کتاب «Borunsi»، ترجمه انگلیسی «خاك‌هاي نرم كوشك» چاپ و منتشر شد. نسخه فارسی کتاب تاكنون با 210 بار تجديد چاپ، به 600 هزار نسخه رسيده است و در همين حال متن عربي آن بيش از يك ميليون نسخه در طي يك سال چاپ و عرضه شده است.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق به نقل از ایبنا، انتشارات ملک اعظم، کتاب «Borunsi» خاطرات شهید برونسی به زبان انگلیسی را چاپ و منتشر کرد. گروهی خودجوش به نام جهاد، به سرپرستی محمد برومندی، کار ترجمه کتاب «خاك‌های نرم كوشك» نوشته سعيد عاكف را به انگلیسی انجام داده‌اند. این کتاب که از زمان تألیف و ترجمه آن نزدیک به چهار سال می‌گذرد، به دلیل مشکلات مالی به مرحله چاپ نرسیده بود.

نسخه انگلیسی شهید برونسی «Borunsi» رسید

بر اساس اعلام ناشر، «خاك‌هاي نرم كوشك» تاكنون با 210 بار تجديد چاپ، به 600 هزار نسخه رسيده است و در همين حال متن عربي آن بيش از يك ميليون نسخه در طي يك سال چاپ و عرضه شده است.

«خاک‌های نرم کوشک» نوشته سعيد عاكف، خاطرات و زندگی سردار شهید عبدالحسین برونسی، فرمانده تیپ 18 جوادالائمه(ع) را روایت می‌کند که به نقل از خانواده و همرزمانش گردآوری شده است.
 
خاطرات شهید برونسی علاوه بر این که در ایران مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرده، از سوی مخاطبان در بیرون از مرزها نیز مورد استقبال قرار گرفته است. مقام معظم رهبری،  26 خردادماه 1385، در جمع فیلمسازان و کارگردانان سینما و تلویزیون درباره این اثر فرمودند:

«الآن چند سالی است که کتاب‌هایی درباره سرداران و فرماندهان باب شده و می‌نویسند. بنده هم مشتری این کتاب‌ها هستم و می‌خوانم. بعضی از این‌ها را من خودم از نزدیک می‌شناختم؛ آنچه درباره‌شان نوشته شده، روایت‌های صادقانه و بسیار تکان‌دهنده است. این را هم حالا آدم می‌تواند کم و بیش تشخیص بدهد کدام مبالغه‌آمیز است و کدام صادقانه است. آدم می‌بیند برخی از این شخصیت‌های برجسته، حتی در لباس کارگر به میدان جنگ آمده‌اند؛ این اوستا عبدالحسین برونسی، قبل از انقلاب، یک بنّا بود و با بنده هم مرتبط بود. شرح حالش را نوشته‌اند. من توصیه می‌کنم و واقعاً دوست می‌دارم شماها بخوانید. اسم این کتاب، «خاک‌های نرم کوشک» است؛ قشنگ هم نوشته شده است.»

انتشارات ملک اعظم، کتاب «حماسه ياسين»؛ خاطرات گردان غواصی كميل، نوشته حجت‌الاسلام انجوی‌نژاد را نيز به زبان انگليسی ترجمه كرده که هم اكنون در مرحله تاييد نويسنده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس