کد خبر 1595575
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱

به گزارش مشرق،سید محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود نوشت:

پس از انتشار تصاویری آزار دهنده از اعمالی غیرقانونی در مواجهه با بانوان هنجارشکن و قانون شکن، روز گذشته توییتی غیر رسمی اما واضح از نظر رهبر معظم انقلاب منتشر شد که پس از آن حملات ناجوانمردانه جماعتی تندرو به عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بهانه ای شد تا چند خط بنویسم:

اول
فکر می کنم میان همه مسلمین و مومنین جمهوری اسلامی اجماع وجود داشته باشد که حفظ حجاب واجب است.

دوم
بعد از سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در خصوص حفظ حجاب که آن را واجب شرعی و سیاسی دانستند، این حکم برای همه مردم و مسئولین لازم الاجرا و لازم الاتباع است.

سوم
مشی رهبر انقلاب و رویکرد ایشان به عنوان عالم دینی و ولی فقیه نشان از یک راهبرد واضح در مواجهه با این قشر از بانوان را به ما نشان میدهد، “اطمینان دارم که بانوان کشورمان حتی کسانی که در زمینه حجاب قدری سهل‌انگاری دارند، دلبسته به اسلام و نظام هستند”، “در شبهای اَحیاء زنها با ریختهای مختلف، قواره‌های مختلف اشک میریزند؛ من حسرت میخورم ‌به آن جور اشک ریختن! “ ، “آن کسانی که حجاب را به طور کامل رعایت نمیکنند، اینها را نباید ‌متّهم کرد به بی‌دینی و ضدّانقلابی” ، “بدحجابی یا ضعف حجاب درست نیست امّا این موجب نمیشود که ما این افراد را از حوزه‌ی دین و انقلاب و مانند اینها خارج ‌بکنیم و خارج بدانیم” ، “خیلی از این کسانی که حجاب کاملی هم ندارند، جزو هواداران ‌جدّی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ شما ‌می‌بینید در مراسم مذهبی، در مراسم انقلابی، اینها شرکت میکنند” ، “خانمهایی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند بدحجاب، اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم
آیا تو چنان که مینمائی هستی؟”

چهارم
همچنین سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حل معضل بدحجابی و نهی از این منکر هم راهبرد مشخص و شفافی را ارائه میکند؛
“ دولت و قوه قضائیه را موظف به عمل به مسئولیت‌های شرعی و قانونی خود در موضوع حجاب دانستند “، “دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، مسئولان نیز باید نقشه و برنامه داشته باشند که دارند و باید از انجام کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه پرهیز شود” ، “انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت”
این نقشه راه نشان میدهد که اولا نهی از این منکر نباید ایجاد نفرت کند که خروجی تکرار روش های گذشته ایجاد حاشیه و دو قطبی های کاذب است، در ثانی قوانین کنونی ظرفیت برخورد با این چالش و معضل تحمیل شده را دارد و در اجرای آن با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان از ابزاری جدید به منظور جلوگیری از درگیری و برخورد با مردم بهره برد.

پنجم
در سالهای گذشته خیلی از مواقع که مقرر بوده امری از طرف رهبر معظم انقلاب به صورت غیررسمی ، اعلام شود، نشریه خط حزب الله، صفحات مجازی رسانه نگار و یا توسط جناب آقای فضائلی منتشر میشده، توئیت اخیر جناب آقای فضائلی از همین جنس با دو رویکرد مشخص است،
الف- یادآوری مجدد همان رویکرد رهبر معظم انقلاب که در بند سوم و چهارم آمده
ب- اعلام رویکرد اجرائی ایشان و قبول نداشتن کارهای بی قاعده در حوزه برخورد با بی حجابی بدون تضعیف فراجا و ایجاد یاس در بدنه آن دستگاه

ششم
در سالهای اخیر این جماعت پر سر و صدا و پرهزینه، اتفاقات بدی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم زده اند و تصویر نیروهای مومن و انقلابی را در بین عموم مردم خراب کرده اند و در بزنگاه های مهم با عناوین مختلف، تندروی های خود را به اوج میرسانند و تلاش میکنند هر اقدامی خلاف نظر خود را آنقدر پرهزینه کنند که یا به انجام نرسد یا با حداکثر هزینه انجام شود، در مقوله چالش تحمیلی حجاب هم رفتار آنها طوری است که در زمین همان افرادی که برنامه ریزی نموده و نقشه کشیده اند بازی میکنند و به دنبال این هستند که کار را به پشت بلندگو بکشاننند و تا قبل از پشت بلندگو نظرات حضرت آقا را برای خود طبقه بندی میکنند که ارشادی است یا مولوی و بعد تصمیم میگیرند که تبعیت کنند یا از کنارش عبور کنند. این گفتمان شنیدن از لبان مبارک و پشت بلند گو و فاصله گذاشتن بین شخص رهبر انقلاب با دفتر رهبری از همان مواردی است که پایه گذارش جریان انحرافی و به منظور بالا بردن هزینه اجرای منویات ایشان و کند کردن ابزارهای مختلف رهبری برای اداره کشور بود، حالا هم در این آزمون ولایت پذیری که لازمه قبولی در آن ترجیح امر ولی با وجود ناخشنودی فردی و تفاوت نظر شخصی با نظر ایشان است، آنها را مردود کرده است.

حالا هم این تندرو ها به دنبال آن هستند که ابتدا هزینه کارهای بی قاعده بر دوش رهبری معظم افتد و یا ایشان هزینه ی عقب نشینی از مواضع انقلابی که از موضع عقلانیت انقلابی بیان شده را پرداخت نمایند.
ضمن اینکه همه اینها توسط گروهی در حال انجام است که خود در عرصه اجرا نه کارنامه ای دارند و نه ایده ای برای تبلیغ حجاب و عفاف و رویه آنها همیشه ایراد گیری و در مقام شاکی و متوقع ظاهر شدن بوده و ایده های آنها عموما سلبی بوده تا ایجابی و اجرائی!

هفتم
به نظر می‌رسد در این ایام ، سکوت نیروهای جبهه انقلاب که مخالف هر دو جریان هستند جفای در حق به اسلام و ‌انقلاب و امامین انقلاب است:
الف - تک تک ما که خود را در جبهه انقلاب و متدین میدانیم، از وضعیت بی حجابی گله داریم، اما یقینا راه حل این چالش تحمیل شده را برخوردهای خارج از قاعده و پر هزینه آن هم در دوران پیروزی جمهوری اسلامی در عملیات وعده صادق نمیدانیم، پس هر کس به سهم خود باید از دولت و قوه قضائیه درخواست نماید به تبعیت از امر رهبری معظم انقلاب به مسئولیت خود با برنامه ، نقشه و تدبیر عمل نمایند و در مقابل به انجام فعالیت های پرهزینه و بی قاعده به سهم خود معترض باشند .
ب- جبهه انقلاب نباید در مقابل این جماعت پر سر و صدا و پر هزینه سکوت کند و اجازه دهد آنها با فضاسازی و حمله به افراد یا جریان ها آنقدر فضای ذهنی مسئولین امر را تند نمایند که نتیجه آن اعمال بی قاعده و پرهزینه باشد و از طرف دیگر در ذهن عموم جامعه، این جماعت نماینده جبهه انقلاب و متدینین تلقی شوند.

هشتم
بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی و انتظاری که در جامعه برای انتقام شکل گرفت تا شهادت شهدای عزیز دیگر، شهید فخری زاده و شهید سید رضی تا شهادت شهدای کنسولگری ایران در سوریه، دوگانه انتقام/ صبراستراتژیک شکل گرفت و جمعی از جبهه انقلاب آنقدر فضا را تنگ نمودند که حتی شاهد تعریض هایی به نهادهای انقلابی و حتی بزرگان نظام بودیم ، اما باید نظام به یک آمادگی و طراحی همه جانبه و یک وحدت در مردم و مسئولین می‌رسید تا بتواند یک عملیات گسترده را شکل دهد.
در بحث حجاب هم شرایط مشابه وضعیت فوق را دارد، نظام به طور ناخواسته در مقابل یک اتفاق ناخوشایند فرهنگی و شرعی قرار گرفته که دشمن سالها برای آن طراحی انجام داده و تا جایی جلو رفته که توانست فتنه ای همچون حوادث پائیز ۱۴۰۱ را رقم بزند، مومنین و نیروهای دلسوز و انقلابی از وضعیت موجود ناراحت و دلخورند، حتما باید کاری کرد که ضمن ایجاد وحدت بیشترین همگرایی را در جامعه ایجاد کند در مقابل دست دشمن هم از هرگونه دست درازی به روان جامعه و مردم کوتاه باشد، پس به نظر ولی مسلمین احترام بگذاریم، اجازه دهیم مسئولان اقدامات برنامه ریزی شده و با قاعده ای را طراحی و اجرا نمایند و باور کنیم اگر با همدلی و به دور از احساسات و فشارهای بیرونی و برنامه ریزی انجام شود، همچون وعده صادق هم دشمن را ناامید و هم مردم انقلابی، علما، مومنین و خانواده شهدا و ایثارگران خوشحال خواهند شد.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 71
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 44
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  این سیاست مماشات اگر جواب می داد الان شاهد این حجم برهنگی نبودیم ، برهنگی همراه با طلبکاری و ... لطفا با این دلسوزی های بی مورد آنهم درباره فساد آشکار و در منظر عموم ، این هرزگی را توجیح نکنید ...
  • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   با رفتار های بی ضابطه هم هیچ چیز درست نمیشه .اوضاع پوشش کشور اتفاقا بابت همین سختگیری های بی مورد آنقدر بد شده.جامعه مثل یک رود روان است باید خود مردم سرشون به سنگ بخوره بفهمند یه مسئله اشتباه است .بیست سی سال دیگه اوضاع جامعه درست میشه ‌
  • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   36 89
   اولا برهنگی زیاد نیست دوما خشونت شماها تو دهه ۶۰ هم جواب نداد
  • US ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   اگر تو هم فکر میکنی گشت ارشاد و زور در طی سالها حتی یک بیحجاب را باحجاب کرده باشد حتی یکی را باحجاب نکرده
  • IR ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   82 14
   اول از همه خود شخص رئیس ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر باید محاکمه بشه تا مردم ادعای مسلمانی شما را باور کنن
  • کارگر IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   19 50
   امروز قبل انتخابات ، بی حجابان خودی گمراهند ! فردای انتخابات ، خر از پل گذشت ، پیاده نظام دشمن ، گشت گزمه ! و این داستان ادامه خواهد یافت مگر سقوط یا رفراندوم حجاب اجباری .
  • DE ۰۲:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   40 6
   نمیشود جامعه رو رها کرد
  • IR ۰۵:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   21 4
   حرف حساب ... با افرادی که باپوشش زننده وقیحانه، چه زن و چه مرد ، در مکان های عمومی وارد می شوند باید برخورد شود. در ضمن بد پوششی و بی حیایی در مکان های عمومی، مقدمه خیلی چیزهای دیگر است...
  • جوان دهه هفتادی IR ۰۵:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   19 6
   اگر در مملکت قانون نباشد سنگ روی سنگ بند نمیشود. حجاب هم امری الهی و قانونی است. حتی اگر بنده مسلمان نباشم و بی اعتقاد به حجاب اسلامی؟!؟! چون قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران است بنابراین باید رعایت کنم. برای اینکه در این کشور زندگی میکنم. مثل عبور از چراغ قرمز یا سرعت زیاد داشتن که مستلزم جریمه و توقیف خودرو می گردد. رعایت قانون بر همگان لازم است.
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   26 1
   مثل وزرات ارشاد که باید جمع بشه چون با وضع پوشش هنرمندان متوجه میشیم نتونسته این بی حجاب ها را با حجاب کنه
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   17 1
   از 20 سال قانون حجاب اجرا نمی شود و موردی برخوردی می شود آن هم در حد آموزش و الان رسیدن به تذکر دادن و روسری هدیه دادن! و نوع پوشش دیگر هم رها کردن!!! و در این وسط و درحین تذکر دادن متخلف گستاخی می کند به مامور و زدن خورد ایجاد می شود آن وقت مغرضان وارد گود می شوند برای ماهی گیری از آب گل آلود
  • DE ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   21 1
   همین که میگید بانوان هنجار شکنی بجای آدم های هنجار شکن، یعنی قبل از هر اقدامی تسلیم شدید. متاسفم.
  • DE ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   21 2
   اگر با عشوه ناز می شد جلو بی قانونی رو گرفت، باید بجای پلیس راهنمایی و رانندگی گروه رقاص و مطرب سر چهارراه های می زاشتند. مشکل وقتی شروع شد که عده ای با ریش و چادر مبارزه با بی حجابی رو به سخره گرفتند. همانطور که دهه ۶۰ موفق شدن بی حجابی رو ریشه کن کنند، الان هم باید عمل بشه.
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  83 13
  لعنت بر صورتی
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   19 29
   لعنت بر داعشی
  • IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   16 33
   همچنین داعشی
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   26 4
   آقای کارگردان بعد از روسری شلواره بعد نیای بگی وا اسلاما
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  تو کی هستی که خط مشی واسه ملت تعیین میکنی نه واقعا تو کی هستی؟؟
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   10 33
   تو خودت کی هستی ؟
  • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   12 24
   اصلا خودت کی هستی ؟
  • IR ۰۶:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   5 4
   من خودم هستم و برای بقیه تعیین تکلیف نمیکنم این چیزیه که به عقل ناقص شماها نمیرسه
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  44 13
  خیلیا خیابونو با خونشون اشتباه گرفتن
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  24 48
  حجاب از جنس فرهنگ است و یک امر ایجابی و با بگیر و ببند اصلاح نمی شود ... نمونه اش سال 1401 که دوستان خالص ساز وضعیت حجاب را با کارهای نسنجیده شون بدتر کردند، الان هم تقصیر را میندازن گردن بقیه!!!
  • IR ۰۵:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   29 8
   کسی که هنجارشکنی می کند و خیابان و مترو و ... را با چهار دیواریش یکی می داند ، فرهنگ حالیشه؟؟؟ که بخواهد ، پیامد ظاهر شدن با پوشش ... در برابر چشم عموم را بفهمد ؟؟؟
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  8 14
  کسی که مردم شناسی و انسان شناسی و مارکس و تحلیلهای اینجوری را هم خوانده باشد لازمه چون نیاز با تحلیل از طرف مقابل و از جامعه خودمون جلو بریم توی گاندو زن انگیلیسی کاملا راجع به جامعه ایران تربیت شده است اما مامور ایرانی فقط اطلاعات عملیاته و ...
 • س.ب. IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  23 11
  ۱. آنچه از نطرات رهبری آورده‌اید همگی در خصوص "بدحجابی" است نه "بی‌حجابی و کشف حجاب". برخوردهای جدید نیروی انتظامی هم متوجه بی‌حجاب‌هاست نه بدحجاب‌ها. ۲. بعد از یک سال و نیم از مماشات با بی‌حجاب‌ها، چه طرح و ایده‌ای ارائه و اجرا کرده‌اید که حالا به اقدام فراجا گیر داده‌اید؟!
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  12 39
  زمانی آقایون به خودشون میان که گروهک بدنام پایداری به اسم ولایتمداری و انقلابی گری نام و نشانی از نظام را باقی نخواهد گذاشت !
  • DE ۰۲:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   6 15
   آفرین
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   29 5
   بله ما تا اینجا هرچی داریم مدیون سرمایه های اسقاطیل یعنی اصلاحطلبان هستیم!
  • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   21 6
   جبهه پایداری بدنام نیست. بدنام تو و رفقای کافر بی‌همه‌چیزت هستن که مثل پشه در مقابل حکم الله ایستادگی می‌کنن اما الله شکست‌ناپذیر است و شماها هم مثل اقوام گذشته به جهنم خواهید رفت. حفظ نظام به حفظ ارزش‌های نظام است. پس بیخود آدرس غلط نده منافق کمپی
  • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   35 3
   خب آیا نظام جمهوری اسلامی بدون حجاب اسلامی معنی خواهد داشت؟
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  36 7
  رهبری نگفتن برخورد نکنید احتمالا در بعضی رفتارها تذکر دادن بیشتر این تصاویر هم فقط لحظه برخورد پلیس می‌بینیم خب اگر تمکین کنن و مقاومت حمله به پلیس نکنن مگر پلیس مجبوره با خوشش میاد ب خورد کنه . آدم یکم واقعیت ها ببین. پلیس گفته این طرح ادامه خواهد داشت و با نیروهای پلیس که اگر رفتار درستی نداشته باشن برخورد خواهد شد پس شما دنبال فشار به پلیس هستید.
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  8 41
  مطلب، حاوی نکات دقیق و درستی بود. بنظر میرسد دستان پنهانی با استفاده از احساسات پاک آن دسته از مذهبی ها که دغدغه رواج کشف حجاب در جامعه را دارند بنابشان این است با تکرار پروژه مهسا امینی نیابتاََ انتقام شکست اسراییل از ایران را بگیرند و کشور را وارد آشوب و تفرقه کنند.فرمایشات رهبری در برخورد نرم و در عین حال حکیمانه با این پدیده شوم و خطرناک بهترین چراغ راه است.مصلحت نیست بیش از این برای نظام و رهبری هزینه سازی کنیم.
 • IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  5 35
  باید با رافت با مردم رفتار بشه و مودبانه تدکر داد با زور راه به جایی نخواهیم برد
 • IR ۰۲:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  37 4
  نباید گذاشت بی حجابی از این که هست بیشتر پیشروی کنه
 • IR ۰۲:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  27 5
  سلام توی این مدت یکسال ونیم که نظام بی حجابها را به حال خودشون رها کرده بودخوب بی حجابها چیکارکردند روز به روز بی حجابیشون بیشتر شد تا الان که به برهنگی هم رسیده ،حتما لازمه اول پلیس تذکربدهد اگر رعایت نکرد با بی حجاب برخورد کنداصلا نگران جیغ ودادشون نباشند چون این ترفندشون هستند که اینطوری پلیس را بترسونند،این بی حجابها باید بفهمند توی این کشور قانون وجود دارد وباید رعایت بشود.
  • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   5 23
   تو کشوری که چند میلیون مهاجر غیرقانونی توش جولان میدهند.حرف از وجود قانون خنده داره
 • IR ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 14
  احسنت
 • CA ۰۳:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  17 3
  حجاب ستیزها پیاده نظام نتانیاهو هستن و دقیقا میدونن دارن چکار میکنن.اما خیلی از بدحجابها واقعا نمیدونن با رعایت نکردن حجاب دارن به دشمنان ایران خدمت میکنن.
 • IR ۰۳:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 17
  احسنت
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  18 2
  چی شد آخرش اومدی آقای فصائلی نقد کنی یا دفاع کنی ازش؟ بعد مجلس تو این زمینه وظیفه ای ندارد اصلا؟! یه ذره تقوا داشته باشیم
 • IR ۰۴:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  20 3
  نهی از منکر که وظیفه نظام است
 • IR ۰۴:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  6 18
  نتیجه: 99 درصد کار فرهنگی ، 1 درصد هم رافت اسلامی
 • IR ۰۴:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  41 8
  بهترین کاررا نیروی انتظامی داره میکنه باید با این وضعیت مقابله کرد
 • محمد IR ۰۴:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  58 4
  غیرمنطقی صحبت نکنیم و خدا رو در نظر داشته باشیم، قانون حجاب یک قانون اجتماعی است قرار نیست کسی رو به زور دیندار کنیم، برای صیانت از اجتماع باید پلیس امنیت اخلاقی داشته باشیم، الان کار بجایی رسیده که تو شهر کوچک ما مردهایی رو میبینیم که با شورت ورزشی میان تو خیابون (از شلوارک هم عبور کردن) حالا خانم ها رو که دیگه نگو، اگر در اجرا بعضاً برخورد اشتباهی از ماموری شده نباید به هیچ عنوان قانون و پلیس رو زیر سوال برد، البته بیشتر موارد بخاطر اصرار بر عدم رعایت قانون از طرف بعضی مکشفه هاست. متاسفانه بعضی نوشته ها که خیلی شفاف از قانون حمایت نمیکنه، بیشتر باعث جری کردن و گستاخ کردن این طیف مکشفه ها و ایجاد مشکلات بیشتر برای پلیس میشه، و بدتر ایجاد دو قطبی های کاذب و سوءاستفاده دشمن میشه. باید همه به قانون تمکین کنیم چه در مورد حجاب و چه فساد. و از پلیس حمایت کنیم و البته در معدود موارد قصور پلیس هم انتظار برخورد لازم با مقصر داشته باشیم
 • IR ۰۵:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  16 5
  چرا گشت ارشاد را از فروشندگان لباس شروع نمیکنید
  • IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   17 5
   زورشون به اونها نمیرسه وگرنه گشت ارشاد باید از لباس فروشیها شروع بشه
 • ناشناس IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  38 3
  اول و دوم وسوم وچهارم و پنجم وششم وهفتم و...جناب مومن صورتی فکر کردی اگر ،حرف نزنی میگن زبان نداری؟!!!
 • حیدر IR ۰۷:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  31 4
  سلام وقتی یک سال و نیم از کشف حجاب گذشته آقایون مجلسی به خاطر منافع خودشون که دوباره رای بیارن هیچ کاری نکردن حالا که بعد از چند بار تذکر رهبر ، پلیس داره کارشو میکنو ، همون افراد باز هم میخان جلوشو بگیرن
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 14
  عالی بود
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 17
  احسنت
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  30 4
  پیش فرضهای ایشان و بسیاری افراد در مورد وضع جامعه غلط است و منطبق بر واقعیت نیست.
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 22
  این مقاله عالی بود
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 20
  این مقاله عالی بود .خدا توفیق دهد
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  2 19
  جالب بود
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  7 50
  اول : حجاب بر زنان و دختران پیامبر و زنان مومن واجب شد تا وسیله ای باشد برای تشخیص مومنین از مابقی نسوان جامعه پس بر همه واجب نیست همین یک خط را بفهمید این مسئله تمام شده است
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   33 1
   شما اول مومن را یاد بگیر یعنی چی دوم هم از اول تاریخ اسلام تا الان حجاب حکم شرعی هست و رعایت آن الزام هست و حتی در دیگر دین های ابراهیمی
  • سید محمد IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   51 1
   آیات قرآن را برای شهوترانی خودتان تحریف نکنید. خداوند در قرآن فرمودند: یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما. بعد از همسران و دختران پیامبر، همسران مومنین آمده،یعنی کسانیکه ایمان آوردند.
 • مهندس مهراب لاهیجانی IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  3 26
  در حالی که ایران یک پیروزی راهبردی بدست اورده است . برخی در اقدامی عجیب و با همکاری با دشمن ، سعی در راه اندازی گشت ارشاد و تولید مجدد گسل حجاب اجباری دارند ، تا دولت ایران دوباره در لاک دفاعی قرار گیرد و ملت و دولت مقابل هم صف ارایی کنند. بی تردید حفظ وحدت و امنیت ملی و بهره بردن از دستاورد اخیر بنا بر قاعده نفی سبیل و بنا عقلا ، اولویت قطعی و اساسی ایران است. لذا لازم است بزرگان ایران قبل از انکه دیر شود و مجدد کشته سازی بروز کند و مهندسی فرهنگی بی قاعده نه تنها به ضد خود تبدیل شود ، بلکه کشور را در استانه یک جنگ داخلی قرار دهد ، جلوی ان را بگیرند.
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  42 2
  حرف مفت صورتی
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  88 3
  فقط لطفا برای جذب حداکثری از جیب ملت باج ندید به این خانمهای کشف حجابی چون بعد از باج گیری با روسری میرن سراغ باج گیری با شلوار
  • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   35 2
   کجای کاری، رفتند
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  2 88
  رهبر معظم : “اطمینان دارم که بانوان کشورمان حتی کسانی که در زمینه حجاب قدری سهل‌انگاری دارند، دلبسته به اسلام و نظام هستند”، “در شبهای اَحیاء زنها با ریختهای مختلف، قواره‌های مختلف اشک میریزند؛ من حسرت میخورم ‌به آن جور اشک ریختن! “ ، “آن کسانی که حجاب را به طور کامل رعایت نمیکنند، اینها را نباید ‌متّهم کرد به بی‌دینی و ضدّانقلابی” ، “بدحجابی یا ضعف حجاب درست نیست امّا این موجب نمیشود که ما این افراد را از حوزه‌ی دین و انقلاب و مانند اینها خارج ‌بکنیم و خارج بدانیم” ، “خیلی از این کسانی که حجاب کاملی هم ندارند، جزو هواداران ‌جدّی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ شما ‌می‌بینید در مراسم مذهبی، در مراسم انقلابی، اینها شرکت میکنند” ، “خانمهایی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند بدحجاب، اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم آیا تو چنان که مینمائی هستی؟” این را فرو کنید تو کله بی مغزها!
 • میلاد IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  84 1
  خب یه جوری جمعش کنید تو بهتر بلدی بنوازی بگیر بنواز حدود دوساله همش میگید با تذکر لسانی و امر به معروف حل که نشد هیچ بلکه آمر به معروف هم با فحش خواهر و مادر استقبال می کنند واقعا آدم می مانه چی بگه
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  81 1
  خجالت داره دوقطبی سازی علیه قانون
 • علیرضا IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  40 1
  همین مونده این تهیه کننده چهارتا فیلم بیاد برای ما دین تفسیرکنه
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  116 1
  حمله شما را به جناب دکتر حسن عباسی فراموش نمی کنیم . شما انقلابی نیستی آقای رضوی .
 • Ali DE ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 26
  اقناع و اقتدار و احترام تنها جواب میدهد!
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  37 1
  خیلی دلسوزی بگو قانون حجاب و عفاف را تصویب کنند
 • سید محمد IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  59 3
  در همه جای دنیا،با کسانی که در مقابل پلیس مقاومت می کنند،به شدت برخورد میشه. در آمریکا که قبله آمال خیلی از مخالفان حجاب هست،پلیس در مقابل مقاومت افراد،شلیک می کنه.
 • سید IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  41 1
  آقای رضوی لطفا از اقدامات فرهنگی خود و مجلس در یکسال گذشته گزارش دهید. اگر هم تاکنون کاری نکردید(که نکردید) لطفا طرح و برنامه خودتان را بگویید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس