معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شکل‌گیری کمیته صادرات صنایع هوایی و فضایی ذیل کمیسیون تخصصی صادرات محصولات دانش‌بنیان و کسب و کار بین‌الملل در این معاونت خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، در زمینه امضای تفاهمنامه توسعه صادرات هوایی و فضایی ایران بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور با اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران گفت: تعریف و ترویج برند مشترک صادراتی محصولات و خدمات هوایی و فضایی با عنوان «صهفا» و تشکیل شرکت مدیریت صادرات هوایی و فضایی از جمله اهداف امضای این تفاهمنامه است.

وی افزود: بر این اساس از این پس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران شرکت توسعه مدیریت صادرات صنایع هوایی و فضایی متشکل از 160 شرکت خصوصی فعال در حوزه هوا و فضا ایجاد و محصولات این شرکت با برند صهفا به بازار داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

بیرنگ با بیان اینکه نقش اصلی تشکیل شرکت فوق بر عهده اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران است به نقش حمایتی معاونت در این زمینه اشاره و اظهار داشت: از آنجا که حمایت از 160 شرکت فعال این حوزه زمان‌بر و هزینه‌بر است معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این تفاهمنامه متعهد شده است تا از طریق کمک به اخذ مساعدت‌های بیمه‌ای، بانکی، ارزی، گمرکی و ضمانت‌های صادراتی به صادرکنندگان هوایی و فضایی راه توسعه صادرات محصولات هوا و فضا با برند صهفا را هموار کند.

وی ایجاد هماهنگی‌های لازم با رایزنان بازرگانی، اقتصادی و فناوری ایران در سایر کشورها برای پشتیبانی را از دیگر حمایت‌ها و تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا برشمرد و افزود: پس از شکل گیری و آغاز به کار شرکت توسعه مدیریت صادرات صنایع هوایی و فضایی پیگیری رفع مشکلات صادرات هوایی و فضایی از دستگاه های اجرایی ذیربط و فراهم کردن شرایط حضور نمایندگان اتحادیه در کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و بازرگانی با کشورهای مختلف نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد.

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: انجام اطلاع رسانی و هماهنگی صادراتی شرکت‌های هوایی و فضایی در کشور مربوطه، هماهنگی و انجام همکاری‌های لازم با سازمان‌ها و نهادهای دخیل در رابطه با خدمات هوایی و فضایی کشور در داخل و سایر کشورها نیز در زمره حمایت‌های معاونت از شرکت توسعه مدیریت صادرات صنایع هوایی و فضایی قرار می‌گیرد.

وی به شکل گیری کمیسیون تخصصی صادرات محصولات دانش بنیان و کسب و کار بین الملل در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با امضای این تفاهنامه و در راستای اجرایی شدن مفاد آن کمیته صادرات صنایع هوایی و فضایی ذیل این کمیسیون تشکیل و آغاز به کار می‌کند.

به گفته بیرنگ برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی لازم برای بهره مندی از توان بخش خصوصی در حوزه هوا و فضا از جمله اهداف شکل گیری این کمیته در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است.

وی یادآور شد: بر اساس این تفاهنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی صادراتی در کشورهای هدف و اعزام هیات‌های صادراتی و ارائه خدمات و تسهیلات لازم در این زمینه و حضور اتحادیه در سفرهای مقامات عالی حمایت می‌کند.

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، ارائه تسهیلات مناسب برای ایجاد و کارکرد شرکت توسعه مدیریت صادرات هوایی و فضایی و ترویج برند صادراتی را نیز از دیگر حمایت‌های این معاونت در راستای هموار کردن مسیر تجاری سازی محصولات حوزه هوا و فضا عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس