سیدحسن نصرالله

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود شهید «طالب سامی عبدالله» از فرماندهان حزب الله گفت: جبهه پشتیبانی لبنان به عملیات خود ادامه می‌دهد. اشغالگران تلفات خود را در جبهه شمال پنهان می‌کنند.

به گزارش مشرق، دسخنرانی «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود شهید «طالب سامی عبدالله» از فرماندهان فقید حزب‌الله لبنان که چهارشنبه هفته گذشته در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک «جویا» در جنوب لبنان به شهادت رسید، لحظاتی قبل آغاز شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در آغاز سخنان خود به خانواده شهدای امروز و هفته‌های گذشته مقاومت اسلامی تبریک و تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال خواست که این شهدا را قرین رحمت واسعه الهی قرار دهد.

نصرالله ادامه داد: به خانواده شهید ابوطالب برای دستیابی به این مدال الهی تبریک می‌گویم و بابت از دست‌دادن این شهید و شهدایی که از همرزمان حاج ابوطالب بودند و همراه وی به شهادت رسیدند تسلیت می‌گویم.

وی افزود: شهادت در مفهوم اسلامی برای هر فردی که به آن نائل شود، انتخاب از سوی خدا، رستگاری بزرگ و پیروزی قطعی است. موضع خانواده‌های شهدا از جهت رضایت و اعلام اراده و عزم برای ادامه جان‌فاشانی‌ها شرافتمندانه است.

نصرالله ادامه داد: شهادت شکست و مرگ نیست. این موضوع نقطه قوت جبهه‌های مقاومت و خطرناک‌ترتین چیزی که دشمن با آن مواجه می‌شود آن است که رزمندگان این میادین چنین فرهنگ، اندیشه و ایمانی را دارند. فضای مقاومت این فرهنگ، ایمان و صبر را دارد و به این دلیل پرچم از دستان ما به زمین نمی‌افتد و سستی یا ضعف در میان ما نفوذ نمی‌کند.

وی افزود: شهید ابوطالب در ۱۵ سالگی به صفوف مقاومت پیوست و مانند دیگر فرماندهان رزمنده‌ای عادی بود. او پیشرفت شگرف خود را آغاز کرد و در سنین پایین، مناصب پرشماری را بر عهده گرفت. شهید ابوطالب از جمله گروه‌هایی از نیروهای حزب‌الله بود که از اهالی سنی بوسنی دفاع کرد و سال‌ها در آن‌جا حضور داشت.

نصرالله ادامه داد: شهید ابوطالب به تدین، ایمان، اخلاق، خوش‌برخوردی و فروتنی معروف بود، به آخرت خود بسیار می‌اندیشید و با لبی خندان و دلی غم‌آلود برای آن کار می‌کرد. او بسیار کمک می‌کرد و برای خانواده و ملت خود و برای مقاومت بسیار سودمند بود.

وی گفت: شهید ابوطالب به حسن مدیریت، کفایت بالا، علم‌اندوزی، اقدام، مهارت و تجربه و روحیه بالا حتی در دشواری‌ها معروف بود. او دشواری‌ها را هرچقدر هم که بزرگ بودند، کوچک می‌شمرد و در برابر آن‌ها تسلیم نمی‌شد.

نصرالله ادامه داد: شهید ابوطالب به حق تا شهادت مرد میدان و خط مقدم بود و هرجا که حضور داشت، دل‌ها را آکنده از اطمینان، آرامش و این یقین می‌کرد که کوهی بلند وجود دارد که می‌توان به آن تکیه کرد و به تشخیص، دلاوری و پیروزی‌ای که به دستان او محقق خواهد شد اعتماد و باور داشت.

اگر رخدادهای جنوب لبنان بی تاثیر بود آه و فریادهای آنان را نمی‌شنیدیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: جبهه پشتیبانی لبنان به عملیات خود ادامه می‌دهد و همراه با جان‌فشانی به دشمن تلفات مالی، جانی، روحی و روانی وارد می‌کند. از روشن‌ترین دلایل قدرت تاثیر جبهه لبنان فریادی است که از فرماندهان دشمن و شهرک‌نشینان می‌شنویم. اگر رخدادهای جنوب لبنان بی تاثیر بود آه و فریادهای آنان را نمی‌شنیدیم.

نصرالله ادامه داد: از آغاز نبرد در جبهه لبنان برای پشتیبانی از غزه، ماشین رسانه‌ای گسترده‌ای روی پنهان‌کردن و کوچک‌نمایی دستاوردها و جان‌فشانی‌های جبهه جنوبی و جبهه‌های پیشتیبانی کار کرده است.

وی افزود: بر اساس اظهارات فرماندهان دشمن جبهه لبنان بیش از ۱۰۰ هزار نظامی دشمن و چندین لشکر آن را مشغول خود کرده است. اگر این جبهه نبود نیروهای کافی برای شکست غزه فراهم می‌شد. جبهه لبنان نیروهای دشمن را که بخشی از آن‌ها نیروهای ویژه هستند از مشارکت در حمله به غزه باز داشت، زیرا دشمن از ورود مقاومت به الجلیل بیم دارد؛ موضوعی که در صورت گسترش درگیری مطرح است.

اشغالگران تلفات خود را در جبهه شمال پنهان می‌کنند

نصرالله ادامه داد: اشغالگران تلفات خود را در جبهه شمال پنهان می‌کنند تا با فشار بیش‌تر روبرو نشوند. جبهه لبنان در کنار فرسایش دشمن، ده‌ها هزار شهرک‌نشین را کوچاند و زیان‌های اقتصادی و گردشگری را به دشمن وارد کرد و حتی برای نخستین بار کمربند امنیتی در شمال فلسطینی ایجاد شد. چهره نظامی، امنیتی و بازدارندگی دشمن از هم فروپاشیده و ارتش آن شکست‌خورده، از هم پاشیده، خسته و متلاشی به نظر می‌رسد.

شکست راهبردی برای ۲ ناوگان دریایی بزرگ جهان

وی افزود: پس از ۸ ماه جنگ دشمن از شکست آمریکا و انگلیس در مقابله با رزمندگان مقاوم یمن و حمایت از کشتی‌های عازم رژیم (صهیونیستی) سخن می‌گویند. این یک شکست راهبردی برای دو ناوگان دریایی بزرگ جهان است.

نصرالله گفت: دشمن صهیونیست به دلیل عدم توانایی در رویارویی با جبهه‌های متعدد، آمریکا و انگلیس را به جبهه یمن فرستاد؛ جبهه‌ای که شکست واشنگتن و لندن در توقف عملیات آن و ناتوانی دشمن در مقابله با آن را هویدا ساخت.

نبردی افسانه‌ای در غزه در جریان است

وی افزود: نبردی افسانه‌ای در غزه در جریان است و دشمن با تلفات مواجه شده است. با وجود بمباران و حضور چندین لشکر ارتش دشمن در غزه، دشمن نتوانسته به نبرد رفح محاصره‌شده پایان دهد و در برابر پایداری مقاومت شکست خورده است.

نصرالله گفت: دشمن ادعا می‌کند که ۲۰ گردان حماس را از بین برده است و روی نابودی ۴ گردان رفح کار می‌کند؛ این ادعا دروغی است که سستی دشمن را نشان می‌دهد؛ دشمنی که برای ارائه پیروزی خیالی به شهرک‌نشینانش له له می‌زند.

وی افزود: ارتش دشمن (از بخش‌هایی از غزه) خارج شد و گفت که مقاومت فلسطین توانایی خود را در تمامی نقاط نوار غزه را بازیافته است؛ این موضوع روایت نتانیاهو را نقش بر آب کرد.

دشمن تا ابد نمی تواند آمار کشته های خود را کتمان کند

نصرالله گفت: رژیم دشمن با تلفات سنگین انسانی و راهبردی روبرو شده و در نهایت امر نخواهد توانست که این موضوع را پنهان کند. بر اساس آمار رسمی ۸۶۳۶ نفر (از صهیونیست‌ها) دچار معلولیت شده‌اند، بنابراین شمار کشته‌ها و زخمی‌ها چقدر است؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 14
 • غیر قابل انتشار: 0
 • DE ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  4 4
  به امید خدا بزودی در جنوب لبنان هم این افسانه به وقوع خواهد پیوست.
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   10 3
   زوزه بکش خخخخخخخخ
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
   1 0
   هدهد افسانه ای نبود تمام حیفا رو باکیفیت بالا بهمون نشون داد جرأت دارن برن جنوب لبنان اونوقت سیمرغ افسانه ای رو هم میبینن
 • DE ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  3 4
  افسانه 🤣
 • DE ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
  7 5
  اسرائیل نه تنها شمار تلفاتش را پنهان می‌کند، غیر از سربازان ناتوی انگلیس و آمریکا که بی سر و صدا در کیسه پلاستیک برمیگردند، هزاران مزدوری هم که برای پول به درک واصل می‌شوند اصلا به حساب نمی‌آیند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس