‌

معاون علمی رئیس‌جمهور با بغضی در گلو در سوگ "شهید جمهور" گفت: امروز پیکر رئیس‌جمهور شهید از آخرین سفر استانی خود به تهران بازگشته‌ است و خدمت ایشان خداقوت می‌گوییم.

به گزارش مشرق، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز پیکر رئیس‌جمهور شهید از آخرین سفر استانی خود به تهران بازگشته‌ است، خداقوت می‌گوییم خدمت ایشان و امیدواریم که خداوند متعال اجر همه خستگی‌ها و بی‌خوابی‌هایش را در محضر حضرت علی‌بن موسی‌الرضا بدهد.

وی تصریح کرد: آشنایی من با رئیس‌جمهور پیش از دوران معاونتم، صرفاً در حد شناخت عمومی بود و هیچ‌گونه ارتباط شخصی، حزبی یا سیاسی با ایشان نداشتم. انتخاب من به عنوان معاون ایشان، صرفاً بر مبنای تشخیص و اعتماد ایشان به توانایی‌های تخصصی من صورت گرفت. ایشان در تصمیم‌گیری‌ها، همواره عدالت و آنچه را که درست می‌دانستند، ملاک عمل خود قرار می‌دادند.

دهقانی تصریح کرد: شهید دهقانی قبل از اینکه رئیس دولت باشد استاد اخلاق و مرام اعضای دولت بود. همواره مشتاقانه منتظر بیانات حکیمانه و راهگشای 20 دقیقه‌ای شهید بزرگوار بودیم. رئیس‌جمهور، مردی عمل‌گرا بود و اخلاص و فروتنی ایشان، نخستین جلوه از این درس‌های عملی بود.

معاون علمی رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور خستگی‌ناپذیر بود اگر چه ما همراهان گاهی خسته می‌شدیم اما خودم با اینکه از ایشان 25 سال کوچکترم خسته می‌شدم. ایشان بعضاً در 72 ساعت 4 یا 5 ساعت می‌خوابیدند و طوری کار می‌کردند که ما خجالت می‌کشیدیم پا به پای ایشان ندویم.

وی تأکید کرد: شهید جمهور ما با رفتار خالصانه خود مکتبی به جای گذاشتند. همانگونه که شهید سلیمانی مکتب مقاومت بر جای گذاشت، شهید جمهور ما مکتب خدمت‌رسانی خالصانه به مردم را برجای گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس