الکل و خشونت‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در سرزمین‌های اشغالی به تازه ترین معضل اجتماعی اشغالگران تبدیل شده است تا جایی که درگیری دو گروه از جوانان مست صهیونیست بر سر تصاحب یک دختر، چند کشته و زخمی برجای می‌گذارد.

به گزارش مشرق، پایگاه تحلیلی المانیتور در مطلبی متذکر شده است که گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد مصرف الکل در سرزمین‌های اشغالی و بویژه در میان جوانان، اصلی‌ترین تهدید اجتماعی در جامعه رژیم اسرائیل است.

در پی حادثه درگیری گروهی از جوانان صهیونیست در یک باشگاه شبانه در اسرائیل و کشته و زخمی شدن چندین نفر از جمله یک سرباز ارتش این رژیم، نگرانی‌های بسیاری در میان رسانه‌ها و مقامات اسرائیلی برانگیخته شده است. در این حادثه، دو گروه از جوانان صهیونیست پس از مصرف مشروبات الکلی بر سر یک دختر به جان یکدیگر می‌افتند و در این درگیری چند نفر از آن‌ها کشته می‌شوند.

به گفته خانواده سرباز ارتش اسرائیل که در این درگیری کشته شد، فرزندشان برای رهایی از فشارهای روانی و جسمی وارد آمده در زمان حضور در ارتش و انجام خدمت سربازی، در زمان مرخصی به الکل و باشگاه‌های شبانه پناه برده بود اما در نهایت با ضربات شیشه‌های مشروب و چاقو کشته شد.

الکل و خشونت؛ بلای جان صهیونیست‌ها شد///2///

بنابراین گزارش، جوانان جامعه اسرائیل امروز در دریای مشروبات الکلی غرق هستند و هیچ کس نیز اراده‌ای برای توقف آن ندارد. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مصرف الکل به یکی از عوامل اصلی مرگ جوانان تبدیل شده است.

همچنین مقامات اسرائیلی نیز نسبت به گسترش خشونت در میان جوانان اظهار نگرانی کرده‌اند. در گزارش سال 2013 مقامات صهیونیست آمده است که مصرف الکل بزرگترین تهدید جامعه است. در تحقیق دیگری هم درباره گسترش خشونت در این رژیم این آمارها بدست آمده است: بیش از 50 درصد دانش آموزان مقطع ششم و هفتم، 70 درصد تمامی دانش آموزان پسر و 54 درصد دانش آموزان دختر دست کم یک بار قربانی خشونت شده‌اند.

بحران اجتماعی در سرزمین‌های اشغالی چند سالی است که با بروز مشکلات اقتصادی نمایان شده است. بحران هویت، تبعیض میان مهاجران و طبقه‌بندی شهروندان به درجه یک و دو، تداوم اشغالگری و تجاوز مقامات اسرائیل همگی از عوامل تشدید بحران اجتماعی در این رژیم است و که هشدارها نسبت به فروپاشی اسرائیل از درون را به همراه داشته است.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سالار ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  هه! اینجوریاس دیگه ... برا نابودیشون صلوات. خودشون کلک خودشونو میکنن...
 • مهدي ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  اسرائيل قطعاً از بين ميرود به زودي.....
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  خوش به حال شما
 • ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  اونجام تهاجم فرهنگی دارن مواظب تهاجم فرهنگی باشین
 • مهرداد لازمی ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  برای انها هم تهاج فرهنیگ مهم است بدانید خیلی مراقب هستند البته چون راه باطل درسر دارند به بیراهه میروند آما آما به شدت مقابل تهاجم فرهنگی علیه خود مقاومت میکنند به سبک خودشان...
 • ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  یکی از راه هایی که کار این ها رو در یک افق 20 تا 30 ساله تموم میکنه، ازدیاد نسل با رشد بالای 5 درصد فلسطینی های غزه، کرانه باختری و سرزمین های اشغالیست.
 • بنده خدا ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  0 0
  خوبه ديگه اينجوريه پيش بره ديگه نمي خواد بااسرائيل بجنگيم چون خودشون خودشونو ميكشن اقا مال ماهم منتشر كن التماس دعا
 • اشنا ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
  0 0
  شهید اوینی میگه نبرد نهایی ما با امریکا واسراییل نیست با اسلام امریکایی است.