نظامیان صهیونیست برای فرار از جنگ خود را به دیوانگی می‌زنند

رسانه‌های عبری زبان از رسوایی جدیدی در ارتش رژیم صهیونیستی پرده برداشته و خبر دادند نظامیان برای فرار از خدمت سربازی خود را به دیوانگی می‌زنند تا از گزند جنگ غزه در امان بمانند.

به گزارش مشرق، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، جریانی از فساد در داخل ارتش اسرائیل شکل گرفته است که به نظامیان اسرائیل کمک می‌کند تا با اسناد جعلی از حضور در جنگ معاف شوند.

در این گزارش تاکید شده است، این باند با کمک شماری از روانپزشکان و وکلای مدافع اقدام به صدور گواهی ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی را برای شان تهیه می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است ، این شبکه با کمک روانپزشکان گواهی‌های تقلبی در رابطه با شرایط روانی نظامیان مشمول یا احتیاط صادر و پول هنگفتی از این طریق به جیب زده‌اند.

این رسانه فاش کرد، چند هزار جوان سالم ۱۸ سال به بالا از خدمت سربازی فراری بوده و در مقابل پرداخت مقادیری پول از ورود به ارتش راحت می‌شوند.

آحارانوت خبر داد دست کم ۱۰ درصد از افرادی که در این برهه به دلایل مشکلات روانی و مغزی معاف شده‌اند، از خدمات این باند استفاده کردند.

پایگاه خبری زیمان اسرائیل هم اعلام کرد، آمار نظامیان فراری که حاضر به جنگ در نوار غزه نیستند رکورد زده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، با وجود آن که در روزهای اولیه جنگ، حتی چپگرایان هم یکدست پشت اقدامات جنگی ایستادند اما طی ماه‌های اخیر شاهد پس رفت این حمایت هستیم و شمار نظامیانی که از حضور در خدمت سرباز زده و این اقدام خود را به عنوان اعتراضی نسبت به سیاست‌های کابینه در جنگ غزه می‌دانند، هستیم.

سخنگوی جنبش "مرزهایی وجود دارد" که یک گروه چپ گرا محسوب و از زمان جنگ دوم لبنان (جنگ ۳۳ روزه) به نظامیانی که قصد فرار از خدمت نظامی دارند، کمک می‌کند، اعلام کرد، از زمان آغاز جنگ غزه حدود ۴۰ نظامی زن و مردم را که حاضر به حضور در نیروهای احتیاط نشدند، را مورد پشتیبانی قرار داده است.

کمک کرده است، این در حالی است که فعالان دیگری از این جنبش نیز به ده‌ها نظامی دیگر فراری کمک کرده‌اند.

این سخنگو تاکید کرد، تا به حال موسسه ما بیش از ۱۰۰ درخواست برای کمک جهت فرار از ارتش دریافت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس