کد خبر 362619
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۷

مدیرعامل شرکت ایران ایر با اشاره به جزئیات ورود قطعه و اطلاعات پروازی از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی، گفت: عمده این قرارداد مربوط به هواپیماهای بوئینگ بود و بیشتر به نقشه‌های پروازی می‌پرداخت.

 به گزارش مشرق، فرهاد پرورش در خصوص اعلام شرکت بوئینگ مبنی بر ارسال برخی اطلاعات به ایران ایر، گفت: در تفاهم نامه دو دوره برای صنعت هوایی در نظرگرفته شده بود که دوره اول شش ماهه و دوره دوم 4 ماهه بود که ما در چهارچوب توافقنامه و با توجه به منابع مالی که داشتیم، حداکثر استفاده را کردیم.

وی با بیان اینکه اخباری هم از قول شرکت بوئینگ مطرح شده بود که با ایران ایر قرارداد بستیم که ما این خبر را تایید می کنیم، افزود: ما در دوره اول  و تاریخ 20 جولای یک قرارداد با بوئینگ بستیم و در دوره دوم هم قرارداد دیگری با این شرکت بسته شد که تا سوم آذرماه ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت ایران ایر با اشاره به اینکه این قرارداد راجع به هواپیماهای عملیاتی ایران بوده است، اظهار داشت: عمده این قرارداد مربوط به هواپیماهای بوئینگ بود و بیشتر به نقشه های پروازی می‌پرداخت.

پرورش با اشاره به اینکه ما آنچه که نیاز داشتیم به آنها اعلام کردیم و آنها نیز این اطلاعات را در اختیار ما قرار دادند، افزود: در این دوره برای ورود قطعه هواپیماهای بوئینگ نیازی نداشتیم اما به سایر منابع اروپایی برای تعمیرات و ساخت قطعه درخواست هایی را دادیم و پول هم فرستادیم که در حال حاضر این قطعات هم به دست ما رسیده است.

وی تصریح کرد: در چهارچوب توافق نامه حرکت کردیم اما در مورد صنعت هوایی خیلی توافقات وسیعی صورت نگرفت با وجود اینکه تحریم‌ها علیه این صنعت خیلی گسترده است اما از این فرصت کوتاه حداکثر استفاده را کردیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس