محسن آرمین

اصلاح‌طلبان در زمینه ارتباط گیری با بدنه اجتماعی خود دچار مشکل بوده و توان اثربخشی بر روی بدنه خود را ندارند.

سرویس سیاست مشرق- اظهارات نایب رئیس جبهه اصلاحات نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان در اتخاذ راهبردهای انتخاباتی خود با شکاف روبرو بوده و در زمینه نحوه کنشگری با رویکرد همسویی مواجه نیستند.

محسن آرمین با انتقاد از مطلق گرایی در جریان اصلاحات به تجربه انتخابات ۸۴ اشاره کرده و با بیان اینکه ما نباید فرصت انتخابات ۱۴۰۳ را از دست بدهیم، تصریح می کند:

نباید این فرصت‌ها را از دست بدهیم. ما در سال ۸۴ تمام تلاش خود را کردیم که مردم پای صندوق بیایند و تحلیل این بود که اگر نخبگان و دانشجویان پای صندوق بیایند می‌توانند جامعه را قانع کنند که پای صندوق بیایند. اما نخبگان، دانشجویان و سلبریتی‌ها نیامدند و فکر می‌کردند که «مگر خاتمی چه کرد که بعدی بکند؟ خاتمی که گفت رئیس‌جمهوری تدارکاتچی است.» این مطلق‌گرایی باعث شد فرصت انتخابات از دست برود.

وی اما در ادامه با اشاره به اینکه اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۳ در برابر فرصت دیگری قرار گرفته اند، گفت: ما در برابر فرصت دیگری قرار گرفتیم. آیا باز هم می‌توان گفت چه فایده؟ و با مطرح کردن مطالبات حداکثری فرصت را از دست بدهیم. یا با واقع‌گرایی سیاسی و اجتماعی می‌توان از این فرصت استفاده کرد. این فرصت را نباید از دست داد و تمام ما مسئول هستیم که با این منطق تلاش کنیم هر کسی که تردید دارد را پای صندوق رای بیاوریم.

گفتنی است این اظهارات محسن آرمین بیانگر آن است که:

۱- جبهه اصلاحات در زمینه راهبرد انتخاباتی و کنشگری سیاسی با یک شکاف و وضعیت دوگانه مواجه است، از سویی برخی تاکید دارند که باید سطح مطالبات را در انتخابات افزایش و با طرح موضوعاتی همچون اصلاحات ساختاری به دل مبارزه سیاسی رفت و یا اصولا انتخابات را فراموش کرد.

۲- اما از سوی دیگر برخی دیگر از اصلاح طلبان با تاکید بر توجه به موقعیت و فرصت انتخاباتی تصریح دارند باید با تعدیل برخی مواضع وارد انتخابات شده و پس از پیروزی گام های کوچک اما پایدار را دنبال کرد

شرایط فوق نشان می‌دهد که اصلاح طلبان در زمینه ارتباط گیری با بدنه اجتماعی خود دچار مشکل بوده و توان اثربخشی بر روی بدنه خود را ندارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
  0 5
  گرچه جریان اصلاح طلب در حال فروپاشی است ولی اصلاح طلبی همواره زنده است و روشها و راهبردهای خود را بروز می کند
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
   0 2
   اتحاد ؛ اتحاد ؛ اتحاد ـــ در همه نظرسنجی هادر دور اول هیچ کس رای لازم را نمی آورد. در دور دوم قطعا اصلاح طلبان رای می آورند؛ اصول گرایان باید در دور اول روی یک نامزد متحد شوند تا انتخابات به مرحله دوم نرسد.
 • FR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
  6 1
  از بس سیاسی کاری و حقه بازی در کارشون بوده
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
  0 1
  مزشکیان اصلاحات ساختاری را مطرح می کند .. من نگران ...
 • DE ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
  0 1
  این اصلاحات با فتنه 88 ضربه زیانبار بزرگی به تنه ایران زدند ، در دو دولت هشت ساله آقای روحانی حاضر بودند و نمیتونن خود رو به اون راه بزنن ! نقش تخریبی و دشمن شاد کن داشتند. بنظر شما اینا قابل فراموشه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس