فردوسی پور در چند قسمت از برنامه نود این هفته به دفاع از خود در برابر اتهاماتی که در هفته اخیر از سوی چند نفر به وی داده شده بود پرداخت.

به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، برنامه نود دوشنبه شب 14 مردادماه 1392 از ساعت 22 و 45 دقیقه به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.
علاوه بر بررسی داوری و حواشی بازیهای هفته دوم لیگ برتر و سوءتفاهم فوتسال بانوان، فردوسی پور در چند قسمت از برنامه نود این هفته به دفاع از خود در برابر اتهاماتی که در هفته اخیر از سوی چند نفر به وی داده شده بود پرداخت. احمد مومن زاده هم میهمان ویژه برنامه بود. در این برنامه ظرفیت دقیق ورزشگاه آزادی هم مشخص شد.

سوال پیامکی
سوال مسابقه نظرسنجی برنامه در خصوص میزبانی ایران در جام ملتهای آسیا بود.


محمد فنایی پیشکسوت داوری فوتبال به عنوان کارشناس مسائل داوری به برنامه دعوت شده بود.


ورزشگاه آزادی چند هزار نفری است؟
امشب و در ابتدای برنامه نود عادل فردوسی پور ابهام بزرگی را برطرف کرد و مشخص شد که ورزشگاه آزادی چند هزار نفری است.
او عوامل برنامه اش را به آزادی فرستاده بود تا پس از گفت و گو با مسئولان این ورزشگاه، سرانجام به یک عدد درست در خصوص تعداد حضور تماشاگران دست پیدا کند.
به گفته مسئولان ورزشگاه آزادی و با توجه به اینکه طبقه دوم این استادیوم هنوز مجهز به صندلی نشده، مشخص شد که درمجموع حدود 92 هزار نفر می توانند مسابقات فوتبال را در داخل این ورزشگاه تماشا کنند.
این در حالی است که در گزارش های سال های دور همان زمان که هنوز صندلی های طبقه اول هم سیمانی بود گزارشگران فوتبال،به عدد 120 هزارنفر هم رسیده بودند.

فردوسی پور جواب اتهامات رویانیان را داد
پس از پخش بازی تیم های ذوب آهن و پرسپولیس عادل فردوسی پور مجری برنامه نود در واکنش به صحبتهای اخیر محمد رویانیان که گفته بود "هر برنامه نود بیش از 5 میلیارد تومان برای فردوسی پور درآمد زایی می کند" عنوان کرد:
این صحبتهایی که مطرح شد واقعا خنده دار است. اگر قرار است به خاطر صحبتهایی که در برنامه نود می شود برای تیم ها پنالتی نگیرند که نمی شود. آقای رویانیان در آمد ما به اندازه یک بازیکن درجه سه شما هم نمی شود اینقدر میلیاردی به بازیکنانتان پول می دهید که همه چیز را میلیاردی می بینید. برای شما که انسانی متشرع هستید اینگونه تهمت زدن اصلا صحیح نیست اما از دوستان مطبوعاتی و رسانه ها به دلیل اینکه واقعیتها را جلوه دادند تشکر می کنم. (متن کامل صحبتهای فردوسی پور در دفاع از خودش و در پاسخ به دایی و رویانیان)

قبل از پخش بازی استقلال و سپاهان گزارشی در خصوص اتفاقات رخ داده بین مجتبی جباری و باشگاه استقلال پخش شد.


پای جبار سینگ هم به دعوای فتح الله زاده و جباری باز شد
تشبیه جباری به جبارسینگ توسط فتح الله زاده باعث شد ثانیه هایی از یک فیلم هندی که جبارسینگ در آن حضور داشت در برنامه نود پخش شود. 
علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال در ارتباطی تلفنی با برنامه نود در خصوص کسر یک امتیاز از تیم استقلال به دلیل اهانت هواداران این تیم به داور گفت: از این به بعد می خواهیم فوتبال را کنار بگذاریم و سکوبازی کنیم زیرا امتیازات را به سکوها می دهند. همه ما احترام به داور را قبول داریم اما احترام داور به بازیکنان چه می شود؟ فغانی در تمامی بازی هایی که داور بوده نسبت به مجیدی رفتار درستی نداشته اما فرهاد مجیدی همیشه خویشتن دار بوده و باید از او تقدیر شود.
وی در ادامه گفت: در بازی با سپاهان داور دو پنالتی ما را نگرفت و هیچ اعتراضی به این موضوع نداریم اما کسر یک امتیاز از ما اصلا درست نیست و باید سریعتر این رای باطل شود. اگر در انتهای فصل تیم ما یا پرسپولیس به خاطر این یک امتیاز قهرمان نشود تماشاگران ما آرام می نشینند؟
مدیرعامل استقلال تصریح کرد: اگر کمیته انضباطی در تمامی بازی هایی که اهانت می شود این حکم را صادر کنند ما قبول می کنیم اما من مطمئن هستم که این کار را نمی کنند زیرا نمی توانند.


فتح الله زاده خاطرنشان کرد: امروز متوجه شدم که ازحساب ما 700 میلیون تومان بابت گیت های استادیوم آزادی برداشت کردند آیا این درست است که ما هم اجاره استادیوم آزادی را بدهیم و هم این پول را برای گیت ها بدهیم؟ به نظر من اداره فدراسیون فوتبال جزیره ای شده است و هر کی هر کاری که دلش می خواهد انجام می دهد.


انتقاد دوباره دایی از فردوسی‌پور
و مشاجره با فنایی

در ادامه برنامه علی دایی در ارتباطی تلفنی با برنامه نود گفت: اول از همه راجع به صحنه برخورد دهنوی با کریمی در بازی با تراکتورسازی بگویم که راجع به آن صحنه صحبت کردم که ابتدا کریمی با دهنوی برخورد کرد و داور باید در آن صحنه سوت می زد. در خصوص دهنوی که شما گفتید از پرسپولیس بیشتر از سپاهان پول گرفته و به این تیم آمده است می خواهم بدانم مگر شما علم غیب دارید که این صحبتها را مطرح می کنید.
دایی ضمن انتقاد از کارشناسی های محمد فنایی در برنامه نود گفت: در خصوص برخورد بازیکن ذوب آهن با محمد نوری که فنایی می گوید در فوتبال این صحنه ها را پنالتی نمی گیرند پس چه چیزی را پنالتی می گیرند؟ مگر ما در این فوتبال نبودیم آیا من در این 25 - 6 سال تنیس بازی می کردم؟ من در باشگاه های اروپایی و با حضور بزرگترین داوران دنیا بازی کرده ام اگر راجع به فوتبال صحبت نکنم در خصوص چه چیزی صحبت کنم؟
فنایی: من اگر صحبتی را مطرح کردم فقط نظر کارشناسی دادم و بدون هیچ قصد و نظری صحبت می کنم.
دایی: شما مشاور داوری یک تیم هستید.
فنایی: شما به خاطر منافع خودتان این صحبتها را مطرح می کنید.
دایی : شما که به ما می گویید کارشناس داوری نیستید و نباید در این خصوص صحبت کنید آیا خودتان که در خصوص مسائل کمیته انضباطی صحبت می کنید کارشناس مسائل حقوقی هستید؟
فردوسی پور: ما به مسائل بیرون کارشناسان برنامه کاری نداریم  و کارشناسان برنامه بدون هیچ قصد و غرضی صحبت می کند.
دایی: پس از دربی سال گذشته همه کارشناسان دو پنالتی پرسپولیس را تایید کردند به غیر از آقای فنایی!
فنایی : پس استقلالی ها باید از من ایراد بگیرند که چرا خطای هند صادقی را پنالتی تشخیص دادم.
فردوسی پور: باید به نظرات کارشناسان احترام گذاشته شود و ممکن است بین نظرات کارشناسان اختلاف وجود داشته باشد.

غفور جهانی گلزن اسبق تیم ملی فوتبال
در ادامه برنامه گزارشی در خصوص غفور جهانی مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال پخش شد و این پیشکسوت فوتبال از خاطرات گذشته اش صحبت کرد.علت اصلی به کما رفتن کریمیان فاش شد
زینی زاده مدیرعامل تراکتورسازی علت آسیب دیدگی شدید کریمیان و راه یافتن او به آی.سی.یو را یک نزاع خیابانی بر سر یک تصادف اعلام کرد.
به گزارش مشرق، در شرایطی که علت آسیب دیدن مهدی کریمیان و حضور هافبک تراکتورسازی در ICU یک سانحه‌ رانندگی و برخورد با درخت و پرت شدن عنوان شده بود، زینی‌زاده، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در برنامه‌ی 90 و در گفت و گو با فردوسی‌پور با رد این قضیه علت اصلی را افشا کرد و توضیح داد که یک برخورد خیابانی بوده است.

زینی‌زاده گفت: مهدی کریمیان در بازگشت از یک میهمانی به همراه همسر خود با یک خودرو تصادف می‌کند که باعث ایجاد یک برخورد بین سرنشینان دو خودرو می‌شود و مهدی کریمیان دچار چنین آسیب‌دیدگی می‌شود و به همراه ضارب و همسر خود به مراکز درمانی انتقال داده می‌شود. گویا مسئولان قصد داشته‌اند که تا مشخص شدن جزئیات کامل این درگیری بر این قضیه سرپوش بگذارند و مسئله را به گونه‌ای دیگر عنوان کنند.
وی ادامه داد: البته دوربین های بیمارستان چهره ضارب را نیز ضبط کرده اند و ماموران رسیدگی به این پرونده منتظر به هوش آمدن خود کریمیان بودند. در روزهای آینده خود مهدی دقیقا خواهد گفت که چه اتفاقی افتاده است.

احمد مومن زاده مهمان ویژه برنامه نود
احمد مومن زاده مهاجم سالهای گذشته تیم های سپاهان استقلال و فولاد خوزستان میهمان حضوری برنامه نود بود.


وی در خصوص اینکه چرا در دوران حضور در استقلال مهاجمی گل نزن بود گفت: نمی دانم چرا اما فکر می کنم در آن زمان دروازه ها را کوچک کرده بودند!


 فتح الله زاده مدیرعامل استقلال در زمان حضور مومن زاده در استقلال اعلام کرده بود این بازیکن آقای گل می شود و به او لقب دل پیرو را داد!
مومن زاده در ادامه گفت: زمانیکه از استقلال به فولاد رفتم انگار از قفس آزاد شدم و توانستم گل های خوبی برای این تیم بزنم و توانستیم این تیم را قهرمان کنیم. در آن زمان سرمربی تیم ما فرانچیچ بود اما تمامی کارها را ویسی انجام می داد.
مومن زاده که به عنوان یک مهاجم گل نزن شناخته می شد در خصوص مهاجمان گل نزن امروزی گفت: یک روز آرش برهانی با من تماس گرفت و گفت آقا ببخشید که به من می گویند گل نزن اما من به او گفتم شما هنوز نصف من هم گل نزدید به این حرفها توجهی نکن و برو کار خودت را بکن!
مومن زاده در پایان راجع به بهترین فرصتی که گل نزده گفت: فکر می کنم پاس گلی که زرینچه به من داد و گل نکردم بهترین موقعیت گلی بود که گل نکردم!


قبل از پخش دربی گیلان حاشیه های قبل از شروع این بازی و کری خوانی های هواداران دو تیم پخش شد.


محرومیت سه داور فوتسال
محمد فنایی کارشناس داوری برنامه در خصوص محرومیت سه داور فوتسال که در تورنمنت فوتسال کویت حضور داشتند گفت: اگر آنها بدون اجازه به کویت رفتند باید جریمه شوند نه محروم! مگر ما چند داور مثل موسوی در فوتسال داریم که آنها را محرو کنیم؟ البته مسئولین برگزاری از داورن ما دعوت رسمی کرده اند و این یک افتخار است برای فوتسال ما؛ به نظر من دود اختلاف بین کمیته داوران و دپارتمان داوری به چشم این داورها رفته است.


علیرضا سهرابی یکی از داوران محروم شده فوتسال گفت: من یک داور جهانی هستم و بسیاری از بازی های مهم را قضاوت کرده ام و تاکنون هیچ تقدیری از من نشده است! این نامه هایی که نشان داده شد برای من ایمیل می شده و همیشه اینگونه بوده که ما با دریافت این نامه ها بدون هیچ ابلاغی به این مسابقه ها می رفتیم اما اگر یک نفر از فدراسیون حتی به صورت شفاهی به ما می گفت که به این مسابقه ها نروید ما نمی رفتیم. 
وی در ادامه گفت: من یک روز صبح از خواب بیدار شدم و دوستان و آشنایان به من گفتند که شما از طرف کمیته اخلاقی فدراسیون محروم شده اید! چرا باید کمیته اخلاق ما را محروم کند؟ مگر ما کار غیر اخلاقی کردیم؟ چرا من را حضوری دعوت نکردند و از ما توضیحات نخواستند؟ چرا دو تا سه هفته است که زندگی من به هم ریخته!
سهرابی در پایان گفت: ما به خاطر علاقه به فوتسال آمدیم اما کل درآمد ما از فدراسیون فوتبال سالی 2 میلیون تومان است که آن را هم به ما نمی دهند! واقعا اگر می خواهیم علاقه مندان از فوتسال فراری نشوند باید به این قشر زحمتکش و افتخار آفرین توجه شود.


صادق درودگر مدیرعامل ملوان در خصوص کسر یک امتیاز تیمش توسط کمیته انضباطی گفت: اگر قرار است کاری انجام شود باید هدفمند و با برنامه باشد و از هفت تیم دیگر نیز که در هفته اول تماشاگرانش فحاشی کردند نیز یک امتیاز کم شود. به نظر من این رای حتما شکسته می شود و پابرجا نمی ماند.

بررسی مشکلات فوتسال بانوان با فردوسی پور
در قسمت انتهایی برنامه نود به مشکلات فوتبال بانوان پرداخته شد.

پس از مراسم تقدیر از تیم های مختلف ورزشی فدراسیون فوتبال اعضای تیم ملی فوتسال و فوتبال بانوان به دلیل بی توجهی به آنها در آن مراسم و پس از پایان آن از مسئولین فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش دلخور بودند.


فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال ضمن انتقاد از عملکرد فردوسی پور در جریان پرداختن به این موضوع و کم توجهی به فوتبال بانوان تمامی صحبتهای مطرح شده توسط بازیکنان را تکذیب کرد و اعلام نمود تمامی هزینه های ایاب و ذهاب بازیکنان تیم های ملی بانوان به انها پرداخت می شود. حتی در آن شب 5 نفر از بانوان را در خوابگاه جای دادیم و مابقی آنها نیز به خانه یکی از دوستانشان رفتند و این موضوع که می گویند آنها را در نیمه های شب و در ترمینال رها کردیم را به شدت تکذیب می کنم.
فردوسی پور هم گفت: ما دوست داشتیم با حضور شما گفتگوی ویژه ای در برنامه داشته باشیم که متاسفانه شما جواب تلفن را ندادید و ما دوست داریم سوء تفاهمات برطرف شود چرا که ما هم مثل شما مقصر اصلی را وزارت ورزش و برگزارکنندگان جشن میدانیم نه فدراسیون فوتبال.


آخرین ارتباط تلفنی برنامه نیز با شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان برقرار شد و وی نیز ضمن تایید صحبتهای بازیکنان اعلام کرد: این مسائل مربوط به فدراسیون نمی شود و در آن لحظات بازیکنان به دلیل بی توجهی که به آنها شده بود عصبانی بودند. دیگر این مسائل گذشته است و ما اکنون فرصت داریم که از بازیکنان تقدیر کنیم و فدراسیون نیز همیشه از ما حمایت کرده است.

نتیجه نظرسنجی

برنامه نود در ساعت 2 و 25 بامداد سه شنبه به پایان رسید و در مسابقه نظرسنجی پیامکی آن نیز نتیجه زیر به دست آمد:
در پایان  88 درصد تمایل خود را جهت میزبانی جام ملتهای آسیا توسط ایران اعلام کردند ولی 12 در صد مخالف آن بودند .منبع عکسها: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حمید آسمانی ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  آفرین خبرنگار ورزشی مشرق
 • ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  شما سایت اطلاع رسانی 90 هستید احیانا؟
 • سهراب ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  نمیدونم اگه پول تبلیغات و اس ها به جیب نود و عادل و تی وی نمیره پس کجا میره!!!؟ اصلا چرا همین عادل برای چیزی که بهش نمیرسه انقدر جوش میزنه؟مثل دیشب که 10 دقیقه سیستم پیامکش قطع شده بود باز گریه اش گرفته بود و وقتی وصل شد اندقر ذوق کرد که گفت کلا مچکریم!!!؟برای چی؟پولش که به جیب تو نمیره
 • مهدی ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  مهمترین علت صعود ایران به جام جهانی برزیل تعطیلیه برنامه نود بود !
 • امیر ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  موافقم! ما که حوصله نداریم بشینیم این برنامه بی نتیجه رو ببینیم، میایم اینجا نکات مهمشو میخونیم و تمام!
 • سعید ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  چرا مسئولان ورزشی بانوان رو به ایتودیو نیاورده بود؟
 • حسن ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  دوست عریز پولش به حساب عادل نمیره اونقد داره که این پول هارو نمیخواد برنامه نود برنامه سالمیه اینوری نگیندربره عادل میخواین از کثیف فوتبل بگین؟از فتح الله زاده بگین666666666666
 • ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  اره بابا فردوسی پور برای رضای خدا ودر راه اعتلای میهن!!!وادمه راه شهدا ومبارزه با استکبار تا ساعت 4 صبح برنامه 90 را اجرا میکنه!!!!پول اخه!!
 • ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  خب خبرنگار مشرق علاقه زیادی به برنامه نود داره واسه همین فکر میکنه که همه علاقه مند هستند. درسته که برنامه نود علاقه مندان زیادی داره ولی کاش میشد بیوگرافی همه علاقمندان این برنامه رو در آورد و دید درصدهای مختلف قشرهای مختلف اجتماعی رو در این بینندگان مشاهده کرد. عمدتاً مثل خود فوتبالیستها هستند ...
 • ماهور ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  ركب زدن رو فردوسي پور خوب تو برنامه هاش اجرا ميكنه يه روز يه برنامه موازي مياد تو رو ميزنه كنار ببين كي گفتم جون داداش
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  واقعا برنامه 90 ازساختاروشكل اصليش خيلي فاصله گرفته!!! متاسفانه آقاي فردوسي پور و همكارانشون دراين برنامه علاقه عجيبي به حاشيه ومسائل غيرفني!فوتبال دارند؛ اين برنامه اصلا مثل سابق به كارشناسي بيطرف متن فوتبال نميپردازد...
 • ناشناس ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  برنامه ی نودمشکلش این که همه رو به جون هم می اندازه
 • شفق ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  متاسفانه بیشتر کار ایشون سخن چینی و به جون هم انداختن افراده
 • مخالف امیر ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  تو که حوصله نداری اینجا هم نیا لطفا. عادل وبرنامه اش 20 است 20.میدونی؟
 • ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  اینکه چکیده ی برنامه رو پخش کردین ممنون . معمولا افراد شاغل وقت بیدار نشستن تا نیمه های شب رو ندارن .
 • ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  شما مسول حقوقی سایت نود هستی احیانا ؟
 • مج مج ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  ندیدی کسی بدون توقع خدمت کنه ؟ یا باور نمیتونی بکنی ؟
 • سرباز ایرانی ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  اخه دوستان چرا این حرفا رو میزنید؟!بعضیها میگن که برنامه 90 کارش شده که بقیه رو بندازه به جونه هم یعنی شما از این که یسریا خیلی راحت به مردم دوروغ میگن ناراحت میشید که مچشونو اقایه فردوسی پور میگیره؟!ببنید اکثر وقتا که 2 نفر به اصطلاع بعضی از دوستان به جونه هم میوفتن کاملا حرفاشون در تضاد هم هست که خوب یه طرف داره دروغ میگه.یا مدیر یا مریبیایی که طاغت انتقاد ندارن
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  میگ میگ! خدمت را خوب اومدی!!!!!
 • جواد ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  مگر نشنیدی که میگن: من از بینوایی نیم روی زرد غم بینوایان رخم زرد کرد
 • مج مج ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
  0 0
  چون آدم خوش بینی ام فک کنم تعریف کردی نه ؟
 • ۰۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
  0 0
  ممنون خبرت تمیز در اومده شسته و رفته تجربه ثابت کرده هر جا در ایران قهرمان سازی شده زدیم به کاه دون از فردوسی پور قهرمان و ناجی نسازید که اگر خطایی کرد مردم شورش نکنن نگن شما از دامن مریم ذاده شدی نمیشه بهت گفت بالا چشات ابروست....به برنامه نود نقدهای اساسی وارد است ولی متاسفانه به خاطر عادات فکری و اخلاقی ایرانی ها کسی با لابی قوی عادل فردوسی پور کاری داشته باشه باز هم از خبرتون ممنون
 • شهسواری ها ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
  0 0
  زری جونم چرا این همه حرص خوردی که فردوسی پور بهت گفت اعصاب نداریا...................................
 • ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
  0 0
  خیلی با حاله، دعوا کنید، دعوا. (برنامه نودرو نمیگم ، نظرا رو می گم. )

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس