کد خبر 318467
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۴

مسئول موسسه استودیو نشانه از ساخت بازی «جاده جنگ» با توجه به موضوع داعش و حرکت گروهک‌های تروریستی از سوریه به عراق در این بازی سخن گفت و خبر داد که احتمالا تا سه ماه دیگر تولید و ساخت این پروژه به پایان برسد.

گروه فرهنگی مشرق - مهدی سامنی با اشاره به مراحل تولید و ساخت بازی انیمیشنی «جاده جنگ» گفت: این پروژه از اواخر سال 92 یعنی بهمن ماه کلید خورد و حدود سه ماه طول می‌کشد تا آماده شود.
 
وی با اشاره به انیمیشن‌های قبلی این موسسه ادامه داد: ما پیش از این چند انیمیشن هم ساخته‌اییم و آخرین آنها پروژه «رویای آبی» بود که متاسفانه به دلیل اینکه متولیان امر از این پروژه حمایت نکردند با اینکه مقداری از کار جلو رفته بود اما فعلا تعطیل شده است.
 
مسئول موسسه استودیو نشانه درباره «جاده جنگ» توضیح داد: این یک بازی کامپیوتری به سبک اول شخص جنگی است که این سبک با داستان هم تناسب بیشتری داشت و هم راحت‌تر بود چون سبک سوم شخص برنامه‌نویسی سخت‌تری دارد و شاید دوبرابر اول شخص به انرژی و کار نیاز داشته باشد.
 
سامنی اضافه کرد: در حال حاضر مرحله طراحی سطح‌بندی‌ این بازی تمام شده است و بعد از آن کار کدنویسی و برنامه‌نویسی و تست اشکالات فنی شروع خواهد شد.
 
مشاور بازی «جاده جنگ» درباره طراحی و تحقیقات خود از این پروژه عنوان کرد: من تحقیقات سناریو را بر عهده داشتم. برای این کار هم مشاوره‌های نظامی از متخصصان گرفته شد و هم به دلیل اینکه 95 درصد اتفاقات بازی در خاک سوریه رخ می‌دهد از کسانیکه بر جفرافیای سیاسی سوریه تسلط داشتند کمک گرفته شد.
 
وی به خلاصه داستان این پروژه اشاره و بیان کرد: این پروژه با فیلم «رویای آبی» که در حال ساختش بودیم نزدیکی دارد اما به دلیل اهمیت حوادث منطقه به سراغ موضوعات روز سوریه رفتیم. در این بازی یک گروه تروریستی به نام «داعش» از سمت سوریه وارد کشور عراق می شود. هدف اصلی آنها ناامن کردن و اشغال مرز ایران است. گروهی چریکی از ایران برای تحقیق و مقابله به سوریه اعزام می شود اما در این میان اتفاقاتی می افتد که آنها را مجبور به عملیاتی ناخواسته می کند…
 
سامنی همچنین از پروژه‌های بعدی استودیو نشانه سخن گفت و عنوان کرد: بعد از «جاده جنگ» قرار است روی یک پروژه موبایلی کار کنیم که برای نرم‌افزار موبایل تولید می‌شود. در این بازی روی المان‌های اسلامی مثل زکات و یا مفاهیمی چون اقتصاد مقاومتی کار می‌شود. اینها کارهایی هستند که نهادهایی مثل آموزش و پرورش باید روی آنها سرمایه‌گذاری کنند و کودکان و نوجوانان را به شکلی غیر مستقیم وارد مبحث دینی کنند. ما پیش تولید این کار را شروع کرده‌ایم و احتمالا تا آبان ماه به تولید خواهد رسید.
 
مسئول موسسه استودیو نشانه در پایان با اشاره به توقف پروژه «رویای آبی» گفت: این تاسف‌آور است که متولیان امر درک درستی از وضعیت حال ندارند و نمی‌دانند روی چه موضوعاتی باید سرمایه‌گذاری کرد. قرار بود مسئولان از این پروژه حمایت کنند و حالا به دلیل مسایل مالی این کار موقف شده است.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس