فوتبال در طول ادوار مختلف جام‌جهانی سرشار از زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاصی بوده که آن را به پرطرفدارترین ورزش جهان تبدیل کرده اما در حافظه فوتبال‌دوستان لحظاتی ثبت شده که این زیبایی‌ها را تا حدی زیر سوال برده و می‌توان از آنها به‌عنوان شرم آورترین صحنه‌های تاریخ جام جهانی یاد کرد!

سرویس ورزشی مشرق - به زعم بسیاری از مردم ورزش دوست جهان، فوتبال را می توان یکی از زیباترین و جذاب ترین ورزشهای جهان نامید آن هم به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن و هیجان ناشی از آن.
از دل همین ورزش جذاب ستارگان بزرگی به تاریخ معرفی شده اند که تا سالها الگوی بسیاری از بازیکنان فوتبال در سرتاسر جهان بوده اند؛ بازیکنانی چون پله، مارادونا، پلاتینی، گارینشا، سوکراتس، باتیستوتا، روسی، یاشین، اوزبیو، بابی چارلتون، رونالدو، روماریو، ریوالدو، کریستیانو رونالدو، مسی، زلاتان ایبراهیموویچ و ... ده ها ستاره دیگر.
اما در همین ورزش زیبا و پرطرفدار گاهی لحظات زشت و مشمئز کننده ای رقم می خورد که تا ابد در ذهن هواداران خواهد ماند؛ بسیاری از این حرکات و لحظات شرم آور در معتبرترین آوردگاه فوتبال یعنی جام جهانی فوتبال رقم خورده است و برخی بازیکنان با وجود محبوبیت از لحاظ فنی از نظر اخلاقی موجب تاسف هواداران خود شده اند.

مشرق در گزارش زیر به بررسی برخی از صحنه های شرم‌آور تاریخ جام‌های جهانی پرداخته است:

1. گل با دست دیه‌گو مارادونا : آرژانتین - انگلیس؛ یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 1986

22 ژوئن سال 1986 روزی است که 2 گل معروف دیه گو مارادونا مقابل تیم ملی انگلیس در جام جهانی به ثمر رسید؛ یکی زیباترین گل جام جهانی که از میانه میدان و با دریبل بیشتر بازیکنان انگلستان به ثمر رسید و دیگری گل معروف به "دست خدا"! (فیلم این دو گل زیبا)در آن دیدار که در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی در ورزشگاه آزتک مکزیکو سیتی برگزار شد، مارادونا با دست توپ را از بالای سر پیتر شیلتون، دروازه بان مشهور سه شیرها عبور داد و یک گل تاریخی را به ثمر رساند. گلی که مارادونا هرگز بابت آن اظهار پشیمانی نکرد و آن را دست خدا نامید و اعلام کرد با این گل انتقام حمله انگلیسی ها به جزایر مالویناس در سال 1982 و کشته شدن 650 سرباز آرژانتینی را گرفته است.

2. پاس گل با دست تیری‌آنری : فرانسه - ایرلند؛ مقدماتی جام‌جهانی 2010

تیم ملی فوتبال ایرلند فاصله‌ای تا صعود به جام‌جهانی سال 2010 آفریقای جنوبی نداشت، اما این کشور بریتانیایی با بدشانسی محض روبه‌رو شد: دومین اشتباه فاحش داوری در تاریخ فوتبال. این​بار دیگر خبری از مارادونا نبود، حالا پای تیری آنری در میان بود که پس از این بازی بخش زیادی از محبوبیت خود را از دست داد.در شرایطی که در دیدار فرانسه و ایرلند همه چیز به نفع ایرلندی‌ها پیش می‌رفت و این تیم یک بر صفر جلو بود، یک ضربه آزاد همه چیز را به هم ریخت. پس از این‌که ضربه آزاد به طرف دروازه ایرلندی‌ها شوت شد آنری عجیب‌ترین و بی‌شرمانه‌ترین پاس گل تاریخ فوتبال را داد. این مهاجم سابق تیم ملی فوتبال فرانسه برای این‌که توپ را به هم‌تیمی‌ خود ویلیام گالاس پاس بدهد، دو بار توپ را با دست کنترل کرد تا ویلیام گالاس با توپی که با دست به او پاس داده شده بود، با ضربه سر گل تساوی فرانسه را بزند. آنری پس از این دیدار ابتدا سرسختی وقیحانه‌ای از خود نشان داد و اظهار کرد​ مقصر نبوده تا خشم ایرلندی‌ها را بیشتر کند، اما سرانجام اعتراف کرد ​ اشتباه کرده، ولی مقصر اصلی داور است که خطای او را نادیده گرفته است! به هر حال پس از این دیدار روزنامه سان انگلیس تیتر زد: «دست شیطان باز هم کارساز شد!»


3. حرکت غیر‌ورزشی هارالد شوماخر : آلمان غربی - فرانسه ؛ نیمه‌نهایی جام‌جهانی 1982 (فیلم و تصاویر این حرکت بسیار خشن)

بازی کلاسیک نیمه‌نهایی جام‌جهانی 1982 اسپانیا بین فرانسه و آلمان غربی، یکی از زیباترین بازی‌های تاریخ جام‌های جهانی از آب درآمد. در آن بازی پلاتینی با نبوغ بالایش هر چه در توان داشت رو کرد. اوج خلاقیت او در ارسال پاسی دقیق برای هم‌تیمی‌اش پاتریک باتیستون بود که موجب تک به تک شدن او با تونی شوماخر، دروازه‌بان جنجالی و بزرگ ژرمن‌ها شد. باتیستون می‌توانست کار را تمام کند ولی شوماخر پیش‌دستی کرد و با زدن یک ضربه سنگین به بازیکن فرانسوی، همه را یاد «چاک نوریس»، رزمی‌کار بزرگ اروپایی و بازیگر فیلم‌های حادثه‌ای انداخت:شوماخر از دورازه بیرون آمد و در حالی که هنوز چند متری با هم فاصله داشتند باتیستون به توپ ضربه زد و ضربه اش به بیرون رفت ولی شوماخر به شکل ناجوانمردانه و بسیار خشنی بر روی سر بازیکن فرانسوی پرید و باتیستون سه تا از دندانهایش شکست و به حالت اغما فرو رفت. میشل پلاتینی در مود این صحنه گفته بود« من به شدت ترسیده بودم چون باتیستون اصلا حرکت نمی کرد و فکر کردم که او مرده است.»

بعد از این صحنه باتیستون را به بیمارستان منتقل می کنند و ازهمه جالب تر این که واکنش داور مسابقه در قبال این حرکت اعلام ضربه دروازه بوده است بدون این که کارتی هم به شوماخر بدهد!
بعدها تمامی کارشناسان داوری بدون شک حکم به اخراج شوماخر بعنوان کمترین جریمه ممکن می دادند ولی عدالت رعایت نشد و فرانسه آن بازی را در حالی که 3-1 از آلمان غربی جلو بود 3-3 مساوی کرد و با ضربات پنالتی که شوماخر در آن نقش کلیدی داشت آن بازی را به آلمان واگذار کرد تا فرانسه با ستاره‌های بزرگی مثل پلاتینی، آلن ژیرس، ژان تیگانا و لویی فرناندز چشم به راه یک جام‌جهانی دیگر باشد. ایتالیا در فینال مقابل آلمان قرار گرفت و این تیم را 3-1 شکست داد و قهرمان شد.

4. ضربه سر زین الدین زیدان : فرانسه - ایتالیا ؛ فینال جام‌جهانی 2006

شبی که فرانسه در فینال جام جهانی به ایتالیا باخت، تلخ ترین شب زندگی زیدان بود. او از زمین اخراج شد و تیمش هم به ایتالیا باخت.
در 9 جولای 2006 بازی فینال بین فرانسه و ایتالیا برگزار شد و زیدان نیز به عنوان کاپیتان فرانسه به میدان آمد. این آخرین بازی تاریخ زندگی ورزشی او بود. او در دقیقهٔ 7 از روی نقطهٔ پنالتی برای فرانسه گل زد تا به همراه پله، واوا و پل بریتنر یکی از چهار بازیکنی باشد که تا کنون  در دو فینال جام جهانی گل زده‌اند. بازی در وقت معمولی با گلهای زیدان و ماتراتزی 1-1 مساوی شد و کار به وقت اضافه کشید. نزدیک بود زیدان در وقت اضافهٔ اول با ضربهٔ سر دروازه را باز کند اما بوفون ضربهٔ او را مهار کرد.دقیقهٔ 110 این بازی به یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های تاریخ فوتبال در جهان بدل شد. مارکو ماتراتزی مدافع تیم‌ملی ایتالیا درگیری لفظی با زیدان کاپیتان و بازی‌ساز فرانسوی‌ها پیدا کرد و زیدان هم در جواب او با سر ضربه سنگینی را به سینه ماتراتزی وارد کرد. داور بازی، هوراشیو الیزوندو، این صحنه را ندیده بود اما لوئیس مدینا کانتالخو، داور چهارم، صحنه را گزارش کرد تا زیدان با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد، این حرکت در بازی خداحافظی زیدان اتفاق افتاد و پایانی تلخ برای فوتبال یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بود. در نتیجه زیزو در ضربات پنالتی شرکت نداشت و فرانسه در غیاب او و پاتریک ویرا (که مصدوم و تعویض شده بود) با نتیجهٔ 5-3 مغلوب شد.
5. گل به خودی آندرس اسکوبار : آمریکا - کلمبیا ؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1994

اسکوبار مدافع تیم ملی کلمبیا روی یک حرکت ناخواسته توپ را وارد دروازه خودی کرد و نقش زیادی در شکست 2 بر یک کلمبیا مقابل آمریکا و حذف از رقابت‌های جام‌جهانی داشت. وقتی اسکوبار به کلمبیا بازگشت توسط فردی که روی شرط‌بندی مبلغ هنگفتی را به دلیل شکست کلمبیا باخته بود به ضرب 12 گلوله کشته شد تا یکی از غمبارترین لحظات تاریخ فوتبال رقم بخورد.6. تمارض کثیف ریوالدو : برزیل - ترکیه ؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 2002

باز هم جام‌جهانی و باز هم ثبت شدن یکی ​ دیگر از وحشتناک‌ترین اشتباهات داوری دنیا. البته این​بار حقه کثیف بهترین بازیکن جهان این اشتباه را رقم زد. در دیدار دو تیم ترکیه و برزیل در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی، برزیل صاحب ضربه کرنر شد. ریوالدو ـ بهترین بازیکن پیشین فوتبال جهان‌ ـ‌ به نقطه کرنر رفت تا زننده ضربه کرنر باشد. او در حالی که تا کمر خم شده بود منتظر دریافت توپ از سوی بازیکنان شد. هاکان اولسان، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ترکیه به طرف توپ رفت و توپ را خیلی آرام به طرف ریوالدو پرتاب کرد و توپ به زانوی ریوالدو خورد اما این مهاجم تکنیکی برزیلی ناگهان خود را روی زمین انداخت و به شکلی اغراق‌آمیز و کاملا واضح به خود پیچید. او به شکلی فیلم بازی کرد تا داور کنار زمین مجاب شود هاکان اولسان از قصد توپ را به صورت ریوالدو کوبانده است!

او نتیجه‌گیری خود را به داور وسط گزارش داد تا این داور هم با نشان دادن کارت قرمز به اولسان نگونبخت به کار او در زمین مسابقه پایان دهد. اگر اشتباه مسلم داوری در این دیدار وجود نداشت شاید نتیجه دیگری به غیر از پیروزی 2 بر یک برزیل در این دیدار رقم می‌خورد. از این حرکت ریوالدو به عنوان خیره‌کننده‌ترین نمایش تمارض در تاریخ فوتبال دنیا یاد می‌شود. هر چند کار ریوالدو به اخراج بازیکن ترکیه‌ای منجر شد، اما فیفا چند روز بعد او را به دلیل تمارض به پرداخت 5180 دلار جریمه محکوم کرد.

7. اعتراض کویتی‌ها: فرانسه - کویت؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1982

 تصمیم جنجالی داور روس میراسلاو استوپار در تاریخ رقابت ها ماندگار شد.در جام جهانی 1982 فرانسه با نتیجه سه بر یک از كویت پیش بود كه گل چهارم هم به ثمر رسید.بازیكنان كویت مدعی بودند سوت داور را شنیده اند و بازی را متوقف كرده اند.رییس فدراسیون كویت فهد وارد زمین شد! و به شدت به این تصمیم اعتراض كرد و پس از این اعتراضات داور گل را مردود اعلام كرد.فرانسه دقیقه نود بار دیگر گل زد تا عدد چهار برابر تعداد گل هایش ثبت شود و حاصل این  اعتراضات چیزی جر آبروی از دست رفته داور و 8 هزار پوند جریمه برای فهد نبود.8. رسوایی دوپینگ مارادونا: آرژانتین - یونان؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1994


مارادونا که بعد از به ثمر رساندن گل مقابل یونان به طرز عجیبی خوشحالی‌اش را ابراز کرد و مقابل دوربین‌های تلویزیونی فریاد زد در پایان بازی به طور تصادفی مورد آزمایش دوپینگ قرار گرفت که در پایان مشخص شد او 5 نوع ماده ممنوعه را قبل از بازی استفاده کرده است. مارادونا بعد از این بازی از رقابت‌های جام‌جهانی اخراج شد.9. تساوی شرم آور دو همسایه: آلمان غربی - اتریش؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1982

هیچ بازی در تاریخ جام جهانی مشمئز کننده تر از دیدار آلمان و اتریش در جام جهانی 1982 نبوده است. برد یک بر صفر آلمان دو همسایه را به مرحله بعد می رساند و الجزایر حذف می شد.آلمان طی ده دقیقه به گل اول خود رسید و پس از آن هر دو تیم بازی را با پیاده روی ادامه دادند.هواداران حاضر در ورزشگاه اعتراض خود را با هو کردن بازیکنان نشان دادند و یک هوادار آلمانی پرچم کشور خودش را آتش زد. بازی به پایان رسید و اعتراض الجزایر به تبانی صورت گرفته رد شد. از آن سال به بعد بازی آخر مرحله گروهی همزمان برگزار شد.10. لجبازی آنتونیو راتین: انگلیس - آرژانتین؛ یک چهارم نهایی جام‌جهانی 1966

کاپیتان تیم‌ملی آرژانتین بعد از اینکه با کارت قرمز داور مواجه شد زمین بازی را ترک نکرد. 8 دقیقه بعد وقتی تمام بازیکنان قصد داشتند به همراه او زمین را ترک کنند در نهایت راتین تصمیم گرفت به سمت رختکن برود. انگلیس در پایان این بازی را با تک‌گل جف هورست با پیروزی پشت‌سر گذاشت.11. هندبال لوئیس سوآرز: اروگوئه - غنا؛ یک هشتم نهایی جام جهانی 2010

 سوارز با گرفتن توپی که صد در صد گل می شد از روی خط دروازه آن هم در دقیقه 120 مانع صعود غنا به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی 2010 شد!

ماراتن فوتبال بین تیم های غنا و اروگوئه یکی از خاطره انگیزترین دیدارهای جام نوزدهم را رقم زد. در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، تیم اروگوئه در حالی در ضربات پنالتی به برتری رسید که غنا در دقیقه 120 فرصتی طلایی برای پیروزی داشت. لوئیس سوآرز توپی را که مستقیم وارد دروازه می شد به شکل یک هندبالیست از روی خط برگرداند و از زمین اخراج شد اما جیان آساموا نتوانست ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند و اروگوئه در ضربات پنالتی 5-3 به برتری رسید تا تیم های آفریقایی برای حضور در جمع 4 تیم پایانی حداقل 4 سال دیگر منتظر بمانند.

اسکار تابارز سرمربی اروگوئه در نشست خبری بعد از بازی گفت: حس عجیبی دارم. اصلا گفتنی نیست. زیبایی فوتبال همین است، یک لحظه اوج امید و شادمانی و لحظه ای بعد یاس و نومیدی. نمی دانم چرا عده ای می‌خواهند پیروزی ما را کم رنگ جلوه دهند. این که ما با تقلب غنا را شکست دادیم واقعا بی‌انصافی است. حرکت سوآرز یک ریسک بود که خوشبختانه جواب داد. ما باید مدیون او باشیم. حرکت سوآرز غیرارادی بود. او وقتی دید توپ دارد وارد دروازه می شود بر حسب غریزه توپ را با دست زد. پنالتی گرفته شد، سوآرز اخراج شد، بازی بعدی را هم از دست داد. این کافی نیست؟!

12. اعتصاب بازيكنان فرانسه: جام جهانی 2010

پیش از آخرین بازی فرانسه در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی که با تیم میزبان بازی داشتند بازيكنان تیم ملی فرانسه حاضر نشدند زير نظر ريموند دومنک تمرين كنند. آنها در واكنش به اخراج نيكولاس آنلكا بازيكني كه به سرمربي تيم ملي توهين كرده بود و نیز در واكنش به تصميم فدراسيون فوتبال فرانسه مبني بر بازگرداندن آنلكا به فرانسه این تصمیم را گرفتند. خروس ها از 3 ديدار خود در گروه اول رقابتها  تنها یک امتياز کسب کردند و با فضاحت حذف شدند!
13. بزرگترین معمای تاریخ فوتبال؛ تبانی آرژانتین و پرو: جام جهانی 1978

به گزارش مشرق، تیم ملی فوتبال آرژانتین در راه قهرمانی در جام جهانی 1978 در دور دوم مسابقات که به صورت گروهی برگزار می شد با 6 گل تیم پرو - كه یكی از تیمهای برتر جهان در آن زمان به شمار می رفت - را درهم كوبید و با این نتیجه با تفاضل گل بالاتر از برزیل به دیدار پایانی راه یافت. تیم آرژانتین برای رسیدن به دیدار پایانی به پیروزی با تفاضل بیش از 4 گل نیاز داشت. این نتیجه مشكوك به تبانی در حالی به دست آمد كه حكومت آرژانتین به ریاست خورخه ویدلا با دخالت سیاسی و تبانی با فرانسیسكو برمودز رئیس جمهور پرو در دهه 70 ، موجبات برد پرگل تیمش را فراهم كرد. تیم آرژانتین در دیدار نهایی نیز 3 - 1 تیم هلند را شكست داد. در همین رابطه جنارو لدسما سناتور سابق پرو با فاش كردن این موضوع گفت دولت آرژانتین در ازای این نتیجه حاضر شد 13 پناهنده مخالف دولت را به پرو بازگرداند. لدسمای 80 ساله با حضور در دادگاهی در آرژانتین گفت‌: « ویدلا در تلاش بود تا چهره زشت آرژانتین در جهان را با قهرمانی در جام جهانی پاك كند، برای همین او حاضر شد در برابر شكست سنگین تیم پرو مخالفان را به دولت پرو تحویل دهد.»

در آن زمان شكست سنگین پرو، موجب شد تا رسانه های جهان با تردید از سلامت این نتیجه صحبت كنند، عملكرد ضعیف دروازه بان تیم پرو این تردید را به وجود آورده بود كه وی از مسئولان آرژانتینی رشوه گرفته است. از طرفی پیگیری بازگرداندن مخالفان به دولت پرو در 35 سال گذشته یكی از موضوعات جالب توجه برای مورخان بوده است. لئوپولدو لوكه مهاجم تیم آرژانتین در جام جهانی 1978 در واكنش به این مساله گفت :« دیگر نمی توانم بگویم برای این قهرمانی به خود افتخار می كنم اما ما همگی در زمین فوتبال بازی می كردیم و توجهی به این موضوع نداشتیم كه تیم پرو بازی خود را انجام نمی دهد.»

البته تبانی به چنین شیوه ای در فوتبال امروز تقریبا غیرممكن است زیرا شكل برگزاری مسابقات تغییر كرده و مسابقات به شكل حذفی برگزار می شود. در جام جهانی 1978 هشت تیم صعود كرده در دور گروهی در دو گروه چهار تیمی به صورت دوره ای به رقابت می پرداختند و تیمهای سرگروه مستقیما به فینال می رفتند. آرژانتینی ها بازی تیم برزیل را قبل از مصاف خود برنامه ریزی كردند و با توجه به نتیجه برزیل، برای سرگروهی نیاز به تفاضل گل بهتر داشتند.

14. جلوگیری از تعویض پیراهن: انگلستان - آرژانتین؛ جام جهانی 1966

الف رمزی سرمربی تیم ملی انگلیس كه در جام جهانی 1966 به قهرمانی رسید پس از پایان بازی برابر آرژانتین به سرعت درون زمین دوید.این اقدام رمزی برای ابراز خوشحالی نبود بلكه او می خواست از تعویض لباس بازیكنانش با حریف جلوگیری كند.

رمزی در مصاحبه خود پس از بازی گفت: با حیوان ها لباس عوض نمی كنیم!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 100
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 16
 • محمد ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۴
  12 0
  گزارش بسیار جامع و کاملی بود بسیار عالی، ممنون از اطلاعاتتون.
 • مریم ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  9 3
  شرم آورتر از همه اینها اینبود که دو بازیکن تیم ملی ایران با هم درگیر شدن و شروع به کتک کاری با هم کردن . رحمان رضایی و ....
 • سعید ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  17 11
  خیلی بی عقل هستین که ضربه سر زیدان مسلمان و در دفاع از ناموسش در برابر ماتراتزی بی ادب گستاخ و حرکت زننده تعبییر کردین بی عقل یک کم ان مغز و کار بنداز!!
 • علی ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  21 1
  باور کنید زیدان با ادب ترین و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان بود و ماتاراتزی به ایشون فحاشی کرد و به غیرتش بر خورد، زنده باد زیدان
 • عشق فوتبال ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  2 2
  با تشکر از گزارش تفصیلی و خوب مشرق به اون دوستان عاشق زیدان بگم در اینکه زیدان بازیکن بسیار خوبی است شکی نیست اما تعصب نباید مانع شود که رفتار بازیکن محبوبمان را که میلیونها بیننده می بینند نقد نکنیم چرا که در آن لحظه نیت و الفاظ مشخص نیستند و این رفتار ولو در دفاع از خود باشد ناشایست است و به نظر من در گزارش بالا حرکت هر دو بازیکن زشت تلقی شده است. زیدان یکبار دیگر هم اگر یادتان باشد و پیگیر فوتبال باشید در زمانی که در تیم یوونتوس بود در جام باشگاههای اروپا با ضربه سر به صورت بازیکن هامبورگ زد و اخراج شد!
 • محمد رضا ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  6 0
  دانشمند این گزارش برای جامهای جهانیه اون که تو جام ملتهای آسیا بود
 • ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  4 6
  از کی تا حالا جواب فحش رو با کله دادن شده دفاع از ناموس؟!!
 • ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  4 1
  بله. متاسفانه در جام جهانی بود و دعوای آن دو بازیکن ـآبرویی برای ایران نگذاشت.
 • ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  5 1
  دوستداران مشرق ببخشید گاهی نویسندها ش زیاد از چیزی اطلاع ندارند و دیده ها را مینویسند نه واقعیت ها را
 • ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  5 1
  ازوقتیکه کسانی مثل تو درمقابل فحش فقط سرشون رو تکون میدن
 • ناشناس ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  3 3
  باسلام گزارش خوبی بود اما اگه این گزارش رو ترجمه کردید بهتره جوری ترجمه بشه که با فرهنگ اسلامی ما همخوانی داشته باشه.
 • شیراز ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  9 1
  مردترین مرد زیدان بود که از خانوادش دفاع کرد. برای شما متاسفیم که دفاع از خانواده در برابر یک کافر که یک مسلمان رو تروریست می دونه رو بی ادبی می دونید.
 • یوسف ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  4 2
  حرکت حسین کعبی روی فیگوی بدبخت هم یکی از شرم آورترین اتفاقات جام جهانی بود خدایا ما را از دست این بازیکنان جوی (مثلاً با تعصب) نجات فرما!
 • ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  2 2
  اگه این گزارش جامع و کاملیه خوش بحالت پس. مثلا چی به داشته افزوده شد
 • ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  5 1
  آفرین به زیدان تازه جا داشت ی لگد جانانه هم نثار ماتراتزی کنه.حیف شد!
 • امیر حسن ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  4 1
  زنده باد زیدان باغیرت. کاش یک جو از غیرت زیدان در وجود بازیکنان بی غیرت خودمان هم بود.
 • مهدی ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  5 1
  زیدان ستاره مسلمان فوتبال فرانسه که گل زدنش باعث ترش روئی نخست وزیر فرانسه بخاطر اینکه یک مسلمان منجی تیم ملی انها شده بود در اخرین بازی خود بخاطر یک فحش رکیک و زننده که از قبل برنامه ریزی شده بود با سر به سینه بازیکنی زد که قبلا با چنین قصدی می خواست او بعنوان یک ستاره مسلمان از تیم ملی فرانسه نرود و عظمتش شکسته شود . از شما تعجب می کنم که چطور غیرت و شرف و مردانگی او را با نامردی های دیگران یکجا جمع کرده اید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  7 1
  متاسفم که حرکت زیدان رو هم در بین این نوع از حرکت ها قرار دادید
 • ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  7 0
  عاشقتم زیدان واقعا دنیا مثل تو نداره,نداره نمیتونه بیاره
 • ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 1
  بهرحال این اتفاق در زمین فوتبال افتاد و در اون زمان حقیقت موضوع مشخص نبود! البته این رفتارها در زمین فوتبال منهای هر هدفی که داره ممنوع هست!
 • ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 1
  جدی میگی؟
 • ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 1
  به این میگند امانت داری؟
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 1
  یعنی میگی کار کار صهیونیستاست؟
 • حسین ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  3 0
  شنیدم زیدان مسلمون بوده وطرف بهش گفته شما تروریست هستید(؟)
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  5 0
  زیدان کارخوبی کرد چرا شرم آور؟
 • حسین ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 1
  مهدی جان برادر من, این دیگه چه حرفیه؟ یعنی میگی نخست وزیر فرانسه یا هر مسئول دیگه ای به بازیکنای ایتالیا گفته بود به زیدان فحش بدین تا اونم یکی از شماهارو بزنه و آبروش بره ما جیگرمون خنک شه؟؟؟؟ اونم تو تو فینال جام جهانی و بعد از کلی درد سر کشیدن!!!! حتما یه سر پیش مسئولین سینمای ایران برو چون سناریوهای جذابی مینویسی.
 • اسمال ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 0
  از همه مشمیز کننده تر حرف این مردک عوضی انگلیسی بوده. الف رمزی :((((((((
 • ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  1 0
  جالبه که یه سر اکثر این اتفاقا آرژانتینه!!! رقیب ایران!!! البته بچه ها نگران نباشید ما اگه آرژانتین و نیجریه رو ببریم دیگه حالا خیلی مهم نیست که با بوسنی مساوی کنیم یا ببریم... حتماً می ریم مرحله بعد!!!!!!!!!!!
 • ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  از گروه ورزشی مشرق این که حرکت زیدان رو در بین شرم آورترین صحنه های جام جهانی قرار بده بسیار بعید و دور از ذهن بود و بسیار جای تعجب داره!!! شمارو ارجاع میدم به مقاله شجاعانه روزنامه کیهان در دفاع ازین حرکت که یک صفحه کامل رو به اون اختصاص داده بود. دفاع از ناموس آن هم برای یک مسلمان بهترین حرکت در تمام دوران بازیگری زیدان محسوب میشه. اینکه مصلحت اندیشی و جاه طلبی و بردن جام و بدست آوردن جایزه بهترین بازیکن جام و مرد سال فوتبال دنیا نتونست جلوی غیرت و مردونگیش رو بگیره جای تشکر داره
 • ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 1
 • ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  3 2
  کار سوارز شرم آور نبود
 • fff ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 1
  وقتي زن مياد راجع به فوتبال نظر ميده همينه ديگه. اوني كه تو ميگي تو جام ملت هاي آسيا بود...
 • ایرلند ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  با سلام جهت اطلاع عموم و مشرق نویسان عزیز ایرلند یک کشور مستقل بوده و جزو اتحادیه اروپا میباشد و نه یک کشور بریتانیایی!
 • ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  اون اندازه که حرکت زیدان به ضرر مسلموا شد، فحش ماتراتزی به ضرر فرهنگ کشورش تمو نشد! بعدشم قرار نیست هر مسلمونی فحش بشنوه کله بزنه که!!
 • ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  خیلی ممنون بابت توضیحتون به کارهای خیریه که این بازیکن کرده هم اشاره می کردین ,ایشون یه تیم داره به نام یاران زیدان که هر چن وقت یک بار با ترتیب دادن مسابقات ودعوت از چهرهای معروف فوتبال و ...بازی های دوستانه ونمادین انجام میده ودرامدش صرف امور خیریه میکنه,زیدان نه تنها در بین ایرانیان ومسلمانان بلکه در کل دنیا محبوب است واین قبیل گزارش ها وتحلیل ها علیه اش نمیتونه حسن شهرتش خدشه دار کنه!
 • عشق فوتبال ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  بعضی چقدر مریضن آخه!! مشرق چرا باید زیدان رو خدشه دار کنه ؟؟ بابا این یه گزارشه درباره حرکتهای خشن و زشت در جام جهانی که زیدان هم جز اونا بوده اصلا بحث حق با کی بودن نیست. تو رو خدا اونایی که فقط دنبال بهونه هستن نیان نظر بدن .
 • البی سلسته ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  دست خدا....چ داغی گذاشت به دل انگلیسیها.
 • ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  2 0
  ذات فوتبال خشونت و شهوت (نه جنسی) است بازی انگلیسی!!!
 • ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  بین بریتانیا و انگلیس یه فرقایی هست مستر! قبول نداری از بچه محل ها بپرس
 • مجید ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  لژیونر معروف علی کریمی زیر گوش بداوی زد چرا نیست !!!
 • mohsen ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  ماشاالله فرانسه همیشه تو اینجور جریانات بوده !!!
 • مقیم ایرلند ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
  0 0
  عزیز ناشناس جهت اطلاع اینکه: بریتانیا تشکیل شده از انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی (که حدود یک پنجم جزیره ایرلند میباشد). کشور ایرلند و یا جمهوری ایرلند که مورد بحث بنده و مشرق هستش یک کشور و جمهوری مستقله که اتفاقا بر خلاف انگلیس و دیگر بریتانیاییا، عضو اتحادیه اروپا با واحد پولی یورو است.
 • امیر ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  زیدان با همون حرکت در قلب من جا باز کرد و همیشه ازش ممنون خواهم بود چون یه مسلمون هرگز تروریست نخواهد بود.
 • ناشناس ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  یاد بازیکنای یک تیم داخلی افتادم که بعد از گول زدن کاری کردند که کسی نمی تونست تا الان کارشون رو به زبون بیاره.
 • ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  برای شما متاسفم
 • ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  معلومه این گزارش را انگلیسیا نوشتن چون از آرژانتین زیدبدگویی شده و...
 • حسین ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  1 0
  توجیه غیر قابل قبولی ست. 1- شما کجای این خبر نوشتید که این متن ترجمه است که حالا بخواهید برای حفظ امانت (!) این متن را تغییر ندهید. 2- شما اهانت شرم آور ماتراتزی رو نیاوردید بعد ضربه ی سر زیدان رو به عنوان شرم آورترین صحنه ها آوردید؟!
 • ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  الان کجای این با فرهنگ اسلامی شما همخوانی نداره؟ شما دیگه شورشو درآوردید ناشناس ها گزارش فوتباله تفسیر آیات نیست که؟!!!!
 • ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  من موندم این تفسیرها از کجا اومده بیرون یعنی نخست وزیر یه کشور از برنده شدن کشورش توسط یه نفر که مسلمونه ناراحت شده؟ یعنی شما تا این حده تفکرتون؟واقعا؟
 • ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  اصلا کیهان رو چه به این حرفا کیهان کلا همه چی رو کار صهیونیستها می دونه و بس تا حالا از جایی مستند شنیدید یا خوندید که زیدان اینکار رو برای چی انجام داد؟ کیهان کجای تفسیر ورزشی بوده اخه؟
 • ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  کانادا هم ظاهرا مستقله ولی مقامات عالی رتبه اش توسط ملکه انگلیس تعیین میشه، نشنیدی که در امپراطوری بریتانیا آفتاب غروب نمیکنه؟
 • مقیم ایرلند ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  دوست عزیز ضمن عرض تشکر بابت پیام و جواب، به شما توصیه میکنم که لطفا اختلاط نکنید. صرفا جهت اطلاع! ارتش آزادی خواه ایرلند در پی درگیری سالهای بین 1916 تا 1922 کشته های زیادی داشت تا در نهایت در سال 1922 جمهوری مستقل ایرلند اعلام موجودیت کرد. لازم به ذکر است که بدیل کشتارهای ارتش بریتانیا و اختلاف افکنی و اسستعمار آن، مردم جمهوری ایرلند که از نظر مذهبی هم با انگلیس اختلاف دارند، بسیار نسبت به آنها بدبین هستن و نسبن به این موضوع که زمانی مستعمره بریتانیا بوده اند حساس هستند. راستی بنده طی این چند ساله این مطالب رو از بچه محل های ایرلندی شنیدم و البته بدون اون هم با یه تحقیق بسیار ساده قابل درک است! موضوع کانادا و استرالیا با جمهوری ایرلند کاملا متفاوته به طوریکه که هنوز فرمانداری کل آنها از طرف ملکه انگلیس تعیین میشه و هنوز تحت استعمار پیر هستند. لطفا قبل از هر اظهار نظری یه کم مطالعه کنید. هرچند حساسیت شما نسبت به این مسائل قابل احترامه
 • شهاب ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  به عزیزان مشرق نویس پیشنهاد میکنم که همچون مقاله های بسیار خوب و پر بار گذشته، مقاله ای رو هم در مورد استقلال جمهوری ایرلند از استعمار پیر و جنایاتی که انگلیسی ها در آن زمان مرتکب شدن بنویسید. متشکرم (صرفا خطاب به مشرق)
 • ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  آقا يا خانم شيراز، كجاي جهان جواب توهين زباني ، ضرب و شتمه؟
 • محیا ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  1 0
  هراتفاقی که افتاده بود نباید زیدان این کار میکرد
 • مرادگنا ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  اون جای پای حسین کعبی رو صورت فیگو هم باید باشه.خخخخخ
 • کیان ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  راستی کی میدونه بابی ساندز کیه؟/ هر گفت معلوم میشه که از تاریخ معاصر سر در میاره..یه راهنمایی ..ایرلندی بود..
 • ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  اون رحمان رضایی بود توی بازی با عمان جناب پروفسور!
 • جواد ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  به نظرم زیدان یکی ازبهترین بازیکنان بااخلاق جهان بودواین حرکت به هیچ وجه ازارزشهای اوکم نمی کنه.
 • امید ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  کاش رگ غیرتت برای مملکت خودت هم این قد میزد بیرون پسر جون
 • احسان ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  با این همه اختلاف و درگیری عجیبه که انگلیس از بیخ گوش خودش غافل شده و تو منطقه ما ول میچرخه
 • محمد حسین ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  این همه که برای ایرلند جوش میزنی به خودت بها بده که حداقل به جای اسمت ننویسی ایرلند، مقیم ایرلند بودن افتخار شده اخیرا؟
 • ۰۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  مشرق و انحراف عجبا!؟
 • مجید ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  آقای ناشناس اقلیدس اعظم همه تو جام جهانی یا2006 آلمان یادشون علی کریمی زد زیر گوش بداوی .... اصلا بیخیال چه ربطی به رحمان رضایی داشت ؟؟!!
 • ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  به خواهر خودت هم توهین کنن می گی عیب نداره؟
 • سلمانی ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  1 0
  آنچه که ماتراتزی به زیدان گفت شرم آور تر است اما تصاویر زهر گفتار را ثبت نمی کنند...
 • کیان ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  توی این عکسها هیچ حرفی از توهینی که به زیدان شد و اون فحشی که به زیدان داده شد حرفی نزده. با اینکه خود اون بازیکن بعد از بازی اعتراف کرد که حرف بدی زده و مثلا معذرت خواهی کرد. اون به زیدان گفته بود: تروریست. چون زیدان مسلمان بود.
 • رضا ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  خب این هم از نوع جام جهانی: حرکت رزمی وحشیانه کعبی روی صورت فیگو بازیکن تیم پرتقال در جام جهانی خدا کنه بدترین حرکتهای وحشیانه روی ساق پای لیونل مسی بوسیله بازیکنان ایرانی ثبت نشه!!! که اگه مسی مصدوم بشه ایران میشه منقورترین تیم جام جهانی!!!
 • ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  مشرق این قد بیکار شده که مقاله بنویسه اون ور دنیا 2 تا کشور مستقلن یا سرشون تو یه آخوره! یه چی میگیا
 • ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 0
  زیدان خوب کاری کرد. حمایتش می کنیم.
 • علی ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 1
  با خدافزی جم کن خودتو مسخره
 • علی ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  0 1
  خوب بابا فهمیدیم ایرلندی هستی به درک منم سبزواری ام
 • حسین ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  1 0
  اصلاانتظار ندآشتم تیم ارژانتین چنین تیمی باشه دیگه کلا از مسی حمایت نمیکنم
 • masoome ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  0 0
  اون بازی ایران عمان تو جام ملتهای اسیا بود
 • شاهین ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
  1 0
  من از مسی حمایت میکنم آن واقعاتی که در سالهای گذشته بین تیم های ملی اتفاق افتاده آنرا باید فراموش کرد. و فعلاً مسی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی آرژانتین بوده و یک بازیکن خوش اخلاق و کلاسیک محسوب میشود
 • ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
  0 0
  خاک بر سرتون که اون حرکت جناب آقاي زيدان رو هم جزء اين موارد شمرديد. درحالي که اگر مسلمان بوديد ،هر خري ميدونه که اون حرکت زيدان در اعتراض به توهين هاي مذهبي مارکومارتراتزي بود که در يک برنامه از قبل طراحي شده جهت حذف زيدان مسلمان شده از عرصه الگوهاي فوتبال دنيابود و توسط صهيونيستها انجام شد
 • ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
  0 0
  اون تو جام ملت ها بود اون یکی هم ایمان بداوی بود
 • هومن ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
  0 0
  شما اصلا میدونین ماتراتزی به زیدان چی گفت؟؟؟نه نمیدونید...پس هی نگید کارش اشتباه بود یا درست..الکی جناییش هم نکنید..برنامه از قبل طراحی شده دیگه چیه؟؟؟!!!
 • محمد ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
  0 0
  یکی نیست بگه برادر من اگه این طور بود زیدان از تیم خط میزدن و بعدش قهرمان جهان میشدن
 • مند ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
  0 0
  مئنمئنئ
 • میثم ۰۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
  0 0
  واقعا که این گزارشگرای ورزشی یکم به خودشون زحمت بدن تحقیق کنن هی میگن تا حالا هیچ تیمی از امریکای جنوبی در اروپا قهرمان جام جهانی نشده
 • babk ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۵
  0 0
  آقایان زیدان مسلمانه تازه ماتراتزی یه آدم بی دین و بی اخلاقه بدنشا نکاه کنین اصلا پئستش پیدا نیست حقش بود 2رورد بر تمام مسلمان
 • مهدی ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
  0 0
  حرکت ریوالدو بعد از ضربه ای که به او خرد و باعث اخراج بازیکن ترکی شد بعد از ضربه سر زیدان شرماور است
 • مهدی ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
  0 0
  زیدان کثیف
 • بایرن از نوع مونیخ ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
  0 0
  گل گفتی حسین جون مسی دیگه تمام شد مثل رونالدو حالا نوبت نیمار و توماس مولر و......
 • بایرن از نوع بارسایی ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
  0 0
  بی ادب حرف دهنت رو بفهم زیدان بهترینفقط زیدان حالا خوبه بهت بگم مهدی ....؟؟!!
 • سحر ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۰
  0 0
  فقط مسی
 • آی ناز ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
  0 0
  چقد چرت وپرت گفتین! اصلا به شما چه که دو نفر باهم دعوا کردن، ببینم ینی شماها خودتون تاحالا هیچ وقت دعوا نکردین؟ به کسی فحش ندادین ؟ که این جوری نظر میدین! همین الان یه بار از اول نظرات رو بخونین ببینیین خودتون چقد فحش دادین ...
 • روز ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۴
  0 0
  با حال بود
 • jamal ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  مطاب خیلی خوبی دارید مخصوصا اون ضربه زیدان باسر
 • رضا ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۸
  0 0
  بازی ایرانو ازبکستانم که سید جلال توپا ااز درون دروازه دراورد درحالی که توپ نیم متر از خط دروازه افاصله داشت را هم باید تو این اتفاقات جاداد
 • safari ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۹
  0 0
  خوشم اومد.خوووووووووووب بود
 • محمد ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  ارژانتین و فرانسه تو همه دعواها هستن
 • lhn ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۸
  0 0
  مگه سوارز تو جام بیستم مدافع ایتالیا رو گاز نگرفت؟اینو نزاشتید
 • ناشناس ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  هیییییییییییی چیبگم والا ابروی فوتبالو بردن اینا که
 • علیرضا ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
  0 0
  به نظر من کار سوارز خیلی بد ود.اون جلوی یه اتفاق تاریخیو گرفت که برای اولین بار یه تیم آفریقایی به نیمه نهایی جام جهانی صعود کنه.نظر خیلی از کارشناسا این بود که فیفا یه قانون گل بزاره و بعضی از خطاها مث همین خطای سوارز یه گل به نام حریف ثبت شه.تو قانون فیفا میگه اگه کسی موقعیت گل رو از تیم حریف بگیره اخراجه ولی سوارز که موقعیت گل رو از غنا نگرفت خود گل رو از غنا گرفت.
 • وحید رمضانی ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  سلاااااام خنده دار دو سه تا هستن
 • حسین ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
  0 0
  بدتر از همه حرکت زیدان بود ولی فوتبالیست ها نباید این کار ها رو بکنن نباید بذارن پر طرفدار ترین ورزش دنیا به وحشی ترین ورزش دنیا تبدیل شود یه قانون بد هم تو فوتبال وجود داره که هر تیمی یه خطایی رو انجام بده داور نبینه یا خطایی صورت نگیره ولی داور خطا بگیره اگر بعدا مشخص شه که اشتباه داور بود هیچ چیز برنمی گرده حتی سرنوشت برد باخت هم عوض شه هیچ چیز برنمیگرده
 • هادی ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  با سلام. اینکه زیدان جزو بهترین بازیکن های فوتبال بوده شکی نیست. ولی قرمز زیاد گرفته .پس درست نیست از روی تعصب بگیم بازیکن با اخلاقی بوده. ولی به نظر من جای حرکت زیدان باید ضربه ارنج لیوناردو برزیل تو حام جهانی ۱۹۹۴که باعث شکسته شدن جمجمه بازیکن امریکا شد اشاره میکردن. در مورد حرکت ریوالدو باید بگم که کار اشتباهی بود ولی حق بازیکن ترکیه بود که اخراج بشه. چون توپ رو از عمد به طرف ریوالدو پرتاب کرد.
 • م IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  0 0
  بد نبود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس