به‌رسمیت شناختن فلسطین، یک نقطه عطف است

سفیر نروژ در آنکارا گفت: به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط نروژ همزمان با ایرلند و اسپانیا یک نقطه عطف است.

به گزارش مشرق، آندریاس گاردر، سفیر نروژ در آنکارا در مورد روابط ترکیه و نروژ و به رسمیت شناختن فلسطین از سوی کشورش در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط نروژ همزمان با ایرلند و اسپانیا یک نقطه عطف است.

آندریاس گاردر با بیان اینکه روابط بسیار مهم و مستحکمی بین ترکیه و نروژ وجود دارد، گفت: روابط دو کشور با مذاکرات خوبی در زمینه بسیاری از موضوعات انجام می شود.

وی در ادامه با یادآوری اینکه کشورش در ۲۸ ماه می رسما کشور فلسطین را به رسمیت شناخت، تأکید کرد که نروژ بیش از ۳۰ سال است که به طور فعال روی موضوع فلسطین به منظور حمایت از فلسطینی ها کار می کند.

گاردر در مورد وضعیت غزه، گفت: ما وضعیت کنونی را بسیار سخت و فاجعه بار می بینیم.

وی به بیانیه اسپن بارت آیده، وزیر امور خارجه نروژ پس از تصمیم به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور اشاره کرد و گفت: این یک نقطه عطف برای نروژ است که کشور فلسطین را همزمان با ایرلند و اسپانیا به رسمیت بشناسد.

این دیپلمات با اشاره به اینکه نروژ معمار فرایند منتهی به توافقنامه اسلو در سال ۱۹۹۳ بود، گفت: ما مدتهاست فکر می کردیم که به رسمیت شناختن کشور فلسطین باید نتیجه روند سیاسی باشد.

او اظهار داشت: تصمیم به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور به هیچ وجه یک تصمیم ساده نبود، تصمیمی بود که ما برای مدت طولانی با آن سر و کله زدیم. امیدواریم که بسیاری از کشورها به این حرکت بپیوندند.

گاردر افزود: ما در تلاش هستیم تا شتاب بیشتری در این موضوع ایجاد کنیم زیرا فکر می کنیم که در نهایت پیش نیازی ضروری برای توسعه صلح آمیز و تحقق راه حل دو دولتی در منطقه است. بنابراین، به رسمیت شناختن کشور فلسطین در این زمینه برای ما امری طبیعی بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس