کد خبر 1612485
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۹

به گزارش مشرق، کانال ابوقاسم در ایتا در مطلبی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری نوشت:

رئیس جمهور باید شناخت دقیقی از شرایط کشور داشته باشد و همچنین تحلیل آینده شناسانه ای نسبت به ایران و منطقه و جهان داشته باشد تا بتواند جهت گیری های کشور را بر اساس یک معماری به سمت نقطه پیشرفت متمرکز کند.

اما باید بدانیم که رئیس جمهور اگر بخواهد کشور را به ریل گذاری عاقلانه و عالمانه ای سوار کند باید پیگیر تحول فکری در فضای حکمرانی کشور شود و ادبیات و گفتمان خود برای تحول در ایران را به فرهنگ عمومی کارگزاران و نخبگان و دانشگاه ها و احزاب و سایر بخش های قدرت درکشور تبدیل کند و مجموعه کشور را با خود همراه کند که این موضوع بدون تعامل و همکاری با همه جریان هایی که عرض کردم و با رویکرد یکجانبه گرایی و بدون همراهی دیگران امکان پذیر نیست و کشور را با چالش ها و اصطکاک روبه رو خواهد کرد و تنش های تکراری و بی خاصیت وارد فضای کشور می شود.

رئیس جمهور آینده با تمام ویژگی ها و ایده ها و برنامه ها و سوابقی که دارد باید امکان و قابلیت اجرا را مورد تحلیل قرار دهد و ممکن است سایر احزاب و تشکل ها و جریان های امنیتی و دانشگاهی برای تحقق تحول ایده آل همراهی و همکاری نکنند و مجموعه کشور را به سمت و سوی اختلاف و مسائل دیگر هدایت کنند.

رئیس جمهور تحول خواه اگر بخواهد با مجموعه فساد و رانت و مافیا مبارزه کند این مبارزه به تنش ها با برخی از ساختارهای دولتی و حاکمیتی و حلقه های میانی آن ها کشیده خواهد شد.

بنابراین به این مساله هم باید بیاندیشیم که در کنار تمام ویژگی های فردی که کاندیدها دارند باید به دو موضوع مهم دیگر نیز توجه کرد اول مصلحت کشور است.

دوم پذیرش عمومی نخبگان و احزاب و بخش های ساختارمند قوی حاکمیت است تا رئیس جمهور بتواند پر قدرت به تحول در کشور و معماری دقیق در کشور به صورت یکپارچه و بهم پیوسته فکر کند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس