کد خبر 369730
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۷

وزیر خارجه کشورمان گفت: دنیا دریافت ایران اولین کشوری بود که در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی داعش به کمک ملت و دولت عراق شتافت و ما بار دیگر تأکید می‌کنیم در این مسیر در کنار ملت و دولت عراق استوار خواهیم ایستاد.

به گزارش مشرق، ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق بعد از ظهر یکشنبه با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در تهران دیدار کرد و مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را با وی مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

ظریف با اشاره به عزم و اراده جدی ایران و عراق نسبت به توسعه بدون سقف و نامحدود روابط دو کشور، تأکید کرد: جمهوری اسلامی همواره آماده گفت‌وگوی راهبردی سازنده با همه کشورهای منطقه می‌باشد و هیچ محدودیتی برای همکاری با همسایگان و دیگر کشورهای منطقه ندارد.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال کاهش نگرانی‌ها در منطقه است و اعتقاد راسخ دارد که صلاح ملت‌ها در برخورداری از منطقه‌ای با ثبات و به دور از تشنج و بحران است.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اشتباهات برخی کشورها در نحوه تعامل با تروریسم، اظهار داشت: خوشبختانه امروز نوعی اجماع و درک جمعی نسبت به خطر واقعی تروریسم و افراط گرایی و نتایج حاصله از آن بوجود آمده است.

محمد جواد ظریف ضمن تقدیر از ملت و دولتمردان عراق برای موفقیت در برداشتن گامهای موثر در مسیر وحدت ملی و انسجام داخلی کشورشان، خاطرنشان کرد: دنیا دریافته که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بوده که در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی داعش به کمک ملت و دولت عراق شتافت و ما بار دیگر تأکید می‌کنیم که در این مسیر در کنار ملت و دولت عراق استوار خواهیم ایستاد.

ظریف همچنین ضمن قدردانی از پذیرایی و ارائه تسهیلات از سوی دولت، مردم، استانداری‌ها، دستگاههای ذیربط و نهادهای مسئول عراق به زائرین سالار شهیدان در اربعین حسینی، ابراز امیدواری کرد: اربعین امسال به نمادی باشکوه از وحدت و همبستگی تبدیل شود.

وزیر خارجه عراق نیز با تمجید از ایفای نقش سازنده و موثر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر اساسی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی، تأکید کرد: منافع مشترک دو ملت دوست و برادر ایران و عراق در توسعه حداکثری همکاری‌ها و مناسبات فیمابین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس