کد خبر 1604851
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
حضور مقامات بلند پایه پاکستان در سرکنسولگری ایران در کراچی

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سابق پاکستان و همچنین مقام‌های بلندپایه دولت ایالت سِند در جنوب پاکستان برای تسلیت در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» حضور یافتند.

به گزارش مشرق، سرکنسولگری ایران در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان امروز میزبان مقام‌های بلندپایه دولت ایالتی و همچنین رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سابق این کشور بود.

عارف علوی رئیس جمهور سابق، بلاول بوتو زرداری وزیر سابق امور خارجه و رئیس حزب مردم، سید مراد علی شاه سروزیر ایالت و کامران تِسوری حکمران این ایالت در دیدارهای جداگانه با حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مراتب تسلیت و همدردی خود را درپی شهادت رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و سایر همراهان آنان را ابلاغ کردند.

مقام‌های بلندپایه سیاسی و دولتی در کراچی پاکستان ضمن امضای دفتر یادبود شهدای سانحه سقوط بالگرد تاکید کردند که مردم پاکستان دوست و برادر عزیز خود جناب رئیس جمهور رئیسی را از دست دادند.

عارف علوی با یادآوری اولین دیدار دوجانبه خود در مقام رئیس جمهور پاکستان با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اقتصادی در عشق آباد (آذرماه ۱۴۰۰)، گفت: جهان اسلام ضایعه جبران ناپذیر را به خود دیده است.

بلاول بوتو زرداری رئیس حزب مردم و وزیر سابق امور خارجه پاکستان نیز با اشاره به دیدار ماه گذشته خود با رئیس جمهور شهید در جریان بازدید وی از شهر کراچی، گفت: قلب همه مردم پاکستان و دوستداران ایران از شهادت این دولتمردان جریحه دار است‌.

در حاشیه بازدید مقام‌های پاکستانی از سرکنسولگری ایران نشست خبری مهمانان با حضور رسانه‌های داخلی برگزار شد و آنان همبستگی خود را با دولت و ملت ایران اعلام کردند.

همچنین برخی سرکنسول‌های کشورهای خارجی در کراچی و مقام‌های حزبی از جمله مصطفی کمال نماینده مجلس ملی از حزب جنبش متحده قومی و علامه شبیر میثمی دبیرکل شورای علمای شیعه پاکستان نیز طی دیدار با سرکنسول ایران شهادت آیت‌الله رئیسی و همکاران ایشان را تسلیت گفتند.

منبع: مهر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس