شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبات اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با ریاست رییس جمهور گفت: در این جلسه انتزاع دانشگاه علوم ایران از علوم پزشکی تهران تصویب شد.

به گزارش مشرق به نقل از تسنیم ُمحمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مصوبات اولین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت یازدهم اظهار داشت: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای جلسه ریاست جمهوری دکتر روحانی را به ایشان تبریک گفتند و بحث مفصلی پیرامون کارها و موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی کشور مطرح شد.
 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ریاست محترم جمهوری نیز از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستند که ضمن ارائه یک ارزیابی پیرامون فعالیت‌های شورا، نظرات خود را نیز درخصوص آن ارائه کنند و پیشنهادهای خود را درخصوص آینده و کارهای جدید ارائه کنند.
 
تاکید دکتر روحانی بر جایگاه و اهمیت شورای عالی انقلاب فرهنگی
 
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: نکات بسیار مفیدی در این جلسه مطرح شد و ریاست محترم جمهوری نیز در انتها و در جمع‌بندی خود ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت شورای عالی انقلاب فرهنگی و اجرایی شدن مصوبات آن، بر فراهم کردن شرایط برای اجرای بهتر و رفع موانع اجرای موضوعاتی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب می‌رسد و مصوبه می‌شود تاکید کرد.
 
انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران
 
مخبر دزفولی در ادامه گفت: دستور دیگر این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئله انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران بود که مباحث گوناگونی از قبل در این زمینه مطرح شده بود و کارشناسی‌های فراوانی در خصوص آن ارائه شده بود.
 
عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران افزود: وزیر محترم بهداشت نیز با توجه شروع سال تحصیلی جدید و اینکه کارها بتواند روال خود را پیدا کند درخواست اظهار نظر رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه را داشت.
 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین مجموعه وزارت بهداشت و دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران مسائل آموزشی، دانشجویی و... را پی‌گیری کرده بودند.
 
مخبر دزفولی گفت: نهایتا موضوع انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران از تهران به رای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گذاشته شد و با رای قاطع به تصویب رسید و دانشگاه علوم پزشکی ایران از تهران منتزع شد.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت‌های علمی، پژوهشی و خدمات درمانی خود را با بهتر از گذشته انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس