شرکت صنایع تولیدی کروز در نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو 1403 که از تاریخ ۲۹ خرداد تا یک تیر برگزار می‌شود، فعالیت ها و توانمندی های خود را به نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه، شرکت صنایع تولیدی کروز محصولات جدید و بومی سازی شده را به نمایش گذاشته است که این محصولات نشان از افزایش سطح داخلی سازی قطعات می دهد و کمک به جهش تولید خودرو می‌کنند.

داخلی سازی قطعات خودرو؛ از صندلی تا قطعات پیشرفته و های تک

آنچه مورد توجه بازدید کنندگان در این نمایشگاه بوده, حضور کانسپتی از خودرو بوده که در آن 130 قطعه داخلی به کار رفته است‎؛ شرکت صنایع تولیدی کروز توانسته تمامی این قطعات که بخشی از آن شامل قطعات های تک و پیشرفته مثل قطعات ACU و ECU می شود را داخلی سازی کند.

ای سی یو (Electronic Control Unit) همان کامپیوتر خودرو که وظیفه کنترل سنسورها و عملکردهای خودرو را با الکترونیکی شدن کنترلرها بر عهده دارد، یکی از قطعات پیشرفته خودرو است.

از نوآوری های جدید در بومی سازی تا امکان همکاری مشترک کروز با قطعه سازان خرد؛

در جهان تنها چند کشور قادر به تولید این قطعه کاربردی هستند که اکنون به همت مهندسان و متخصصان مشغول به کار در شرکت کروز این قطعه داخلی سازی شده است؛ به جرات می توان گفت بزرگترین و پیشرفته‌ترین قطعه ساز کشور توانسته با داخلی‌سازی، تولید و اشتغال‌زایی دستاوردهای بزرگی در صنعت خودرو به دست آورد و جدیدترین آن بومی سازی سخت افزار و نرم افزار «ای سی یو» برای خودروهای توربوشارژ است.

نه تنها این قطعه بلکه این شرکت توانسته اکثر قطعات خودرو را در راستای کمک به صنعت خودرو بومی سازی کند, قطعاتی که پیش از این به صورت وارداتی عرضه می‌شد.

داخلی سازی ایربگ جانبی و پرده ای در شرکت تولیدی کروز

از جمله محصولات جدید شرکت تولیدی کروز, قطعه ECU دوگانه سوز و تک سوز است؛ همچنین از دیگر قطعات داخلی سازی شده انواع ACU (مغز متفکر ایربگ خودرو) است که در نسخه جدید قابلیت کارکرد برای ایربگ پرده ای را نیز دارا است که سخت افزار و نرم افزار آن را شامل می شود.


ایربگ پرده‌ای در واقع شکلی از فناوری کیسه هوا است که در خودروهای مدرن با ایمنی بالا بکار رفته است و قادر است از برخورد سر سرنشینان با شیشه‌های جانبی خودرو در زمان تصادفات جلوگیری کند؛ همچنین ایربگ پرده‌ای در صورت شکستن شیشه‌های پنجره‌های جانبی، مانع از تماس خرده شیشه‌ها با صورت و بدن سرنشینان می‌شود.

از دیگر محصولات به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه قطعات خودرو در غرفه کروز می توان به قطعه رادار نقطه کور اشاره کرد.

آنچه در این نمایشگاه بیشتر به چشم می خورد همکاری این شرکت تولیدی با دیگر قطعه سازان است به طوری که در راستای تحقق خودکفایی صد در صدی با ابتکار شرکت صنایع تولیدی کروز امکان همکاری این شرکت بزرگ با قطعه سازان خرد هم فراهم شده است؛ تولیدکنندگان می‌توانند با حضور در غرفه این شرکت در نمایشگاه قطعات از شرایط همکاری با مجموعه بزرگ کروز مطلع شوند.

گفتنی است‎؛ شرکت کروز بـه عنـوان بزرگ‌ترین و پیشرفته ترین قطعه‌سـازی خودرو در غرب آسیا، از بدو تاسیس خود در سال 1361 تا به امروز همواره استراتژی مشخصی را به عنوان مبنای کار خود در نظر داشته است و آن تامین محصولات با کیفیت و مطمئن جهت بر آورده کردن نیازهای صنایع کشور، همگام با استفاده از فرصتهای موجود جهت نفوذ به بازارهای صادراتی خارجی است.

علاقمندان جهت بازدید از غرفه کروز می‌توانند از تاریخ 29 خرداد تا یک تیر و از ساعت 8 تا 15 با مراجعه به محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران، از دستاوردهای این شرکت در صنعت خودرو دیدن کنند.

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس