کد خبر 21228
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۱۴

تا کنون دولت براي انتخاب وزير امور خارجه تماسي با علاء الدين بروجردي نداشته است.

به گزارش مشرق، علاء الدين بروجردي در گفت و گو با خبر با اشاره به مراسم روز گذشته کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي براي تقدير و تشکر از وزير سابق امور خارجه کشور گفت: در اين جلسه بحثي راجع به توضيح يا گله مندي متکي راجع به نحوه برکناري اش مطرح نشد و تنها بحث تقدير و تشکر از زحمات ايشان مطرح شد و ايشان متقابلا از زحمات کميسيون تشکر کرد.

وي با خودداري نسبت به اظهارنظر راجع به نحوه برکناري متکي در واکنش به اين سوال که آيا از سوي دولت براي قبول پست وزارت امور خارجه با شما صحبتي شده؟ گفت: خير. چنين چيزي مطرح نيست، ما هم چنان مجلس هستيم.

رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در خصوص اينکه در صورت تقاضاي دولت از شما آيا پست وزارت امور خارجه در ادامه دولت دهم را خواهيد پذيرفت؟ گفت: نمي خواهم وارد اين بحث شوم.

گفتني است محمود احمدي نژاد رييس جمهور در حالي منوچهر متکي را براي همراهي دولت نهم در پست وزارت امور خارجه انتخاب کرد که وي نماينده مردم تهران در مجلس هفتم و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس بود.

بعد از برکناري ناگهاني متکي، علاء الدين بروجردي رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم که زمان انتخاب وزير امور خارجه در دولت نهم نيز همچنان اين مسئوليت را در مجلس هفتم بر عهده داشت، به عنوان يکي از گزينه هاي احتمالي براي وزير امور خارجه مطرح شد.

بروجردي در سال 60 از سوي شهيد محمد علي رجايي وزير امور خارجه وقت به عنوان اولين سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در دوبي انتخاب شده و وارد وزارت خارجه شد.

وي در حالي که در وزارت خارجه حضور داشت از شهر بروجرد در انتخابات مجلس ششم شرکت کرد و به عنوان منتخب مردم اين شهر وارد اين مجلس شد و تا کنون وکالت برجرد در مجلس را بر عهده دارد.

به جز بروجردي چهار نفر ديگر نيز به عنوان گزينه هاي اصلي محمود احمدي نژاد براي تصدي پست وزارت امور خارجه مطرح هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس