ماجرای نامه دو رئیس‌جمهور سابق و تغییر در مناظره چهارم

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما از فرصتی که به دو وزیر سابق داده شده و ادامه بررسی نامه دو رئیس‌جمهور سابق، خبر داد. همچنین به تغییری در مناظره چهارم اتفاق می‌افتد.

به گزارش مشرق، محمدصالح مفتاح دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما به این نکته اشاره کرد: کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به دو مقام سابق فرصت داد به مطالبی که درباره آنها در مناظره‌ها مطرح شده پاسخ دهند.

وی افزود: وزیر سابق کشاورزی و وزیر اسبق راه و شهرسازی دو مقام سابقی بودند که درخواست‌شان در کمیسیون بررسی و پذیرفته شد. اگر فیلم‌هایشان به دست ما برسد و مورد بازبینی و تأیید کمیسیون قرار بگیرد بعد از مناظره پخش خواهد شد.

مفتاح همچنین از ادامه بررسی نامه‌ دو رئیس‌جمهور سابق گفت که اگر مستنداتی درباره موارد توهین، نشر اکاذیب و ... ارائه کنند، بنابر ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری این فرصت احقاق حق در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما با اشاره به تغییر در مناظره چهارم تأکید کرد: در مناظره فردا شب به خاطره فاصله کوتاهی که با برگزاری مناظره پایانی پیدا می‌کند احتمالا زودتر به پایان برسد. یعنی از سه بخشی به دو بخش پرسش کارشناسان تبدیل شود و هر نامزد به جای ۴ دقیقه فرصت پاسخگویی، ۵ دقیقه فرصت پاسخگویی پیدا کنند. همچنین زمان استراحت چند دقیقه‌ای در جریان مناظره هم حذف شد. بنابراین مناظره فردا شب ساعت ۲۰ آغاز و احتمالا به سه ساعت برسد تا مناظره پایانی ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روی آنتن برود.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما به عدالت رسانه‌ای در پخش سخنرانی‌ها و فعالیت‌های میدانی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه خبر۲ برخلاف برخی سایت‌های خبری اعلام کردند فقط سخنرانی یک نامزد روی آنتن رفته است، اشاره کرد.

وی با اعلام آمار پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: مجموع مدت پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدها تا عصر روز یکشنبه ۳ تیرماه از قاب شبکه خبر۲ تا ساعت ۲۰ عبارت است از: مسعود پزشکیان ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه، علیرضا زاکانی ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه، سعید جلیلی ۲ ساعت و ۴ دقیقه، محمدباقر قالیباف ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه، مصطفی پورمحمدی ۵۷ دقیقه و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۲۸ دقیقه.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما همچنین تصریح کرد: هیچ بخشی از مستند شب گذشته آقای زاکانی حذف نشده است. فقط مشکل کوتاهی در بخش فنی پیش آمده بود که با اندکی توقف ادامه مستند پخش شده است. این نکته را بارها از ستادهای نامزدهای انتخاباتی درخواست کردیم بنابر زمان اعلام شده مستندهایشان را به دست ما برسانند تا هر نوع مشکلی فنی برطرف شود تا با بازبینی مجدد در زمان اعلام شده، روی آنتن برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  10 4
  پس شهید جمهور چگونه از خودش دفاع کند؟ بس است انقدر ساده لوحی ،خطاکاران بروند دادگاه از خودشان دفاع کنند.
 • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 2
  تکلیف فرزنداوری قشر حزب اللهی برای قوی کردن سبد رای اصولگرایان جی شد شما هم که می خواهید زنان را بفرستید سرکار به جای در کنار همسر در خانه ...البته می دونم در موصوعات فرهنگی قصد دوقطبی سازی نداشتید اما این استخدام زنان در بهش امنیتی نطانی دیگه کار درسای نیست ...مگر ازدواج کرده باشند .. حتما بچه هاشون هم زیاد باشه ...
 • IR ۰۲:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  3 2
  خوب برن شکایت کنن. چرا ایجاد آشوب می کنن
 • US ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  4 1
  جهت اطلاع جلیلی، و زاکانی و قالیباف
 • IR ۰۶:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  5 2
  جناب شریعتمداری خیلی محترمانه فرمودید اینها چند روز است با اعصاب وسلامتی نیروهای انقلاب دارند بازی میکنند اگر به اجماع نرسند دیگر حق ندارند از مرام امام ورهبری وشهیدان سلیمانی ورییسی حرف بزنند
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 0
  اگر مستنداتی درباره موارد توهین، نشر اکاذیب و ... ارائه کنند؟؟/
 • مهدی IR ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 0
  سابق و اسبق چیه اخوی؟ مثل ادم اسمها رو بگو دیگه. تو مثلا خبر داری کار می کنی؟ بلد نیستی برو کنار ادم بیکار زیاد هست.
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 0
  شما هنوز برای حقانیت دولت احمدی نژاد دنبال مستندات هستید؟! واقعا که ! حضرات زیر پایشان را نگاه کنند در کشتی ای سوار شده اند که با درایت ایشان تا اینجا نظام را نگه داشته علیرغم تمام سوراخهایی که با کمک رقبای ظاهری خصمانه و خود خواهانه در آن ایجاد کرده اند، بعد دنبال مستندات میگردتد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس