کد خبر 247566
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱

صهیونیست‌ها برای رسیدن به آرمان‌های‌شان، کنترل افکار عمومی را در دست گرفته‌اند. آنها با استفاده از تبلیغات، عواملی نظیر فحشا را که به بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی می‌انجامد به مخاطب القا می‌کنند اما آنچه در این مرحله حائز اهمیت است شناسايی اهداف پشت پرده هالیوود و استفاده از همین ابزار برای خنثی‌سازی اثرات فیلم‌های ويرانگر است.

گروه فرهنگی مشرق - یهودیان برای رسیدن به اهداف خود که همان ایجاد یک نظم نوین جهانی و سلطه بر دنیاست، سعی در استثمار جوامع در حال توسعه دارند.آنها در تلاشند نوعی سبک زندگی بی قید و بند و بر پایه روابط جنسی آزاد، مصرف گرایی، قدرت طلبی و خشونت را رواج دهند و با ترویج دنیا گرائی، به تضعیف ادیان الهی بپردازند. یهودیان با به دست گرفتن قدرت هالیوود و استفاده از ابزار هنر، فرصت تفکر را از مخاطب می گیرند. نكته بسيار موثر درباره نيايش هاي عبري، بيان روح جمعي و گروهي يهود است. آن ها مدافع و شفيع فرد نيستند، بلكه بر همه قوم ها نظر دارند. مهمترین مشکل یهود در طول تاریخ، امت ها هستند، یعنی همیشه با امت ها مشکل داشتند. با این دیدگاه قدرت ادیان، به نحوی باید از بین برود و مهمترین راه از بین بردن ادیان تبدیل امت به ملت است. یعنی ترویج ناسیونالیسم.

 اسلام در مقابل نظم نوین جهانی،  یک ایده جهانی مطرح می کند که در قرآن از آن به عنوان «امت واحده» ذکر می شود. امتی که در اسلام تعریف می شود، شامل همه مردم، فارغ از قومیت و نژاد است اما یهودیت قبل از این که یک دین باشد یک نژاد و قومیت است. در یهودیت، حکومت واحد جهانی تعریف می شود که با استقرار نژاد یهود در رأس تمام ملیت ها به وجود می آید. یعنی یهودیت سعی در تعریف یک دین نوین حهانی دارد که در این راه با آلوده کردن جوامع به مظاهر فحشا، سعی در تضعیف آنها دارد. فحشاء امنيت عمومى را سلب نموده و با از ميان رفتن امنيت، بناى جامعه انسانى فرو ريخته، اركان آن سست مى گردد.

در قرآن، فحشاء دارای معنای وسیعی است و منظور قرآن از «اشاعه فحشاء» هرگونه رفتار و گفتاری است كه زشتی آن بزرگ باشد. این بی بند و باری و روابط آزاد جنسی، از جانب یهود، برای غیر یهود تعریف می شود. همانطور که در پروتکل اول دانشوران صهیون اشاره می شود به اینکه غیر یهود حیواناتی هستند که فکر می کنند دارای حق بیشتری هستند و باید به وسیله مشروبات الکلی و فساد جنسی متوقف شوند.

مقدمه
در عصر مدرن که تکنولوژی و فرهنگ غرب در کشور نفوذ پیدا کرده است، باید بتوان تصویر درستی از فرهنگ و هنر غرب و راههای مقابله با آن بدست آورد، چرا که «در روزگار ما اسارت در چنگ ابزاری است که هویت فرهنگی دارد.»(آوینی، ص85) هالیوود را نمی توان تنها به چشم یک هنر یا صنعت نظاره کرد، بلکه نوعی ایدئولوژی در آن حاکم است که سعی در تحمیل سبک زندگی غربی به دیگر جوامع دارد که باعث به خطر انداختن امنیت اجتماعی جوامع می شود و ایمنی فرهنگی را ضعیف می کند. به عبارت دیگر هالیوودیسم، ایدئولوژی فرهنگی- هنری دوران جدید استکبار جهانی است. جریان جهانی فرهنگی هنری که مکانیسم امنیت فرهنگی تمامی تمدن ها و فرهنگ ها را تحت تأثیر خود می دهد و با ترویج فرهنگ غرب در میان جوامع بشری، به اضمحلال معنوی آنها می پردازد. از جمله فحشاء که مصادیق آن را می توان در حوزه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی مشاهده کرد. «پل اریک بلانرو» محقق و تاریخ نگار می گوید: «هالیوود مانند آفتی به تفکرات انسان ها نفوذ کرده و جهان را بر اساس خواسته های خود تفسیر و تأویل می کند.»آنچه در بسیاری از فیلم های هالیوودی دیده می شود، نوعی سبک زندگی بی قید و بند و بر پایه روابط جنسی آزاد، مصرف گرایی، قدرت طلبی و خشونت است. سازندگان هالیوود همیشه تلاش دارند توسط رسانه های تصویری، مسائلی را که از نظر اصول دینی، قبیح شمرده می شوند، عادی سازی کنند و این امر جز با نشان دادن این مسائل در رسانه و ارائه جذابیت های ظاهری امکان پذیر نیست، چنانچه بسیاری از فیلم ها با صحنه های اروتیک به بیینده القا می شوند.

 ما نمی توانیم برای حفظ فرهنگ و ارزش های خود، جلوی ورود این عناصر را بگیریم، اما می توانیم بر آن غلبه کنیم. «به اعتقاد ما مسلمانان دفترچه اطلاعات فنی انسان، قرآن کریم است. در قرآن از دو وجه انسان تعریف شده است. یکی بخش پیکره انسان است که بخش سخت افزاری است و بعد دیگر وجه نرم افزاری آن است که می فرماید انسان را به عنوان خلیفه الله در زمین برگزیدیم.ما در دیدگاه مکتبی خود، به وجه دوم این تعریف توجه بیشتری داریم و بر اساس آن مفاهیم انسانی خود را تعریف می کنیم اما غرب بر سر وجه اول باقی مانده و بر اساس آن اصرار دارد.» (کریمی، 1383، ص 155 )
 
هالیوودیسم چیست؟
هالیوود نام منطقه ای است در لس آنجلس که از 1910 فیلم سازی در آن منطقه آغاز شد و به مرور رونق یافت تا آنکه امروز انبوهی از کمپانی های فیلم سازی، بنگاه های خبری و استودیو ها در آن مستقر هستند. اما دیگر آن را به یک مکان با کاربری های فوق نمی شناسیم. واقعیت آنست که ارتباطات هالیوود با نهادهای سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی به قدری پیچیده و در هم تنیده است که به عنوان بخشی مهم از هژمونی ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. قبل از آنکه ارتش امریکا کشوری را اشغال نماید، این هالیوود است که آن کشور را فتح می نماید و زمینه توجیه روانی داخلی و جهانی آن را فراهم می کند. در طول این سال ها هالیوود توانسته است با صدور ایدئولوژی هالیوودیسم خود، پایگاه های بومی دیگر در مناطق دنیا ایجاد کند که نمونه بارز آن بالیوود هند می باشد.در هالیوود تفکرات فلسفی رقم می خورد و اصل سینمای غرب سرگرمی نیست بلکه آنان در نوشته‌های خود محتوای 2800 ساله غرب را واکاوی کرده‌اند. هالیوود اغوا و سرگرم می‌کند اما پیچیده ترین مفاهیم فلسفی را به دیگران القا می‌کند.
 
 
هالیوود در تسخیر صهیونیسم
«یهودیان هالیوود از راه تلاشی مستمر برای جان دادن به داستان و جا انداختن آن در اذهان دیگران با جامعه همگون شدند... آن ها امریکای سایه ای آفریدند که تجلی همه ی کلیشه های کهنه و مبتذل ستاینده امریکا بود و به مجموعه ای قدرتمند از تصاویر و اندیشه ها جان دادند. چنان قدرتمند که تصویر امریکا را مسخر کرد. هیچ کس نمی تواند به امریکا بیاندیشد اما به سینما فکر نکند. به این ترتیب تناقص خود را تقویت کرد. این تناقص که فیلم ها جوهر امریکایی داشتند بی آنکه سازندگان شان امریکایی باشد. » (گابلر، 1391، ص 26)

«سازمان های یهودی امریکا که اکثریت غریب به اتفاق آن ها صهیونیستی هستند، بیش از 200 سازمان مهم (همراه با شعب مختلف) را تشکیل می دهند. یهودیان هالیوود خصوصاً تهیه کنندگان و پشتیبانان مالی اصلی، کاملاً به لابی های مختلف صهیونیستی و اسرائیلی وابسته هستند. نمونه واضح آن رابرت مردوخ یهودی استرالیایی الاصل است که در انگلیس، امریکا و استرالیا نفوذ گسترده ای دارد و چندین کمپانی عظیم رسانه ای، انتشاراتی  و فیلمسازی دارد که مهمترین آن شرکت نیوز کوپوریشن است.»(مدد پور، 1387، ص 230 ).

مدیران اکثر شبکه‌های ماهواره‌ای، روزنامه‌ها و رسانه‌های متعددی مثل «برادران وارنر»، «والت دیزنی»، «دریم ورکس»، یهودی‌اند و جزئی از نظام سلطه‌ی ‌تبلیغاتی و رسانه‌ای صهیونیسم بین‌الملل محسوب می‌شوند که با هدف ایجاد یک حکومت مرکزی مقتدر یهودی سعی در استثمار جوامع در حال توسعه دارند.


همانطور که در پروتکل پنجم صهیون آمده است: «دومین راز که شرط موفقیت حکومت آینده ی ما می باشد، اینست که با ایجاد شکست در طرح های ملی، ترویج عادت های جدید، برافروختن عواطف، برانگیختن و تحریک و ناراحتی و خستگی از مسائل زندگی، چنان جو آشفته ای به وجود می آوریم که هیچ کس نتواند جایگاه خود را در این صحنه کارزار مغلوبه که سگ صاحبش را نمی شناسد، تشخیص دهد. در چنین فضائی مردم غرق پشیمانی و تشویش می شوند و هیچ کس دیگری را درک نمی کنند. فایده ی دیگر این شیوه اینست که به کمک آن احزاب را به جان هم می اندازیم، نیروهای هم هدف را که همچنان از اطاعت ما سرباز می زنند، پراکنده می سازیم و بالاخره از فعالیت هر فردی که بخواهد سر راه ما بایستد جلوگیری می کنیم. »(پروتکل های دانشوران صهیون،1381، ص 278)

«بدیهی ست وقتی دنیاگرایی و لذت پرستی محض و قدرت پرستی- یعنی سکولاریسم و هدونیستم و ولونتاریسم- به مثابه غایت تجدد نفسانی آمد، دین و معنویت می رود.» (مدد پور، 1387، ص 320)
 
جذابیت فیلم های هالیوودی
فیلم برای جلب نظر مخاطب نیاز به جذابیت دارد. اما این جذابیت باید مبتنی بر فطرت باشد نه بر غرایز و امیال نفسانی همانطور که امام خمینی (ره) است که در منشور هنر انقلاب نوشتند: «هنر دمیدن روح تعهد درانسانهاست» و این همان سخنی است که برگرفته از دیدگاه‌های قرآنی است و همین دیدگاه خود به تنهایی می‌تواند پدیدآورنده هنری باشد که وظیفه‌اش نجات انسان‌ها و دمیدن روح تعهد در آنهاست.

شهید آوینی می گوید: «آنچه باعث شده سینما به سلطنت و محبوبیت امروز خویش در سراسر جهان دست یابد هویت تفننی و اعجاب انگیز آن است.» این جذابیت اگر تعدیل نشود، کاذب است و فرصت تفکر را از مخاطب می گیرد و این همان چیزی است که خالقان هالیوود به دنبال آن هستند.

«بحث لاکلاوموف در نظریه «تعین بخشی» اینست که روابط و صورت بندی های اجتماعی هرگز دائمی و پایدار نیستند، بلکه از جریانی از معانی که حول نقطه اتصال، تشکیل می شوند، نشات می گیرند، بنابراین تعین بخشی عبارت است از بر ساختن نقاط اتصالی که معنا را به طور نسبی مشخص و تثبیت می کند. می توان گفت که هالیوود مخاطبان مختلف را به اتحاد و وحدتی که همواره بی ثبات است و می توان آن را محبوبیت فراملی هالیوود نامید، پیوند می دهد. »(سمتی، 1385، ص 164)
 
نظم نوین جهانی و امت واحد اسلامی
یهودی ها غیر از مادیت و چیزهای ملموس دنیا به چیز دیگری اعتقاد ندارند که این را می توان در اندیشه های لیبرالیسم، کمونیسم، ماتریالیسم، ناسیونالیسم و راسیسم مشاهده کرد. هس كه از اولين صاحبنظران يهود در مسئله صهيونيسم است می گوید: «نكته بسيار موثر درباره نيايش هاي عبري، بيان روح جمعي و گروهي يهود است. اين ها مدافع و شفيع فرد نيستند؛ بلكه بر همه قوم ها نظر دارند.»

مهمترین مشکل یهود در طول تاریخ امت ها بودند، یعنی همیشه با امت ها مشکل داشتند. در نتیجه با این دیدگاه، قدرت ادیان به نحوی باید از بین برود و مهمترین راه از بین بردن ادیان تبدیل امت به ملت است. یعنی ترویج ناسیونالیسم. اسلام هم یک ایده جهانی را مطرح می کند که در قرآن از آن به عنوان «امت واحده» ذکر می شود:
«كان الناس امة وحدة فبعث اللّه النبين مبشرين و منذرين و انزل معهم الكتب بالحق ليحكم بين الناس فيما اختلفوا فيه و ما اختلف فيه الا الذين اوتوه من بعد ما جائتهم البينات بغيا بينهم فهدى اللّه الذين آمنوا لما اختلفوا فيه من الحق باذنه و اللّه يهدى من يشاء الى صراط مستقيم»(سوره بقره، آیه 213)

«مردم قبل از بعثت انبياء همه يك امت بودند خداوند به خاطر اختلافى كه در ميان آنان پديد آمد انبيائى به بشارت و انذار برگزيد و با آنان كتاب را به حق نازل فرمود تا طبق آن در ميان مردم و در آنچه اختلاف كرده اند حكم كنند اين بار در خود دين و كتاب اختلاف كردند و اين اختلاف پديد نيامد مگر از ناحيه كسانى كه اهل آن بودند و انگيره شان در اختلاف حسادت و طغيان بود در اين هنگام بود كه خدا كسانى را كه ايمان آوردند در مسائل مورد اختلاف به سوى حق رهنمون شد و خدا هر كه را بخواهد به سوى صراط مستقيم هدايت مى كند.» 

«انسان ها در ابتدا امت واحد بودند، اما بعد اختلافاتی بین آنان ایجاد شد، خداوند پیامبرانی را برای رفع این اختلافات فرستاد و پس از پیامبر خاتم، ائمه علیهم السلام را مأمور به این امر کرد. هر چند در این خصوص تاکنون نتیجه مطلوب به دست نیامده است، لیکن امید می رود در حکومت حضرت مهدی علیه السلام امت واحدی پدیدار گردد.» (پیغان، 1380)

طبق تفسیر المیزان «امت واحده » در نه آیه قرآن آمده است که این آیات را می توان به سه دسته تقسیم کرد»

1- آیاتی که خطاب به پیامبران بوده و فرمان الهی را برای تشکیل امت واحد به آنان یادآور می شود و بیان می کند که مردم به طور فطری و غریزی امت یگانه ای هستند و سرشت آنها اقتضا می کند که در این جهت حرکت کنند، اما اختلافاتی که پیش می آید آنان را به تفرقه می کشاند.

2- آیاتی که هر نوع مشیت جبرآمیز خداوند برای رسیدن به امت واحد را نفی می کند و نشان می دهد اراده خدا بر این تعلق گرفته که انسان با انتخاب و اختیار خود به امت واحد برسد.
3- آیاتی که دلالت می کند انسان ها در ابتدا امت واحدی بودند، سپس بین آنان اختلافاتی به وجود آمد و اتحادشان بر هم خورد.بنابراین امتی که در اسلام تعریف می شود، مانند آنچه در مسیحیت است، شامل همه مردم، فارغ از قومیت و نژاد است اما یهودیت قبل از این که یک دین باشد یک نژاد و قومیت است. در یهودیت حکومت واحد جهانی تعریف می شود که با استقرار نژاد یهود در رأس تمام ملیت ها به وجود می آید. یعنی یهودیت سعی در تعریف یک دین نوین حهانی دارد. سلطان شاهی در مقاله گفتمان صهیونیسم می گوید: «این حکومت واحد جهانی به ابزاری مانند ابزار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیاز دارد. شورای روابط خارجی امریکا که در دست یهودیان است، ابزار سیاسی آن هاست و در عرصه فرهنگی مهمترین فعالان عرصه رسانه ای و فرهنگی در جهان یهودی هستند.» آنها برای پیشبرد اهدافشان، تعریف جدیدی از دین رائه می دهند و بزرگترین مانع آن ها اعتقادات و باورهای مذهبی است که سعی در تخریب آن دارند که نمود آن را می توان در وارد کردن مفاهیم جدیدی مانند مراقبه، تناسخ، آواتاریسم در فیلم های هالیوود مشاهده کرد. نمونه محسوس آن در فیلم آواتار عرضه می شود که باور به دین طبیعی در قالبی تأثیرگذار به بیننده القا می شود. در این دنیای جدید، دین جدیدی تعریف می شود که بدون اعتقاد به آن کسی نمی تواند در این دنیا سهمی داشته باشد.
 
تبلیغ و ترویج فحشاء در هالیوود
در فرهنگ لغت دهخدا فحشاء دارای سه معنی است: 1 - معصیت عمل زشت بدی که از حد در گذرد
 2 - زنا 3 - نابکاری
فحشاء اشکال مختلفی دارد: دروغ و تهمتی را بر کسی وارد کردن، ایجاد مراکز فساد، تشویق مردم به گناه.  
كلمه «فحش» و «فحشاء» و «فاحشه» به معنای هرگونه رفتار و گفتاری است كه زشتی آن بزرگ باشد.

در قران آمده است: «وَلَا تَقْرَبُواْ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ» (سوره انعام، آیه 151)
«و به كارهاى زشت چه آشكار و چه پنهانش نزديك نشويد.»  
در تفسیر المیزان در مورد این آیه آمده است: «از اينگونه امور از اين جهت نهى فرموده كه اگر مباح مى بود و تحريم نمى شد شناعت و زشتيش از ميان مى رفت و شايع مى گرديد، براى اينكه اينگونه امور از بزرگترين موارد علاقه نفس است و نفس از محروميت در باره آنها طبعا سخت ناراحت مى باشد و طبيعت بشر طورى است كه اگر به خود واگذار شود به سرعت فحشاء را در بين افراد خود شيوع مى دهد و شيوع فحشاء باعث انقطاع نسل و فساد جامعه خانواده است و با فساد خانواده ها جامعه كبير انسانى از بين می رود و همچنين قتل نفس و ساير انواع فحشا امنيت عمومى را سلب نموده و با از ميان رفتن امنيت، بناى جامعه انسانى فرو ريخته، اركان آن سست مى گردد.»  
«إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُون» (سوره نور، آیه 19)

«كسانی كه دوست دارند زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناكی برای آن‌ها در دنیا و آخرت است.
«منظور قرآن از «اشاعه فحشاء» هرگونه رفتار و گفتاری است كه زشتی آن بزرگ باشد و اشاعه فحشاء منحصر در تهمت، دروغ، غیبت، افترا، بدگویی و... نیست بلكه این موارد و تمام موارد زشت و گناه‌آلود از مصادیق اشاعه فحشاء می‌باشند و هرگونه كمك به ترویج و توسعه ی زشتی و گناه نیز محكوم و گناه است. قرآن كریم این عمل را در آیه ی مذكور محكوم و ممنوع كرده است و به مروّجان و اشاعه دهندگان فحشاء وعده ی عذاب دردناك در دنیا و آخرت داده شده است.» (طباطبائی، ص 93)
در آیه ای دیگر از قران آمده است:
«الشَّيْطانُ يَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَ يَأْمُرُکُمْ بِالْفَحْشاءِ وَ اللَّهُ يَعِدُکُمْ مَغْفِرَةً مِنْهُ وَ فَضْلاً وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ »(سوره بقره، آیه 268)
«شيطان شما را به فقر و تهي دستي مي¬خواند و شما را به فحشاء و بدي امر مي كند اما خداوند شما را به آمرزش و فزوني در روزي وعده مي¬دهد و خداوند قدرتش وسيع است و داناست.»

زهره بروجردی در تفسیر این آیه، وعده شیطان را اشاعه فحشا می داند که عواقب فردی و جمعی دیگری به دنبال دارد:  
1-    شیطان مرتبا القاء ضعف و عجز و عدم مصرف دارد.
2-    توصیه شیطان، فحشا و اشاعه زشتی هاست، فحشاء یعنی حرص و بخل، یعنی در مقابل وعده فقر، حرص و بخل را تبلیغ و تشویق می کند.
3-    فحشاء یعنی به خدای سبحان سوءظن داشته باشی که امروز اگر انفاق کنی فردا خدا از موجودیت کم می‌گذارد.
4-     فحشاء یعنی ناامیدی از لطف علی الدوام خدای سبحان.
5-    فحشاء یعنی رخنه یک امر نازیبا در درون فرد که بنیاد و ریشه آن حب دنیا است.
6-    فحشاء یعنی توقع از خلق، ما باید عفت ورزیم و توقع از خالق داشته باشیم، قناعت به موجودی خود کنیم و سخاوت در بذل و بخشش داشته باشیم و روی حول و قوه خود حساب باز نکنیم. از آن قدرت و قوت مطلق توان بطلبیم و روزی بخواهیم.
با این تفاسیر می توان گفت آنچه در فیلم های هالیوودی به آن پرداخته می شود وعده های شیطانی است. از طرفی در آیه 82 سوره مائده، از یهود و مشرکان به عنوان دشمن ترین مردم نسبت به مومنان یاد می شود. در هالیوود رفتارهای جنسی، استفاده از الکل و مواد مخدر تبلیغ می شود و در مورد عواقب آن اطلاع رسانی صورت نمی گیرد. فيلم‌هايي همچون «غريزه اصلی» (1992)، «پاي آمريكايي» (2001) و «يك روز ديگر بمير» (2002) از اين گروه فيلم‌ها هستند.

در پروتکل اول صهیون آمده است: «میان سیاست و اخلاق هیچ گونه وجه اشتراکی نیست. فرمانروایی که متکی به اخلاق باشد، نمی تواند سیاستمداری کارکشته و ماهر از آب درآید و نتیجتاً پایه‌های قدرت سیاسی او متزلزل خواهد شد.» بنابراین بسیاری از اصول اخلاقی به راحتی زیر پا گذاشته می شوند. »

نکته ای که حائز اهمیت است اینست که این بی بند و باری و روابط آزاد جنسی، از جانب یهود، برای غیر یهود تعریف می شود. همانطور که در پروتکل اول با اشاره به اینکه غیر یهود حیواناتی هستند که فکر می کنند دارای حق بیشتری هستند و باید به وسیله مشروبات الکلی و فساد جنسی متوقف شوند، می گوید: «جوانانشان بر اثر میگساری کودن شده اند و این کودنی و بلاهت آن ها را تنبل کرده و موجب شده است  که در مرز مطالعه ی میراث فرهنگی متوقف شوند و از آن قدمی فراتر نگذارند. آنها هر روز هم بیشتر تشویق می شوند که در همین وضعیت بمانند و این تشویق و ترغیب به وسیله ی افرادی از ما صورت می گیرد که مخصوصاً آماده و تربیت شده اند تا جوانان «گوییم» را به این سمت سوق دهند؛ افرادی چون معلمان خصوصی، خدمتکاران، دایه ها و پرستارهایی که در خانه های ثروتمندان کار می کنند، منشی ها، کارمندان امور دفتری و زن های ما که در بارها و اماکن لهو و لعب محل رفت و آمد «گوییم»  اشتغال دارند. در عداد همین نوع اخیر است آن پدیده ای که معمولاً با نام انجمن بانوان از آن یاد می شود و معاشرت و آمد و شد در آن جا به منظور فساد و عیاشی آزاد است.»(پروتکل های دانشوران صهیون، 1381، ص 256)از فیلم هایی که به مقوله فحشاء پرداخته اند می توان به فیلم تایتانیک اشاره کرد که دومین فیلم پر فروش تاریخ سینماست. این فیلم که در سال 1997 به کارگردانی جیمز کامرون ساخته شد، دارای یک سناریوی عاشقانه و تاریخی ست. شاید بتوان گفت این فیلم فاقد خط تعلیق است. در سراسر فیلم شاهد تصاویر غیر اخلاقی هستیم که خیانت به نامزد رز، عاشقانه تلقی می شود. از طرفی در رابطه جنسی جک و رز، رز پیشقدم است که به نوعی شکستن و زیر سوال بردن حیای زنان است که با تفکرات دینی ما که بر اساس حیا شکل می گیرد مغایرت کامل دارد.

نتیجه گیری
یهودیان می دانند برای رسیدن به آرمان هایشان باید کنترل افکار عمومی را به دست بگیرند. آنها برای تلطیف افکار عمومی از ابزار مدرن استفاده می کنند که سینما یکی از تأثیرگزارترین ابزارهای ارتباط جمعی است و به طور نامحسوس بر فرهنگ و اعتقادات جوامع مختلف اثر می گذارد. یهودیان با استفاده از تبلیغات، عواملی را که سبب انحطاط انسان می شود، به مخاطب القا می کنند، که فحشاء یکی از مهمترین این عوامل است که منجر به بسیاری از بیماری های جسمی و روحی می شود. اما آنچه در این مرحله حائز اهمیت است شناسائی اهداف پشت پرده هالیوود و استفاده از همین ابزار برای خنثی سازی اثرات فیلم های تخریب کننده است.
 
منابع:  
کتاب
1-    احمدرشتی، جیهان، تبلیغات در رسانه های ارتباط جمعی، ترجمه عبدالجلیل بشری زاده، ندای دوست، 1383، جلد4و5.
2-    آندرو، دادلی،تئوری های اساسی فیلم، برگردان مسعود مدنی، تهران، رهروان پویش، 1389، چاپ دوم.
3-    آوینی، سید مرتضی، آینه جادو، تهران، نشر ساقی، 1377، جلد 1.
4-    آوینی، سید مرتضی، رستاخیز جان، تهران، واحه، 1390.
5-    بی نا، مجموعه مقالات و گفتارها، جنبش نرم افزاری، به اهتمام و مقدمه ی سعید جورابلو، تهران، انتشارات الهه ناز، 1383.
6-    جنبش نرم افزاری، مجموعه گفتگوها، کانون پیشگامان جنبش نرم افزاری، به اهتمام و مقدمه ی مسعود جورابلو،تهران، انتشارات الهه ناز، 1383، چاپ اول.
7-    سمتی، محمد مهدی، عصر سی ان ان و هالیوود، تهران، نشرنی، 1385، چاپ اول.
8-    طباطبایی، سید محمد حسین، المیزان فی تفسیر القرآن، بیروت، مؤسسه علمی، ج 15، ص 93.
9-    فرج نژاد، محمدحسین، اسطوره های صهیونیستی سینما، تهران، هلال، 1387، چاپ اول.
10-    فرشته حکمت، محمدعلی، اقتباس در سینما، تهران، جامعه نو، 1390، چاپ اول.
11-    کاوش گر، حبیب، فریب بزرگ، تهران، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربه، 1388، چاپ اول.
12-    کیل، پالین، سینما امپراتوری پنهان، ترجمه بزرگمهر رفیعا، تهران، نشر قطره، 1385.
13-    گابلر، نیل، امپراتوری هالیوود، ترجمه الهام شوشتری زاده، تهران، عابد، 1391، چاپ اول.
14-    ¬محمودی، مسعود، ارزیابی و تحلیل عملیات رسانه ی غرب علیه جمهوری اسلامی، دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها، بی تا، جلد سوم.
15-    مددپور، محمد، آشنایی با آرای متفکران درباره هنر، تهران، سوره مهر، 1388، چاپ دوم.
16-    مددپور، محمد، دین و سینما، تهران، سوره مهر، 1387، چاپ اول.
17-    نویهض، عجاج، پروتکل های دانشوران صهیون، ترجمه ی حمیدرضا شیخی، مشهد، بنیاد پژوهش های اسلامی، 1381.
مجله:
18- استریت، جان، رسانه های فراگیر سیاست و دموکراسی، روزنامه ایران، ترجمه و حواشی حبیب الله فقیهی نژاد، مؤسسه انتشاراتی، 1384.
19- بی نا، «سودای سیمرغ»، بنیاد سینمایی فارابی، 1385.
20- بی نا، «پرهیز از فحشا»، نشریه فلسفه و کلام، «درس هایی از مکتب اسلام»، تهران، سال نوزدهم، شماره 3، 1385.
21-بی نا، «هالیوودیسم و سینما»، ویژه نامه نخستین کنفرانس بین المللی، بهمن 1389.
22- پیغان، نعمت الله، «امت واحده، از همگرایی تا واگرایی»، ، تهران، 1380، شماره 15.
23-رحمانی، شمس الدین و دیگران، «گفتمان صهیونیسم»، نشریه فلسفه و کلام«کتاب نقد»، 1383، شماره32.
24- کریمی، سعید، «هالیوودیسم چیست؟»، ویژه نامه نخستین کنفرانس بین المللی هالیوودیسم و سینما، تهران، 1389.
25- نظریه فیلم، مجموعه مقاله، تهران، سازمان چاپ و انتشارات، 1388.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سید احسان ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  مشرق 20
 • ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  عالی.. عالی... عالی مشرق. همینطوری ادامه بده.
 • ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  در سراسر فیلم شاهد تصاویر غیر اخلاقی هستیم که خیانت به نامزد رز، عاشقانه تلقی می شود. از طرفی در رابطه جنسی جک و رز، رز پیشقدم است چرا این تصاویر را می بینید؟!
 • ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  یک سوال : اگر این نسخه صهیونیست ها برای نابودی ملل دیگر است پس چرا تو کشور خودشون جلوشو نمیگیرن ؟ چرا اسراییل یکی از مراکز و مقاصد فحشاست ؟ چرا مغازه های مشروبات الکلی به آتش کشیده میشن ؟
 • علي ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  رسانه هاي ضداسلامي يك عمراست كه دارن اباحي گري وفحشاروترويج ميكنن واين والدين ودرمراتب بالاترمسئولين هستندكه بايدبه بهترين وجه مقابله كنند
 • albert ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  خودت از کجا دیدی؟ شیطون
 • ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  بسیار عالی بود
 • اسمال ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  حساب صهیونیزم را باید از یهودیت جدا دانست.صهیونیزم اقلیتی انحرافی و شیطانی از شاخه مذهب یهود هست که برای انان به انحراف کشاندن همه پیروان مذاهب وحتی از بین مدهب خودشان یک هدف ارمانی است
 • اسمال ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  چرا این تصاویر را پخش میکنند سوال بهتری بود
 • ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  من هميشه به اين تحليل هاي مشرق آفرين گفته ام و تحليل هاشو دنبال ميكنم اما يه سوال در ذهنم هست و دوست دارم سايت مشرق به اين مسئله هم بپردازد و اينكه آيا فكر نميكنيد نشانه هايي از اين نفوذ و مافياهاي صهيونيست در كشور ما هم نفوذ كرده باشد با اينكه همه ميدانيم بزرگترين دشمن صهيونيست اسلام ، شيعه و ايران است نشانه هاي اين نفوذ خيلي جاها به چشم ميخورد ايا فكر نميكنيد برخی عامل صهيونسيم باشد ؟؟؟؟؟ .. و..... در آخر شما را به نامه 27 نهج البلاغه فرا ميخوانم ( حضرت در نهج البلاغه مي فرمايد پيامبر خدا به من فرمود من در باره امتم نه از مومن ميترسم ، نه از مشرك مي هراسم ، زيرا كه مومن را خداي بواسطه ايمانش نكهداريش مينمايد ، و مشرك را هم بسبب شركش قلع و قمعش ميكن.، اما ترس و هراس من بر شما از منافقان تو داري است كه به احكام شريعت واردن ، و با زباني چرب و نرم آنها را به رختان مي كشند ، مي گويند آنچه را مي پسنديد ، و بجا مي آورند آنچه را كه ناشايسته ميدانيد ، .....
 • yaser ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  جوابت رو در اوهن من بیت العنکبوت جستجو کن :)
 • ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  الیس الصبح بقریب؟
 • فرزانه گرشاسبی ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  بی نظیر بود مشرق خدا قوت
 • ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  من فکر کنم باید حساب یهودیان رو از صهیونیست جدا کرد خیلی از یهودیان آدمهای پاک و با ایمانی هستند
 • امیر ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  مقاله خوبی بود اما انتظار میرود که راه حل هم بیان شود نه صرفا یک گزارش!
 • بنده خدا ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  خوب بود، ولي كامل نبود. در جامعه ما متاسفانه از شيطان‌پرستي، فراماسون، القائات شيطاني و جوامع مخفي حرف زده نمي‌شود. اگر افكار منحرف غرب و راهكارهاي مبارزه با آنها براي جوانان و مردم ما واكاوي شود، مردم ما با ديد باز و روشن حتي در خريد لباس‌هاي خويش دقت خواهند كرد. در بحث آشنايي با فرهنگ غني و ميراث گذشته نيز بايد كار عملي صورت بگيرد. يك مثال ساده: مثلا زماني كه يك تكه زغالسنگ در كنار ما باشد شايد نسبت به آن بي‌تفاوت باشيم، اما زماني كه آن تكه را در آتش بياندازيم و ببينيم كه چطور مي‌سوزد و سبب انجام فعل و انفعالاتي در كوره مي‌شود، ديگر به ديد اول به آن نگاه نمي‌كنيم. اگر مباحثي كه در بالا مطرح كردم در جامعه براي مردم واكاوي شود، قطعاً مردم اولاً از آنها دوري مي‌كنند دوم اينكه به دنبال تمدن گمشده و غني خود مي‌گردند، كه اين يعني شكست پروژه‌هاي ضدانساني غرب و صهيونيست. ولي متاسفانه از يكسو ما از ماهيت پليد صهيونيست دم مي‌زنيم و در ديگر سو فيلم‌ها و كارتون‌هاي آنها را در رسانه پخش مي‌كنيم. اين دو عمل خنثي‌كننده يكديگر مي‌باشند؛ چه بسا كه به ضرر ما تمام مي‌شود چون كم‌كم مردم با ديدن فيلم‌ها و برنامه‌ها از تفكر در ماهيت ضدانساني صهيونيسم عاجز مي‌شوند. البته اين تنها راه مبارزه با افكار دشمنان نيست. ما بايد از داخل نيز غني باشيم. توجه بفرماييد كه اكثر فيلم‌ها و سريال‌هايي كه در ايران ساخته مي‌شوند با موضوعات كليشه‌اي هستند. رسانه‌هاي ما چند سال پيش موفق‌تر عمل مي‌كردند تا به امروز... برنامه‌هايي كه در گذشته از تلويزيون ما پخش مي‌شد سرگرم‌كننده‌تر بود تا امروز... برنامه‌هاي طنز، سرگرمي، بررسي زندگي و حيات وحش و... كه متاسفانه بر اثر بي‌دقتي مسئولان از دور خارج شدند و متاسفانه ساخت برنامه‌هاي رسانه‌هاي تصويري به دست باندهايي افتاد كه فقط خود را در ميدان جاي دادند و بقيه را خارج كردند و متاسفانه مسئولان فرهنگي ما نيز توانايي مبارزه با آنها را ندارند. بودجه‌هايي كه بيهوده خرج و حيف و ميل موضوعات بي‌اساس در كشور مي‌شود (از فوتبال گرفته تا ساخت فيلم‌هايي كه هيچ پيامي براي بيننده ندارند) مي‌بايست در راه ساخت برنامه‌هاي مورد نياز مردم خرج شوند. سينماي كشور كه يكي از اركان اساسي در فرهنگ عمومي مي‌تواند باشد متاسفانه خود به يكي از شاخه‌هاي ضدارزشي ساختن زندگي انسان تبديل شده است. يك مثال ديگر: چرا در تلويزيون ايران سريال‌ها و فيلم‌هاي شبكه غيرمجاز خانگي نقد نمي‌شوند؟ چرا؟ واقعا چرا؟ مثلا سريال 24 كه در ايران پخش شد و حتي در شبكه مجاز خانگي هم به صورت دوبله شده انتشار يافت!!! بنده دو نمونه از زمينه‌سازي‌هاي اين سريال براي آماده‌سازي افكار عمومي جهان رو در اين فيلم به عينه مشاهده كردم. چه بسا كه اگر بيشتر دقت كنيم نمونه‌هاي فراوان‌تري مي‌توان به دست آورد. حال به اين دو اشاره مي‌كنم تا مشخص شود كه (چوب مقدس) صهيونيست تا چه اندازه بر اندام نحيف انسان‌هاي ساده‌انديش جهان نواخته مي‌شود بدون اينكه آنها متوجه اين موضوع باشند: * در يكي از قسمت‌هاي اين سريال يك گروه تروريستي قصد انهدام چند شهر آمريكا را به وسيله بمب‌هاي هسته‌اي دارند. شرط آنها براي انجام ندادن اين عمل تحويل شخصيت‌ اصلي سريال (جك باور) به اين گروه است. آنها يك نفر را به عنوان سركرده گروه معرفي مي‌كنند كه اسم اين شخص (همري الاسد) است!! - اين اسم به اسم چه كسي شبيه است؟ غير از اين است كه به اسم بشار اسد نزديك است و اين اسم را به‌عنوان نمادي از يك انسان تروريست معرفي مي‌كنند؟ * در يك قسمت ديگر از سريال يك تروريست ديگر معرفي مي‌شود كه متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه اسم وي در فيلم "سيد علي" مي‌باشد!!! - ننگ و نفرين و مرگ بر صهونيست و غرب وحشي حال بايد اين سوال مطرح شود كه چرا و به چه علت اين سريال بايد به صورت دوبله در شبكه رسانه مجازي خانگي پخش شود؟ لازمه مبارزه با افكار و اعمال صهيونيست‌ها پاكسازي افكار از درون و برون است و اين همت مسئولان را مي‌طلبد كه به تحليل اين مصاديق بپردازند. استفاده از بزرگان و انديشمندان در اين حوزه بسيار موثر مي‌تواند، باشد. استفاده از دكتر عباسي و تحليل‌هاي ايشان بسيار مثمرثمر خواهد بود. البته نه تنها ايشان بلكه بايد از همه نخبگان عرصه بيداري فكري و قلبي جامعه استفاده كرد. به اميد روزي كه شاهد زوال و انهدام صهيونيست و افكار زشت و پليد اين ديو خونخوار و آمريكا و ساير كشورهايي باشيم كه كمر به ضعف و از بين بردن اسلام كرده‌اند و به اميد روزي كه اسلام در همه جاي جهان سربلند و پيروز باشد و پرچم دينداري و حق‌پرستي و الله بر قله‌هاي فرش و عرش به اهتزاز درآيد. سلامتي همه علماي اسلام "صلوات"
 • مهدی ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  مطلب خوبیست دریکی از نظرات دیدم که نوشته بود آیا فکر نمیکنید این نفوذ در کشور ما هم باشد. باید پاسخ داد فکر نمی کنیم نیست حقیقت دارد . داریم به عینه مشاهده می کنیم جوانانی ناخواسته و شاید با هدف با شکل و شمایل خاص در اجتماع کنونی ماظاهر می شوند یا ندانسته برای خود نمایی و یا خواسته برای تبلیغ راه حل ارائه کنید به نظر من جوانان ما با این اوصاف . . .
 • ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  این همه آسمون ریسمون بافتی که آخرش هم به این نتیجه برسی که یهودیان می خوان دنیا رو بگیرن!! مگه مجبورت کردن خوب فیلم نگاه نکن!! آخه صحنه ی! عاشقانه ی فیلم تایتانیک چه ربطی به نظم نوین جهانی داره؟!!
 • ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  مشرق چایدی!!!!
 • میترا ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 0
  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ؟
 • رضا ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  اتفاقا باید این تصاویر پخش بشود تا مردم حقیقت رو بدونن که پشت پرده سینمای هالیوود چیه؟
 • سيد علي ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  يهود نه، صهيونيزم. صهيونيزم اساسا مکتبي انسان گراست با تفکري سکولار که يهودي، مسيحي، مسلمان و يا هر دين ديگري مي تواند باشد.
 • ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  به نظر من اینا رو نمیشه گفت یهود اینا فراماسون هستن
 • ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  هالیوودیسم اسمش عوض شد= حالی حولیسم!! جایی برای حال و احوال!! ههههههههههههه
 • ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  ترویج فحشا در خیابانهای ایران از هالیوود هم بیشتر است . فقر و گرسنگی ، بیکاری ، تعطیلی کارخانه ها ، تورم و.... عامل اصلی این فحشا و فساد است . بعد دنبال فحشا در هالیوود هستید ؟!!! واقعأ از شما حیوان تر و بدتر در هیج جای دنیا پیدا نمیشود
 • ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
  0 0
  چرت و پرت میگی چرا. واقعا چه طوری میتونی دو تا موضوع صد در صد بی ربط رو به هم ربط بدی کار سختیه ها اما از امثال تو بر میاد. ترویج سازمان یافته و عمدی فحشا رو تونستی با تورم و تعطیلی کارخانه ها ربط بدی که تو همه جای جهان از کشورهای فوق ثروتمند تا کشورهای فقیر وجود داره. حالا پیدا کنید محل گم شدن مغز علیل این دوست عزیز رو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس