کد خبر 201783
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۵

شبکه دو با تدارک 11 عنوان کارتون خارجی تازه، نوروز 92 را به خانه مخاطبان کودک و نوجوان خود می برد.

به گزارش ویژه نامه نوروزی مشرق به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، محسن همتی نژاد، مدیر تامین برنامه از پخش 4 هزار دقیقه انیمیشن خارجی جدید در ایام نوروز خبر داد و گفت: نوروز 92 شبکه زندگی با تدارک انیمیشن های "روباتهای مبارز"، "نجات سی دونه"، "عروسک های شاد"، "دکتر هانا"، " نون ابری"، " دوستان زمین"، "دورا دختر کنجکاو"، "خرس مهتاب"، "ماجراهای اکسار"، " Different shape" و " زندگی حشرات" دست پر به خانه مخاطبان خود می رود.


وی تصریح کرد: این انیمیشن ها که از تولیدات مهم و محبوب دنیا محسوب می شوند، هدیه نوروزی این شبکه به مخاطبان خود به شمار می روند و پخش آن ها از نوروز آغاز می شود.

همتی نژاد این اقدام را گامی بزرگ در راستای تامین نیاز مخاطبان این شبکه توصیف کرد و افزود: از افتخارات مهم ما این است که امسال 18 عنوان انیمیشن داخلی و 33 عنوان انیمیشن خارجی جدید از تلویزیون پخش کرده ایم، این اتفاق در حالی رخ می دهد که بضائت دنیا در تولید انیمیشن سالی 30 عنوان است.

وی گفت: این کارتون ها که مهر ماه سالجاری برای پخش در ایام نوروز تهیه شده اند، همگی بیش از 40 قسمت دارند و پخش آن ها پس از نوروز نیز ادامه خواهد داشت.


به گفته همتی نژاد "روبات های مبارز" در 52 قسمت 22 دقیقه ای تهیه شده و درباره دانشمندی به اسم دکتر چارلی است که برای به دست آوردن سنگ های قدرت، روبات هایی طراحی کرده، این روبات ها با روبات های دکتر گری که دانشمند بدجنسی است برای به دست آوردن این سنگ ها رقابت می کنند.

"نجات سی دونه " هم در 52 قسمت 12 دقیقه ای تولید شده است. سی دونه نام گل بی همتایی است که در جنگل می روید و بر اثر سهل انگاری یوهو و دوستانش از بین می رود و این شروع ماجراست.

"عروسک های شاد" نیز در 52 قسمت 7 دقیقه ای قصه عروسک های کوچکی را به تصویر می کشد که در جنگل کوچکی کنار یکدیگر زندگی می کنند و ماجراهایی می آفرینند که برای بچه ها آموزنده است.

"دکتر هانا" هم نام انیمیشنی 44 قسمتی است. دکتر هانا مرغ مهربانی است که دفتر مشاوره دارد و به بچه های کوچک شهر برای حل مشکلاتشان کمک می کند.

به گفته همتی نژاد " نون ابری" 44 قسمتی هم هر بار در 9 دقیقه ماجراهای جالبی را درباره زندگی دو بچه گربه برای بچه ها روایت می کند.

"دوستان زمین" نیز در 13 قسمت 6 دقیقه ای تولید شده و درباره داستان زندگی پسرک بازیگوشی است که با استفاده از اختراعات دوست دانشمند خود به ارزش های زمین پی می برد.


"دورا دختر کنجکاو" هم 35 قسمت دارد، این کارتون درباره زندگی دورا و دوست میمونش است.

خرس مهتاب هم در 60 قسمت 12 دقیقه ای تولید شده و به بچه های یاد می دهد که چطور در حل مشکلات به یکدیگر کمک کنند.

همتی نژاد افزود: "ماجراهای اکسار"، " Different shape" و " زندگی حشرات" هم انیمیشن های بی کلامی هستند که نکات آموزنده بسیاری را برای بچه ها بازگو می کنند.

وی تصریح کرد: این انیمیشن علاوه بر اینکه برای نخستین بار از تلویزیون پخش می شوند از کیفیت بالایی نیز برخوردارند.

همتی نژاد گفت: شبکه دو با تدارک باکس ویژه کودکان و نوجوانان قصد دارد در ایام نوروز مخاطبان اصلی این شبکه را پای تلویزین میخ کوب کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس