کد خبر 1610420
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
مصرف برق

تعرفه های برق به گونه ای تنظیم شده که با افزایش مصرف، تعرفه ها به صورت تصاعدی افزایش می یابد به صورتی که در صورت افزایش ٣ برابر بیش از الگوی مصرف، مبلغ قبض تا ٢٠ برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق، مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق گفت: تعرفه های برق به گونه ای تنظیم شده که با افزایش مصرف، تعرفه ها به صورت تصاعدی افزایش می یابد به صورتی که در صورت افزایش ٣ برابر بیش از الگوی مصرف، مبلغ قبض تا ٢٠ برابر افزایش خواهد یافت.

عبدالامیر یاقوتی افزود: در فصل گرما همواره شاهد رشد مصرف هستیم، اما مهمترین موضوع در این زمینه نقش بخش خانگی در این زمینه است چرا که همواره ٥٠ درصد از برق در فصل تابستان در بخش خانگی مصرف می شود.

وی ادامه داد:مصرف صحیح در این بخش می تواند کمک شایانی به تامین برق پایدار برق کشور داشته باشد.
این مقام صنعت برق خاطرنشان کرد: زمینه های زیادی برای بهینه سازی مصرف برق در بخش خانگی وجود دارد که از دو دیدگاه مصرف درست و جابه جایی مصارف می توان به آن نگریست.
یاقوتی گفت: انتقال زمان استفاده از تجهیزات پرمصرف مانند اتو، لباسشویی، جارو برقی به ساعت های ابتدایی روز (تا پیش از ظهر) یا انتهای شب می تواند یکی از مهمترین راهکارها برای بهینه سازی مصرف برق باشد.
وی ادامه داد: در حدود ٢٥ درصد از مشترکان، ٥٠ درصد از مصرف برق را به خود اختصاص می دهند که نشانگر فرصت های زیادی است که برای بهینه سازی مصرف در بخش خانگی وجود دارد.
مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق خاطرنشان کرد: ٢ درصد از مشترکان که بیش از دو برابر الگو برق مصرف می کنند، ١٢ درصد از مجموع برق مصرفی کشور را به خود اختصاص می دهند. این شرایط بیانگر آن است که الگوها توسط بخشی از مشترکان رعایت نمی شود.
یاقوتی افزود: برای آن دسته از مشترکان پرمصرف، فرصت ها و پتانسیل های زیادی برای تغییر رفتار و بهینه سازی مصرف وجود دارد به گونه ای که این گروه از مشترکان با تغییر اندکی در رفتار مصرفی، شاهد کاهش چشمگیر مصرف و در نتیجه مبلغ قبض های برق خود خواهند بود.

وی در خصوص گسترش استفاده از انرژی خورشیدی نیز گفت: براساس ظرفیت های قانونی موجود، در دولت سیزدهم استفاده از انرژی خورشیدی شتاب گرفته، چرا که پتانسیل های خوبی برای این بخش در قانون بودجه گنجانده شده است.
مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق در پایان افزود: بخشی از مبالغ دریافتی از مشترکان صنعتی، اداری و خانگی، برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر اختصاص می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس