ای جهادی صورت گرفت.

سردار عبداللهی در ادامه به فعالیت‌های این قرارگاه در بخش زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای اشاره و تأکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) پروژه حرم تا حرم را از شهر مقدس قم تا شهر مقدس مشهد که مسافتی حدود 910 کیلومتر است را در دست گرفته است.

وی همچنین تصریح کرد: 40 درصد سرمایه‌گذاری این پروژه بر عهده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) است و 60 درصد هم برعهده وزارت راه و شهرسازی است که باید قطعه قطعه آماده شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به اقدامات این قرارگاه در پروژه حرم تا حرم، گفت: در قطعه اول این پروژه که مسافتی حدود 150 کیلومتر از قم تا گرمسار را شامل می شد، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا‌(ص) حدود هزار و 70 پل و آبرو را احداث کرد و در دمای بالای 50 درجه حدود 5 هزار تن آسفالت را به زمین نشاند و این در حالی است که این پروژه در کمتر از دو سال به بهره‌برداری رسید.

سردار عبداللهی با اشاره به مزایای فوق‌العاده پروژه حرم تا حرم، افزود: این پروژه حدود 200 میلیارد تومان صرفه‌جویی سوخت دارد و در بحث مسائل زیست‌محیطی و آلودگی هم بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه راه‌آهن ترانزیت شمال به جنوب کشور که اخیرا با حضور رؤسای جمهور ایران، ترکمنستان و قزاقستان به بهره‌برداری رسیده است، اهمیت بسیار بالایی داشت که طول این پروژه حدود 120 کیلومتر بود که ظرف مدت کمتر از یک سال با تمام زیرسازی‌ها، روسازی، 167 دستگاه پل و آبرو و دو ایستگاه که یک ایستگاه تشریفاتی و دیگری ایستگاه میان راهی است ساخته شد که از تمامی جهات اهمیت زیادی داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) تأکید کرد: در آن جا ما ظرفیتی حدود 1200 دستگاه ماشین‌آلات را داشتیم که با محدودیت‌های منطقه شمال از نظر شرایط جوی به فعالیت‌های گسترده خود ادامه می‌دادیم که تمامی این کارها و پروژه‌ها بر عهده قرارگاه بود.

سردار عبداللهی درباره تونل‌ها و متروهای در دست ساخت توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، اظهار داشت: قرارگاه در حوزه راه، مترو و آب حدود 730 کیلومتر تونل در دست احداث دارد که شامل خط 7 متروی تهران، مشهد، تبریز، شیراز و قم می‌شود که پروژه‌های بزرگی است که در دست انجام است و ما برای اجرای تونل‌های مکانیزه این پروژه‌ها حدود 17 دستگاه tbn داریم که این ظرفیت بسیار بالا و بی بدیل است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه این تونل‌های گفته شده در حال اجرا و یا بسیاری از آنها به اتمام رسیده است، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) یکی از پروژه‌های دیگری که در راستای تونل آب انجام داده است، احداث تونلی 44 کیلومتری بوده که از همین رو در بحث تونل‌های آبی تونل‌های طویلی در دست احداث است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)درباره پروژه جاده هراز که توسط این قرارگاه در دست اجرا است، تصریح کرد: تعریض جاده هراز در مجموعه ما است که ظرف مدت دو سال با آن شرایط سخت کوهستانی توانستیم 11 کیلومتر تونل احداث کنیم.

سردار عبداللهی درباره بحث ساخت سد توسط این قرارگاه، اظهارداشت: حدود 21 میلیارد متر مکعب آب ساخت مخزن سد داشتیم که برای مثال سد کرخه که بزرگترین سد خاکی و سد گتوند که بلندترین سد خاکی با حجم 5.5 میلیارد متر مکعب و طول دریاچه بیش از 80 کیلومتر است از پروژه‌های احداث شده توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) است که به دلیل اینکه کشور ما از نظر آب در منطقه خشک واقع شده است، اقدامات زیادی انجام داده‌ایم.

وی همچنین تصریح کرد: در منطقه‌ای از کشور آب زیادی در حال هدر رفت بود که ما با اقداماتی که انجام داده‌ایم حدود 124 هزار هکتار زمین را توانستیم با هدایت آن آب هدر رفته آبیاری کنیم که بر این اساس مشاغل پایداری را به واسطه این کارها انجام داده‌ایم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)در رابطه با خطوط انتقال آب، گاز و نفت، اظهار داشت: حدود 9 هزار و 500 کیلومتر خطوط انتقال توسط قرارگاه احداث و در حال احداث شده است و قسمت لوله‌های به کار برده نیز از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کرده‌ایم.

سردار عبداللهی در ادامه با اشاره به خط انتقال گاز عسلویه تا ایرانشهر نیز گفت: این خط انتقال گاز 56 اینچی است که نزدیک به 907 کیلومتر تونل این پروژه عظیم می‌شود که ظرف زمان کوتاهی انجام گرفت و با رایزنی‌های صورت گرفته با دولت ما اعلام آمادگی خود را برای ادامه مسیر این پروژه اعلام کردیم.

وی درباره خطوط انتقال آب نیز تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا‌(ص) خطوط انتقال آب 13 استان کشور را با قطرهای 1400 و 2000 در دست گرفته است که برای مثال فاز اول انتقال آب غدیر خوزستان بود که مردم آن استان سزاوار اجرایی شدن این پروژه عظیم را داشتند و مثال بعدی انتقال آب قم است که حدود 238 کیلومتر با قُطر 2 هزار انجام گرفت و دارای 7 مخزن 90 هزار متر مکعبی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه اقداماتی این قرارگاه در رابطه با محرومیت‌زدایی در انجام پروژه‌ها انجام داده است، گفت: ما برای انجام تمامی پروژه‌های خود برنامه محرومیت‌زدایی را در پیش داریم و اگر پیشرفتی در پروژه‌های ما به وجود می‌آید به لطف اقداماتی است که برای محرومیت‌زدایی انجام می‌دهیم و ما تا شعاع 70 کیلومتری پروژه‌های خود محرومیت‌زدایی را انجام می‌دهیم که این یکی از بزرگترین افتخارات ما به شمار می‌آید.

سردار عبداللهی با بیان اینکه 8 تا 10 هزار پروژه محرومیت‌زدایی را قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در کشور در دست دارد، ادامه داد: ما در ساخت مسکن روستایی علاوه بر آبرسانی و ساخت مسجد و بیمارستان‌ها پیش‌قدم هستیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر سطح علمی و دانش نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: از 135 هزار تن نیروی این قرارگاه درصد بسیار کمی رسمی هستند و شاید 3 درصد بیشتر نرسد و مابقی پیمانکار و نیروهای مردمی هستند که با ما همکاری می‌کنند و نکته حائز اهمیت اینجاست که ما حدود 5 هزار پیمانکار داریم و در بین آن 135 هزار نفر نیرو نزدیک به 35 هزار نفر مهندس، فوق لیسانس و دکتر هستند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در ادامه افزود: امروز قرارگاه، پروژه‌ها را به صورت epc انجام می‌دهد که این به معنای مهندسی، تأمین کامل و اجرا است؛ زیرا امروز حیات یک سازمان در یک کشور نیروهای انسانی است از همین رو ما هیچ زمان احساس کمبود نمی‌کنیم زیرا حجم نیروی فنی و مهندسی ما بی بدیل است و من وقتی وارد کارگاهی می‌شوم با توجه به حس و نیروی جوانی کارکنان آن کارگاه برای بنده شرایط دفاع مقدس تداعی می‌شود؛ از همین رو ما باید بدانیم امروز جبهه عمران و اقتصادی کشور توسط دشمن هدف قرار گرفته و ما برای مقابله با این اقدامات نیاز به ایجاد شغل و تولید داریم.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه هر دولتی که روی کار آمده تلاش کرده‌ایم تا به عنوان بازوی توانمند دولت اقدامات گسترده‌ای را انجام دهیم،گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) موتور محرک سازندگی است.

وی با اشاره به اینکه ما در دولت‌های گذشته با هم تعاملات بسیاری داشتیم و اکنون نیز به تعاملات خود با دولت ادامه می‌دهیم، افزود: اختلاف نظر و اختلاف سلیقه در داخل کشور، اختلاف اعتقادی محسوب نمی‌شود، در این راستا جلساتی را با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار کردیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به تجارب 25 سال گذشته، تأکید کرد: در طول این مدت تجارب بسیار خوبی را کسب کرده‌ایم به طوریکه توانسته‌ایم به تأمین مالی پروژه‌ها کمک کنیم.

سردار عبداللهی خاطر نشان کرد: هر ساله لیستی را به مسئولین نظامی می‌دهیم، به طوریکه در این لیست گزارشی پیرامون پروژه‌ها به مسئولین ارائه داده می‌شود.

وی با اشاره به اولویت‌بندی پروژه‌ها، گفت: براساس بودجه تعیین شده نسبت به اجرای پروژه‌ها اقدام می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با بیان اینکه با دولت‌های گذشته مشکل خاصی نداشتیم، اظهار داشت: صحبت‌هایی که مغایر با اهدافمان مطرح شده است، تهمتی از سوی دشمنان به حساب می‌آید.

سردار عبداللهی با تأکید بر اینکه باید به همه وظایف دینی خود به خوبی عمل کنیم، افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) عرصه را برای خارجی‌ها تنگ کرده است، این در حالی است که بستر برای بخش خصوصی فراهم شده است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا این قرارگاه عرصه را برای بخش خصوصی تنگ کرده است، ادامه داد: قرارگاه چتر ایمنی را برای همه پیمانکاران فراهم کرده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به پیمانکارانی که با ما همکاری می‌کنند بسیار از اوضاع رضایت دارند، گفت: قیمت کالاهای تمام شده را برای آنها در نظر گرفته‌ایم، بنابراین به دور از انصاف است که غیر از مسائل حق و حقیقت، مسائل دیگری مطرح شود.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه 5 هزار شرکت پیمانکار با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) همکاری دارند، ادامه داد: هر پروژه‌ای را به کمک مردم و بخش خصوصی می‌توانیم به خوبی اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه این قرارگاه انحصارها را شکسته است، افزود: این قرارگاه دست خارجی‌ها را تنگ کرده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه تحریم‌ها تا چه حد اثرگذار بوده است، اظهار داشت: تحریم‌ها از ابتدا وجود داشته است، به طوریکه یک عمل ظالمانه از سوی دشمن بر ما روا شده است.

سردار عبداللهی با اشاره به اتفاقاتی که در طول 35 سال گذشته صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: این تحریم‌ها از دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب به صورت بی رحمانه و ظالمانه وضع شده است.

وی با اشاره به اینکه ما در طول این مدت توأمان از سوی دشمنان تحریم بوده‌ایم، افزود: هیچ روزی سخت‌تر از دوران دفاع مقدس نیست که دشمنان صدام را همراهی می‌کردند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با تاکید بر اینکه باید بر توانمندی‌های داخلی توجه کنیم، اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های موجود به خوبی استفاده کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه در طول دوران تحریم نه عقب‌نشینی و نه توقف کرده‌ایم، گفت: باید به راه خود ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه انسان برای سختی آفریده شده است، افزود: سختی سبب خودکفا شدن می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به اینکه تحریم تأثیر داشته است، اما ما تسلیم نخواهیم شد، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه تحریم بوده‌ایم توانسته‌ایم تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه‌ها را تأمین کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به ساخت کارخانه‌های تبریز، مس و پالایش، افزود: توانسته‌ایم تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ساخت پالایشگاه‌ها و احیای آنها 35 تا 50 درصد از تجهیزات داخلی استفاده کرده‌ایم، گفت: از هجمه‌های دشمن ابایی نداریم و هرگز عقب‌نشینی نخواهیم کرد زیرا تحریم‌های دشمنان تأثیری ندارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به نهاد مقدسی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حاصل سپاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) است به طوریکه این قرارگاه به میدان می‌آید و نیازهای مردم را تأمین می‌کند.

سردار عبداللهی با تأکید بر اینکه هر پروژه‌ای که ساخته می‌شود، تیری در قلب دشمنان است، اظهار داشت: زمانی که پروژه‌ای به بهره‌برداری می‌رسد به معنای ایجاد شغل است.

وی با اشاره به فراز و نشیب‌های 35 سال گذشته، گفت: همه سختی‌های زمان جنگ را تحمل کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با تأکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) رسالت‌محور است، تصریح کرد: این قرارگاه براساس رسالتی که دارد کمک می‌کند.

سردار عبداللهی با بیان اینکه کار کردن در شرایط سخت برایمان لذت‌بخش است، گفت: باید به خدا توکل کرد و باید از خداوند طلب یاری کنیم، پس وقتی نیت خالص است خداوند کمک حال‌مان خواهد بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به اینکه تنها چیزی که در آن نیازی به خارجی‌ها نداریم و خدمات مهندسی است، افزود: در مهندسی حرف اول را می‌زنیم به طوریکه می‌توانیم پروژه‌های صنعتی عمرانی را حتی در خارج از کشور انجام دهیم.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه در کشور عراق خط انتقال گاز و تصفیه‌خانه را می‌سازیم، ادامه داد: تجهیزات قرارگاه در خاورمیانه بی بدیل و بی نظیر است.

وی با اشاره به امکانات و تجهیزاتی که در دولت تدبیر و امید در اختیار گرفته شده است، گفت: توانسته‌ایم لایروب‌های غول پیکر، دکل‌های حفاری و لوله‌گذارهای بسیار قوی را بسازیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با تأکید بر اینکه باید براساس وظیفه خود نسبت به همه دولت‌ها خدمت کنیم، اظهار داشت: باید به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به دیدگاه فرمانده سپاه مبنی بر اینکه باید کارها را به سرانجام برسانیم، افزود: ظرفیت نیروی انسانی و همچنین نیروهای متخصص خوبی را در اختیار داریم.

وی با اشاره به وجود 35 هزار مهندس، گفت: مابقی نیروی اداری نیستند بلکه اپراتور دستگاه‌های پیشرفته هستند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با تأکید بر اینکه آینده را روشن می‌بینم، ادامه داد: آماده هستیم تا بتوانیم در سال 30 هزار میلیارد تومان پروژه را اجرا کنیم.

سردار عبداللهی بزرگترین نعمت کشور را امنیت دانست و اظهار داشت: باید از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در جهت هم‌افزایی استفاده کنیم.

وی در پایان با اشاره به تشکیل شورای عالی فنی در کشور، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت‌هایی که به صورت جزیره‌ای شکل گرفته است، جلوگیری کرد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  3 0
  درود بر سرداران عرصه سازندگی کشور
 • ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  2 0
  خسته نباشید
 • ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  0 0
  5 هزار پیمانکار.....واقعا؟؟
 • ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  0 0
  پروژه های بزرگی هم دارند اما نمیدانم چطوری این توانای ایجاد شده و از کی شورع کردند اما به هرحال توانایی زیادیه که هیچ دولتی از آن عبور نخواهد کرد
 • ناشناس ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  1 0
  خدا قوت.
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  0 1
  من از این سپاهی ها زیاد خوشم نمیاد اما اگر واقعا در ایجاد شغل و سازندگی فعال بشوند اشکالی نداره که هیچ خوب هم هست به هر حال همه برای این مملکت باید کار کنیم با هر عقیده ای
 • فدایی ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
  1 0
  وقتی اقا زاده ها در قبال به دست اوردن شرکت های غول اسا هیچ کمکی به اقتصاد مملکت نمی کنند.وبلکه از ضرر زدن هم هیچ ابایی ندارند .دست ملت بعد از خدا به دامان همین مردان با غیرت و با شرف ودلسوز است من از شما عزیزان می خواهم اقتصاد کشور را از این عقب ماندگی نجات دهید.امنیت کشور به اقتصاد قوی سالم و پویا گره خورده است.به امید روزی که فساد و بی عدالتی ریشه کن شود.یک مثال کوچک از ضرر کشور عزیزمان که در خبر ها خواندم برداشت یک جانبه عربستان وهابی از میدان های مشترک نفتی است که یک میدان به مدت 12-13 سال ایران نتوانست سر مایه گذاری کند و اکنون هم مقرون به صرفه نیست .وعربستان برداشت می کند و بشکن می زند وچاه دیگری هم ایران روزانه چهل هزار و عربستان 10 برابر یعنی چهار صد هزار در روز برداشت می کند وبشکن می زند و بقیه موارد را خبر ندارم.به نظر من فقط غیرت ایرانی و شرافت انسانی ما می تواند اقتصاد ما را نجات دهد .و این یک جهاد همگانی است حضرت علی ع هم گویا به این درد مبتلا بودند و به مالک نوشته بودند هیچ کس به اندازه خواص پر توقع تر و کم کمک تر و.....نیست وتو توجهت به عامه ی مردم باشد .البته من مضمون ان را نوشتم.یا الله به حق علی ما را توفیق خیر رساندن به بندگانت بده.
 • ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  1 0
  ماشاء الله درود بر سپاه مومن و با غیرت و فداکار
 • امین ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  0 0
  اونهایی که از روی غفلت با حضور قرارگاه در این عرصه مشکل دارند بدونند 1. شرکت هایی که در حد و اندازه قرارگاه هستند یا خارجی هستند یا مالکانشون در خارج کشور زندگی می کنند و به هر تقدیر سود این پروژه ها مستقیم به خارج از کشور شیفت میشه. 2.پیمانکار ها و شرکت های جزء زیادی هستند که توانایی انجام یک پروژه بزرگ رو ندارند اما زیر پوشش یک چتر می تونن رشد کنن نمونه زیاده ...
 • ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  0 0
  قرارگاه خاتم در زیر مجموعه خودش ده ها موسسه عمرانی و فنی و مهندسی قدر دارد که هرکدام برای خودش غول مهندسی بین المللی می تواند باشد این مجموعه عظیم که اگر مقایسه نسبی صورت بگیرد حتما می تواند در بین ده کارتل و تراست عظیم فنی و مهندسی جهان قرار بگیرد در اواسط جنگ برای بازسازی و بهینه سازی صنایع و پروژه ها شکل گرفت و رفته رفته بخاطر تفکر جهادی و کیفیت خدمات عالی که داشته چون کارکنان و افراد در این نهاد ها بخاطر روحیه الهی و سلامت کاری توانستند با دستان خالی کم کم از یک پیمانکار دسته چندم به بالاترین گریدهای فنی و مهندسی برسند که امروزه بصورت یک پیمانکار مادر پروژه های عظیم ملی را می گیرند با مهندسی مناسب و ساده سازی امور آن را به پیمانکاران واجد صلاحیت می سپارند و با نظارت و کمک به این پیمانگاران متوسط ایشان را هم رشد داده و یاری می رسانند امروزه بسیاری از پروژه های پل سازی و توسعه شریان های ملی و کشوری که در توان هیچ کدام از شرکت های ایرانی نیست توسط این غول بزرگ اقتصادی با نرخ های مناسب و به نفع نظام عملیاتی و اجرایی می شود و ده سال خدمات پس از فروش آن برای مملکت تضمین شده دوستانی که درگیر کارهای عمرانی بوده اند خوب می دانند سایر پروژه های پیمانکاران بزرگ وقتی در مقام مقایسه قرار می گیرد اصلا قابل قیاس با کمیت و کیفیت پروژه های این نهاد نیست مثلا" پروژه راه آهن اصفهان شیراز را با پروژه زیر زمینی کردن راه آهن تهران جنوب در منطقه جوادیه تهران و خزانه فلاح مقایسه کنید اولی توسط سایر پیمانکاران و دومی توسط نهادهای قرارگاه ساخته شد
 • مسعود ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
  1 0
  خدا قوت اجر این مردمان دریایی دل با امام زمان
 • حمید ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
  0 0
  سلام و خسته نباشید,چطور میشه توی مناقصه های قرارگاه خاتم شرکت کرد برای کارهای عمرانی؟ایا اصلا مناقصه هم برگزار میشه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس