نامزد انتخابات یازدهم با بیان اینکه هاشمی قاطعانه به من گفته بود که کاندیدای انتخابات نمی‌شود تاکید کرد: بنده و آقای هاشمی با هماهنگی مسیر را ادامه می‌دهیم اما در ۲۴ خرداد یک نفر از ما در لیست رای می‌مانیم.

به گزارش مشرق، حسن روحانی نامزد انتخابات یازدهم و رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز دوشنبه با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف و در برنامه‌ای که از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه امیدوار هستم که دانشگاه شریف به فرودگاهی برای انتقال نخبگان کشورمان تبدیل نشود، اظهار داشت: فضای آزاد و منزلت و فضا برای فعالیت‌های علمی باید برای استاد و دانشجو فراهم شود چرا که یک دانشگاه آزاد منشاء رشد کشور خواهد بود.

روحانی ادامه داد: ما برای نجات کشور از شرایط فعلی باید با خیلی چیزها از جمله فرهنگ، دین و طبیعتمان و جامعه آشتی کنیم؛ اولین آشتی باید با دانشمندان و اندیشمندان کشور باشد چرا که بدون استفاده از نظرات کارشناسی آنها نمی‌توان مسیر تعالی را طی کرد.

رئیس سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد که باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و دانشکده‌ای را به خاطر نوشتن نامه دلسوزانه اساتید آن به دولت نبندیم.

وی با بیان اینکه شکل امروز ما ناشی از فاصله با عالمان و دانشمندان است و از این رو دانشگاه باید با مراکز صنعتی و تولیدی متصل شود تصریح کرد: اگر شورای پول و اعتبار تعطیل نمی‌شد می‌توانستیم نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنیم.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه باید با ارتباط با جناح‌ها و گروه‌ها شکاف‌های اجتماعی را کم کرد، افزود: ما در شرایطی هستیم که به وحدت بیشتر نیاز داریم و باید از سیاست تساهل و تسامح استفاده کنیم؛ اگر کسی در کشور ما به بیگانگان وابسته است باید محاکمه و جرمش ثابت شود لذا ادامه این وضع به نفع کشور نیست.

نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تاکید کرد: همه مردم و جناح‌ها باید در برابر منشور قانون اساسی سر فرود آورند و آن را فصل‌الخطاب بدانند چرا که فعالیت سیاسی بدون قواعد سیاسی راه به جایی نمی‌برد و ما نمی‌توانیم در مسیر توسعه سیاسی قرار گیریم و اکنون که ما حزب فعال و سراسری نداریم و اهداف فعالیت فصلی دارند، شایسته است حداقل در برابر قانون همه سر فرود آورند.

وی ادامه داد: در انتخابات 24 خرداد باید زمینه را برای وحدت ملی فراهم شود و از اینکه بخواهیم انتخابات موجب شکاف شود باید پرهیز کرد؛ چرا به محض اینکه کسی کاندیدا می‌شود صرفا به خاطر اینکه قدش بلند‌تر است همه می‌ترسند بنابراین باید یک مقدار تسامح داشت.

روحانی آشتی سوم را آشتی با جهان و دنیا عنوان کرد و افزود: برخی فکر می‌کنند باید با دنیا جنگید یا تسلیم شد در حالی که راه سومی نیز وجود دارد و آن تعامل سازنده با جهان است.

نامزد انتخابات یازدهم با بیان اینکه ما هرگاه که تعامل سازنده با جهان داشتیم و با صبر و حوصله رفتار کردیم دچار ضرر نشدیم، خاطرنشان کرد: کار سیاسی و راه کم‌هزینه و استفاده از عقلانیت و درایت به معنای سازش نیست.

وی با اشاره به ماجرای هسته‌ای کشورمان در سال 82 تصریح کرد: در سال 82 چند کشور از جمله ایران، کره جنوبی، مصر و لیبی دچار مشکل شده‌اند و به ساخت بمب هسته‌ای متهم شده‌اند که همه آنها در برابر غرب کوتاه آمده و تسلیم شدند و حتی مصر در شورای حکام عذرخواهی کرد و کره جنوبی نیز دانشمندان هسته‌ای را دستگیر و به مراکز قضایی تحویل داد اما جمهوری اسلامی راه تعامل سازنده را برگزید و اعلام کرد آمریکا که می‌گوید مشغول ساخت بمب هسته‌ای هستیم دروغ می‌گوید.

روحانی ادامه داد: برخی گفتند مذاکرات با آژانس و اروپا فایده‌ای ندارد و برخی دیگر نیز گفتند که باید فعالیت هسته‌ای خود را تعطیل کنیم و خلاص شویم اما راه تعادل از طریق مذاکره و همکاری برای ثابت کردن صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای صورت می‌گرفت. از این رو ما برای دور کردن کشور از جنگ و شورای امنیت و برای به دست آوردن فرصت برای تکمیل فناوری هسته‌ای راه مذاکره با آژانس و اروپا را برگزیدیم.

نامزد انتخابات یازدهم در خصوص مذاکره با آمریکا گفت: هنر این است که ما تهدید را به آسیب و آسیب را به فرصت تبدیل کنیم از این رو مذاکره با آمریکا امکان‌پذیر و شدنی است اما سخت است هرچند بنده معتقدم مذاکره با آمریکا راحت‌تر از مذاکره با اروپاست چرا که اروپایی‌ها به دنبال آقا اجازه از آمریکا هستند. از این رو دولت آینده باید بتواند رابطه ایران و آمریکا را از حالت تخاصم به مرحله تنش که یک مرحله پایین‌تر است برساند.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است و حالا که رهبر انقلاب در سخنان اول فروردین امسال راه مذاکره را باز گذاشتند دولت بعد با رعایت خطوط قرمز می‌تواند این رابطه را برقرار کند.


وی در خصوص حصر خانگی سران فتنه پس از قانون‌شکنی سال 88 گفت: اگر بنده رئیس‌جمهور باشم معتقدم که این شکاف به نفع ما نیست هرچند که در حال حاضر آیت‌الله هاشمی به صحنه آمده است اما به هر حال دولت آینده باید یک فضای غیرامنیتی به وجود آورد و می‌توان شرایطی را فراهم کرد که تا در یک سال آینده کسانی که به دلیل وقایع سال 88 در حصر خانگی و زندان هستند آزاد شوند.

نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری کاندیداتوری هاشمی را فداکاری وی توصیف کرد و در عین حال ادامه داد: آقای هاشمی تا روزهای آخر قاطعانه به بنده گفت که کاندیدا نمی‌شود اما دلایلی پیش آمد که ایشان نامزد شد؛ آقای هاشمی به بنده گفت که ساعت 3 بعد از ظهر روز آخر ثبت‌نام‌ها به تصمیم‌ برای ثبت‌نام رسیده است.

وی تاکید کرد: هاشمی و بنده کاندیدا هستیم و با هماهنگی این مسیر را ادامه می‌دهیم اما در روز رای و در 24 خرداد یک نفر از ما در لیست رای قرار خواهد گرفت.

روحانی در خصوص وقایع سال 88 اظهار داشت: اگر فتنه هست باید ببینیم از چه کسی و از کجا آغاز شده است؛ چطور درست در شب انتخابات سود سهام عدالت برده می‌شود و در یک مناظره تلویزیونی به افرادی که حضور ندارند تهمت زده می‌شود البته باید دید که توزیع سیب‌زمینی قانونی بوده است یا خیر.

نامزد انتخابات یازدهم با تاکید بر اینکه ما باید قانون را به همه جا تسری دهیم یادآور شد: می‌توان راهی را از طریق قانونی پیدا کرد که زندانیان سیاسی از طریق اجماع‌سازی آزاد شوند و این شکاف‌های فعلی از بین برود.

وی در خصوص نکات مثبت و منفی دولت احمدی نژاد خاطرنشان کرد: نکات منفی آن که خیلی فراوان است؛ نکات مثبت آن را نیز شما بگویید؛ وضعیت اقتصادی، ارزش پول ملی و تورم سالانه و بیکاری وضعیتش مشخص است اما دولت در عین حال در پروژ‌ه‌های ملی و استانی عملکرد مثبتی داشته است.

یکی از دانشجویان به روحانی گفت: شما که مدعی هستید نماینده جریان عقلانیت و اعتدالید چه تضمینی وجود دارد که پس از پرونده هسته‌ای تمامیت ارزی کشور را از دست ندهید؛ سقف رای شما مشخص است و معین و هاشمی در سال 84 روی هم 11 میلیون و جریان شما در سال 88، 13 میلیون رای داشت بنابراین بهتر است شما خود را جریان اعتماد به نفس بدانید تا جریان اعتدال.

که وی پاسخ داد: بنده 8 سال در دفاع مقدس رئیس ستاد جنگ و پدافند هوایی بوده‌ام و تمام نامه‌های مبادله‌ای را انجام داده و اسرا آزاد شدند اما در حال حاضر که پرونده ایران به شورای امنیت رفته هرچند که ظالمانه است اما سال‌ها طول می‌کشد تا دوباره آن را خارج کنیم و این را کسانی که تحریم را کاغذ پاره می‌دانستند باید پاسخ دهند.

روحانی در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری که از وی پرسید شما چه برنامه‌ای برای نابودی اسرائیل دارید گفت: اسرائیل کشوری است که سرزمین فلسطین را غصب کرده و رژیم آدم‌کشی است که به طور مرتب در منطقه جنایت می‌کند اما اینکه امام فرمود اسرائیل باید از بین برود یک آرمان بلند‌مدت است که راهش لشکر‌کشی نیست بلکه بهترین راه برای نابودی اسرائیل دموکراسی و آن چیزی است که مقام معظم رهبری در خصوص رای‌گیری برای حکومت در سرزمین‌های اشغالی فرمودند.

نامزد انتخابات یازدهم در پاسخ به سوال دانشجویی که به وی گفت: به نظر می‌رسد که شما به دنبال وزارت در دولت آقای هاشمی هستید پاسخ داد: ما وزارت را پشت سر گذاشته‌ایم و تازه به دوران رسیده هم نیستم از این رو اگر مدیریت فردی را برای کشور قبول داشته باشم از وی حمایت خواهم کرد و در شرایط خطیر فعلی شما نمی‌دانید کشور در کجا قرار دارد یک خطای دیگر کافی است که کشور نابود شود.

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور آینده باید عاقل، فهیم و مدبر باشد و به نظر بنده آقای هاشمی این توانایی را دارد لذا من از کسی وزارت نمی‌خواهم بلکه فقط از مردم برای ریاست جمهوری رای می‌خواهم.

روحانی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: همه اصل هدفمندی یارانه‌ها را قبول دارند اما هدفمندی متعلق به دولت هاشمی بود که در مجلس چهارم نمایندگان با آن مخالفت کردند و این طرح عقب افتاد.

نامزد انتخابات یازدهم ادامه داد: هدفمندی یارانه‌ها باید در چارچوب قانون پیش برود که اینگونه نیست.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه الگوی اقتصادی شما برای تورم و تحریم چیست، گفت: تورم و تحریم با یکدیگر ارتباط دارند اما نمی‌توان گفت که اگر تحریم نبود تورم هم ایجاد نمی‌شد؛ یکی از دلایل تورم کاهش تولید و افزایش نقدیندگی است.از این رو من معتقدم که با بالا بردن تولید، کنترل و هدایت نقدینگی به سمت تولید و رابطه متعال با دنیا می‌توان از تورم جلوگیری کرد.

روحانی در خصوص حکم حکومتی و جایگاه شورای نگهبان تصریح کرد: طبق قانون زمانی که مقام معظم رهبری نظر خود را به عنوان حکم حکومتی اعلام می‌کند همه باید تبعیت کنند. اما گاهی رهبری نظری دارد که می‌توان درباره آن بحث کرد؛ شورای نگهبان یک مرجع نظارتی است که حکم قضایی صادر نمی‌کند.

به گزارش فارس، در ادامه سخنرانی حسن روحانی در دانشگاه شریف در حالی که یکی از دانشجویان در حال مطرح کردن سؤال خود از روحانی بود و وی را قائد بزرگ خطاب کرد، الله‌بداشتی مسئول ستاد دانشجویی روحانی به روی سن آمد و با بررسی سؤالات مجری باعث شد که جلسه برای دقایقی متشنج شود که حسن روحانی گفت این فرد تیم حفاظتی من نیست؛ بنده به دانشگاه‌های مختلفی دعوت شدم که بسیج دانشجویی برگزار کننده نشست آن دانشگاه بود اما به نظر می‌رسد در اینجا شیوه‌های دیگری اعمال می‌شود؛ ما یک قائد بیشتر نداریم که آن هم رهبر انقلاب است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصحلت نظام در خصوص خروج نماینده ایران از جلسه شورای حکام زمانی که اجماع بر علیه ایران بوده،‌گفت: بنده هم با آن کار نماینده ایران که در حال حاضر هم یکی از مسئولان کشور است، مخالفم و همان شبانه با وین تماس گرفتم؛ البته او نمی‌خواست خیانت کند اما باید در آن جلسه رای مخالف می‌داد.

وی درباره فعالیت هسته‌ای در زمان خود خاطرنشان کرد: ما در سال 83 و 82 چرخه هسته‌ای را در اصفهان کامل کردیم؛ ما با پلمب کردن نیروگاه‌های هسته‌ای و دوباره شکستن آن پلمب‌ها قصد بازی دادن داشتیم تا بتوانیم فرصت بگیریم تا به مرحله جنگ نرسیم و پرونده‌مان به شورای امنیت نرود. از این رو زمانی که مسئولیت خود را تحویل دادم ما 3 هزار سانتریفیوژ داشتیم.

«ما با تعلیق بازی کردیم؛ تعلیق الزامی را به تعلیق داوطلبانه تبدیل کردیم و در تمام مذاکرات هیچ تعهدی برای ملت ایجاد نکردیم».

روحانی در پاسخ به سؤال دانشجویی که از او پرسید شما چه طور دم ازوحدت ملی می‌زنید اما می‌گویید برخی فقط شعار می‌دهند،‌گفت:‌نباید کسی که مخالف ماست، حذف شود اما در این 8 سال منتقدان حذف شده‌اند.

نامزد انتخابات یازدهم در پاسخ به پرسش دیگر یکی از دانشجویان که به وی گفت چرا شما در حالی که در زمان حصر منتظری در شورای عالی امنیت ملی بودید اما سکوت کردید، گفت: من یک سال برای رفع حصر آقای منتظری تلاش کردم و نامه‌ای که باعث رفع حصر منتظری بود با امضای بنده بود.

یکی از دانشجویان به وی گفت آقای هاشمی چه ویژگی‌های برجسته‌ای دارد که نتوانسته در دوره 8 ساله ریاست جمهوری خود آن را نشان دهد،‌که روحانی پاسخ داد: هیچ دولتی نیست که نقص نداشته باشد و معتقدم تنها دولت امام دوازدهم بی‌نقص است؛‌ هاشمی امروز هاشمی سال 68 نیست چرا که نظر و تفکرش فرق کرده است.

وی افزود: 2 هزار کیلومتر که پس از جنگ در اشغال عراق بود در دولت هاشمی بازپس گیری شد و اسرا با افتخار به کشور بازگشته و دولت عراق در سازمان ملل متجاوز شناخته شده، ویرانه‌ها بازسازی و ارز چند نرخی دو نرخی شد. از این رو تمام اینها در دولت هاشمی اتفاق افتاد.

روحانی با اذعان به اینکه ما تسلیم امر رهبری هستیم و به آن افتخار می‌کنیم تاکید کرد: باید اجازه دهیم تا هاشمی برنامه خود را ارائه دهد و آن زمان در این باره صحبت کنیم.

نامزد انتخابات یازدهم با اشاره به دیدارش با ژاک شیراک رئیس‌جمهور فرانسه ادامه داد: فرانسوی‌ها که مسئول بخش هسته‌ای و غنی‌سازی بودند برخورد خیلی تندی داشتند، بنده به شیراک پیشنهاد دادم که فرمول نظارت را آژانس تعیین کند که او نیز پذیرفت و امروز هم شاید در مذاکرات با 1+5 بتوانیم برای جلب اطمینان دنیا از فرمول نظارتی آژانس استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید که شما که مقابل مقاله و پرسش یک دانشجو تا این حد عصبانی می‌شوید چه طور می‌خواهید با سعه صدر کشور را اداره کنید، گفت: بنده در برابر ظلم و بی‌عدالتی همیشه واکنش سریع دارم.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 22
 • ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 4
  انصافأ حرف درست وهوشمندانه ای زده اند انشاا... جریان عقلا در این انتخابات پیروز گردند
 • ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  عوضش سوپرایز شدین ,ادرنالین مختون رفت بالا
 • ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  3 1
  کدخدا زیر پا له میکنیم! با رهبری آقا و همت حاج سعید جلیلی ...
 • ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  مرگ برعقلانیت انگلیسی یک مشت خودفروختهمی خواهندازآب گل آلود ماهی بگیرند وانقلاب راتحویل آمریکا بدهند
 • ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  2 0
  فقط حیف با کد خدا که بستین آخرش مدال "محور شرارت در منطقه" رو به سینه تون چسبوند!!!
 • محسن ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  چه جلب رنگها عوض شد! چه سخت انقلابیون دیروز، سست سخن امروز شدند! این حرف دلم بود. و چه سخت امام زمانمان ظهور خواهد کرد. با هزینه سستی این علماء....
 • yaser ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  جریان سطحی نگر بگی بهتره تا عقلا!!!! :)
 • ali ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  میگم شماها چرا از خودتون وبرنامه هاتون نمیگین و همش به دنبال تخریب طرف مقابلین؟ این به معنای یاس و وادادن شماها بعد ازکاندید شدن هاشمی نیست عایا؟ فقط درصورتیکه کامنتمو منتشر کنی توی حرفم تجدیدنظر میکنم!‏
 • حمید ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  هنوز استانهای مرزی در فلاکت وبدبختی زندگی می کنند و این اقا می گوید ویرانه در زمان هاشمی بازسازی شد.بله ارز هفت تومانی شد هفتصد تومان.و......
 • امیر ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  عجب روزگاری شده! طرف پرونده هسته ای رو بدون اینکه هیچ امتیازی بگیره معلق کرد و حالا هم داره دوباره حرف از سازش می زنه!!
 • علیرضا ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  هنوز توی آرشیو روزنامه شرق نقل قول جناب جک استرو هست که جناب آقای روحانی قول تعلیق تاسیسات تا سال 2015 را داده بودن بعد میگن میخواستیم بازیشون بدیم. چیزی که فکر کنم الان همه فهمیده باشن اینه که اگر آمریکا لحظه ای بدونه و بتونه که با حمله نظامی میتونه ایران را به قول خودشون رام کنه اصلا درنگ نمیکنه بعد آقایون بازیشون دادن تا به جنگ نرسه.مشرق جون مادرت نظرمو بزن قبلا اینطوری نبودی
 • ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  معنی تعامل در دوره شما رو هم فهمیدیم تا جایی که ما یادمونه تعامل در زمان شما مساوی تسلیم محض بود جناب روحانی!!!!
 • ناشناس ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  آذربایجان بیر کلام *** جلیلی دی والسلام
 • ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  1 0
  اگه صدام وارد کویت نمیشد و با پذیرش شروط ایران موافق نبود ، آقای هاشمی میتونست دو هزار کیلومتر که نه ، دو متر رو از اون بگیره ؟ یا اسرا رو آزاد کنه ؟ دلار پنجاه تومنی رو رو چه حسابی به هفتصد تا هشتصد تومان تو سال 74 رسوند ؟ مش حسن ! ببو گیر آوردی ملتو ؟ طرح خودگردانی بیمارستانا هم طرح هاشمی نبود ؟ طرح خد اتکایی شهرداریها از طرف هاشمی نبود ؟ مش حسن ! گاف زیاد دارید ، اما دنیاس دیگه پر از گافه .
 • غلامحسین ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  گروه عقلا به ریاست آقای روحانی یک از عوامل تحمیل صلح به ملت ایران در جنگ تحمیلی شدند و امروز قصد دارند با آمریکا که به گفته حضرت امام خمینی (ره) شیطان بزرگ است صلح کنند . شیعه میمیرد ذلت نمی پذیرد
 • ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  زمان امام حسین (ع) هم یزید ملعون کد خدا بود ولی امام حسین(ع) باهاش نبست. این حرف هوشمندانه نیست.نادانی است. بهتره برید سرنوشت اونایی که با این کدخدا بستن رو ببنید
 • ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  آی کیو شما چقدر است که هوشمندتان این آقاست
 • دانا ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  ما باید شکافهارا بر داریم و خانه نشینان فتنه 88 را ازاد کنیم و قصه نا نوشته 88 را اجراکنیم .
 • مراد ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  با کدخدا خیلی وقته که می خواهی دوست بشوی از زمان ورود مکفالن و......
 • ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  اینکه کشور در لبه پرتگاه است و فقط یک منجی بنام هاشمی است می تواند کشور را نجات دهد یک حیله ونقشه از طرف آقایان است که در روزهای دیگر این کلام را از دیگران نیز خواهیم شنید و این حقه کثیفی است که با خالی کردن دل مردم می خواهند فقط زای جمع گنند جناب آقای روحانی 35 سال از انقلاب گذشته است و این مملکت شرایط بدتر از این را دیده است و همجنان که می بینی استوار و راست قامت در برابر تمام دشمنان ایستاده است و اگر کجی ای در بعضی از بدنه های مملکت دیده می شود ریشه در زمان ریاست جمهوری هاشمی دارد شما چگونه پاسخ گوی خون شهدا که استوار ایستادند تا این مملکت به دست دشمنان نیفتد و اسلام پیروز شود خواهید بود انشااله با یاری خداوند و دعای حضرت بقیه الله و رهبری حضرت آقا و حضور مردم آگاه و همیشه در صحنه شاهد پیروزی دکتر جلیلی در این انتخابات خواهیم بود و همچون 9 دی حال همه اونهایی که همچون آقای روحانی فکر می کنند را می گیریم
 • ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۳
  0 0
  گاگول ها راست گفته این قدر که باج به چین و روسیه دادید اگر از اول با خودش گفتگو می کردید این قدر تو سری خور نمی شدید. خدایا به کجا شکایت برم که مرا با یک مشت متحجر و احمق هم وطن کرده ای!
 • ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  آره!! فقط نگفته که تا چه میزان باید از کدخدا حرف شنوی داشت.
 • ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  ما ترجیح می دهیم که عاقلانه وعده خدا را باور کنیم تا عربده کدخدا را!
 • ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  و به همین دلیل ملاک حق است و نه شخصیت ها! عجب میدان آزمایشی!
 • حمید313 ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  کشور اسراییل... چه جالب
 • دانا ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  با کدخدا جناب قضافی بست وتمامی سلاحها و لوازم جنگی را تحویل کدخدا داد . و لیبی را تسلیم کرد. ولی چه شد ؟
 • ناشناس ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  چه کلاهی هاشمی سر روحانی گذاشت.
 • ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  معنی تعامل سازنده رو فهمیدیم!!
 • کمال گنجه ای ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  من از کسی وزارت نمی خواهم فقط ریاست جمهوری می خواهم ! این جمله مرا بیاد جناب بنی صدر می اندازد که می گفت یا ریاست جمهوری یا هیچی .
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  "آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است". امریکا اگه کدخداست، کدخدای قلدره و بستن با این کدخدا معناش اینه که نوکر و نوچه او بشی!
 • ناشناس ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  اين بزرگوار وآقاي هاشمي تو دنياي خودشان هستند اگر راست ميگويند از كاخ بيايند بيرون. فكرشو بكنيد مصرف گرائي بعداز جنگ را كي ها رايج كردند وتورم سنگين را.گفتني زياده .خدا بدادمون برسه
 • qaz ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  سلام ، اگه قراره با کدخدا بستن وضعمون بهتر بشه ، که اینو شاه و سلطنت طلبها بهتر از همه یاد دارند.
 • ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  انصافا گل گفته: یکی از دانشجویان به روحانی گفت: شما که مدعی هستید نماینده جریان عقلانیت و اعتدالید چه تضمینی وجود دارد که پس از پرونده هسته‌ای تمامیت ارزی کشور را از دست ندهید؛ سقف رای شما مشخص است و معین و هاشمی در سال 84 روی هم 11 میلیون و جریان شما در سال 88، 13 میلیون رای داشت بنابراین بهتر است شما خود را جریان اعتماد به نفس بدانید تا جریان اعتدال.
 • ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  از زمانی که ذلت تعلیق غنی سازی توسط شیخ حسن رقم خورد، جناب ایشان برای اقدامات خطرناک تر خوب راهشو یاد گرفته !!!!
 • ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  کدخدا ارزونی شما، آقا هم مال ما
 • مهدی ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  خوب بود دوستمون چیزی هم راجع به قرارداد ننگین سعداباد میگفتن.راستی اقای روحانی شمای که دم از تساهل و تسامح میزنید چرا خودتون و هم فکرهاتون از جمله اقای هاشمی این برخورد بد را با دکتر حسن عباسی کردید؟چرا مرد و مردونه باهاش مناظره نمیکنید؟
 • ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  حداقل حرف دلشو رک زده. هرچند حرفش درست نیست
 • مجتبی ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  مرگ بر سازشکار
 • علی ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  واقعا شرم آور بود که رئیس ستاد دانشجوییش جلسه رو متشنج کنه!!! سعید اله بداشتی با افتخار هم گفت سال 88 طرفدار میرحسن بوده!!
 • نیک ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  « در شرایط خطیر فعلی شما نمی‌دانید کشور در کجا قرار دارد یک خطای دیگر کافی است که کشور نابود شود » آیا این جمله که نقل قول ایشان در متن بالا است آخر مرعوب شدن در برابر دشمن نیست .
 • مودی ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  این اظهارات در خوش بینانه ترین حالت نشان از مرعوب شدن دارد.ببینیدبا چه صراحتی حرفهای آقا را عوض میکنند و میگویند این راه مذاکره با آمریکا را باز گذاشت.رهبر انقاب در نوروز امسال در خصوص آمریکا همان حرفهای قبلی را فرمودند:آمریکا حرف نزند عمل کند صحبت از مذاکره با اقدامات خصمانه توام نمیشود. خب آقایان بفرمایند مریکا کدام اقدام عملی را در راستای کاهش تنش برداشته؟ با به قدرت رسیدن این دارو دسته میراث عزت و ایستادگی و انقلابی گری در معرض خطر قرار میگیرد.
 • کاتب ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  فتنه ای شدیدتر از فتنه دجال...که با آن خواهند سنجیدمان...دوستی با دشمنان اهل بیت(ع) و دشمنی با دوستان اهل بیت(ع) که به دست دوستان انجام خواهد شد...
 • ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  پس تحولات قتنه 88 همان تغییر نگرش هاشمی است که ایشان هاشمی سال 68 نیست هاشمی 20سال بعد است پس مببینیم آن سفر کرده خوب و بجا فرمودند میزان حال فعلی افراد است نمی دانم چرا بعضی ها از گذشته ایشان می گویند در حالی که خود تغییر کرده اند
 • سیّدعلی ذوالفقاری ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  یا تو... یا هیچ کس دیگه...
 • رحیم ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  آقای روحانی از خودت مایه بذار . بگو خودت چی هستی . این قدر هاشمی هاشمی نکن . تو هیچی نیستی . اگه جنگی راه می افتاد در دولت خاتمی اتفاق می افتاد . دیدی که در دولت احمدی نژاد جنگی رخ نداد . چرا ؟ چونکه رییس جمهورش با عرضه بود . میدونستن با یه تشر جا خالی نمیده . من به تو رای نمی دوم . تمام تلاشم رو می کنم که کسی به تو رای نده . حیف رای نیست به خاطر تو خراب بشه .
 • ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  هاشمی رای نمیارهههههههه
 • ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  جریان عقلا!!!! خدا شفا بده!!!
 • ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  عجب ادمي هستي تو برو ببين مملكت زمان جنك جطوري بود بعد اظهار نظر كن مهمات و سلاح ها داشتن تموم ميشدن نياز به سلاحهاي بيشرفته بود اكه ميخواستيم بيروز بشيم همونطور كه تو نامه به امام نوشته بودن فقط داشتيم تلافات ميداديم اقتصادي اون زمان برامون نمونده بود نا امني بود تو خودت بودي جيكار ميكردي?من نميكم جلو امريكا سر خم كنيم ولي با عقلانيت ميشه وادارشون كرد حقوقو مارو ببذيرن الانم كله سيستمداران دارن هاشمي رو خراب مبكنن جرا?ميترسن اكه بياد راي نيارن ببينيد بين اين همه كانديد هاشمي مشايي و رضايي بيشترين شانسو دارن
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  واقعيته ولي دركش برات سخته فكر ميكني منم دوس دارم ولي جيزي كه هست و نميشه كاريش كرد
 • ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  ميخواد بكه بجا اينكه با نمايندهاي امريكا صحبت كنيم بهتر با خودش صحبت كنيم و اينقدر امتياز به روسها و جينيها نديم
 • ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  اتفاقا حرفش درسته
 • جمالی ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  نامزد ریاست جمهوری بایستی برای کشورداری برنامه داشته باشد بزرگترین معضل امروز کشور سیستم ناسالم اداری است وتشریفات عدیده وپیچیده سیستم اجرایی کشور می باشد باگرایشی یکسو نگر بسمت دولت ووجود قوانین ومققرات دست وپا گیرودرستورالعمل های مغایر با قانون ورویه های پیچیده ودرد سر ساز که هیچکدام از نامزد ها به ان اشاره نکرده اند ومعلوم است از مشکلات اساسی مملکت بی خبرند
 • معین علامه ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  مشرق؟! جلیلی بازی درآوردیا...
 • ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  کد خدا خیلی وقته لهمون کرده ... نمیدونم چه اصراری داری خودتو به خریت بزنی... خدا بهمون رحم کنه....
 • علی ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  میزان تربیت و ادب جنابعالی نشان دهنده شخصیت شماست. واقعاً لذت بردم از این استدلال منطقی و حساب شده جنابعالی.
 • کاتب ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  فتنه ای شدیدتر از فتنه دجال...که با آن خواهند سنجیدمان...دوستی با دشمنان اهل بیت(ع) و دشمنی با دوستان اهل بیت(ع) که به دست دوستان انجام خواهد شد...
 • وحید ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  آقای به اصطلاح روحانی دنیا چندتا کشور غربی و امریکایی نیست برترین ده دنیا ایرانه و بهترین کدخدای دنیا امام زمان و نائب برحقش امام خامنه ای تو برو با گرگا خوش باش ده ما رهبر داره
 • علیرضا ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  جناب ناشناس شما را ارجاع میدم به کتاب خاطرات سال 66 جناب رفسنجانی که خودشون میگن سال 66 تا کجاهای عراق رو از با کمک کردها گرفته بودن. بعدش یکم فکرک کن چرا 67 همه اینها به نوعی واگذار شدن
 • حسین ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  1 0
  زنده باد قالیباف
 • ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  اتفاقا چون واقعی نیست جالبه
 • شـــناس ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  0 0
  آقای ناشناس . ما یه زمانی به دروازه های شهر بصره هم رسیدیم ولی امثال شما تو نظراتتون از گفتنش دریغ میکنین .
 • ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
  1 0
  منظورتون از کدخدا همونیه که داشت التماس میکرد پهپادشون پس بدیم ؟!! مثل شما مثل همونیه که " تو ده راش نمیدادن سراغ کد خدا رو میگرفته "
 • ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  درود بر قالیباف
 • ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  کی گفته هر دو تایید صلاحیت میشن
 • ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  آی گفتی...
 • بی نام ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  شیر مادر حلالت باد وحید جان
 • وطن ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  1 0
  متاسفم برای آقای روحانی
 • سيد قاسم ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  علی باقری افزود: متاسفانه برخی افراد که در گذشته در پرونده هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران نقشی ایفا کرده‌اند اقدامات خود را منتسب به بعضی از چهره‌ها و به خصوص شخص مقام معظم رهبری می‌کنند که در جواب این ادعاها باید گفت این افراد باید بروند و کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌یی که توسط فردی نوشته شده که در آن زمان مسوولیت پرونده هسته‌یی را در دست داشته و صفحات 176، 177، 186، 294، 308، 798، و 801 آن را مطالعه نمایند.
 • ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 1
  ناشناسی که گفتی بهتره برید سرنوشت اونایی که با این کدخدا بستن رو ببنید... به توصیه شما رفتیم سرنوشت کره جنوبی، ترکیه، ژاپن، تایوان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و ... رو دیدم. البته این وسط یه نگاهی هم به سرنوشت کشورهایی که با شوروی و بعدش روسیه بستن انداختیم: عراق، کره شمالی، سوریه و ... با تشکر از یادآوری شما مشرق یعنی پست فطرت روزگار
 • ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  واسه من کع مفهومی نداره
 • مجید68 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  راست میگه اون موقعی که هم سال 83 و هم سال 88 خونه نشین کردید دکتر عباسی رو چرا از این حرفا نمیزدید!!! خلاصه اینکه: حسن خطر داره حسن!!!!!! بازم مشرق نظر منو نذار!باشه!
 • مهسا بخشی ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  با خواندن این مطالب خیلی خوشحال شدم فهمیدم هنوز حزب اله زندست هنوز جوانمرد داریم هنوز. ... اقا وحید عزیز زنده باشی حرف دل مارو زدی
 • محمد ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
  0 0
  عقلا از شهدا خجالت بکشید
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
  0 0
  از سال ۱۴۰۰ پیام میدم، کدخدا پرستان به زباله دان تاریخ پرتاب شدند علی برکت الله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس