کد خبر 1614197
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱

به گزارش مشرق، تقوی نیا، تحلیلگر در مطلبی پیرامون آزادی حمید نوری در کانال خود در ایتا نوشت:

دولت سوئد روز ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ در نهایت مجبور شد حمید نوری شهروند ایران که به دلایل واهی بازداشت و به حبس ابد محکوم کرده بود را آزاد کند.

نوری در آبان ماه سال ۹۸ با محض ورود به سوئد با شکایت اعضای سازمان منافقین بازداشت شده بود اما در نهایت در یک مبادله با جاسوسان سوئدی آزاد شد.

در این خصوص چند نکته باید ذکر شود.

حمید نوری با وجود داشتن حکم حبس ابد ، در نهایت با فشار جمهوری اسلامی آزاد شد که نشان می دهد اراده سیاسی دولت ها بر احکام قضایی غلبه دارد و شعار دولت های اروپایی در خصوص استقلال دستگاه قضایی آنها و رعایت تفکیک قوا یک دروغ بزرگ است.

دولت سوئد ادعا می کرد حکم حمید نوری قطعی است و تغییر نخواهد کرد اما در پایان مجبور شد تحت فشار جمهوری اسلامی و برای آزادی جاسوسانش به این تبادل تن دهد.

دیپلماسی قوی دولت جمهوری اسلامی در این موضوع به وضوح هویداست و دولت سوئد به اذعان رسانه های ضدانقلاب و معاند، در برابر تهران کوتاه آمد.

آزادی حمید نوری برای اپوزیسیون جمهوری اسلامی می تواند یک عبرت باشد زیرا مشخص شد که نمی توان به دولت های اروپایی تکیه کرد و این کشورها پای منافع و شهروندان شان که برسد، به راحتی به بقیه پشت می کنند.

ایران نشان داد برای شهروندانش ارزش قائل است و از حمایت آنها دست بر نمی دارد و در بالاترین سطوح دیپلماتیک برای آزادی حمید نوری تلاش کرد با اقتدار شهروند خود را به کشور بازگردانید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 14
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ع IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  1 1
  مرگ بر آمریکا
 • طاهری IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۸
  0 0
  این همه سگ بغل کردن و روسری سوزوندن که ج ا ایران پیروز بشه یا نشه ؟! هواپیمای اکراینی و دادگاه کانادا چی ؟! کانادا هم اژه ای داره ؟! مریم رجوی درک واصل شد چی ؟! در آلبانی پزشک نبود ؟!
 • امیری IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۸
  6 4
  آفرین بر این اقتدار همیشه پایدار باشد این غرور و اقتدار ملت ایران در مقابل کشورهای زورگوی و جنایتکار غربی
 • IR ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۸
  4 4
  تک تک کشورهای اروپایی باید با جمهوری اسلامی ایران از اصل احترام متقابل پیروی کنند و با ایران مقتدر و قوی کنار بیایند حتی در اینده نچندان دور هم امریکا ئیها میدانند که باید با جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور قدرتمند و بزرگ کنار بیایند تمام تحریم ها را بر دارند و هزینه سنگین ۷۰ سال تحریم کور از زمان دولت قانونی دکتر محمد مصدق را به ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی ایران با سود دیر کرد ان پس بدهند
 • IR ۰۵:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۸
  5 4
  امام خمینی سال ۱۳۴۳ بر ضد امریکا و غرب صحبت کرد و اون زمان گفت ما به امریکا و غرب اطمینان نداریم. بعد این اپوزیسیون دوزاری بعد از شصت سال تازه به این حرف رسیدن و فکر میکنن کشف بزرگی کردن. که تازه دروغ هم میگن و با یه استخوان غربیها باز هم دم تکون میدن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس