کد خبر 352356
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تاکید کرد: نیروی انتظامی توانسته‌ خود را در تراز یک الگوی موفق به سازمان‌های مشابه در فراسوی مرزهای کشور معرفی کند.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با تبریک هفته نیروی انتظامی، نهادینه‌سازی رفتار قانونمند و امنیت‌افزایی در عرصه‌های اجتماعی را از جلوه‌های تحقق فلسفه وجودی این نیروی مقتدر و مصمم در جامعه دانست.

در این بیانیه آمده است: ‌‌بزرگداشت نیروی انتظامی در واقع گرامیداشت ‌غیورمردانی است که بدون چشمداشت برای تامین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت گام برمی‌دارند و با تلاش بی‌وقفه خود برای آسایش، امنیت و رفاه عمومی جامعه شبانه‌روز ‌خدمت می‌کنند.

این بیانیه می افزاید: بالندگی و روزآمدی نیروی انتظامی و رویکرد ‌حرفه‌ای و نیل به استاندارد‌سازی طرح‌ها و اقدامات این نیرو در راستای تحقق مأموریت‌های خطیر و نیز انتظارات فراروی، این سازمان را به مامن و ملجأ آحاد مردم ‌در روند اهداف و راهبردی امنیتی و انضباط اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ‌نیروی انتظامی با تأسی به آموزه‌های اسلامی و تعالیم ناشی از توصیه‌‌ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (‌مدظله العالی) با جلب رضایتمندی مردمی توانسته‌ خود را در تراز یک الگوی موفق به سازمان‌های مشابه در فراسوی مرزهای کشور معرفی کند.

این بیانیه می افزاید: ‌مجاهدت‌های فرماندهان و آحاد کارکنان و رزمندگان نیروی انتظامی به ویژه در عرصه مرزبانی و مقابله با اشرار و قاچاقچیان و نیز رویارویی با قانون‌شکنان و برهم زنندگان نظم و انضباط اجتماعی ‌از نقاط ممتاز و قابل ستایش در کارنامه این نیروی خدوم و شجاع ‌است‌ و تردیدی نیست نیروی انتظامی به عنوان یکی از  ابزار‌های کارآمد مقابله با ناامنی و بی‌نظمی در کشور هم‌اینک آمادگی‌های همه‌جانبه خود را مایه اطمینان، آرامش و اعتماد مردم و موجب هراس و وحشت مجرمان و خلافکاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه قرارداده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: امروز غیورمردان نیروی انتظامی ‌با اقتدارکامل‌ از جان و مال و امنیت و عزت مردم پاسداری می‌کنند و با اعتماد مردمی، ماموریت‌های محوله‌ را به احسن وجه به منصه‌‌ ظهور رسانده‌اند ‌‌و چه زیبا فرماندهی معظم کل قوا، حضرت آ‌یت‌الله خامنه‌ای‌ (مدظله العالی) در وصف این نیرو فرموده‌اند، «کارکنان نیروی انتظامی که سعی می‌کنند آرامش را، امنیت را، آسایش خیال را برای آحاد شهروندان کشورمان فراهم کنند در حقیقت به معنای واقعی کلمه مجاهدان فی سبیل الله هستند».

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان این بیانیه با ‌‌تجلیل از مجاهدت‌های نیروی انتظامی ‌و تعظیم به مقام شامخ شهداء، جانبازان و ایثارگران این نیرو اعلام می‌دارد: ‌توسعه نقش‌آفرینی‌های نیروی انتظامی در عرصه‌های تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی و افزایش احساس امنیت عمومی‌، اقتضا می‌کند آحاد ملت، مسئولان، دستگاه‌ها‌ و نهادهای متولی امر ‌مشارکت، حمایت و همکاری تمام عیار با این نیرو را در راس  برنامه‌های خود قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس