طی حدودا 14 سال اخیر یعنی از سپتامبر 2000 بدین سو، 1994 کودک فلسطینی در اثر حملات صهیونیست‌ها کشته شده‌اند در حالی که آمار کودکان صهیونیستی کشته شده فقط 131 نفر است. این آمار شامل جنگ یک ماهه اخیر غزه نمی‌شود.

گروه جنگ نرم مشرق- در طول تجاوز حدودا یک ماه رژیم صهیونیستی به منطقه غزه، تلفات سنگینی به مردم غزه وارد آمد. اما رسانه‌های پرشمار غربی با پوشش تبعیض‌آمیز، یا اقدام به بزرگنمایی حملات نیروهای مقاومت به رژیم صهیونیستی و سانسور تجاوزهای این رژیم به غزه می‌کردند یا در بهترین حالت، تلفات دو طرف را هم‌اندازه و یکسان نشان می‌دادند تا بدین ترتیب دو طرف را به یک اندازه، مقصر جلوه دهند.

البته این نوع پوشش رسانه‌های غربی، مسئله جدیدی نیست و از دیرباز شاهد سانسور جنایات صهیونیست‌ها در این رسانه‌ها بوده‌ایم.

اما حقیقت، با آن چیزی که رسانه‌های غربی منعکس می‌کردند بسیار فاصله دارد به طوری که از ابتدای اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها تاکنون میلیون‌ها فلسطینی آواره‌ شده و صدها هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. در مقابل، تعداد تلفات اشغالگران در اثر حملات جسته و گریخته مبارزان فلسطینی در دهه‌های اخیر آنقدر زیاد نبوده است که حتی صهیونیست‌ها و حامیان آنها بتوانند روی آن مانور رسانه‌ای انجام دهند. در ادامه به چند آمار اشاره می‌کنیم:

* تعداد کودکان کشته‌شده

طی حدودا 14 سال اخیر یعنی از سپتامبر 2000 بدین سو، 1994 کودک فلسطینی در اثر حملات صهیونیست‌ها کشته شده‌اند در حالی که آمار کودکان صهیونیستی کشته شده فقط 131 نفر است.

مقایسه تلفات مردم غزه و رژیم صهیونیستی

اکثر کودکان فلسطینی در شرایط عادی فعالیت‌های روزانه همچون در راه رفتن به مدرسه، در حال بازی، در حال خرید یا در خانه خود کشته شده‌اند بسیاری از این کودکان، در اثر مواردی چون حملات هوایی و زمینی‌ رژیم اشغالگر یا در اثر تیراندازی مستقیم سربازان صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند.

آمار کامل تعداد کودکان فلسطینی که از سال 2000 بدین سو توسط صهیونیست‌ها کشته‌ شده‌اند همراه با نام و مشخصات آنها و چگونگی کشته شدن، در گزارش انتهای خبر موجود است. (آمار سال 2014 شامل کشته‌های جنگ یک ماه اخیر نیست).


* مقایسه ویرانه‌ها

از زمان اشغال فلسطین در سال 1967 تاکنون، 28 هزار خانه فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، تخریب شده است. این آمار مربوط به تخریب مستقیم خانه‌ها و واحدهای مسکونی توسط رژیم اشغالگر قدس در جهت شهرک‌سازی و کاهش جمعیت فلسطینی‌ها است؛ نه ساختمان‌هایی که در اثر بمباران‌ها و موشک‌ها منهدم شده‌اند.

این در حالی است که در طرف مقابل، با وجود شهرک‌سازی‌های غاصبانه و غیرقانونی گسترده صهیونیست‌ها در مناطق اشغالی، تاکنون حتی یک خانه صهیونیست‌ها نیز تحت حملات گروه‌های مقاومت، ویران نشده است. این علاوه بر سایر جرم و جنایت صهیونیست‌ها همچون اشغال موطن فلسطینی‌ها، ساختمان‌ها و خانه‌های آنها و بیرون راندن فلسطینی‌ها است. این سیاست‌ها در مجموع سبب آواره شدن میلیون‌ها فلسطینی طی دهه‌های گذشته و تجمع آنها در اردوگاه‌های کشورهای همسایه یا در سایر مناطق فلسطین همچون غزه شده که عوارضی همچون تراکم شدید جمعیت همراه با آلودگی‌های زیستی و بهداشتی فراوان شده است.

مقایسه تلفات مردم غزه و رژیم صهیونیستی

البته این آمار بر مبنای آماری است که رژیم صهیونیستی به طور رسمی اعلام کرده که مطمئنا بسیار کمتر از رقم واقعی است. زیرا به عنوان مثال این رژیم، وقتی یک ساختمان چند طبقه فلسطینی‌ها را ویران می‌کند، در آمار خود آن را فقط یک واحد مسکونی ذکر می‌کند.

در طرف مقابل، به اذعان خود صهیونیست‌ها، طی چند دهه اشغال و به رغم حملات مبارزان فلسطینی به مناطق اشغالی، هیچ واحد مسکونی اشغالگران توسط فلسطینی‌ها ویران یا تخریب نشده است زیرا فلسطینی‌ها عمدتا اماکن نظامی صهیونیست‌ها را هدف حملات خود قرار می‌دهند.

مقایسه تلفات مردم غزه و رژیم صهیونیستی
برای دانلود سند روی تصویر کلیک کنید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
  0 0
  خدا ازشون نگذره خیلی پدر سوختن
 • دیوید ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
  0 0
  در مورد حماس نظری ندارم. ولی‌ می‌خواهم بگویم که مردمی که با بسیاری از سیاستهای دولت راستگرا و افراطی نتانیاهو موافق نیستند در اسراییل مشکل دارند و گرفتار شده اند. من شخصاً با سیاستها و اعمالی که دولت اسراییل انجام میدهد مخالف هستم ولی‌ متاسفم که بگویم بیشتر مردم تحت شستشوی مغزی مدیا در در اسراییل هستند و مثل دولت افراطی اسراییل فکر می‌کنن و از اون حمایت میکنند و من از این بسیار ناراحت هستم. گناه من چیست که اینجا متولد شده‌ام و مثل بسیاری از مردم پول ندارم که به آمریکا و اروپا اقامت کنم.من هم از این وضعیت و از این دولت خسته شدم و می‌دانم سیاستهای اون بسیار اشتباه هست.
 • رضا ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
  0 0
  توجه شما را جلب میکنم به فرازی از اشعار تعزیه امام حسین (ع) هنگام مرثیه خوانی برای حضرت علی اصغر (ع): در هیچ مرامی نبود طفل گنه کار گیرم که گنه داشت دگر تیر نمیخواست کودک کودک است و فلسطینی و صهیونیست ندارد ... انشالله با نابودی رژیم اشغالگر مردمان یهودی و مسیحی و مسلمان و صاحبان اصلی آن سرزمین با صلح و صفا و همزیستی مسالمت آمیز در کنار هم زندگی کنند و همه مردم منطقه از شر دروغ و نفاق افکنی صهیونیسم رهایی یابند.
 • ناشناس ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
  0 0
  اللهم عجل الفرج مولانا صاحب العصر والزمان (ع) به حق زینب الکبری (س)
 • ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
  0 0
  شما چقدر قشنگ فارسی صحبت می کنی !
 • سحر ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  وچقدر مسلط!
 • ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  راه بازه جاده دراز...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس