کد خبر 283939
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۲

وی در مورد احتمال حضور محمدرضا عارف در انتخابات مجلس دهم، گفت: من در مورد حضور عارف در انتخابات مجلس خبري نشنيده‌ام، اما در صورت حضور وي در انتخابات مجلس اصلاح‌طلبان استقبال خواهند كرد، چرا كه يك شخصيت علمي بزرگ است و سابقه سياسي خوبي دارد.

به گزارش مشرق، نجف‌قلي حبيبي در مورد احتمال حضور محمدرضا عارف در انتخابات مجلس دهم، گفت: من در مورد حضور عارف در انتخابات مجلس خبري نشنيده‌ام، اما در صورت حضور وي در انتخابات مجلس اصلاح‌طلبان استقبال خواهند كرد، چرا كه يك شخصيت علمي بزرگ است و سابقه سياسي خوبي دارد.

وي در مورد ائتلاف اصلاح‌طلبان با محوريت محمدرضا عارف نيز گفت: اصلاح‌طلبان براي عارف احترام خاصي قائل هستند، اما در مورد سرليست بودن عارف يا ائتلاف اصلاح‌طلبان با محوريت وي نمي‌توان در حال حاضر قضاوت كرد.

حبيبي همچنين در مورد احتمال ائتلاف عارف با جريان اعتدال در انتخابات مجلس دهم با بيان اينكه براي داوري در اين امور بسيار زود است، تصريح كرد: در اين رابطه اول بايد ديد چه كساني به ميدان مي‌آيند و پس از آن تصميم‌گيري كرد.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب در مورد نحوه برخورد دولت روحاني با مخالفان خود و سخنراني حجت‌الاسلام حسن روحاني در دانشگاه شهيد بهشتي، تاكيد كرد: بايد ديد سخنان آقاي روحاني از چه جهتي بيان شده است، حسن روحاني پيش از اين عنوان كرده بود كه مخالفان دولت را نقد كنند و امروز نيز حرفي را خلاف گذشته نزده و مخالفان را از بيان انتقادات نهي نكرده است. وي افزود: من از صحبت‌هاي روحاني اين برداشت را داشتم كه حسن روحاني از استادان دانشگاه كه در حوزه‌هاي مختلف سياسي، روابط بين‌الملل و اقتصاد صاحب نظر هستند توقع دارد تا در مورد توافق هسته‌اي نظرات خود را بيان كنند. اين استاد دانشگاه به تغيير فضاي جامعه دانشگاهي در دولت جديد اشاره كرد و گفت: در گذشته به دليل اينكه دولتمردان خوششان نمي‌آمد و از طرفي خود را نخبه مي‌دانستند، استادان دانشگاه كمتر در مورد مسائل كشور اظهارنظر مي‌كردند. وي تصريح كرد: روحاني به استادان دانشگاه تلنگري زد تا بدانند فضا عوض شده است و گوي و ميدان براي اظهارنظر اساتيد دانشگاه كه در مسائل كشور حساس هستند فراهم است و مي‌توانند نظرات خود را بگويند.

رئيس اسبق دانشگاه علامه طباطبايي درباره هجمه‌هايي كه به وزارت علوم مي‌شود اظهاركرد: در گذشته عده‌اي بوده‌اند كه امتيازهاي ويژه‌اي داشتند و با تغييراتي كه در وزارت علوم صورت گرفته اين امتيازهاي خاص از بين مي‌رود. حبيبي با بيان اينكه ما از انتقادهاي سازنده استقبال مي‌كنيم، اما مخالفان مستدل صحبت نمي‌كنند و حرف‌هايي مي‌زنند كه جنبه سياسي دارد گفت: بايد انديشه‌هاي افراطي كنار گذشته شود و اگر افراد مستدل صحبت كنند، وزارت علوم هم مي‌تواند پاسخ بدهد. حبيبي گفت: انتصاب‌هايي كه در دانشگاه صورت گرفته مثبت بوده و دانشگاه‌ها با آرامش بيشتري كار علمي خود را انجام مي‌دهند و نه تنها آسيبي به پيكره آموزش و پرورش وارد نشده است بلكه دانشگاه‌ها به سرعت كار خود را پي مي‌گيرند.

منبع: نامه نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس