از جشن پوریم چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده‌ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 بدر" نوروز و خروج از خانه‌ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست‌ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید.

گروه گزارش ویژه مشرق - به مناسبت روز سیزدهم فرودین و فرا رسیدن روز طبیعت و با توجه به استقبال مخاطبان از گزارش ویژه مشرق با عنوان  "جشن پوریم" که به زمینه های وقوع تاریخی این روز و چگونگی نحسی این روز برای ایرانیان پرداخته بود، نگاهی دوباره به این رویداد تاریخی مهم می اندازیم.

جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

نتانیاهو در جشن پوریم - 1999

در کتاب عهد عتیق درباره این داستان آمده است: «شاه ایران زمین که در پایان جشن ۱۸۰ روزه از باده نوشی بدمست شده بود، در هنگام بدمستی، شهبانو "وشتی" را می‌طلبد تا او را به اغیار بنمایاند. ملکه از این دستور گستاخانه شاه سر باز می‌زند و شاه خشمگین، او را از شهبانویی ساقط می‌كند و او را به دست جلاد می سپارد.

یهودیان که در سراسر ایران، نفوذ فراوان داشتند، جسارت‌شان به جایی رسیده بود که از دادن مالیات و خراج استنکاف می‌كردند و این استنکاف موجب شده بود که «‌هامان» صدراعظم خشایارشاه علیه آنان بشورد و آنان را در تنگنا قرار دهد و یا حتی دستور قتل برخی از آنان را صادر كند، البته یهودیان در برخی کتاب‌های خود می‌گویند: "مردخای" که پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده، وقتی حاضر به تعظیم در مقابل ‌هامان نمی‌شود، او و اتباعش مورد غضب‌هامان قرار گرفته و تهدید به مرگ می‌شوند.

یهودیان که به صورت غیررسمی در دربار شاه نفوذ داشتند، چاره می‌اندیشند و از این فرصت استفاده کرده و دخترکی یهودی به نام «اِستِر» را به عنوان ملکه و شهبانوی کشور به پادشاه معرفی می‌کنند و به او نیز توصیه می کنند که یهودی بودن خود را پنهان کند.استر، دخترک یهودی که با پنهان کردن هویت یهودی اش، به دربار خشایارشاه راه یافت و مقدمات کشتار ایرانیان را فراهم کرد

 

فاحشه‌گری حلال در یهودیت

در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام ماموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد.
 این مورد یکی از موفق ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت های جنسی، توطئه های قوم یهود را اجرا کردند و می کنند.

شاه سست عنصر نیز وقتی زیبایی او را می‌بیند، شیفته او شده و او را به عنوان ملکه تمام ایرانیان برمی گزیند، بدون آنکه بداند او یهودی است و یا برادرزاده «مردخای» رهبر مذهبی یهودیان ایران است. اِستِر ملکه ایران می‌شود و با نقشه‌های «مردخای» عموی خود، صدراعظم خشایارشاه یعنی هامان را از تخت صدر اعظمی به زیر کشیده و بر دار می‌كند و به همراه ۱۰ پسرش به مرگ محکوم می‌کند.


ضیافت شام استر برای هامان در حضور خشایارشاه

در این ضیافت استر خواستار مجازات هامان بدلیل دشمنی با یهودیان شد

نقاش: ژان ویکتور (قرن 17)


یهودیان حاکم بلامنازع دربار هخامنشی می‌شوند و البته آنان در برخی کتب خود آورده‌اند که ‌هامان در نزد مردخای توبه كرده است که تواریخ دیگر گواهی قتل وی توسط یهودیان را می‌دهند. یهودیان چون بر بلاد ایران حاکم شدند، از پادشاه، سه روز مهلت خواستند تا مخالفان پارسی و ایرانی یهودیان را بکشند و در این سه روز، بیش از 77  هزار ایرانی توسط یهودیان قتل عام شدند و در برخی نقل‌ها، این تعداد تا 500 هزار نفر نیز عنوان شده است.

از آن زمان تا کنون، این روز به عنوان "عید یهودیان" زنده نگاه داشته شده و هر سال یهودیان سراسر جهان در این روز مراسم مختلفی از قبیل روزه گرفتن، برپایی جشن و پایکوبی، نوشیدن شراب و افراط در مستی، دادن هدیه به یکدیگر و ... گرامی می دارند.
عید پوریم 2012

تل آویو  - بیت المقدس

اما در سرزمین های اشغالی، پوریم رنگ و بوی دیگری دارد که در ادامه و به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

واقعه تاریخی؛ هولوکاست ایرانیان به دست یهودیان

در زمان خشایارشاه، یهودیان جزء اقلیت های مذهبی ایران بودند و همواره سعی در نفوذ در دربار شاه ایران داشتند. هامان صدراعظم خشایارشاه بدلیل نافرمانی یهودیان از دستورات و قوانین پادشاهی، از عدم پرداخت مالیات و سرپیچی از فرمان پادشاه این قوم ابراز نگرانی می کند و پادشاه را در جریان توطئه های یهودیان قرار می دهد و  از پادشاه می خواهد تا پیش از آنکه این قوم علیه تاج و تخت شاه اقدامی کنند، با توطئه این قوم مقابله کند.

مردخای رهبر یهودیان آن زمان ایران سرانجام با دسیسه های فراوان و فرستادن یکی از دختران یهودی به دربار، او را جانشین شهبانوی ایران که به جرم سرپیچی از دستور گستاخانه خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی های خود برای حاضرین در دربار شاه برکنار شده بود، می کند. مردخای و استر

نقاش: آرنت دی گلدر (قرن 17)


با ورود "استر" دخترک جوان زیباروی یهودی به دربار، مردخای به راحتی نقشه های شوم خود را بوسیله استر و اغوای شاه ایران اجرا می کند. هامان نیز شاه را از توطئه مردخای آگاه می سازد و پادشاه دستور بر دار کردن مردخای را صادر می کند. اما استر که به شدت بر روی شاه سست عنصر تسلط یافته بود، با خائن جلوه دادن هامان و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را بر دار می کنند.
وشتی، شهبانوی ایرانی
وشتی از دستور خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی هایش برای مهمانان شاه خودداری کرد و به دست جلاد شاه کشته شد


نقاش: ادوین لانگ (قرن 19)


توطئه استر و مردخای با کشتن هامان پایان نمی پذیرد و  آنها حکم قتل هر 10 پسر هامان را نیز از پادشاه ایران می گیرند و در قدم بعدی 10 پسر هامان نیز کشته می شوند.

اوج دشمنی یهودیان با ایرانیان پس از کشتن هامان و 10 پسرش آنجا بیشتر آشکار می شود که استر و مردخای با کشته شدن پسران هامان نیز راضی نشده و اجساد آن ها را در شهر بر دار می کنند تا میان ایرانیان رعب و وحشت ایجاد کرده و ناگفته سرنوشت دشمنان و مخالفان یهودیان را به نمایش بگذارند.

هامان به جز این 10 پسر، یک فرزند دختر نیز داشت که پیش از کشته شدن، خود کشی می کند.

کشتار نیمی از جمعیت ایران

پس از کشتن هامان، یهودیان مهاجر ساکن در ایران که اینک در دربار نیز راه یافته بودند، به هجوم به شهرهای ایران، دست به قتل عام گسترده ایرانیان می زنند. در 127 استان ایران آن زمان، طی دو روز بیش از 77 هزار ایرانی - و به روایتی دیگر 500 هزار نفر - کشته می شوند.

در کتب مربوط به یهودیان از جمله کتاب استر، یهودیان به کشتار 80 هزار ایرانی اعتراف می کنند اما محققان مستقل این رقم را تا 500 هزار نفر ذکر کرده اند.

در آن زمان ایران نزدیک به 800 هزار نفر جمعیت داشته و با احتساب 500 هزار نفر، بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران به دست یهودیان قتل عام می شوند.حمله به منازل فلسطینیان و غارت اموال آن ها

کشتار و غارت اموال از آموزه های استر بوده و ریشه در تاریخ یهود دارد یهودیان با حمله به خانه های ایرانیان، مردان، زنان و کودکان را به قتل رسانده و بنا بر برخی از متون موجود اموال آن ها را نیز غارت می کنند. اما یهودیان در متون خود تنها به قتل عام ایرانیان اعتراف کرده و هرگونه غارت اموال آنان را تکذیب می کنند و آن را از افتخارات خود می دانند...!!

آیا پوریم با سیزده فروردین ایرانیان ارتباط دارد؟

گفته می شود این کشتار در روزهای 13 و 14 ماه آدار اولین ماه سال جدید انجام می شود و روز دوم کشتار به اصرار استر به خشایارشاه برای از بین بردن دشمنان قوم یهود ادامه پیدا می کند. براساس متون تاریخی، نحسی روز 13 فروردین در میان ایرانیان و بیرون رفتن مردم از خانه ها ریشه در کشتار تاریخی ایرانیان داشته است.

* (در تقویم یهودیان دو ماه آدار اول و دوم در تقویم عبری وجود دارد که ماه آدار دوم آن مصادف با اسفند ماه و فروردین ماه خورشیدی است.)

پس از این قتل عام ایرانیان، یهودیان جشن و پایکوبی بر پا کرده و به شکرانه غلبه بر ایرانیان و ریختن خون دشمنان قوم یهود، آن را عید اعلام کرده و روزه می گیرند. مردخای از آن زمان به پیامبر این قوم و استر - دخترک فاسد یهودی که با تکیه بر این حربه به دربار شاه راه یافته بود - نیز به شخصیتی مقدس که مورد لطف خداوند است تبدیل می شوند. استر پس از آن کتابی می نویسد که تمام این وقایع را لطف و رحمت الهی و با اراده خداوندی توصیف می کند. این کتاب اکنون به کتاب مقدس یهودیان تبدیل شده است.

مقبره استر و مردخای یهودی در همدان

پوریم به معنای قرعه بوده و به اعتقاد یهودیان، این سرنوشت و تقدیر الهی بوده است و "قرعه" ای از جانب پروردگار برای لطف به قوم برگزیده یهود و نابودی دشمنان آن ها.


پوریم؛ عید یهودیان سراسر جهان

متاسفانه برخی از این تصاویر که در ادامه نیز آمده است مربوط به جشن ایرانیان یهودی در آمریکا می باشد.
پوریم از جمله اعیاد مهم یهودیان در سراسر جهان است. از سرزمین های اشغالی تا آمریکا و حتی یهودیان داخل ایران، به شیوه های مختلفی در این دو روز جشن می گیرند.


اوج این جشن ها در اسرائیل است. جایی که صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت های مرسوم آنان در این روز است.
خاخام های یهودی نیز در این جشن ها مراسم ویژه ای برگزار می کنند. خاخام های صهیونیست با برگزاری جشنی، در نوشیدن شراب و رقص و پایکوبی با یکدیگر رقابت می کنند. معمولا  افراط در نوشیدن شراب در این روز به حدی است که قادر به راه رفتن نبوده و در خیابان های تل آویو و دیگر اراضی اشغالی، بیهوش و بی رمق به زمین می خورند.

در آموزه های تلمود یهودیان در یکی از بخش ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است:

"در روز پوریم هر فرد - یهودی - مکلف است به حدی - شراب - بنوشد که تفاوت میان "نفرین بر هامان" و "درود بر مردخای" را تشخیص ندهد."

 Megillah (7b): Rava said: A person is obligated to drink on Purim until he does not know the difference between "cursed be Haman" and "blessed be Mordechai" کودکان اسرائیلی در جشن پوریم 2012 - بیت المقدس

خط و نشان صهیونیست های آدم خوار برای ایرانیان


از دیگر مراسمی که در عید پوریم اجرا می شود، رژه زامبی ها در اسرائیل است. در این رژه صهیونیست ها با گریم خود به شکل زامبی ها - آدم خوارها - اعضای مصنوعی از بدن انسان را به نشان خونخواهی و کشتار ایرانیان بر دهان می گیرند.

برخی از تصاویر این مراسم که قابل انتشار است در ادامه است.

 نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است.
پوریم در لس آنجلس؛ پایکوبی ایرانیان به افتخار هولوکاست هموطنانشان


متاسفانه ایرانیان پیرو دین یهود نیز بدون توجه به ریشه تاریخی این واقعه و کشتار ایرانیان و اینکه زنده نگاه داشتن آن تا کنون بیش از هرچیز توهین به ایرانیان بوده، این روز را در نقاط مختلف جهان جشن می گیرند.

کنیسه "نصح"، کنیسه ایرانیان یهودی مقیم آمریکاست که جمعیتی حدود 20 هزار نفری در لس آنجلس را تشکیل می دهند. کنیسه نصح از جمله مکان هاییست که در عید پوریم، جشن برپا کرده و ایرانیان با جمع شدن در این کنیسه، با پختن شیرینی، غذا، تهیه شراب و هدیه دادن به هم، کشتار ایرانیان باستان را به شادی می نشینند.ایرانیان یهودی در کنیسه نصح لس آنجلس نیز پوریم و کشتار ایرانیان را جشن می گیرند

لینک اعلام برگزاری جشن پوریم 2012 در کنیسه نصح

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884


"هامان سوزان" و شیرینی "گوش هامان"؛ نمادهای درنده خویی قوم یهود

از دیگر مراسمی که یهودیان در این روز برگزار می کنند، مراسم "هامان سوزان" است. آن ها هامان - و ده پسرش - را نماد دشمنان قوم یهود دانسته و بطور سمبلیک در مراسمی، نمادی و یادبودی از هامان، وزیر الوزاری خشایارشاه را در آتش می سوزانند.

همچنین یهودیان با پختن شیرینی به نام "گوش هامان"، بر دار کردن وزیر ایرانی را جشن می گیرند.
خمیر این شرینی سه گوش از بذر خشخاش است و میان این شیرینی با آلو یا مربا پر شده است. این شیرینی بیشتر توسط یهودیان اشکنازی درست می شود، البته تعدادی از کلیمیان ایران هم به این شرینی علاقه مند هستند. اسم این شرینی گوش هامان است. یهودیان در جشن قتل عام ایرانیان، این شرینی ها را می خورند و همراه خوردن این شرینی شعری اهانت آمیز نسبت به ایرانیان و وزیرالوزاری ایرانی خوانده می شود.
شیرینی معروف به "گوش هامان"


پوریم در ایران


در داخل ایران نیز، اقلیت های یهودی که همواره مورد لطف و میزبانی ایران بوده اند، در این روز روزه گرفته و با پختن غذا و خیرات و برگزاری محدود جشن، عید پوریم را جشن می گیرند.

مقبره استر و مردخای در همدان از جمله مکان هاییست که یهودیان آن را عبادتگاه و زیارتگاه خوانده و مدت ها جشن های خود را در آن برگزار می کردند که با اعتراض مردم به اهانت آمیز بودن این جشن ها برای ایرانیان و برگزاری تجمعاتی در برابر مقبره استر و مردخای، همراه بوده است.
مقبره استر و مردخای دومین مکان مقدس یهودیان جهان که پس از اعتراض مردم همدان، نام "زیارتگاه" آن حذف شد

مقبره استر و مردخای، به ادعای یهودیان، پس از غصب مسجد الاقصی، دومین مکان مقدس این قوم به شمار می رود.

نتانیاهو مردم ایران را به پوریمی دوباره وعده داد

اما به جز مقدس بودن این روز برای یهودیان، با ظهور پدیده منحوس صهیونیسم، پوریم وجهی سیاسی نیز به خود گرفته و سران رژیم صهیونیستی گاه با اشاراتی به آن واقعه، تلویحا ایران و ایرانیان را به تکرار کشتاری مشابه تهدید می کنند.

در روزهای پایانی سال 1390 اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در 7 مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد.  کتاب استر (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا همان تورات است و از دیدگاه تاریخی این هدیه بسیار پرمعناست.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی نقل می‌کند: نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: «آن‌ها (ایرانی‌ها)، آن زمان هم می‌خواستند ما را نابود کنند.» یکی از قسمت‌های این کتاب می‌گوید: «... و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی درهم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنان‌شان با آنان می‌کردند.» به گزارش رویترز، نتانیاهو با این هدیه، تلویحاً ایران را به نازی ها تشبیه نموده که طی مدعی هستند در جنگ جهانی دوم 6 میلیون یهودی را کشته اند.

2500 سال تهدید و کشتار؛ رمز پوریم

بسیاری از اعمال و سیاست های صهیونیست ها پس از 2500 سال از واقعه پوریم، همچنان حاوی نمادهایی از این کشتار بوده و یادآور روزی است که از هر 11 ایرانی، یک نفر به دست قوم یهود کشته می شود.
ایهود اولمرت در جمع کودکانی که پوریم را جشن گرفته اند


تهدیدهای مقامات اسرائیل، اهدای کتاب استر به اوباما در هنگام مذاکره در مورد ایران، تهدید به حمله به ایران به بهانه اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح کشتار جمعی و نابودی اسرائیل را دارد و این توهم که کشورهای اسلامی تلاش می کنند با دستیابی به سلاح کشتار جمعی یهودیان را نابود کنند...اینها همگی یادآور توطئه های مردخای و زمزمه های استر با خشایارشاه در مورد ایرانیان و دشمنان آن زمان یهودیان بود که در نهایت به هولوکاست ده ها هزار نفری تبدیل شد.

مقایسه رفتار یهودیان با هولوکاستی که خود رقم زده اند و استفاده از هولوکاستی جعلی که مدعی هستند 6 میلیون یهودی طی دو سال کشته شده اند، نمایانگر اوج فتنه گری و پلیدی صهیونیست ها در رسیدن به اهداف شومشان در تسلط بر جهان است. آن جا که اجازه سخن گفتن درباره یکی داده نمی شود و دیگری به عنوان عیدی مقدس بزرگ داشته می شود؛ و هر دو در راستای هدفی بزرگتر است.


رمز پوریم

یکی از رمزهای پوریم، پس از پایان جنگ جهانی دوم نمایان شد.


فیلم رمزگشایی از پوریم

لینک دانلود

و همچنان سکوت ایرانیان و مقامات ایرانی، برگزاری جشن های پوریم - حتی در ایران - و رقص و پایکوبی صهیونیست ها بر خون ایرانیان ادامه دارد. هولوکاستی حقیقی که در سایه هیاهوی هولوکاست ساختگی صهیونیست ها نه تنها نادیده گرفته شده، بلکه به شکرانه این کشتار، هرساله جشن برپا می شود و تهدید ها تکرار می شوند.
منابع و مآخذ:

http://www.nessah.org/index.shtml

http://www.iranjewish.com/Essay/Essay_37_poorim.htm

http://www.herealittletherealittle.net/index.cfm?page_name=Bible-Code-Ten-Sons-Haman

http://hezare3.com/cgi-bin/mt/mt-search.cgi?blog_id=1&tag=esther&limit=20

http://www.csmonitor.com/World/Backchannels/2012/0307/Netanyahu-gives-Obama-the-Book-of-Esther.-Biblical-parable-for-nuclear-Iran

http://www.reuters.com/article/2012/03/06/us-usa-israel-gift-idUSTRE82500O20120306

http://www.haaretz.com/jewish-world/israeli-rabbi-honey-pot-sex-is-kosher-for-female-mossad-agents-1.317288

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=120385

http://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/63673/persian-gulf

http://www.iranjewish.com/essay/Essay82.htm

http://yahadut.persianblog.ir/post/51

http://www.chabad.org/holidays/purim/article_cdo/aid/2814/jewish/The-Purim-Drunk.htm

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/483999/Purim

http://photoblog.nbcnews.com/_news/2011/03/18/6293692-jewish-holiday-of-purim-is-celebrated-in-israel?lite

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Esther+8&version=NASB

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Esther+9&version=NASB

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884
http://www.fardanews.com/fa/news/48142/%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%98%D8%AF%DB%8C-%D8%BA%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86

http://www.upi.com/News_Photos/gallery/Purim_Celebrations_in_Jerusalem/1646
http://sultanknish.blogspot.de/2012/03/ages-of-purim.html

گروه گزارش ویژه مشرق - به مناسبت روز سیزدهم فرودین و فرا رسیدن روز طبیعت و با توجه به استقبال مخاطبان از گزارش ویژه مشرق با عنوان  "جشن پوریم" که به زمینه های وقوع تاریخی این روز و چگونگی نحسی این روز برای ایرانیان پرداخته بود، نگاهی دوباره به این رویداد تاریخی مهم می اندازیم.

جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

نتانیاهو در جشن پوریم - 1999

در کتاب عهد عتیق درباره این داستان آمده است: «شاه ایران زمین که در پایان جشن ۱۸۰ روزه از باده نوشی بدمست شده بود، در هنگام بدمستی، شهبانو "وشتی" را می‌طلبد تا او را به اغیار بنمایاند. ملکه از این دستور گستاخانه شاه سر باز می‌زند و شاه خشمگین، او را از شهبانویی ساقط می‌كند و او را به دست جلاد می سپارد.

یهودیان که در سراسر ایران، نفوذ فراوان داشتند، جسارت‌شان به جایی رسیده بود که از دادن مالیات و خراج استنکاف می‌كردند و این استنکاف موجب شده بود که «‌هامان» صدراعظم خشایارشاه علیه آنان بشورد و آنان را در تنگنا قرار دهد و یا حتی دستور قتل برخی از آنان را صادر كند، البته یهودیان در برخی کتاب‌های خود می‌گویند: "مردخای" که پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده، وقتی حاضر به تعظیم در مقابل ‌هامان نمی‌شود، او و اتباعش مورد غضب‌هامان قرار گرفته و تهدید به مرگ می‌شوند.

یهودیان که به صورت غیررسمی در دربار شاه نفوذ داشتند، چاره می‌اندیشند و از این فرصت استفاده کرده و دخترکی یهودی به نام «اِستِر» را به عنوان ملکه و شهبانوی کشور به پادشاه معرفی می‌کنند و به او نیز توصیه می کنند که یهودی بودن خود را پنهان کند.استر، دخترک یهودی که با پنهان کردن هویت یهودی اش، به دربار خشایارشاه راه یافت و مقدمات کشتار ایرانیان را فراهم کرد

 

فاحشه‌گری حلال در یهودیت

در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام ماموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد.
 این مورد یکی از موفق ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت های جنسی، توطئه های قوم یهود را اجرا کردند و می کنند.

شاه سست عنصر نیز وقتی زیبایی او را می‌بیند، شیفته او شده و او را به عنوان ملکه تمام ایرانیان برمی گزیند، بدون آنکه بداند او یهودی است و یا برادرزاده «مردخای» رهبر مذهبی یهودیان ایران است. اِستِر ملکه ایران می‌شود و با نقشه‌های «مردخای» عموی خود، صدراعظم خشایارشاه یعنی هامان را از تخت صدر اعظمی به زیر کشیده و بر دار می‌كند و به همراه ۱۰ پسرش به مرگ محکوم می‌کند.


ضیافت شام استر برای هامان در حضور خشایارشاه

در این ضیافت استر خواستار مجازات هامان بدلیل دشمنی با یهودیان شد

نقاش: ژان ویکتور (قرن 17)


یهودیان حاکم بلامنازع دربار هخامنشی می‌شوند و البته آنان در برخی کتب خود آورده‌اند که ‌هامان در نزد مردخای توبه كرده است که تواریخ دیگر گواهی قتل وی توسط یهودیان را می‌دهند. یهودیان چون بر بلاد ایران حاکم شدند، از پادشاه، سه روز مهلت خواستند تا مخالفان پارسی و ایرانی یهودیان را بکشند و در این سه روز، بیش از 77  هزار ایرانی توسط یهودیان قتل عام شدند و در برخی نقل‌ها، این تعداد تا 500 هزار نفر نیز عنوان شده است.

از آن زمان تا کنون، این روز به عنوان "عید یهودیان" زنده نگاه داشته شده و هر سال یهودیان سراسر جهان در این روز مراسم مختلفی از قبیل روزه گرفتن، برپایی جشن و پایکوبی، نوشیدن شراب و افراط در مستی، دادن هدیه به یکدیگر و ... گرامی می دارند.
عید پوریم 2012

تل آویو  - بیت المقدس

اما در سرزمین های اشغالی، پوریم رنگ و بوی دیگری دارد که در ادامه و به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

واقعه تاریخی؛ هولوکاست ایرانیان به دست یهودیان

در زمان خشایارشاه، یهودیان جزء اقلیت های مذهبی ایران بودند و همواره سعی در نفوذ در دربار شاه ایران داشتند. هامان صدراعظم خشایارشاه بدلیل نافرمانی یهودیان از دستورات و قوانین پادشاهی، از عدم پرداخت مالیات و سرپیچی از فرمان پادشاه این قوم ابراز نگرانی می کند و پادشاه را در جریان توطئه های یهودیان قرار می دهد و  از پادشاه می خواهد تا پیش از آنکه این قوم علیه تاج و تخت شاه اقدامی کنند، با توطئه این قوم مقابله کند.

مردخای رهبر یهودیان آن زمان ایران سرانجام با دسیسه های فراوان و فرستادن یکی از دختران یهودی به دربار، او را جانشین شهبانوی ایران که به جرم سرپیچی از دستور گستاخانه خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی های خود برای حاضرین در دربار شاه برکنار شده بود، می کند. مردخای و استر

نقاش: آرنت دی گلدر (قرن 17)


با ورود "استر" دخترک جوان زیباروی یهودی به دربار، مردخای به راحتی نقشه های شوم خود را بوسیله استر و اغوای شاه ایران اجرا می کند. هامان نیز شاه را از توطئه مردخای آگاه می سازد و پادشاه دستور بر دار کردن مردخای را صادر می کند. اما استر که به شدت بر روی شاه سست عنصر تسلط یافته بود، با خائن جلوه دادن هامان و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را بر دار می کنند.
وشتی، شهبانوی ایرانی
وشتی از دستور خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی هایش برای مهمانان شاه خودداری کرد و به دست جلاد شاه کشته شد


نقاش: ادوین لانگ (قرن 19)


توطئه استر و مردخای با کشتن هامان پایان نمی پذیرد و  آنها حکم قتل هر 10 پسر هامان را نیز از پادشاه ایران می گیرند و در قدم بعدی 10 پسر هامان نیز کشته می شوند.

اوج دشمنی یهودیان با ایرانیان پس از کشتن هامان و 10 پسرش آنجا بیشتر آشکار می شود که استر و مردخای با کشته شدن پسران هامان نیز راضی نشده و اجساد آن ها را در شهر بر دار می کنند تا میان ایرانیان رعب و وحشت ایجاد کرده و ناگفته سرنوشت دشمنان و مخالفان یهودیان را به نمایش بگذارند.

هامان به جز این 10 پسر، یک فرزند دختر نیز داشت که پیش از کشته شدن، خود کشی می کند.

کشتار نیمی از جمعیت ایران

پس از کشتن هامان، یهودیان مهاجر ساکن در ایران که اینک در دربار نیز راه یافته بودند، به هجوم به شهرهای ایران، دست به قتل عام گسترده ایرانیان می زنند. در 127 استان ایران آن زمان، طی دو روز بیش از 77 هزار ایرانی - و به روایتی دیگر 500 هزار نفر - کشته می شوند.

در کتب مربوط به یهودیان از جمله کتاب استر، یهودیان به کشتار 80 هزار ایرانی اعتراف می کنند اما محققان مستقل این رقم را تا 500 هزار نفر ذکر کرده اند.

در آن زمان ایران نزدیک به 800 هزار نفر جمعیت داشته و با احتساب 500 هزار نفر، بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران به دست یهودیان قتل عام می شوند.حمله به منازل فلسطینیان و غارت اموال آن ها

کشتار و غارت اموال از آموزه های استر بوده و ریشه در تاریخ یهود دارد یهودیان با حمله به خانه های ایرانیان، مردان، زنان و کودکان را به قتل رسانده و بنا بر برخی از متون موجود اموال آن ها را نیز غارت می کنند. اما یهودیان در متون خود تنها به قتل عام ایرانیان اعتراف کرده و هرگونه غارت اموال آنان را تکذیب می کنند و آن را از افتخارات خود می دانند...!!

آیا پوریم با سیزده فروردین ایرانیان ارتباط دارد؟

گفته می شود این کشتار در روزهای 13 و 14 ماه آدار اولین ماه سال جدید انجام می شود و روز دوم کشتار به اصرار استر به خشایارشاه برای از بین بردن دشمنان قوم یهود ادامه پیدا می کند. براساس متون تاریخی، نحسی روز 13 فروردین در میان ایرانیان و بیرون رفتن مردم از خانه ها ریشه در کشتار تاریخی ایرانیان داشته است.

* (در تقویم یهودیان دو ماه آدار اول و دوم در تقویم عبری وجود دارد که ماه آدار دوم آن مصادف با اسفند ماه و فروردین ماه خورشیدی است.)

پس از این قتل عام ایرانیان، یهودیان جشن و پایکوبی بر پا کرده و به شکرانه غلبه بر ایرانیان و ریختن خون دشمنان قوم یهود، آن را عید اعلام کرده و روزه می گیرند. مردخای از آن زمان به پیامبر این قوم و استر - دخترک فاسد یهودی که با تکیه بر این حربه به دربار شاه راه یافته بود - نیز به شخصیتی مقدس که مورد لطف خداوند است تبدیل می شوند. استر پس از آن کتابی می نویسد که تمام این وقایع را لطف و رحمت الهی و با اراده خداوندی توصیف می کند. این کتاب اکنون به کتاب مقدس یهودیان تبدیل شده است.

مقبره استر و مردخای یهودی در همدان

پوریم به معنای قرعه بوده و به اعتقاد یهودیان، این سرنوشت و تقدیر الهی بوده است و "قرعه" ای از جانب پروردگار برای لطف به قوم برگزیده یهود و نابودی دشمنان آن ها.


پوریم؛ عید یهودیان سراسر جهان

متاسفانه برخی از این تصاویر که در ادامه نیز آمده است مربوط به جشن ایرانیان یهودی در آمریکا می باشد.
پوریم از جمله اعیاد مهم یهودیان در سراسر جهان است. از سرزمین های اشغالی تا آمریکا و حتی یهودیان داخل ایران، به شیوه های مختلفی در این دو روز جشن می گیرند.


اوج این جشن ها در اسرائیل است. جایی که صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت های مرسوم آنان در این روز است.
خاخام های یهودی نیز در این جشن ها مراسم ویژه ای برگزار می کنند. خاخام های صهیونیست با برگزاری جشنی، در نوشیدن شراب و رقص و پایکوبی با یکدیگر رقابت می کنند. معمولا  افراط در نوشیدن شراب در این روز به حدی است که قادر به راه رفتن نبوده و در خیابان های تل آویو و دیگر اراضی اشغالی، بیهوش و بی رمق به زمین می خورند.

در آموزه های تلمود یهودیان در یکی از بخش ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است:

"در روز پوریم هر فرد - یهودی - مکلف است به حدی - شراب - بنوشد که تفاوت میان "نفرین بر هامان" و "درود بر مردخای" را تشخیص ندهد."

 Megillah (7b): Rava said: A person is obligated to drink on Purim until he does not know the difference between "cursed be Haman" and "blessed be Mordechai" کودکان اسرائیلی در جشن پوریم 2012 - بیت المقدس

خط و نشان صهیونیست های آدم خوار برای ایرانیان


از دیگر مراسمی که در عید پوریم اجرا می شود، رژه زامبی ها در اسرائیل است. در این رژه صهیونیست ها با گریم خود به شکل زامبی ها - آدم خوارها - اعضای مصنوعی از بدن انسان را به نشان خونخواهی و کشتار ایرانیان بر دهان می گیرند.

برخی از تصاویر این مراسم که قابل انتشار است در ادامه است.

 نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است.
پوریم در لس آنجلس؛ پایکوبی ایرانیان به افتخار هولوکاست هموطنانشان


متاسفانه ایرانیان پیرو دین یهود نیز بدون توجه به ریشه تاریخی این واقعه و کشتار ایرانیان و اینکه زنده نگاه داشتن آن تا کنون بیش از هرچیز توهین به ایرانیان بوده، این روز را در نقاط مختلف جهان جشن می گیرند.

کنیسه "نصح"، کنیسه ایرانیان یهودی مقیم آمریکاست که جمعیتی حدود 20 هزار نفری در لس آنجلس را تشکیل می دهند. کنیسه نصح از جمله مکان هاییست که در عید پوریم، جشن برپا کرده و ایرانیان با جمع شدن در این کنیسه، با پختن شیرینی، غذا، تهیه شراب و هدیه دادن به هم، کشتار ایرانیان باستان را به شادی می نشینند.ایرانیان یهودی در کنیسه نصح لس آنجلس نیز پوریم و کشتار ایرانیان را جشن می گیرند

لینک اعلام برگزاری جشن پوریم 2012 در کنیسه نصح

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884


"هامان سوزان" و شیرینی "گوش هامان"؛ نمادهای درنده خویی قوم یهود

از دیگر مراسمی که یهودیان در این روز برگزار می کنند، مراسم "هامان سوزان" است. آن ها هامان - و ده پسرش - را نماد دشمنان قوم یهود دانسته و بطور سمبلیک در مراسمی، نمادی و یادبودی از هامان، وزیر الوزاری خشایارشاه را در آتش می سوزانند.

همچنین یهودیان با پختن شیرینی به نام "گوش هامان"، بر دار کردن وزیر ایرانی را جشن می گیرند.
خمیر این شرینی سه گوش از بذر خشخاش است و میان این شیرینی با آلو یا مربا پر شده است. این شیرینی بیشتر توسط یهودیان اشکنازی درست می شود، البته تعدادی از کلیمیان ایران هم به این شرینی علاقه مند هستند. اسم این شرینی گوش هامان است. یهودیان در جشن قتل عام ایرانیان، این شرینی ها را می خورند و همراه خوردن این شرینی شعری اهانت آمیز نسبت به ایرانیان و وزیرالوزاری ایرانی خوانده می شود.
شیرینی معروف به "گوش هامان"


پوریم در ایران


در داخل ایران نیز، اقلیت های یهودی که همواره مورد لطف و میزبانی ایران بوده اند، در این روز روزه گرفته و با پختن غذا و خیرات و برگزاری محدود جشن، عید پوریم را جشن می گیرند.

مقبره استر و مردخای در همدان از جمله مکان هاییست که یهودیان آن را عبادتگاه و زیارتگاه خوانده و مدت ها جشن های خود را در آن برگزار می کردند که با اعتراض مردم به اهانت آمیز بودن این جشن ها برای ایرانیان و برگزاری تجمعاتی در برابر مقبره استر و مردخای، همراه بوده است.
مقبره استر و مردخای دومین مکان مقدس یهودیان جهان که پس از اعتراض مردم همدان، نام "زیارتگاه" آن حذف شد

مقبره استر و مردخای، به ادعای یهودیان، پس از غصب مسجد الاقصی، دومین مکان مقدس این قوم به شمار می رود.

نتانیاهو مردم ایران را به پوریمی دوباره وعده داد

اما به جز مقدس بودن این روز برای یهودیان، با ظهور پدیده منحوس صهیونیسم، پوریم وجهی سیاسی نیز به خود گرفته و سران رژیم صهیونیستی گاه با اشاراتی به آن واقعه، تلویحا ایران و ایرانیان را به تکرار کشتاری مشابه تهدید می کنند.

در روزهای پایانی سال 1390 اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در 7 مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد.  کتاب استر (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا همان تورات است و از دیدگاه تاریخی این هدیه بسیار پرمعناست.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی نقل می‌کند: نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: «آن‌ها (ایرانی‌ها)، آن زمان هم می‌خواستند ما را نابود کنند.» یکی از قسمت‌های این کتاب می‌گوید: «... و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی درهم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنان‌شان با آنان می‌کردند.» به گزارش رویترز، نتانیاهو با این هدیه، تلویحاً ایران را به نازی ها تشبیه نموده که طی مدعی هستند در جنگ جهانی دوم 6 میلیون یهودی را کشته اند.

2500 سال تهدید و کشتار؛ رمز پوریم

بسیاری از اعمال و سیاست های صهیونیست ها پس از 2500 سال از واقعه پوریم، همچنان حاوی نمادهایی از این کشتار بوده و یادآور روزی است که از هر 11 ایرانی، یک نفر به دست قوم یهود کشته می شود.
ایهود اولمرت در جمع کودکانی که پوریم را جشن گرفته اند


تهدیدهای مقامات اسرائیل، اهدای کتاب استر به اوباما در هنگام مذاکره در مورد ایران، تهدید به حمله به ایران به بهانه اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح کشتار جمعی و نابودی اسرائیل را دارد و این توهم که کشورهای اسلامی تلاش می کنند با دستیابی به سلاح کشتار جمعی یهودیان را نابود کنند...اینها همگی یادآور توطئه های مردخای و زمزمه های استر با خشایارشاه در مورد ایرانیان و دشمنان آن زمان یهودیان بود که در نهایت به هولوکاست ده ها هزار نفری تبدیل شد.

مقایسه رفتار یهودیان با هولوکاستی که خود رقم زده اند و استفاده از هولوکاستی جعلی که مدعی هستند 6 میلیون یهودی طی دو سال کشته شده اند، نمایانگر اوج فتنه گری و پلیدی صهیونیست ها در رسیدن به اهداف شومشان در تسلط بر جهان است. آن جا که اجازه سخن گفتن درباره یکی داده نمی شود و دیگری به عنوان عیدی مقدس بزرگ داشته می شود؛ و هر دو در راستای هدفی بزرگتر است.


رمز پوریم

یکی از رمزهای پوریم، پس از پایان جنگ جهانی دوم نمایان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 923
 • در انتظار بررسی: 94
 • غیر قابل انتشار: 190
 • behnam ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  برو بینیم بابا همین سیزده ملت میخوان تفریح کنن اونم شما طالبان صفت ها حذفش کنید به جاش .... ملتو بگریونید
 • محمد ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  مشرق زر نزن :))
 • ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  زنده باد ایران و ایرانی. وغلط میکنن که چپ بهمون نگاه کنن .یهودای کثیف
 • ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  57 20
  حرف حساب جواب نداره.....همینه دیگه
 • ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  50 20
  تو بی غرت زر نزن
 • نويد ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  14 67
  بابا يه خورده مطالعه كن سيزده بدر روزي هست كه حضرت داود انگشترش رو از شكم يه ماهي پيدا كرد انگشتري كه يه ديو ازش دزديده بودو ميخواستپنهونش كنه انداخت تو رودخونه بعد يه ماهي انو خورد بعدشم حضرت داود رو كه از كاخ انداخته بودند بيرون داشت ماهي گيري ميكرد كه انگشتر رو از شكم يه ماهي بيرون اورد و بعد به كاخش برگشت و ديو رو بيرون انداخت بخاطر همينه كه اول سال ماهي ميخوريم و سيزده بدر هم جشن ميگيريم روزي ديو رو بيرون انداختند
 • حزب الله پیروز است ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  50 31
  مشرق یه چیزی میگم حذف نکن:خطاب به بهنام که جونش در میره برا امریکا: از تو امثال تو که هدفش شکم و زیر شکمشه توقعی بیش از نیس!
 • حسین ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  55 4
  به لقمان گفتند ادب از کی آموخته ای گفت از بی ادبان.جناب آقای محمد حاضرم قسم بخورم جنابعالی موسادی هستی و به اسم محمد نظر میدهی وگرنه تمام عالم میدانند کورش قوم یهود را از بندگی آزاد کرد شما اول ادب یاد بگیر بعد برو تاریخ را مطالعه کن چطور است خیلیها نظر میدهند هولوکاست دروغیی بیش نیست کشورهای غربی صریح عکس العمل نشان میدهند اما یک واقع تاریخی که بیان میشود اینقدر آنجای تو و آن دوست امریکایی ات را میسوزاند واقعن که یک بدبخت به تمام معنا هستی.
 • ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  7 5
  تو بزن!
 • صرفا جهت اطلاع ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  8 1
  گزارش تکراری ! در ارشیو موجوده!
 • بهرام م ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  5 11
  خوب و جالب بود مشرق جونم.راستی گزارشای دفاعی امنیتی بومی کم میذاری.راستی ما که هنوز تو کف مشخصات قاهر 313هستیم.خبرنگاری ندارین بفرستین یه مصاحبه بگیره با هاشون.نشه یه وقت 29فروردین بگذره و حواستون به قاهر 313 نباشه
 • ایمام ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  50 16
  مرگ بر سگ نجس منطق به زودی تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان میکنیم به امید خدا با غرش موشک های سجیل و عاشورا و قیام و شهاب
 • احمد ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  35 9
  جشن پوریم و واقعه تاریخی ذکر شده همه مستند هستند و منظور مشرق هم این نیست که ما ایرانی ها داریم اون رو جشن می گیریم. از طرفی من فکر نمی کنم که خروج ایرانی ها از منزل و رفتن به دامان طبیعت به خاطر یک ترس تاریخی باشه.
 • seyed ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  60 6
  مرگ بر اسرائیل
 • مهدی ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  17 29
  خوب است در مورد اینچنین مواردی از داستان سرایی پرهیز شده و تخیلات نویسنده جای حقیقت را نگیرد. نوشته های شما با توجه به اینکه سندی ندارد قابل استناد نیست
 • سردار منوجان ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  44 7
  مرگ بر اسرائیل و افکار اسراویلی باد
 • نجیب ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  43 5
  اونهایی که منفی دادن اول برن اطلاعاتشون رو در تاریخ زیاد کنن البته اول باید ادبیات یاد بگیرن بعد نظر بدن.... این یک هولوکاست برای ایرانی ها توسط قوم نفرین شده یهود بود....
 • سعيدرضا ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  36 7
  كسي قصد نداره تفريح رو از شما بگيره انشالله هميشه شاد و سرزنده باشيد...... منتهي آقا بهنام فقط يك درصد احتمال بده اين جشن يهوديا براي كشتار ايراني ها بازم تاكيد ميكنم ايراني....... ها باشه.( چون اسلام فراتر از ايران است) تو كه ايراني هستي چقدر از يهود متنفر ميشي. به جاي يك لعن بر يهود و صهيونيسم عادت كرديم بد و بيراه بگيم!!!!!!!!!!! جاي تاسف داره دشمنان ما بيدارن و قصد نابودي بهنام ها رو دارن كه البته تا حدودي موفق بودن با اين طرز تفكر شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ولي انشالله با ظهور آقا امام زمان (عج) به فرماندهي سيد خراساني به دست سربازهاي ايراني حضرت آقا همشون نابودن انشاالله...........................
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  28 5
  "مشهٔ" نجس و بی‌ادب خودت را به نام مقدس "محمد" جا نزن
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  12 1
  سلام واقعا بعضی ها ظاهر بین خستند جنگ نرم آرام وبی صدا می آید. بیدار شوید غافلانبیدار شوید غافلانبیدار شوید غافلان
 • ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  14 1
  عزیزم تو حالتو بکن کسی با شما نبود... تو که مستی کسی رو تو حساب نکرده ...
 • سردار منوجان ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  24 0
  مرگ بر اسرائیل و افکار اسراویلی باد
 • ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 13
  زر نزن
 • سریر ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  35 3
  به امید نابودی این غده سرطانی از پیکره اسلام عزیز و برای تعجیل در ظهور منجی بشریت صلوات . الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
 • ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 8
  چه ربطی داره نادان
 • رضا ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  25 2
  عزيزاني که مطالب مشرق را قبول ندارند به خودشان زحمت بدهند واندکي تحقيق کنند تا بدانند روز سيزده بدر درميان يهوديان به روز هامان کشان نيز معروف است.وبه طبيعت رفتن ما ايرانيان در روز سيزده که اکنون يک سنت شده هم به اين دليل بوده که دران زمان مردم براي درامان ماندن از کشته شدن به بيرون از خانه وشهرها بطرف کوه ودشت فرار ميکردند تا شايد زنده بمانند. 
 • ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  26 5
  ممنون از شما که حوادث تاریخی رو برای مردم ناآگاه میگید تا همه بدوند کینه دشمن ما از چه زمانی هست و چی بوده. انشاالله روزی میرسه که بتونیم با ریختن خون تمام یهودیان خونخوار این واقعه ی تلخ رو جبران کنیم.
 • حسین ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  12 0
  بسیار مقاله جالبی است. منابع و ماخذ مطالب ارائه شده متاسفانه درج نشده اند. برای تکمیل این مطالب می توانید به دایرة المارف "بریتانیکا" و تاریخ یهودیت در آثار معاصر و دست کم به منابع و ماخذ در صفحه "ویکیپدیا" راجع به "پوریم" http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85 مراجعه کنید. راستی ، چه خوب بود مشرقی ها مقالات خودشان از این نوع را با ذکر منابع مشابه در اینترنت ارائه می کردند تا امثال بهنام در آمریکا حتی احتیاجی به یک جستجوی مختصر "گوگلی" هم نداشته باشند. التماس دعا حسین
 • ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  7 1
  احمق جان برو تفریحت بکن ولی گوشی هم دستت باشه دور و ورت چه خبره!
 • فرشاد ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  14 0
  مشرق عزیز من از طرف دوستان بی ادب و بی اطلاعی که به صرف شادی و شاد بودن چشم بر روی حقیقت میبندند ازت معذرت میخوام.... هیچ ایرانی نباید در مقابل این عید نحس به خاطر تفریح و شاد بودن سکوت کند ... البته پوریم امسال زودتر از 13 فروردین بود و گذشت اما این حقیقت تلخ که روز 13 بدر در ایران روزی ننگین برای ایران و ایرانی بوده است و هر ساله این روز یعنی عید پوریم و ایرانی کشی در فلسطین اشغالی توسط یهودیان جشن گرفته میشود قابل چشم پوشی نیست ... البته ایام فاطمیه هستش امیدوارم دوستانی که برای ایران و تاریخ کشورشون ارزش قائل نمیشوند حرمت و احترام این ایام را نگه دارند.
 • سجاد ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  12 1
  سگای کثیف
 • ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  20 2
  اولاً: کجای مطلب بالا نوشته بود که شما سیزده تشریف نبرین تفریح !! دوماً: تا حالا که این همه تفریح کردی به کدوم شعور، درک ومعرفت رسیدی که اگه یه روز نری از بقیش جا بمونی؟!! سوما: لذت و آرامشی که بعضی ها با یک ساعت گریه کردن به دست میارن تو و امسال تو اگر 365 روز سال رو هم تفریح کنن باز نمیتونن یک اپسیلون از اون ودرک کنن به قول معروف و ما ادراک...؟
 • ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 1
  چرا بهت برخورد؟ جواب منطقی بده
 • لبیک یا حسین ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  19 8
  یهودی ها همه شان نجس اند انگلی برای بشریت بیش نیستند همه انهارا در اخرازمان بایستی قتل عام کرد بخصوص ایرانیهای مقیم ایران بجز انسانهای ازاده شان که جز نجاسات نیستند
 • ارمین ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  4 1
  خود فروخته طالبان صفت کشوری هست که از پروکسیش داری استفاده میکنی بدبخت. دین که نداری ازاده بودن هم شرف میخواد که اونم نداری خودفروخته
 • نوید ملک راه ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 10
  اخبار کذب مزخرفی بود . هر کس کمی کنجکاو شد به ویکی پدیای فارسی مراجعه کنه و پوریم رو سرچ کنه متوجه خواهد شد . میگی نه ببین http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%DB%8C%D8%AF_%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85
 • علی ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 5
  تا اونجا که من می‌دونم پوریم در روزی بین 9 اسفند تا 6 فرودین اتفاق افتاده است و البته 13 به در هم سنتی است که به مشرکان اصحاب رأس بازمی‌گردد که در حاشیه رود ارس زندگی می‌کردند و البته در قرآن هم به این قوم اشاره شده است. کاش دست کم قدری برای حرفهای خود جستجو می‌کردید تا گودرز و شقایق را به هم مرتبط نسازید.
 • عباس ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 1
  بی ادب یهودی صفت اینجا جای فحاشی نیست. اگر دلیل منطقی برای رد کردن این گزارش داری بیان کن اگر هم نداری که جمله زشتت به خودت برمیگرده
 • عاشق اسلام ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  8 0
  به نظر من این که می ریم تو طبیعت خیلی خوبه ولی باید منشاء تاریخی اون رو هم بدونیم و دشمنمون رو هم بشناسیم زنده باد ایران اسلامیییییییییی
 • فاضلی ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  کور بشه چشم دشمنای مشرق آقای بی سواد خود مشرق اول گزارش نوشته که داره تکرارش می کنه
 • نوید ملک راه ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 6
  زر زره دیگه . تو اگر میتونی ثابت کن نیست. شدیدا کذبه
 • مهراب ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 1
  اقابهنام بافرهنگ که شخصیت شماازموضعگیری نسنجیده ات معلومه حال شماازدوحال خارج نیست یاایرانی هستی یانیستی اگرایر انی هستی حرف حساب اینستکه یهودیان افراطی 500هزارنفرازاجدادبیگناه شمارابه قتل رسانده اندکه ابنا انان اکنون ماوشماایرانی راتهدیدبه کشتارجمعی میکنندولی اگرایرانی نیستی انسان که هستی عقل داری میبینی که بحث وحشیگری یک قوم خرافی درمیان است اگرنگران 13به دری هیچ کس مخالف نیست تازه تمام نیروهای انتظامی اماده باش کامل میشوندتاامنیت 13راحفظ کننداگرغیرازاین باشدتویک یهودی افراطی بدترازطالبانی که امیدوارم هدایت بشی
 • سعید ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 1
  لعنت بر دروغ گو
 • موشه ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 39
  جنش پوریوم 2 بعد از حمله اتمی اسرائیل به ایران دیدنی خواهد بود این است قدرت اسرائیل منتظر باشید در حمله بزرگ اسرائیل به ایران و بمباران اتمی و 30 میلیون کشته چه جنشی یهودیان طرفدار اسرائیل بگیرند!..
 • ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 1
  خیلی گزارش خوبی بود. از شما انتظار نداشتیم بتوانید چنین گزارشی را بنویسید.آفرین
 • ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  8 0
  شما فکر مکینید یهودیان ایرانی ساکن در آمریکا جاهلانه این روز رو جشن میگیرند؟ شما فکر میکنید این قوم نژاد پرست براش ایرانی و فلسطینی یا مسلمان و غیر مسلمان تفاوتی میکنه؟ شما فکر میکنید اونها بین عرب و پارس تفاوت میگذارند؟ همین یهودیان ساکن ایران اگر قدرت بگیرند و اگر بتوانند چنان بلایی بر سر مردم ایران خواهند آورد که پوریم را فراموش کنید
 • ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  30 0
  با سلام بشما عزیزان دستتون را میبوسم که این مطلب را نوشتید بیش از ده سال است که من این را فریاد میزنم اولین ایرانی را میبینم به او میگویم ولی کار من کجا کار شما کجا که بی نهایت ایرانیان از ان اطلاع پیدا میکنند بله اولین شهید تاریخ ایران هامان شهید است و ده فرزند پسر کوچک او چون هامان بسیار جوان بود زمانیکه ادمخوران شهیدش کردند و ملت ایران اولین قربانی جنگ پیشگیرانه ادعائی این قوم نا سپاس است و سیزده فروردین اولین کشتار و قتل عام تاریخ ایرانیان است و از همان زمان عدد 13 برای ما نحس شد که بعد توسط ایرانیان به روم و به غرب برده شد چرا سیزده بدر میرویم از خانه بیرون چون تمام کسانی که در خانه مانده بودند شهید شدند و فقط کسانی باقی ماندند که به دشت و بیابان فرار کردندو ما به دو دلیل روز سیزده فروردین از خانه بیرون میرویم اول برای گرفتار نشدن به نحسی خانه ماندن در این روز و هم ابراز همدردی کردن با ان هموطنانی که به دشت و بیابان فرار کردند ولی خودمان نمیدانیم چرا / جالبتر اینکه در سالهای اخیر نام این روز شده روز طبیعت نه سیزده بدر چرا نمیدانم حیرت اور است مگر همه روزهای خدا روز طبیعت نیست چرا این نام عوض شده من در حیرتم ولی هر کسی بخواهد این را از ما پنهان کند شکر خدا ما انرا فهمیدیم در مورد من تقصیر خودشان بود از بس به قران ما اهانت کردند ما رفتیم تورات را خواندیم که پاسخ انها را بدهیم این فاجعه را در انجا یافتیم بله اینها گوش هامان را درست میکنند و مربای قرمز به نیت خون ما به روی ان میگذارند و میخورند و به عبری به ان میگویند هامان تاشن یعنی گوش هامان در ایران هم همین نان را درست میکنند و به ان میگویند نان فطیر میگویند که همان گوش هامان است در سالهای اخیر هم از اسرائیل در ان روزهای ننگین این هامان تاشن ها را در فروشگاههای اینجا میفروشند من یک بسته از انها را خریدم همه را ریختم در سطل اشغال یکی از انها را با جعبه اش به عنوان سند نگاهداشته ام نه تنها گوش هامان میخورند بلکه ادمک هامان درست میکنند و تا بی نهایت به او فحش میدهند اب دهان می اندازند و بها انرا اتش میزنند و بسیاری کارهای شنیع دیگر که مختص این قوم است انجام میدهند از مظلومیت هامان همینقدر بگویم که مایکل انجلو نقاش چیره دست که تمام کلیسای واتیکان را نقاشی کرده در ان قسمتی که مظومیت حضرت عیسی را به تصویر کشیده در مقابلش مظلومیت هامان را هم به تصویر کشیده و مظلومیت هامان را با مظلومیت حضرت عیسی در کنار هم قرار داده و ما ایرانیان انرا نمیدانیم که در تورات همه چیز را به روشنی نوشته و ما میرویم به زیارت مردخای و استر که نامی است ایرانی که خسو خوار شاه به او داده و نام واقعی او هدسه بوده است و یا اجازه میدهیم که یهودیان بروند و قاتلان پدران و مادران ما زیارت کنند انچه در مورد قبر ایندو پلید جالب است و از طرفه های انهاست که در این دو قبر را بسیار کوتاه ساخته اند که هرگاه هر ایرانی یا هر فردی داخل ان شود مجبور شود سر خم کند و در حقیقت به انها تعظیم هم بکند هنگامی که وارد میشود انهم در همدان ما در همدان ما بله استر مونیکا لوینسکی دربار خسوخوار شاه بود / ممنون که این را به اطلاع هوموطنان رساندید ندانستن فاجعه از خود فاجعه بسیار دردناکتر است هزاران بار تشکر عزیزان
 • نوید ملک راه ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  7 1
  منظورت کدوم سگان؟؟؟؟؟؟؟
 • جواب بدهید چه میتوانید بکنید ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 1
  انها در مملکت اسلامی جشن میگیرند وتوسری میزنند وسکوت شما یعنی چه لاقل بیشتر شفاف سازی بکنید از یهودیان نجس الخلقه وشما ها بجای این کار چکاری میتوانید بکنید لااقلش عکسهای جشن انها در ایران چنین روزی در سایت بذارین که انهاجشن چطور میگیرند تامردم خودشان قضاوت کنند البته پیدا کردن چنین عکسهایی سخت نیست که انها یادگاری میگیرند
 • حسین ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  مهدی جان اگه این داستان واقعی نبود هالیوود هم فیلمشو نمیساخت البته به روایت صهیونیسم به نام One Night With the King
 • ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  من اینو قبول ندارم این عکس ها و شواهد حرف مشرق را تصدیق میکنه
 • ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  سوره مائده ایه 82 لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ قَالُوَاْ إِنَّا نَصَارَى ذَلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لاَ يَسْتَكْبِرُونَ مسلما يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏اند دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت و قطعا كسانى را كه گفتند ما نصرانى هستيم نزديكترين مردم در دوستى با مؤمنان خواهى يافت زيرا برخى از آنان دانشمندان و رهبانانى‏اند كه تكبر نمى‏ورزند
 • ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  رمانش کنین فروشش خوب میشه ها
 • امین ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 3
  بعضی از عکس ها از نظر اخلاقی مشکل دارند لطفا حذف کنید یا علی
 • کمالی ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  10 0
  این قوم یهود از ابتدای تاریخ و زمان حضرت موسی (ع) برای بشریت و جهان دردسر ساز بوده و تا الان هم ادامه داشته...انشالله مکر و حیله این قوم به خودشون بازگرده
 • ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 0
  خدا در قرآن راجع به دشمنی آنها با مسلمانان اخطار داده این هم سند برای مشخص کردن دشمن اصلی مسلمانان واقعی دنیا
 • احسان ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  وقتی داستان استر ومردخای در کتاب عهد عتیقشون نوشته شده وبعد از گذشت هزاران سال از آن زمان هنوز شیرینی یی به نام گوش هامان مرسومه و تهیه میشه وجشن این روز برای همیشه پابرجاست! نمیدونم چرا بعضیها لجوجانه اصرار در انکار آن دارند؟! من به هیچ وجه هیتلر را نمی ستایم! ولی داستان هیتلر ونازیها وکل مسیحیت که دشمن یهود بودند یک علتش جنبهء مذهبی دارد که یهودای خایءن به اعتقاد مسیحیان مکان اختفای حضرت عیسی را لو داد ! جهت دیگر دشمنی اروپاییان با یهود نژاد پرستی یهود است! یهود تنها دینی استکه غیر یهود نمیتوانند به دین یهود در آیند! فقط کسانی ارزش یهودی بودن دارند که خون یهودا یا یهوه در رگهایشان جریان داشته باشد!! نژاد پرستی از این مهمتر؟من 65سال عمردارم ووقتی بچه بودیم خونواده هامون به ما میگفتن وقتی جایی میرین مواظب جهود (یهود) باشین چون اونا وقتی یه بچه مسلمون رو گیر بیارن اونو میدزدن و بعد در مخفیگاهی اونارو نگهداری وچاق وچله میکنن ودر روز خاصی که گمونم همون روز 13فروردین بوده اینا دور هم جمع میشن وهرکدام با چاقو یا نیشتر به بدن اون پسر که اسمشو محمد یا علی میذارن فرو میکنن و خونشو میمکن! ما تو بچه گی فکر میکردیم پدر مادرا الکی مارو میتر سونن ! ولی زیاد اتفاق می افتاد بچه هایی ناپدید میشدن! وحتی وفتی مردم مشهد تصمیم به جهود کشی گرفتن! عده یی از علمای موجه مشهد مردانه جلو مردم خشمگین رو گرفتن واز کشتار یهودیان جلو گیری کردن!
 • ماهرخی ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  20 0
  پیشنهاد : یادبودی از "هامان" در همدان ساخته شود به گونه ای که سایه اش، مقبره مردخای و استر را از آفتاب محروم کند
 • ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  8 0
  بنظر من یک فرصت بی نظیر دیگر خدای بزرگ بما عطا کرده و آن وجود قبر این دو پلید در همدان هست که باید با توجه به اینکه خود صهیونیستها کشتار ایرانی ها را هرساله جشن می گیرند و اطلاع از این مسئله برای تمام دنیا بزرگترین افشاگری انقلابی هست باید بعنوان میراث شوم و شناسه ذات پلید صهیونیستها کاری کنیم که هولوکاست ایرانیها طی مراسمی هرساله به اطلاع مردم دنیا برسد و آن اماکن را مانند رمی شیطان در بیاوریم تا هرساله میلیونها ایرانی و مسلمان و مسیحی خارجی در آنجا به استر و مردخای بعنوان نخستین قتل عام کنندگان بشریت لعنت بفرستند این فرصت را ازدست ندهیم
 • ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  ویکی پدیا فارسی: یهودیان ماجرای رهایی از توطئه بزرگ نسل‌کشی یهودیان در سرزمین‌های امپراتوری ایران را که در آن کتاب به آن اشاره شده را هرساله جشن می‌گیرند. جشن با صرف شیرینی سه‌گوشی را که با دانه‌های خشخاش، یا آلو پر شده ادامه می‌یابد. در برخی از کنیسه‌ها هنگام خواندن کتاب استر، سرودی با نوایی هماهنگ با حکایت کتاب نیز نواخته می‌شود، به جشن و خوشحالی پرداخته و هر باری که نام هامان برده می‌شود، فریاد کشیده و او را هو می‌کنند.
 • ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 0
  از نظر یهودیان انسانها دو دسته اند، گروه اول و اشرف مخلوقات خودشانند، گروه دوم کسانی که یهودی نیستند ولی مخالف انها هم نیستند که این کروه جزء اموالشانند و میتوانند مانند چهارپایانشان با انها برخورد کنند(مثلا در کتابهایشان دارند که میگوید: به انها غذا بدهید، همانگونه که به سگهایتان غذا میدهید)، گروه بعدی غیر یهودیان مخالف انهایند و باید انها را یه ارزانترین شکل کشت(میگویند:اگر میتوانید با سنگ بکشید،با سنگ بکشید، باشمشیر نکشید، چون باعث کندی شمشیرتان میشود). واگر دقت کرده باشید بسیاری از مواقع( نه فقط مسلمانها را) باچکمه و یا با خود اسلحه (نه با گلوله) انقدر میزنند تا طرف بمیرد. حالا بنظر شما، ما نباید با اینها دشمنی بورزیم، پس اگر کسی به شما گفت مگر با انها پدر کشتگی دارید بگوئید بله...
 • سریر ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  برو داداش تفریحتو بکن کسی باهات کاری نداره .گریه نکن
 • سریر ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  خاک بر دهانت
 • محمد ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  7 0
  یهودیا رو پادشاه بابل به بند کشیده بود.کوروش ما اونا رو آزاد کرد. الان برای خودمون زبون در آوردن. عوضی های کثافت. زنده باد ایران وطنم
 • میثم ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 10
  عمرا.....شایعه است......دروغه....یعنی خشایار نوه کورش نگارنده اولین منشور حقوق بشر انقد خر بوده.......... بی منطق بوده.....به خاطر نافرمانی همسرش از یه عمل زشت اونو بکشه ........بی خیال مشرق مگه ما خریم بلا نسبت......
 • ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  6 1
  توی کل ایران فقط شما منگل ها حق زر زدن دارید :)) راحت باش عزیزم زرتو بزن
 • ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 0
  متاسفانه مقاله مشرق عین واقعیت بود
 • ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  الان این دیو واقعیت داره عایا؟ افسانه است عموجون واقعی که نیس
 • ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  4 3
  شما سنگ ايرانيان باستانو به سينه نزن اخوي! هر جاي تاريخ ايران به نفعتون بود ياد اون قديم نديما ميفتين هر جاش هم به مذاق مباركتون نساخت سانسورش ميكنين!
 • محمد ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  اگر مسجد الاقصی توسط صهیونیستها کوچکتربن صدمه ای ببینه بلافاصله ما ایزانیها مقبره استر را با خاک یکسان میکنیم..
 • حميد ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 1
  اقايوني كه بعد نود و بوقي ياد اجداد ايرونيشون افتادن و وطنم وطنم ميكنن گند نزنن به آثار تاريخي مملكت با ترقه و اسپري تلاش جهت زنده كردن نام و خاطر اون عزيزان كشته شده توسط قوم يهود پيشكش!
 • ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  کاملا معلومه هیچی نمیدونید .. خیلی جالبه یه عده دارند از این موش های کثیف دفاع میکنند ... دوستانی که طالب حق و حقیقت هستند بهترین منبع این جنایت یعنی کتاب استر ... بخشی از کتاب مقدس یهودی ها را مطالعه کنند
 • ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 7
  هامان خر كيه!؟اصلا شما محقق اين اسم كجاي تاريخ ايران اومده بيشتر شبيه نامي ساميست تا پارسي!
 • ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  بلانسبت خر عزیزم هرسال دارند کشتار ایرانی هارو جشن میگیرند کتاب استر رو مطالعه کنید ... مشرق جای تعجبه که یه عده شگفت زده شدن از این گزارش ...این مطلب سالهاست که هرساله اطلاع رسانی میشود با این حال بعضی افراد انگار خواب بودند
 • ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  این همه رفرنس در اخر مقاله سند نیست؟ عقل بعضیا واقعا پاره سنگ بر می داره
 • ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  به سگ توهین نکن
 • behnam ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 4
  مشرق اینو منتشر کن من دارم از حقم دفاع میکنم شما هایی که توهین کردین بهتر دهنتون ببندید چون اینجوری کسی به اسلام من درآوردی شما نگاهم نمیکنه شما که دم از اسلام شیعه و اینجور چیزا میزنید یه بار برین نهج البلاغه بخونید حرف زدن یاد بگیرید من حداقل تکلیفم مشخص میگم میخوام به علم تفریح فکر کنم به جای چرندیات تاریخی که از همه چیز عقب گذاشته مارو شما ها یه مشت معاویه صفت هستید که فقط اسم اسلام رو یدک میکشید همین و بس
 • محمودی ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  من با بهنام مخالفم و تا حدی اون رو ساده لوح می دونم چون منظور اصلی مقاله رو نگرفته ولی با توهین به بهنام هم مخالفم. به نظرم اگر مقصود اصلی مقاله رو بهش توضیح بدیم بعیده که همراهی نکنه آخه اون کدوم ایرانیه که از ایرانی کشی خوشش بیاد. بهنام عزیز من از خوانندگان قدیمی مشرق هستم هدف از این گزارش تخطئه 13 بدر نیست داره ریشه های تاریخی بوجود اومدنش رو توضیح میده کسی هم با شادی مخالف نیست ان شا الله همراه با خانواده بهتون خوش بگذره یه توصیه برادرانه هم بهت دارم و اون اینکه زود قضاوت نکن و مقالات را کامل مطالعه کن یا علی
 • علی ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 4
  خوب...اگه این کشتار رو از ایرانی ها کردند...ما هم در جنگ های مختلف توسط حزب الله و گرو های فلسطینی...تا حدودی از خجالتشون در اومدیم... جایی یه ویدئو دیدم از نصرالله... که میگفت: أيها الصهاينة أيها القتلة أيها المغتصبون أقسم لكم اننا في أية حرب جديدة سنقاتلكم في الميدان في البر قتالا لم تشهدوه طوال تاريخكم...سال 2006 خوب به اخبار در سراسر دنیا دقت کنید...
 • ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  برادر عزیز شما ظاهرا تازه با مشرق آشنا شدی گزارش های ویژه مشرق بی نظیره موضوعات بکر و جذابی رو مطرح می کنه توصیه می کنم به صفحه گزارش ویژه در بالای سایت مراجعه کنی و بقیه گزارش ها رو هم ببینی یا می تونی عضو خبرنامه بشی تا برای ایمیلت ارسال بشه انصافا من به شخصه خیلی استفاده کردم
 • حسام ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 8
  اینها همش دروغه.چون سیزده یک سنت ایران باستانه میخوان منحرفش کنند.یهودی ها انسانهای خوبی هستند اگر شما بگذارید!
 • مچ گیر ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 2
  این مطلب تکراریه من سرچ کردم عین این مطلبو گروه گزارش ویژتون کار کرده چراغ دروغ گفتی با نام واحد بین الملل چاپ کردی منبعش کجاست آخرش بنویس گزارش ویژه حاضرم جوابتو بشنفم
 • عابر ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  4 0
  بالاخره یه مطلب در مورد پوریم دیدیم. دست مریزاد مشرق!
 • مجید ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 1
  اون زمان که یهودی ها همچین غلطی کردن فرد اول خشایار احمق و امثالهم بود ولی حالا شخص اول مملکتمون سید علی خامنه ایه که خودش مرید سرورمون و اماممون امام علی بن ابیطالب که یهود ازنامش مثل سگ میترسه ،یهود وصهیونیزم بخواد غلط زیادی بکنه تیکه تیکشون میکنیم ،به مولا علی سر حرفمون هستیم.
 • ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  4 0
  برادر عزیز به جای کلفت کردن رگ گردن و مچگیری اول مقاله رو بخون خود مشرق هم اول مقاله گفته که به علت تقاضای زیاد مطلب رو دوباره درج کرده برادر عزیز به جای این کارهای بیهوده مقاله رو بخون
 • ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 1
  بله یهودی ها که قاتلین انبیا و اولا هستن خیلی خوبن ظاهرا معنای خوب عوض شده
 • سید ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  دوست عزیز مثل اینکه خبر نداری که خود ویکیپدیا هم چه فارسی و چه انگلیسی و چه هر زبان دیگه ای برای صهیونیستهاست....؟!
 • محمد اهواز ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 2
  مشرق جون این گزارشو قبلا کار کرده بودی! حداقل عکساشو عوض میکردی!!! که ملت یه تنوعی ببینند!
 • ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  اقا جان چند بار بگم خود مشرق اول گزارش گفته که داره دوباره درج می کنه یه عده به جای دستت درد نکنه فقط بلدن ایراد بگیرن
 • احمد ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  باسلام :مطلب بسیار واقعی می باشه ،خاک بر سر هرچی ایرانی وطن فروش بی عرضه طرفدار اسرائیل،انشاءالله با ظهور آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف همه اسراییل از روی این زمین مقدس برچیده می شوند،به فرموده مقام معظم رهبری با کوچکترین تحرک اسرائیل،اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد . به امید آنروز
 • ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  بهنام جان اول مطلب رو خوب بخون بعد اینقدر تند و آتیشی نظر بده!!!
 • مرتضی ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  ایرانی های روشن فکر که از هولوکاست دروغین حمایت می کنند،داشته باشن...و ببیند که اسرائیل و یهود چقدر شوم و روباه هستند...مرگ بر اسرائیل
 • ناصح ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  4 0
  این جمله که من از یهود متنفرم یک توطئه است. درستش این است : من از صهیونیسم متنفرم
 • سید محسن ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 1
  میگم این مقبره ها را خراب کنبم بد نیستا. یه نظرسنجی برای تخریبش بذارید ببینید عکس العمل یهودیا چیه
 • ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  فعلا که از ترس موشکهای حزب الله شبا جاتونو خیس میکنید
 • اصفهانی ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  به یارو گفتن خوابیده آب نخور عقلت کم میشه.طرف گفت: عقل دیگه چیه!!! شوما راحت باش کسی باهات کار نداره.آره دادا
 • اصفهانی ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  تو چرا میزنی؟!!!
 • nookar ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  مرگ بر دشمنان این ملت مرگ بر صهیونیسم ... مرگ بر صهیونیسم داخلی...
 • آرش ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  فرومایه تر و پست تر از دشمنان فرومایه این سرزمین آن افراد دونی هستند که خاک این سرزمین پاک وجود ناپاکشان را تحمل میکند و آنان سر به دشمن سپرده اند. اف بر آنان.
 • آرش ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  فرومایه تر و پست تر از دشمنان فرومایه این سرزمین آن افراد دونی هستند که خاک این سرزمین پاک وجود ناپاکشان را تحمل میکند و آنان سر به دشمن سپرده اند. اف بر آنان.
 • یکی ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  مشابه این صحبت شما تو مقالات آقای عبدالله شهبازی اومده اگه اشتباه نکنم. ضمن اینکه یه مستندی هم چند وقت پیش دیدم که یهودیا تو امریکا کودکان رو میدزدیدن و خونشونو میخوردن. اگه شما بتونید مطالبی رو که نوشتید مستند کنید و یه محقق کنار اون مطالب بذاره فکر کنم چیز جالبی در بیاد.ضمنا من همینجا بگم که حساب خیلی از کلیمی های هموطنمون از اینج.ر افرادی که میگیم جداست.
 • حاج علی ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  غده سرطانی اسرائیل فقط 60ساله به وجود اومده بخدا. ولی نیاکان ما از بالای4000سال که نه اسرائیل بود نه امریکا بود داشتن در دل طبیعت سبز یه ناهار خانوادگی دست ساز میل می کردن . این سنت خوبیه و وظیفه ماست که سنت های قدیمی مون رو حفظ کنیم . شما وقتی در پارک می بینید سه نسل پدربزرگ-پدر-نوه و حتی نتیجه دور یه سفره جمع می شن ناهار میخورن تازه خیلی ها بعدش نماز می خونن و کمی با بچه ها بازی می کنن این کجاش بده . اینجور باشه غربی ها تو روز عاشورای ما هم با ورود الات مویسقی و بی حجابی دارن برنامه ریزی می کنن بعد بگیم عاشورا خوب نیست . این که نمیشه . میخواین بجاش ملت ولنتاین رو جشن بگیرن . هیچ کدوم اونایی که با سیزده مخالفن اصلا ننشستن کمی تامل و فکر کنن. اینا ضد آبادی ایران و اسلام هستن و باید توبه کنن
 • کردار ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 2
  وااااااااااااااااااااااای دمت گرم جوک سیزدهمونم جور شد .... مواظب باش گربه ی روی نقشه نخوردت آقا موشه...
 • یزدان ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  واقعا برات متاسفم! بلاخره دنیا بدون انسان کودن و خود به خواب زده که دنیا نیست ! اون دنیاست! تو که فقط خواستی یه چیزی زرت و پرت کنی ولی خواهشا یه بار مطلب را کامل بخوان!
 • پوریا ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  پیشنهاد میدم فیلم شبی با پادشاه رو ببینید در تایید خبر مشرق. ساخته هالیوود: one night with the king
 • یزدان ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 2
  نخور اخوی! نخور!
 • مقداد ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  5 0
  روزش مهم نیست چه روزی بوده مهم اینه که در کتب مقدس یهود اومده و این جنایت در حق ایرانیان صورت گرفته و اونا روز کشتار پدران مارو جشن میگیرن مهم درک این مطلبه که یهود هنوز هم مارو دشمنش میدونه ودنبال تکرار تاریخه مهمتر از همم اینه که نباید از یه سوراخ دوبار نیش خورد یا حق
 • یزدان ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  فکر نکنم بالای 24 سال سن داشته باشی! حیف......................
 • ۰۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 2
  این که ماجرای اسمیگل بود توی فیلم ارباب حلقه ها
 • علیرضا بلوچی از گرمسار بچه محل حضرت عبدالعظیم حسنی ع ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 3
  من فقط میدونم پیامبر ص فرمودند هیچ قومی مثل یهود مرا آزار نداد در ضمن روی تابلوی کلمه ( زیارتگاه ) به فارسی حذف شده و لاتین آن باقی است. بعدش هم اگه اون روز اینقدر مست هستند که هیچی متوجه نمی شن بهترین موقع برای حمله و از بین بردنشونه
 • ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  رهبرم سید علی: صهیونیستها میدانند و اگر نمیدانند بدانند که اگر غلطی از آنها سر بزند جمهوری اسلامی ایران تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد! شانس اوردین که من رهبر نیستم والا اگر غلطی هم ازتون سر نمیزد با خاک یکسانتون میکردم! مشرق خوب بلدی مارو با صهیونیست دشمن کنی دمت گرم
 • ۰۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 1
  می خوام بدونم اون دوتا احمقی که به این نظر رای منفی دادن کدوم یهودی صفتایی بودن؟؟
 • درود بر مشرق ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  3 0
  مشرق چجوری هکت نمیکنند؟! یا شما خیلی حواس جمعید یا اونا خیلی بیخیال! کم کم داری دودمانشون رو به باد میدی! درود بر مشرقیون
 • ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  بشین تا ببینی. فقط مطمئن باش موهات رنگ دندونات می شه ابله جان!
 • يک ايراني ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 1
  شما هنوز ندانستي ويکي پديا از طرف چه افرادي مديريت ميشه. پس زياد حرف نزن.چون مديران اصلي ويکي پديا صهيونيستها هستند بايد هم بعضي واقعيتها راپنهان کنند.
 • ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  نکنه تو همون موشه ای!؟
 • مصطفی ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  2 0
  خوشم اومد ایرانی جماعت از اول و حتی قبل از سلام با این موجودات دشمنی داشته چه ملت درست و پاکی الآن آماده ایم انتقام بگیریم ( تلاویو و حیفا 500 هزار نفر جمعیت ندارن ؟ )
 • سرباز ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  به نظــــــــــــــر من ایران باید تهـــــــدید کنه اگه در مســـــــجد القصــــــــی حفـــــــــــاری ها ادامه پیدا کنه مـــــــــا هم این مقبره رو تخــــــــــــــریب میکنیم / لطفا یه نظر سنجی بگذار مشرق جان.
 • ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  نابغه قرن بهونه دیگری نبود بگیری؟؟ مشرق داره از نظر صهیونیست ها جشنی که در اسرائیل در این روز می گیرن رو توضیح می ده چه ربطی به روز طبیعت بودن و گشت و گزار ما ایرانی ها داره.......
 • ۰۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 2
  من که اطلاعات کاملی ندارم و اولین بار اینجا این موضوعات رو میشنوم .به همین خاطر در این رمورد نظری ندارم و باید زیاد بررسی کنم ولی اینو بگم که سیزده ما فقط روز طبیعت هستش و بس . نباید دیگه سعی بشه هر روزی که روز تفریح هستش رو به بهانه ای حذف کنن . اگه نویسنده این مقاله بیشتر به فکر شخصیت ایران هستش خیلی جاهای دیگه هم باید کار بکنه خیلی جاها . اونم بگم مرگ بر اسراییل و صهیونیستها.
 • نصیر ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  متاسفانه روی دیگر سکه تندروهای طالبان القاعده وهابیون سلفی ها و منافقین "غرب گرایان تندرو" هستن یکی تندروهای متحجر اسلام نما...یکی تندروهای غرب نما! هر دو به شدت خطرناکن........
 • موساد ۰۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 5
  من در این تاپیک به اسم هیچ کسی پست نزدم... پول مفت از اسرائیل نمی گیرم ... افتخار می کنم که میلیون ها ایرانی با تاریخ وحشیانه شان را کشتیم و به فرمانده آزاد زمین خدمت کردیم و بدون ایرانیان جامعه جهانی احساس امنیت همیشگی خواهد کرد و جهان از نابودی قطعی نجات پیدا خواهد کرد..
 • نصیر ۰۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  0 0
  یزید 1400 سال پیش مرد یزید امروز خود را بشناسید این دقیقا همون چیزی هست که اسرائیل می خواهد پیدا کردن فرصت مظلوم نمایی و استفاده کردن از روحیه ملی گرایان و باستان گرایان ایرانی و پیدا کردن کلی طرفدار جدید در ایران
 • ناشناس ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  موضوع جدیدی نیست که اسراییل ادم کشه کسانی هم که خواب هستن با این حرفا بیدار بشو نیستن
 • مرگ بر اسراییل ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  امید وارم یه روزی برسه و من اون روز رو به چشم ببینم که بریزیم تو تل اویو و حیفا و .. و دونه دونه این موشهای کثیف رو گردن بزنیم ای چه حالی میده اگه بشه چی میشه
 • نادر ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  ما همه انسانیم و همه میدونیم کی دشمنه کی دوست خواهشا بیایم یه کاری بکنیم . دشمن داره پیروز میشه چند سال دیگه نابود میشیم مردم دارن خیلی راحت بی دین میشن اخه چرا بی دینی داره کلاس میشه اگاه باشید دشمن 4تا ادم خود فروخته رو میکشه طرف خودش و علیه ما ایرانیا تربیتشون میکنه مثلا شبکه های فارسی زبان بیگانه,manoto یا gem ما اصلا کاری به حکومت یا اسلام نداریم دشمن(به نظر شما کیا هستند؟) با نشون دادن این فیلما داره ریشه مارا نابود میکنه میخوام ببینم کی راضیه که زنش ,دوست پسرم داشته باشه یا خواهرش در خفای شوهرش با کسی دیگم باشه اگر کسی این حالات رو دوست داشته باشه پس از این به بعد دیگه به باباش سلام نکونه چون اون باباش نیست.
 • رویا ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 0
  با سلام و تشکر از مشرق این مطلب زیبا را در سایت شخصی ام کار کردم. به نظر می رسه که ایرانی های باستان روز 13 فروردین را به خاطر شکر و سپاسدگذاری از اهورا مزدا قبل از این هلوکاست ایرانی ها جشن می گرفتندولی چون دقیقا هلوکاست ایرانی در این روز اتفاق افتاد و همزمانی رخ داد روز 13 فروردینی که برای ایرانی ها روز شادی و شکرگذاری و رفتن به دامان طبیعت بودبه روز نحسی تبدیل شد.تصور کنید در یک تاریخ مهم هم مناسبت جشن داریم و هم مناسبت عزا.ایرادی نیست به مناسبت روز جشنه ما خوشحالی می کنیم ولی حداقل اگه کمی منطقی باشیم باید حواسمون هم جمع باشه که چه بلایی یهودیها سر ما آوردند.جشن بگیرم ولی غافل نشیم چون جهالت ریشه تمام بدبختی هاست.اگه اشتباه نکنم در زیارت اربعین یکی از دلایل صف آرایی یزدیان در برابر امام حسین علیه السلام جهالت آنان بود.پس دوباره میگم غافل نشیم که یهودی ها چه بر سر ما آوردند و روز 13 فروردین ما را که روز شادی ایران های باستان بوده است را به روز عزا تبدیل کردند.
 • مجید ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
  1 3
  اول- متن فارسی ویکیپدیا در باره افسانه استر و مرد خای با متن انگلیسی ویکیپدیا کاملا متفاوت است. در متن فارسی با استناد به منابع مختلف و معتبر به افسانه بودن استر و مرد خای اشاره شده در حالیکه متن انگلیسی که مورد تایید جوامع یهودی نیز است آنرا تایید کرده است. بنا براین صرف آنکه ویکیپدیا یک دانشنامه آزاد است دلیل بر نادیده گرفتن منابع ذکر شده در متن فارسی نمی تواند باشد. دوم- تنها منبعی که به افسانه استر و مردخای اشاره دارد کتاب استر است که با وجود آنکه مورد تایید یهودی ها است ولی اعتبار تاریخی ندارد. لطفا به جای آنکه با حدس و گمان به تحلیل یک واقعه غیر تاریخی به پردازید و به آن شاخ برگ بدهید، به منابع خود نیز در این رابطه اشاره کنید! سوم- واقعیت تاریخی آن است که در زمان خشایارشا نه تنها همه ادیان آزاد بودند بلکه کسانی به نام استر و مرد خای و هامون نیز وجود خارجی نیز نداشتند. طبعا در آن زمان نه هیچ ایرانی به بدست یهودی کشته شده ونه عکس آن . واقعا جای تاسف دارد که با نا آگاهی از تاریخ ایران به رواج یک افسانه غیر ایرانی کمک کنیم . ‎"