کد خبر 350835
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۸

مشاهده نخستین بیمار ابولا در آمریکا و کاهش ارزش دلار اگرچه اوایل صبح امروز تا حدودی قیمت طلا را افزایش داد اما در ادامه، پیش‌بینی‌ها از افزایش ارزش دلار تقاضا را برای فلز گرانبهای زرد کاهش داد و قیمت طلا را تا حدودی پایین آورد.

به گزارش مشرق، امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی 50 سنت افزایش یافت و به قیمت 1212 دلار و 50 سنت معامله شد، قیمت طلا در اوایل صبح امروز در کمترین میزان به 1209 دلار و 40 سنت به فروش رفت و در بیشترین قیمت به 1213 دلار و 50 سنت معامله شد.

قیمت امروز طلای جهانی نسبت به یک ماه گذشته 53 دلار و 30 سنت و نسبت به یکسال گذشته 103 دلار و 80 سنت با کاهش مواجه بوده است.

به گزارش رویترز، ارائه آمارهای ضعیف از اشتغال و مشاهده بیماری ابولا در آمریکا همچنین کاهش ارزش دلار سرمایه‌گذاران سهام را دلسرد کرد و اوایل صبح امروز تا حدودی قیمت طلا افزایش داشت اما در ادامه، پیش‌بینی‌ها از افزایش ارزش دلار تقاضا را برای فلز گرانبهای زرد کاهش داد و قیمت طلا را تا لحظه انتشار خبر  50 سنت کاهش داد.

براساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران بخش طلا در انتظار جلسه تصمیم‌گیری بانک مرکزی اروپا هستند که انتظار می‌رود جزئیاتی از طرح جدید سرمایه خرید ارائه کند و این امیدواری هست تا این تصمیم اقتصاد منطقه یورو را زنده کند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس