کد خبر 201795
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۴

روزانه سه وعده غذایی می خوریم که هر کدام آن ها برای رساندن انرژی به بدن انتخاب می شوند همچنین این وعده ها سلامتی ما را تضمین می کنند ولی اگر به دست خودمان آن ها را خراب کنیم دیگر غذایی نخورده ایم.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، وقتی غذا سالم نباشد دیگر میان پیتزا و قرمه سبزی تفاوتی باقی نمی ماند و هر دوی آن ها می توانند شما را به نوعی مسموم و یا دستگاه گوارش شما را بهم بریزند. این مسمومیت به معنای سمی بودن غذا نیست بلکه به غذایی مسموم می گوییم که ارزش آن پایین است و یا با کارهایی که روی آن انجام داده ایم برای بدن مضر شده است.

** سرخ کردن به مدت طولانی: اولین نکته ای که می تواند یک غذا را از حالت سالم خارج کند سرخ کردن به مدت طولانی است. اگر به مدت طولانی غذایی در روغن های مختلف سرخ شود ارزش غذایی آن از بین رفته و به یک وعده بی هدف تبدیل می شود. برای آنکه این موضوع گریبان گیر شما نشود به تفت دادن کم غذاها در روغن میاع بسنده کنید.

** درجه حرارت بالا: درست کردن غذا در درجه حرارات بالا نکته دومی است که هنگام پخت و پز باید به آن دقت داشته باشید. استفاده از روغن های مختلف در این مرحله نیز دمای غذا را بالا برده  و هضم آن ها را سخت می کند. این نکته باعث می شود دستگاه گوارش توانایی هضم آن را نداشته باشد و فشار زیادی را تحمل کند.

** نمک: هر جا سخن از ضرر باشد پای نمک در میان است. یکی از مواد افزودنی که بهتر است آن را به غذای خودمان اضافه نکنیم چرا که نه تنها سبب افزایش فشار خون می شود بلکه باعث جمع شدن آب زیر پوست و ایجاد توروم و افزایش وزن نیز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس