دفتر رسانه‌ای دولتی غزه: صحبت‌ها از «مکث تاکتیکی» اسرائیل دروغ است

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه اعلام کرد، حرف و حدیث‌ها در مورد «مکث تاکتیکی» ارتش اشغالگر صهیونیستی در این باریکه دروغ و بی‌پایه و اساس است.

به گزارش مشرق، دفتر رسانه‌ای دولتی غزه اعلام کرد: ما همچنان خواستار باز شدن گذرگاه رفح برای برطرف کردن نیازهای مردم به‌ویژه ساکنان شمال نوار غزه هستیم. صحبت از توقف تاکتیکی جنگ یک دروغ اسرائیلی است. ما خواستار محاکمه و بازخواست جنایتکاران رژیم اشغالگر از جمله رهبران سیاسی و مقامات نظامی این رژیم هستیم.

پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس یکشنبه گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی از ساعت هشت صبح تا هفت عصر، روزانه در جاده منتهی به گذرگاه کرم ابوسالم به خیابان صلاح‌الدین و سپس به سمت شمال، فعالیت نظامی خود را به صورت «موقت و تاکتیکی» متوقف کرده است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، دفتر رسانه‌ای دولتی غزه با رد چنین تحولاتی، اعلام کرد وضعیت در شمال نوار غزه در سایه کمبود غذا و دارو فاجعه‌بار است. بیش از ۱۶ هزار کودک در جریان جنگ بی‌وقفه رژیم صهیونیستی به غزه شهید شده‌اند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه همچنین تاکید کرد اشغالگران اقدام به تخریب سالن‌های انتظار گذرگاه رفح کردند که فلسطینیان برای خروج از نوار غزه از آنها استفاده می‌کردند و این موضوع بخشی از جنایت‌های رژیم اشغالگر در این باریکه محسوب می‌شود. محله الزیتون به دلیل ترس اشغالگران از اقدامات نیروهای مقاومت، هر روز در معرض تخریب و بمباران قرار می‌گیرد.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از آغاز جنگ تاکنون بیش از ۱۵۶۰۰ کودک فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران کودک دیگر نیز زخمی شدند. این وزارتخانه گزارش داد که بیش از ۷۰ درصد شهدای جنگ علیه غزه، زنان و کودکان هستند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس