کد خبر 1610590
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۳/۱۸

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۲۳۷۹ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش مشرق، قیمت طلا در معاملات روز جمعه تغییر چندانی نداشته اما در آستانه اولین افزایش هفتگی طی سه هفته گذشته قرار دارد. تاجران بیش از پیش احتمال می‌دهند فدرال رزرو آمریکا روند کاهش نرخ بهره را به زودی آغاز کند. این احتمال ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را پایین آورده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۲۳۷۹ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳۵ درصدی به ۲۳۹۹ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

ارزش دلار تا پایین‌ترین سطح طی ۸ هفته گذشته پایین آمده و سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم در روز پنجشنبه تا ۴.۲۷۵ درصد کاهش یافته است، یعنی پایین‌ترین رقم از اول آوریل. بدین ترتیب خرید طلا برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر می‌شود.

پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را بالاتر می‌برد.

تاجران در حال حاضر منتظر اطلاعات نرخ حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود. انتظار می‌رود رشد اشتغال در آمریکا کمتر از متوسط ۱۸۵ هزار شغلی باشد که اقتصاددان‌ها پیش بینی کرده بودند.

بدین ترتیب فدرال رزرو آمریکا قانع می‌شود با توجه به توقف روند صعودی تورم در حدود ۳ درصد، نرخ بهره را بزودی پایین بیاورد. ضعف بازار اشتغال به معنای افزایش قیمت طلاست.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

انتظار می‌رود قیمت طلا علیرغم کاهش تقاضای فیزیکی به یک رکورد جدید در سال جاری میلادی برسد.

عوامل مختلفی از جمله کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، خرید بالای بانک‌های مرکزی و تنش‌های ژئوپلیتیکی تقاضا برای طلا را افزایش داده و قیمت آن را در بیستم ماه مه به اوج ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رساند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۳۱ دلار و ۳۸ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۱۰ درصدی ۱۰۰۸ دلار و ۳۰ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس