دست رد قبایل غزه به سینه نتانیاهو

قبایل نوار غزه با تاکید بر حمایت همه جانبه از مقاومت فلسطین، بار دیگر توطئه صهیونیست‌ها و شخص نتانیاهو برای جایگزینی حکومت قبایل در غزه به جای حماس را ناکام گذاشتند.

به گزارش مشرق، در حالی که از ابتدای جنگ غزه، صهیونیست‌ها توطئه‌های مختلفی برای تفرقه افکنی میان مولفه‌های مختلف فلسطینی در نوار غزه و به ویژه تحریک قبایل و طایفه‌های مختلف علیه مقاومت کرده بودند و هر بار ناکام ماندند، قبایل غزه بار دیگر با تاکید بر موضع خود در حمایت از مقاومت، دست رد به سینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی زدند.

«عاکف المصری» کمیسر کل هیئت امور قبایل فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که نتانیاهو و وزرای وی نمی‌توانند اراده ملت فلسطین را در مسیر رسیدن به حق آزادی، رهایی از اشغالگری، برپایی کشور مستقل فلسطین و تحقق حق بازگشت خود، بشکنند.

وی تاکید کرد: قبایل فلسطینی همان گونه که توطئه‌های اسرائیل را در ۹ ماه گذشته در جنگ علیه نوار غزه ناکام گذاشته‌اند، بار دیگر نقشه توطئه آمیز نتانیاهو را شکست می‌دهند.

المصری افزود: قبایل غزه حکومت هیچ حزب سیاسی بر نوار غزه را نمی‌پذیرند و هیچ جایگزینی برای گروه‌های مقاومت فلسطین با هرگونه جهت‌گیری فکری و سیاسی وجود ندارد.

این مقام مسئول در امور قبایل فلسطینی در نوار غزه، به همه اعضای قبایل و خانواده‌های غزه درود فرستاده و تاکید کرد که آنها در یک صف و موضع واحد برای شکست توطئه‌های اشغالگران ایستاده‌اند و به کار خود در محافظت از وحدت، صلح داخلی و بافت اجتماعی غزه ادامه می‌دهند. مردم فلسطین تنها کسانی هستند که می‌توانند سرنوشت خودشان را از طریق انتخاب نمایندگان و مدیریت دموکراتیک و آزادانه غزه تعیین کنند و این امر از طریق اجماع ملی و انتخابات فلسطینی محقق می‌شود.

وی تاکید کرد: غزه همانطور که توهمات همه مقامات سیاسی و نظامی صهیونیست قبل از نتانیاهو را در خود دفن کرده بود، توهمات و رویاهای نتانیاهو را هم مدفون می‌کند و دوره این نخست وزیر رژیم اشغالگر به پایان رسیده است.

این سخنان عاکف المصری بعد از آن بیان شد که نتانیاهو به شکست طرح خود در جایگزینی حکومت قبایل فلسطینی بر غزه به جای حماس، اعتراف کرده بود.

رژیم صهیونیستی به همراه آمریکا از چند ماه قبل طرح‌های خیالی متعددی برای اداره غزه در روز بعد از جنگ ارائه داده بودند که هیچ یک به نتیجه نرسید. اشغالگران در همین چارچوب، تلاش کردند از طریق طرف‌ها و موسسات بین‌المللی با قبایل و طایفه‌های مختلف غزه ارتباط برقرار کرده و جایگزینی برای دولت کنونی غزه که تحت رهبری حماس قرار دارد، بیابند. اما این درخواست صهیونیست‌ها با مخالفت شدید طایفه‌ها و قبایل غزه مواجه شد.

طبق طرحی که اشغالگران به این منظور تدوین کرده‌ بودند، ارتش اسرائیل در نظر داشت در چارچوب طرحی برای تقسیم و چند پاره کرده نوار غزه، اداره این منطقه را به شکل موقت به طوایف شناخته شده فلسطینی بسپارد و برخی ماموریت‌های خود را از این طریق اجرا کند.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که این طرح شامل تقسیم نوار غزه به مناطق تحت نفوذ قبایل فلسطینی بود.

بر اساس این گزارش‌ها، نتانیاهو از مقامات امنیتی خواست بررسی کنند که آیا نیروهای محلی در غزه وجود دارند که بتوان با آنها همکاری کرد و از آنها برای مدیریت امور نوار بعد از جنگ استفاده کرد.

اما این قبایل که نماینده یک بافت اجتماعی در نوار غزه از بیت حانون در شمال تا رفح در جنوب هستند، خواستار پایان دادن به تقسیم فلسطین و نیز تشکیل یک دولت وحدت ملی تحت رهبریِ واحد شدند.

انجمن طوایف و قبایل غزه در واکنش به توطئه جدید اشغالگران اعلام کردند که هیچ جایگزینی را برای نظام سیاسی غزه نمی‌پذیرند و ساختار سیاسی این منطقه متشکل از مولفه‌های ملی و حامی مقاومت است که از جبهه داخلی در برابر تجاوزات دشمن اشغالگر دفاع می‌کنند.

آنها در بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند که وحدت ملی تنها راه برای حفظ موجودیت ملت فلسطین و استواری و مقاومت شجاعانه آنهاست. هیچگونه ارتباطی با دشمن صهیونیستی چه از طریق نهادهای بین‌المللی یا به هر روش دیگری قابل قبول نیست و خیانت ملی محسوب می‌شود و هرکسی که چنین کاری کند درواقع با دشمن اشغالگر همکاری کرده است. قبایل و طوایف فلسطینی بخشی جدایی ناپذیر از بافت جامعه فلسطین هستند و از مقاومت همه‌جانبه در برابر اشغالگران حمایت می‌کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 3
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
    3 0
    چقدر این مردم زیر فشارند سبحان الله و با این همه، مقاومت را انتخاب کردند. لبیک یا غزة. لعنةالله علی ناتانیاهو و جیش الإحتلال.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس