کد خبر 1616477
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷
بلژیک: خشونت در غزه باید متوقف شود

حاجا لحبیب وزیر خارجه بلژیک با تاکید بر اینکه کشتار غیرنظامیان در غزه غیرقابل قبول است خواستار برقراری فوری صلح در این باریکه و توقف خشونت‌ها در این منطقه شد.

به گزارش مشرق، وزیر خارجه بلژیک در واکنش به گلوله‌باران مرگبار ارتش رژیم صهیونیستی که به دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) در غزه آسیب رساند، در پیامی در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: ما خواستار توقف فوری درگیری‌ها هستیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم راه را برای صلح هموار کنند.

به نوشته الجزیره، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با انتقاد از گلوله‌باران مرگبار روز جمعه ارتش رژیم صهیونیستی که منجر به کشته شدن دست‌کم ۲۵ نفر و زخمی شدن ۵۰ نفر شد، اعلام کرد که محل دفتر کمک‌های بشردوستانه این سازمان در اردوگاه آوارگان المواسی برای طرف‌های متخاصم شناخته شده است.

وزیر خارجه بلژیک پیش تر نیز با بیان اینکه بازگشت به صلح در غزه یک اولویت اصلی است، تاکید کرده بود: تراژدی انسانی در این منطقه باید متوقف شود.

وی تاکید کرد: پیام‌های ما روشن است؛ برقراری یک آتش‌بس در غزه که مورد احترام همه طرف‌های درگیر باشد، دسترسی بشردوستانه مردم غزه به کمک‌های انسان‌ دوستانه و آزادی اسرای (رژیم) اسرائیل.

لحبیب در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: راه‌حل دو کشوری که بر اساس آن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند، تنها راه پایان درگیری در غزه است.

پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس