کد خبر 1622608
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹
برق ۵۰ اداره پرمصرف شهر تهران قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از قطع برق ۵۰ اداره پرمصرف شهر تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، کامبیز ناظریان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به قطع برق تعدادی از ادارات شهر تهران گفت: برق ۵۰ مشترک اداری به دلیل بی‌توجهی به ابلاغیه هیئت وزیران و خودداری از کاهش مصرف برق قطع شد.

وی افزود: با همکاری ادارات، کاهش بار شبکه به میزان ۱۳۰ مگاوات میسر شده و انتظار می‌رود تمامی مشترکان اداری استفاده از مولدهای برق را به منظور کاهش مصرف برق مطابق با ابلاغیه هیئت وزیران را در دستور کار خود قرار دهند.

دیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: از مجموع نیاز مصرف ساعات اوج مصرف شهر تهران با رقمی معادل ۵ هزار و ۲۲۰ مگاوات طی امروز، حدود ۲ هزار و ۴۰۰ مگاوات مربوط به سامانه‌های سرمایشی است.

ناظریان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود مصرف برق از مرز ۷۷ هزار مگاوات عبور کند و همراهی مشترکان مولفه‌ای مهم در مدیریت پایداری شبکه برق است؛ استفاده از دور کند کولرهای آبی و تنظیم دمای سامانه‌های سرمایشی بر روی دمای آسایش ۲۴ و ۲۵ درجه در کاهش بار شبکه در ساعات اوج بار موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: یک میلیون مشترک خانگی در تهران بر روی قبوض خود پاداش صرفه‌جویی دریافت کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تعداد مشترکان مشمول پاداش به دو برابر افزایش پیدا کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • تعطیل ... صفا !! IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
  10 1
  حالا فکر کردید خیلی ناراحت میشوند که برقشان قطع شود !! .... تعطیل میکنند و به خانه یا تفریح میروند !!! .... باید مدیر ارشد مجازات شود !!
  • قیمت واقعی انرژی .... IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۲
   3 0
   قیمت انرژی و سوخت اداره جات و شرکتهای دولتی به قیمت واقعی محاسبه شود !! .... مقاومتی هم نمیکنند چون از جیب دولت است .... بعد از مدتی که این قیمتها عادی شد ، آن را برای همه شرکتها تسری دهند .....
 • گل آقا IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
  8 0
  و مدیر و کارکنان، بر سر زنان و شیون کنان ، به خیابان آمدند که ای وای حال مجبوریم به خانه برویم !! ... این چنین مجازات سنگین ، ما را نشاید !!
 • مدیریت پت و متی IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
  8 0
  پاداش و حقوق مدیر و کارکنان ، همه سر جاشه .... فکر کردین حالا از غصه دق میکنند !!!
 • لطفا همه مردم ... IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
  8 0
  لطفا همه مردم در صورت وجود یخچال دوم قدیمی در خانه یا محل کار ، این دو ماه مانده از تابستان آن را از برق خارج کنند !! ..... یخچال فرسوده از عوامل مهم بد مصرفی برق است !! .... با تشکر از لطف و درک شما ....
 • الگوی بهتری باشیم !! IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۲
  3 0
  با این وضعیت هوای تابستانی و بالا بودن مصرف ، بصورت ابلهانه ، صدا و سیما و جناب مدیر عامل شرکت برق به مردم توصیه میکنند که کولر گازی را روی ۲۴ قرار دهند !!! ....... ۲۴ خیلی خنک است و نباید بدنمان را به چنین هوای سردی در تابستان عادت دهیم ! ..... روی ۲۶ کاملا جواب میدهد !! .... نکته جالب اینکه جناب مدیر عامل شرکت برق همیشه در تابستان ، کت به تن دارد !! .... این حماقت شاید برای عده ای عادی شده باشد ! ، اما شما که در حال آموزش و توصیه به مردم هستی نباید در تابستان با کت جلوی دوربین بیایی !! .... جالب است که نخست وزیر اسبق ژاپن دستور داده بود در تابستان کسی حق ندارد با کت به اتاق وی بیاید !! .... و گفته بود که : پوشیدن کت در تابستان یک اقدام احمقانه است !! ... بله این تفکرات است که ژاپن ، کشوری فاقد منابع طبیعی را سالها جزو هفت اقتصاد برتر دنیا با کمترین تورم ، قرار میدهد !!
 • حماقتهای عادی شده !! IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
  2 0
  نخست وزیر ژاپن : در تابستان کسی حق ندارد با کت به اتاق من بیاید !! .... پوشیدن کت در تابستان یک اقدام احمقانه است !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس