شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد برای اولین بار از سال ۱۹۷۹ با ایران تبادل تجاری داشته است.

به گزارش مشرق، شرکت هواپیماسازی بوئینگ روز چهارشنبه اعلام کرد به شرکت هواپیمایی «ایران‌ایر» اطلاعات فنی مرتبط با هواپیما فروخته است. به نوشته رویترز، این اولین مبادلات اعلام شده بین یک شرکت هواپیماسازی آمریکایی و ایران از سال 1979 است.

ایران و شرکت‌های هواپیماسازی آمریکایی از 13 آبان‌ماه سال 1358، یعنی از زمان اشغال لانه جاسوسی آمریکا با یکدیگر مرودات تجاری نداشته‌اند.

این شرکت هوافضا و دفاعی مستقر در ایالت شیکاگو در اسناد خود در روز چهارشنبه اعلام کرده به منظور کمک به شرکت ایرانی «ایران‌ایر» به این شرکت دفترچه‌های راهنمای هواپیما، نقشه، نقشه‌های ناوبری و اطلاعات فروخته است.

محصولات فروخته شده به ایران قطعات یدکی هواپیما را شامل نبوده است. این در حالی است که به نوشته رویترز، گمان آن می‌رفت که فروش این قطعات یدکی در دستور کار شرکت بوئینگ قرار داشته باشد زیرا هواپیماهای قدیمی بوئینگ و هواپیماهای ایرباس که در سال 1978 به ایران تحویل داده شده در در ناوگان هوایی ایران وجود دارند.

دو شرکت‌ بزرگ هواپیماساز، موتور و قطعه‌ساز «بوئینگ» و «جنرال الکتریک» آمریکا در ماه آوریل اعلام کردند که از اداره کنترل دارایی وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز صادرات قطعات هواپیماهای تجاری به ایران را دریافت کرده‌اند.

شرکت بوئینگ گفته ممکن است در آینده به ایران قطعات یدکی هم بفروشد اما از اظهارنظر بیشتر در این باره خودداری کرده است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس