کد خبر 286001
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹

بی‌احترامی سریال شبکه CW به اسلام، فصل جدیدی از دشمنی آمریکایی‌ها با آخرین اسلام را رقم زد.

به گزارش مشرق، سریال «کماندار» با نام لاتین Arrow محصول شبکه CW آمریکا و یکی از سریال‌های جدیدی است که از روی کمیک استریپ‌های آمریکایی ساخته شده است. این سریال داستان یکی دیگر از ابر قهرمان‌های آمریکایی به نام «کماندار سبز» است که در ردیف سوپرمن، بتمن و... قرار می‌گیرد.

راس الغول یکی از شخصیت‌های کمیک بوکهای آمریکایی است که برای شناخت آن باید به تریلوژی شوالیه تاریکی کریستوفر نولان مراجعه کرد. راس الغول یکی از بزرگ‌ترین دشمنان ابر قهرمانان لیگ عدالت است و کسی است که لیگ قاتلین را تاسیس کرده است. دسته‌ای که در سه گانه نولان با عنوان لیگ سایه‌ها از آن نام برده می‌شود. سر و کله او اولین بار در ماه ژوئن سال ۱۹۷۱ در یکی از کمیک بوک‌های شرکت دی سی پیدا شد.

در بیوگرافی شخصیت خیالی راس الغول آمده است که او جایی در صحرای عربستان به دنیا آمده و اصالتی عرب دارد. با وجود تمام مشکلات اخلاقی و روانی، در تمام این سال‌ها از راس الغول به عنوان یک کاراک‌تر مسلمان نام برده نمی‌شد. حتی با وجود سفر به سارایوو. بیشتر روایت‌ها بر این حاکم است که راس الغول دین خاصی ندارد و حتی بعضی از اقوال معتقدند که او خود را خدا می‌داند. راس الغول اگرچه فرزندان متعددی از زنان متعدد دارد اما سه فرزندش از بقیه سر‌شناستر هستند. پسرش، دوسان الغول و دو دختر به نام‌های تالیا الغول (که با بازی مارین کوتیار در «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» کریستوفر نولان حضور داشت) و نیسا الغول.

صویر خاصی در سریال‌ها یا فیلم‌های سینمایی گذشته از او در دست نبود تا اینکه سریال «کماندار» به سراغ او رفت. قضیه هم از این قرار است که قناری سیاه، یکی از اعضای این گروه از دست آن‌ها می‌گریزد و به استارلینگ سیتی پناه می‌برد. پس از خروج یکی از اعضای این گروه به نام مالکوم مرلین، دیگر کسی اجازه خروج از این گروه را نیافته و برای همین پس از فرار قناری سیاه، لیگ هم به دنبال برگرداندن او می‌رود. در ابتدا آن‌ها یکی از سربازان کار کشته خود به نام «الاول» را برای بازگرداندن او می‌فرستند. نوید نگهبان بازیگر ایرانی الاصل و مشهدی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های ضد ایرانی مانند «هوملند»، «۲۴» و «سنگسار ثریا» نقش او را بر عهده دارد.
نیسا الغول یا نیسا رعتکو فرزند نا‌مشروع راس الغول است. او و تانیا دو بال راس الغول در هدایت لیگ قاتلین هستند. این لیگ در «ناندا پاربات»، شهری مخفی در تبت واقع شده است. تصویر خاصی در سریال‌ها یا فیلم‌های سینمایی گذشته از او در دست نبود تا اینکه سریال «کماندار» به سراغ او رفت. قضیه هم از این قرار است که قناری سیاه، یکی از اعضای این گروه از دست آن‌ها می‌گریزد و به استارلینگ سیتی پناه می‌برد. پس از خروج یکی از اعضای این گروه به نام مالکوم مرلین، دیگر کسی اجازه خروج از این گروه را نیافته و برای همین پس از فرار قناری سیاه، لیگ هم به دنبال برگرداندن او می‌رود. در ابتدا آن‌ها یکی از سربازان کار کشته خود به نام «الاول» را برای بازگرداندن او می‌فرستند. نوید نگهبان بازیگر ایرانی الاصل و مشهدی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های ضد ایرانی مانند «هوملند»، «۲۴» و «سنگسار ثریا» نقش او را بر عهده دارد.

الاول در بازگرداندن قناری سیاه موفق نمی‌شود و پس از چند سعی و تلاش ناموفق دیگر، در ‌‌نهایت خود نیسا الغول تصمیم می‌گیرد تا با تیمی برای بازگرداندن قناری سیاه تلاش کند. خود او یک شخصیت منحرف نمایش داده شده و تیمش عده‌ای از سربازانی هستند که عملیات‌هایی شبیه به عملیات‌های شهادت طلبانه انجام می‌دهند. وقتی یکی از آن‌ها توسط کماندار سبز به دام می‌افتد با بیان عبارت «لا اله الا الله» خودش را می‌کشد تا اطلاعات به دست شخصیت اصلی سریال ندهد و مسلمان بودن این گروه را نشان دهد. همین طور وقتی کماندار از قناری سیاه می‌پرسد که او چه گفته، قناری سیاه پاسخ می‌دهد که ذکر گفته است.

به تازگی خبر دار شدیم که این سریال برای فصل سوم توسط شبکه CW تمدید شده پس می‌شود نتیجه گرفت که این انتهای بی‌احترامی سازندگان «کماندار» نبوده و در ادامه همین فصل یا فصل بعدی هم می‌توان منتظر دیگر حملات آن‌ها به اسلام و احیانا ایران بود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس