کد خبر 349434
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱

نیروی دریایی ارتش پاکستان روز گذشته و بطور همزمان، دو موشک جدید شامل یک اژدر و یک موشک هدایت شونده ضد ناو را در آبهای آزاد جنوب دریای عمان (دریای عرب)، با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش مشرق، نیروی دریایی پاکستان روز یکشنبه اعلام کرد که پرتاب آزمایشی اژدر و موشک ضدناو جدید کاملا موفقیت آمیز بود و هر دو به اهداف مورد نظر اصابت کردند.

پیش از شلیک این اژدر و موشک ضدناو، به تمام کشتی های تجاری عبوری از منطقه آزمایش موشکی خواسته شد تا حین پرتاب موشک ها، وارد محدوده نشوند و همچنین برای احتیاط، به هواپیماهای عبوری از آسمان منطقه عملیات نیز هشدار های لازم داده شد.

نیروی دریایی ارتش پاکستان اعلام کرد: اژدر جدید از زیردریایی کلاس «آگوستا 90-B» و موشک ضد ناو هم از عرشه یک ناو تندرو شلیک شد.

این نمایش قدرت نیروی دریایی ارتش پاکستان حدود دو هفته بعد از آن صورت گرفت که تعدادی از تروریست ها با همدستی چند عامل نفوذی در نیروی دریایی ارتش پاکستان در جریان یک حمله تروریستی در بندر کراچی ، قصد ربودن یکی از ناو های جنگی ارتش پاکستان را داشتند.

 آزمایش موفقیت آمیز موشک «نصر»

همچنین ارتش پاکستان روز جمعه گذشته موشک جدید زمین به زمین و کوتاه برد 'نصر' را که از سری موشک های 'حتف' (حتف 9) ساخت پاکستان محسوب می شود، با موفقیت آزمایش کرد.

موشک پیشرفته «نصر» قابلیت حرکت مارپیچ در هوا را دارد و به دلیل برخورداری از این قابلیت ویژه، موشک های مهاجم نمی توانند آن را در آسمان ردگیری کنند و هدف قرار دهند.

'محمدنواز شریف' نخست وزیر و 'ممنون حسین' رییس جمهوری پاکستان در پیام های جداگانه ای آزمایش موفقیت آمیز موشک نصر را به عنوان یک دستاورد ارزشمند، به ارتش پاکستان و مهندسان و متخصصانی که در ساخت این موشک نقش داشتند، تبریک گفتند.

برخی گزارش ها حاکی از قابلیت این موشک برای حمل کلاهک هسته ای است ، اما ارتش پاکستان در گزارش رسمی خود، هیچ اشاره ای به چنین قابلیتی برای موشک نصر نکرده است.

ارتش پاکستان در تلاش برای افزایش توان نظامی و دفاعی خود، همواره می کوشد تا در زمینه توانایی های موشکی و نظامی، از همسایه قدرتمند خود هند، عقب نماند.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس